Sign in to follow this  
chule80

Amerika i Rusija

Recommended Posts

Kako ne shvatas?

SM je bio covek koji je radio za interese SAD.. postavljen je ovamo, da vuce sve poteze u njihovu korist!

Da je srece da je imao neki dogovor 1990. sa njima, i da onda mi ganjamo sipke po Kosmetu kao turci kurde.. on je radio sve, i sve na stetu srpskog naroda.. shvati sve.. nista ne moze da se narboji kao plus!

Sve je radjenjo da se Srbi od vardara pa do tiglava sabiju u jedan cosak.. "bg pasaluk"

To im je upravo SM omogucio.. bio je predvodnik jednog nakardnog sistema vlasti, toboze patriota, branio je Srbe gde god da je stigao, a videli smo kako je to izgledalo.. a nije imao ni P od patriotizma.. primera imas na milione..

Cule, moguce je da ja sve to ne razumem, kako kazes. Ali, moje skromno misljenje se unekoliko razlikuje od tvog. Najpre kazes da je SM bio njihov, sto ne sporim, a zatim zalis sto nije imao nekakav dogovor sa njima pocetkom devedesetih. Ja mislim suprotno, odnosno da je imao dogovor. Zapravo, kad su nasi politicari u pitanju, to nisu nikakvi dogovori, vec diktati. Oni prosto instaliraju svog coveka u nekoj drzavici i dok ih slusa pomazu ga, a kad malo okrene curak, eliminisu ga. To je doziveo SM, Sadam i mnogi drugi.

A Kosovo nije, po mom poimanju stvari, uzeto da bi se naudilo Srbiji, vec u sklopu globalne politike priblizavanja Rusiji ili izvorima energije u Kaspijskom basenu. Doduse, ako se ima u vidu da su i ovoga sadasnjeg instalirali, nisu ni imali potrebu da ratuju, osim da revitalizuju vojno-industrijski kompleks, jer im politika koju ovaj rezim vodi u potpunosti ide u prilog. Zapravo, ovaj rezim i ne vodi nikakvu politiku, vec samo slusa sta Veliki brat kaze.

Mozda ce ti se uciniti besmisleno, ali Veliki brat uskoro mora napasti Rusiju. Nasa generacija ce to doziveti.

Najpre kazes da je SM bio njihov, sto ne sporim, a zatim zalis sto nije imao nekakav dogovor sa njima pocetkom devedesetih.

Da, mislim da je bio njihov, i ne samo on, vec i njegovi prethodnici..

Da.. da je imao neki dogovor, onda bih bilo drugacije.. i onda bi se oni dogovarali, a ne da on slepo izvrsava njihove diktate! U tome je osnovna razlika!

Oni prosto instaliraju svog coveka u nekoj drzavici i dok ih slusa pomazu ga, a kad malo okrene curak, eliminisu ga. To je doziveo SM, Sadam i mnogi drugi.

Konacno pocinjes da kapiras!

Cule, malkice si se zaracunao. Ja sam to ukapirao pre trideset godina, a mozda si se ti tada igrao u lugu. Lug nije gaj, vec pepeo.

Za razliku od tebe ja mislim da ce se napad desiti u narednih nekoliko godina, a i neki vidovitiji predvidjaju cak i ovu godinu. Zakonitost kapitalizma je cudna.

Znas kako.. sa tim eventualnim napadima SAD na Rusiju.. se prica vec 40 godina..

Jos od kubanske krize.. i stalno Zapadnjake plase sa tim pricama o mocnoj Rusiji kako se treba braniti od njih..

A ne shvataju da je SAD najveci terorista u svetu!

SSSR jest bio terorista u jednom periodu posle II sv. rata, narucito u Istocnoj Evropi... ali kada je Gorbacov namerno rasturio SSSR, onda se Rusi povlace odatle.. i vode svoj zivot.. za razliku od SAD

koji i dalje vode brigu o "ljudskim pravima" u drugim drzavama?!

дешавања око гаса и украјине могу бити врло лако повод томе.ово су задњи трзаји наранџастих у украјини а пошто задатак својих ментора нису извршили врло је лако могуће да имају инструкције за недозвољено узимање гаса што би натјерало русе да интервенишу а ови то само чекају.мислим да руси нису глупи и да ће америка направити први потез из своје немоћи.надам се да неши нису добили никакву директиву и да ће паметно остати по страни.и

direktan vojni napad SAD na Rusiju znacio bi pocetak nuklearnog rata a ishod je vjerujem svima poznat...dzaba im kapitalizam posle toga...

SAD nisu sposobne ni da srede jedan Afganistan kao ni Irak...a kamoli Rusiju...

u svakom slucaju Rusi imaju soluciju a to je zavrtanje slavina Ukrajini...a to bi znacilo i samoj zapadnoj Evropi...sto u ovom momentu ako se uzme u obzir ova galporajuca kriza, nikako ne ide na ruku EU jer u toj svadji ona je najveci gubitnik...tako da vjerujem da ce EU vec srediti Ukrajinu...

ratnih tenzija vjerujem da ce biti...ne direktnih...bice kao i ono sa Gruzijom...mada je ta gruzijska lekcija bila odlicna...s jedne strane Rusi su pokazali da ih nikako ne treba olako shvatiti a sa druge pokazala je kako ce proci sve one drzave koje se pouzdaju u americku i NATO pomoc u sukobu protiv Rusije...tako da ce sledeci dobro morati da razmisle u sta se upustaju...

mada...iskren da budem...SAD i NATO vs Rusija...e taj bi film volio da gledam...samo bez nuklearnih bojevih glava...

SAD nisu sposobne ni da srede jedan Afganistan kao ni Irak...a kamoli Rusiju...

Razlika izmedju Afganistana, Iraka sa Rusijom.. nije samo u vojnoj moci,i ljudstvu..

vec u tome sto kako ja gledam u Moskvi nemaju svog insajdera.. kao sto je to u Iraku bio Sadam, ili Osama Bin Laden u Afganistanu..

Cule, nije problem samo u insajderima. Mislim da oni njih imaju i u Rusiji, ali se Ruski insajderi razlikuju od ostalih. Ruski insajderi su slabi, jer naspram njih stoji respektabilan vojni potencijal, a nikad nisu sigurni ko ce kao odgovor upotrebiti ,,koferce,,.

Stoji i cinjenica da tu postoji ravnoteza straha, odnosno da u slucaju sukoba, jedni druge mogu visestruko puta unistiti. Medjutim, mislim da se Ameri veoma brzo blize ivici koju nece moci preskociti bez ozbiljnog sukoba sa Rusima. Njihova kratka istorija pociva na ratovima, oni zapravo bez rata i ne mogu da opstanu. Ako se pogleda samo od 2WW,oni stalno ratuju. Mislim da im cak nije ni bitno ako se zaglave kao u Vijetnamu ili sad u Iraku ili Avganistanum, vec je bitno da fabrike oruzja rade, a te fabrike iziskuju uposljavanje i drugih potencijala. To odrzava socijalni mir, koji ce tek sad izgleda biti narusen. Svaki oblik proizvodnje ili drustveni sistem ima svoje zakonitosti i jednom mora doci do vrhunca, a zatim sunovrata. U tom sunovratu sistem se bori da opstane, sto bi kod nas rekli ,,Magare se najzesce rita kad je u blatu,,. E ta borba

Americka strategija sukoba niskog intenziteta ocigledno nije primenljiva kad je Rusija u pitanju, jer nikad nisu sigurni kako ce Rusi odgovoriti. Kad bi bili sigurni da nece biti upotrebljen atomski potencijal, napali bi ih davno.

Ameri su oduvek bili velike pi*de!

Ono sto je sigurno je da uvek izdaleka podje*avaju.. A znaju da kada bi isli na Ruse (bez nuklearki) da bi ih Rusi pobedili, jer Ruse vodi ideal patriotizma.. a americke marince novac.. i zato to Pentagon to nece.

Uvek dupe uza zid, i podmecu druge narode.

Intaresantno je recimo da su Japanci u II sv. ratu izgubili, zato sto nisu imali toliko brodova, vojnih teskasa/trasnportera s kojim bi mogli prebacati tenkove i oklopnjake na tlo SAD.. jer tadasnja generacija amera nikada nije ratova.. pa se procenjuje da ne bih u toj frontalnoj borbi mogli da se snadju..

Ono sto je americka vojska ratovala frontalno u II sv. ratu, bilo je na tudjim teritorijama, tipa Zap. Evropa, i Indokina, okeanija...

Mada Ameri uvek svoje ljude hrane filmovima tipa Rambo, i Roki IV.. kako bi prikrili svoje strahove..

Nikada u njihovim filmovima nemate situaciju da ameri u konacnom racunu gube.. jednostavno to ne postoji!

Nisu nama nikad rusi nista dobro doneli pa nece ni sad!! Nisu nam pomogli pri raspadu sfrj, bombardovanju, ocepljenja kosova itd. Price puste price, nazalost!!!

U II srpskom ustanku, nama je Rusija i te kako pomogla.. Tada je Rusija bila sa carskom dinastijom.. Osecala je ruska kruna nas tada kao bracu..

1917. dolazi do radikalnih promena, kada "crveni" zaposedaju prestol u Moskvi, sklabe samu Rusiju.. a time i svu slovensku bracu.. jer vecinom u slovenskim zemljama uvaljuje se socijalizam.

Tako smo i raspad SFRJ docekali kada je na celu SSSR bio Gorbacov, spijun CIA!

Sto se samog Kosmeta tice.. kakav to Ruski interes ili bilo sta postoji tamo?

Dok je bilo nase (kakve takve vlasti) dole na Kosmetu, mogli smo da Rusima prodamo za male pare neke firme, ili turisticke objekte, gde bi oni videli svoj interes.. gde bi mogli oni nesto da brane.

To sto SAD sada se zauzima za nezavisnost Kosmeta.. je to sto oni u Kosmetu vide svoj, i samo svoj interes.. bili amere uvo za ljudska prava, za albanjerose.. za nase svetinje.. za normalan zivot.. PONAVLJAM ONI VIDE SVOJ INTERES U TOME.. mi dok smo mogli obezbediti Rusima intres, nismo to ucinili.. a sada u ime neke pravoslavne i slavenske solidarnosti ocekujemo da Rusi ginu za nas!?!?

Za sve one što misle da je Rusija napravila malo za Srbiju neka mi kažu čime je Srbija zaslužila i to malo pomoći ? Šta smo mi to tako veliko uradili za Rusiju ?

Rusi nas smatraju svojom bracom dok imaju neki interes, npr da se preko nasih ledja jebu sa amerikancima, da na nasoj zemlji ratuju sa amerikancima! Verovatno bi da imaju sanse i na nasoj zemlji postavili svoje rakete i nuklearno oruzje i ostalo! Kome to treba? Kakvi su to prijatelji i braca? Prijatelji i braca se pomazu! Kad je hr proglasila nezavisnost ko ih je prvi priznao njihovi prijatelji svabe i austrijanci! Da li su rusi ikada priznali RSK? Neka njih u njihovoj zemlji i nek nas ovako vise ne pomazu! Postujem njihovu crkvu pravoslavnu i to je to!!!

Ne moze tebi neko pomoci, ako ti sam sebi neces da pomognes!

U doba pocetka rata 1991. na vlasti u SSSR je bio Gorbacov (treba li da objasnjavam jos o njemu).. 1995. kada je bila "Oluja", i kad je 1999. bilo otimanje Kosmeta, i bombardovanje SCG, na vlasti je bio Jeljcin..

Sto ce reci sve sami izdajnici.. Sta vise.. sve do 1995. u Rusiji, je bila agonija, i velika kriza.. tek od tada pocinju da gaze na kocnicu.. i malo se sabiraju.. odnosno KGB preuzima polako kontrolu..

Ocigledno imamo razlicita misljenja na ovu temu! Ti imas svoje stavove a ja imam svoje! Ti branis svoje a ja branim svoje! Sto se tice pomoci ne ocekujem je, niko nije obevazean da pomaze ikoga!