Sign in to follow this  
BULIN

Вече зеленграђана

Recommended Posts

Нова тема, посебно постављена за извештај са "вечери зеленграђана". Надам се да ћемо ускоро добити и какву слику или дај Боже филмски извештај.

Свима учесницима са тога скупа желим срећну, здраву  и успешну Нову 2009. годину.

I ja da pozdravim sve nase Zelengradjane i da im pozelim srecnu novu 2009 godinu , a i svima ostalima koji posjecuju nase teme o Zelengradu. Kao sto rece Bulin , ocekujemo izvjestaj sa veceri zelengradjana koja se odrzala na busijama i slika , a mozda i nekih video zapisa sa te veceri .

U odsutnosti mladjih Zelengradjana koje smo ocekivali da ce se pre nas javiti ali oni su svoj zimski odmor upotpunili posetama Kopaoniku,Zlatiboru,Tari…javljanje sa busija je malo zakasnilo.

Vise pogleda,jedna slika,jedan mentalitet,vise likova,tako bi najprostije opisao moj pogled na jedan narod,Zelengradski narod,bukovacke cudi,koji je obiljezio Zelengradsku vece na Busijama 27.12.2008.

Ti ljudi krsne Dalmacije gde bura para sivi kamen,taj narod je na svojim Dinarskim plecima iznosio sva bremena zlog vremena koje ih zadesi,ali ti dobrocudni ljudi ostadose veseli,dostojanstveni,nezaboravljajuci svoje vrline i mane.Shvatanje mentaliteta jednog Zelengradjanina,jednog Bukovcanca cudne cudi budi kod slucajnog prolaznika velike simpatije i uzdise ih u nebesa najlepsih stranica.

Iskrenost,poverenje,postenje tih dobrih ljudi,kako u svagdasnjem zivotu i zivotnim postupcima,tako i u istoriji poneki put se izmetnu u bezazlenost i glupost.

Jedna od crta naseg karaktera koju i sami cesto koristimo za samopohvalu,nekad iz opravdanog,a nekad iz neopravdanog razloga jeste inteligencija.Glupo bi bilo reci da su svi inteligentni,ali je takodje glupo osporiti snalazljivost i sposobnost prilagodjavanja situaciji i brzog upijanja znanja.

Zbog bistrog uma i nekako prirodno poduzetna duha Bukovcani su spremni uspeti u svakoj vrsti posla.

Opisati vece Zelengradjana bez ovog uvoda,sa prezentacijom samo slika ucesnika pesme i veselja za mene licno bilo bi ne kompletno,te ga posebno prenosim mladjim generacijama gde mentalitet Zelengradjana ogledan u:Rokicima,Kuzmicima,Jozicima,Cuicima,Leutima,Tepsama,Adamima,Pupovcima,Bjelusima, Puzilima, Ceprnjama,Pecama,Paljetnovicima,Rasponjma,Basegama,Kovacima,… (ovo su nadimci prezimena u Zelengradu,tj.varosi) i ostalim jos uvek opsrtaje I to se nemoze prepricati i opisati to se samo moze doziveti.

NASE ZELENGRADJANE UVESELILI SU SVI DOMACI PEVACI I GRUPE,KAO I GOSTI ODVELI SU NAS KASNO U NOC PESMOM I VESELJEM DO RANE ZORE.

Evo i nekoliko fotografija sa skupa:

100_2085.jpg

100_2087.jpg

100_2088.jpg

100_2099.jpg

100_2103.jpg

100_2107.jpg

100_2108.jpg

100_2109.jpg

100_2111.jpg

100_2113.jpg

100_2116.jpg

100_2126.jpg

100_2127.jpg

100_2129.jpg

100_2130.jpg

100_2133.jpg

100_2143.jpg

100_2158.jpg

100_2159.jpg

Све се може, само када се хоће.

Шта рећи на овај први извештај, него само за честитати.

Ипак је кренило...

Hvala Odboru za slike.

Kako je to lijepo vidjeti poznate ljude (iako samo na slikama).

Veliki pozdrav svim Zelengradjanima i sve najbalje u Novoj godini!

Ajd, pa neka (što je jako pohvalo) i Pužile su zadnje vrijeme aktivni. Evo i oni počeli obilaziti svoj zavičaj.

Čestitamo.

Same "ljudeskare" jedni pored drugih. Eh, kada bi nam imao neko, tko to umije da, kaže i predstavi po slikama te videte (videre) Zelengrada.

Obad , a ko se drugi javlja odje i drzi do naseg zelengrada vise od Puzila , pa to su ljudi bili i ostali . A sto se tice slika mislim da bi ja , iako najmladji odje od tih sviju sto si ti nabroja pozna vise ljudi sa slika nego ostali , ali ajde da cujemo Djerasima ( dajde javide se Klapcu , da zaigramo karte pod grabicom ko nekad ) ili mozda zelengrad/lovac da nam odgonetne imena ljudi sa slika. Eto toliko od mene za ovo javljanje , zivi bili moji zelengradjani a Odbor Zelengrada iako je postavio dosta slika ( HVALA MU ) , ako se ima jos nebi bilo od gorega da se postavi.

Ima se, može se.  Neka djeca - omladina  idu u provod, kada njihovi roditelji nisu imali takav standard kao što ga oni sada imaju. To znači, da je standard zelengradjana na dosta zavidnom nivou što je za svaku pohvalu.

ODBOR_ZELENGRAD

U odsutnosti mladjih Zelengradjana koje smo ocekivali da ce se pre nas javiti ali oni su svoj zimski odmor upotpunili posetama Kopaoniku,Zlatiboru,Tari…javljanje sa busija je malo zakasnilo.

Ovo je zaista fantastično. U ovoj temi imamo 11 odgovora i 125 pregleda. Mene bi ovako reći otvoreno, bilo stid, da čitam komentare drugih članova, a da u njima ne učestvujem.

Da se razumijemo, ovo se odnosi prije svega na zelengradjane o kojima se ovdje govori.

Pa, ajte uzdravlje.

pozdrav svima ,pa ljudi dokle ovaki komentari zar nismo svesni stvari koje su nam se desile u proslosti                                                                                                                                                                                daj vec jednom da  stanemo sa prozivanjima  i da se posvetimo nasem selu i nasim obicajima  culi smo se na daleko i nemojmo da to svoje veliko ime uprljamo, sta se tice skupa  sve pohvale i zao mi je sto nisam bio u mogucnosti da prisustvujem ali vidim da jesu clanovi moje familije sto je za veliku pohvalu veliki pozdrav  HRISTOS SE JAVI                     

Драги моји зеленграђани,

управа данас тј. овога трена је до мене стигла дуго очекивана CD DVD са скупа зеленграђана у Бусијама 27.12.2008. године. Нисам је још успео у целини погледати а по првим утисцима могу рећи да је доста добро оно што сам видео.

Знам, да је није сликао професионални репортер па збога тога oд мене и иде похвала аматеру фоторепортеру.

Да ли неко зна ко је тај био делија који је овековечио ову прославу и ове наше бивше зеленграђане, па да му се на неки начин и други зеленграђани јавно захвале.

Чуо сам такође да је већина присутних већ добила копије истога DVD па би било добро да се даде нека сугестија

што и које делове ове прославе дати на ову тему.

Очекујем ваше мишљење.

:}\/ :}\/ :}\/

Некада смо у школи одговарали у почетку на најтежа питања, а она лакша остављали за крај. У тебе је ест брте ла - је обратно. Тебе сам и првога очекивао да ћеш се јавити јер много тога знаш а перманентно ћутиш. Ипак си ти наш и већ си се уверио да ти овде неће нико ништа "нажа" учинити.

Taj delija je bio Nidžo Ikičin, a možda i Jovanov!

Pozdrav!

moji zelengradjani drago mi je da se netko sjetijoda to snimi to je veoma pohvalno zavaseg snimateljai da takvih snimaka bude jos vise a posebno da se snimi dvd o zelengradu posebno se zahvaljujem bulinuk koji se interesuje za taj snimak koji je dospeo u prave ruke pozdrav za sve zelengradjane

Хвала сандокане. Пре свега добро нам дошао на наше теме, теме Зеленграда. Надам се да ћеш се добро осећати међу нама онима правим зеленграђанима који су овдје редовни посетитељи и писци разних чланака из нашега завичаја. Што се тиче DVD - јесте у праву си да је дошао у праве руке и надам се да ћемо га по деловима поставити у већ постојећу тему. Но, на то треба мало сачекати.

Извини сандокане, мало сам ти поправио текст јер је било неких граматичких грешака и то је сада одклоњено. Надам се да ми нећеш на томе замерити.

Moji zelengradjani drago mi je da se netko sjetio da to snimi to je veoma pohvalno za vaseg snimatelja i da takvih snimaka bude jos vise a posebno da se snimi DVD o Zelengradu. Posebno se zahvaljujem bulinu koji se interesuje za taj snimak i koji je dospeo u prave ruke.

Pozdrav za sve zelengradjane

Где и код кога је завршио новац...?

Не прође нити једна посета Зеленграду, да се у разговорима са зеленграђанима не постави у први план "Вече зеленграђана" у Бусијама. Ја нисам био у Бусијама, али ми увек неко постави то питање као, да ја имам нешто са тиме? Зашто није испоштовано оно што се тамо договорило и одлучило. Где је завршио тај новац што је тамо прикуплљен од улазница и.... Прозивају се одређени људи који су били организатори и учестовали у организацији тога дружења. Као оно новац дошао и отишао у приватне руке за градњу кућа или викендица у Далмацији. Било би лепо, ето бар због хигијене, да се то овде јавно објави (ако се то наравно жели објавити) што се то тамо договарало и одлучивало па да се то скине са дневног реда.

Ja kao laik:

cca 150 ljudi x 500 dinara = 75 000 dinara

Što u prevodu znači "ciglih" cca 750 EUR.

Zaključak: Dajem odma duplo više da mi neko uradi vikendicu ili kuću!!!

Pozdrav!