chule80

Istina o Vukovaru 1991.

Recommended Posts

Zapeo si za primanja a nista o meni ne znas.,primijetio sam da si ovdje glavni u pretpostavkama koje prikazujes kao cinjenice, kao i u generaliziranju.

Ja cu samo reci, da svaki onaj, ponavljam svaki onaj koji je izdrzao pakao Vukovara, zasluzio je svaku jebenu kunu, jer je stvorio ovu drzavu.

Види, уопште немам намеру да са тобом дрвим овде и понављам оно што је написано на претходних 30 страница.

1. Ти ниси ни први ни последњи провокатор који се појавио на КФ. Ја знам да је овде продефиловало вас најмање 20 који су послати да испитују и скупљају информације.

2. Овде си покушао да продаш причу како имаш "обрт"... Јест, како да не... Имаш "обрт" а не скидаш се са КФ. Нађи неког другог, па њему продавај маглу.

3. Ово што је Хрватска данас није никаква држава, није ни Д од државе. Ово је карикатура од државе како још зову банана, банкарска прћија.

Vukovarska tragedija 1991. - u mreži propagandnih laži i oružane moći JNA

Da li je neko dolazio u dodir sa ovom knjigom? Vredi li čitati ili je u pitanju neka propaganda?

kolinda-vukovar.jpg

Koliko sam upoznat ovaj "spomenik" je spomenik palim zng i ustasama koji su cinili zlo po Srpskom Vukovaru , ali ne ulazeci sad u to , primetio sam OSMEH na licima ???  Samim tim osmehom sve je receno "da ni sami oni ne veruju u ono sto pricaju" !!!

E Srbi, Srbi. Umjesto da mitomanišete o Vukovaru bolje za Vas da priznate sebi istinu i bolje i vama i nama.

Pa tamo je jedna lako naoružana brigada i 100-njak dobrovoljaca držalo cijelu Prvu armiju, Šešeljevce, Arkanovce, Niške specijalce, domaće teritorijalce i još svega i svačega puna tri mjeseca.

Da ste izdržali u Oluji tjedan dana nitko vam nikada više ne bi mogao ništa.

Uskok sta to dodje ? Hajduk ?

Reci mi bar jedan razlog zasto da nesto priznamo i zasto da se pomirimo ?

Zato sto imate drzavu pa sad da se smirimo i pomirimo s sadasnjom situacijom ?

Prvo vasi se nisu primirili i nisu se pomirili od ww2 , pa su unistili Jugoslaviju ! Istimom tom logikom dok god disem i zivim trudicu se da se nepravda ispravi a vama da ostane ono sto je historiski vase !

Ista ovakva slika postoji s Kosova i Metohije gde se Taci i Voker smeju u Racku ( mesto gde su navodno streljani siptari) ... Taj osmeh sve govori ! 

58 minutes ago, ratnik said:

Uskok sta to dodje ? Hajduk ?

Reci mi bar jedan razlog zasto da nesto priznamo i zasto da se pomirimo ?

Zato sto imate drzavu pa sad da se smirimo i pomirimo s sadasnjom situacijom ?

Prvo vasi se nisu primirili i nisu se pomirili od ww2 , pa su unistili Jugoslaviju ! Istimom tom logikom dok god disem i zivim trudicu se da se nepravda ispravi a vama da ostane ono sto je historiski vase !

O tome što je bilo nikada se nećemo usuglasiti... izgleda.. a ja se nadam dok sam živ da se neće pucati u "mojoj okolini"

A razliku imeđu Uskoka i Hajduka valjda znaš... sigurno nisu isto

Uskok,o kakvom ti mitomanisanju pricas?!Pa,ima ga najvise upravo sa vase strane!Vi o Vukovaru pricate bajke...Zasto?

Pa,zato sto vam je to potrebno.Nesto slicno kao Sovjetima- Staljingrad,Amerikancima -Alamo...Ponesto je istina,a dosta toga lupetanje.Istina je da ste se dobro drzali tamo,ali su vam i sami Srbi,pre svega nesposobnom komandom,poprilicno pomogli u tome...I, molim te,kad nabrajas sve one koji su u Vukovaru bili na srpskoj strani, zaboravio si,a red je da ih spomenes,

Rusi,Kinezi,Mongoli,Brazilci,i po 5 divizija Atlantidjana i Marsovaca!

Oluja je bila samo pitanje vremena,i nije bilo nikakve teorije da se Srbi odupru napadu.Ama bas nikakve teorije.

Posle svega(genaralno govoreci,iako ima svetlih primera),nemate ni vi, ni Srbi, da se necim ponose u tom ratu 91/95

14 minutes ago, osijek73 said:

Uskok,o kakvom ti mitomanisanju pricas?!Pa,ima ga najvise upravo sa vase strane!Vi o Vukovaru pricate bajke...Zasto?

Pa,zato sto vam je to potrebno.Nesto slicno kao Sovjetima- Staljingrad,Amerikancima -Alamo...Ponesto je istina,a dosta toga lupetanje.Istina je da ste se dobro drzali tamo,ali su vam i sami Srbi,pre svega nesposobnom komandom,poprilicno pomogli u tome...I, molim te,kad nabrajas sve one koji su u Vukovaru bili na srpskoj strani, zaboravio si,a red je da ih spomenes,

Rusi,Kinezi,Mongoli,Brazilci,i po 5 divizija Atlantidjana i Marsovaca!

Oluja je bila samo pitanje vremena,i nije bilo nikakve teorije da se Srbi odupru napadu.Ama bas nikakve teorije.

Posle svega(genaralno govoreci,iako ima svetlih primera),nemate ni vi, ni Srbi, da se necim ponose u tom ratu 91/95

Kao što rekoh... nikada se nećemo složiti oko istih stvari...

Generalno htjeli ste državu na teritoriju tuđe države... ili Veliku srbiju...

Ili po vama "vekovna ognjišta" ili samo ono što je vaše...

i tu se nikada nećemo usuglasiti...

Puno puta na ovom forumu što koji sam čitao prije nego sam se odlučio registrirati sam više puta pročitao realan pogled da ste priliku propustili 1991. kada ste imali premoć u nauružanju i nezainteresiranost međunarodne zajednice za sukob u ex YU. I to je to.

Da,nikada se necemo sloziti i hvala Bogu na tome!Zaista tvoj i moj pogled na neke stvari su dijametralno suprotni...

Mislim da cak nema ni svrhe da razgovaramo,ti i ja, o tome.Ti ces o "velikoj Srbiji",agresiji i slicno..Eto,vidis,a ja mislim da oni koji su tada vodili Srbe nisu ni sami znali sta zele,sustinski...Velika Srbija?Hmm,ne verujem..Stvari su isle stihijski,bez ikakvog plana..Cini mi se da su vec u septembru 91 zeleli izaci iz price o sukobu,ali to vise nije islo lako..Proglasena je RSK,ali ni sami nisu znali sta dalje(Srbija je nikada nije priznala)..Ok,a sad malo ja!Eto, a vi ste,nastavljajuci svetlu tradiciju vase ndh,u fasistickom maniru, zeleli da Srbi nestanu sa onoga sto vi nazivate vasom drzavom...Od svega komunistickog,najdraze su vam avnojevske granice..Pa dobro,malo se pogled baci i na Srem,jel?!I tako Uskok,mozemo jos dugo...Da,da..,nikada se necemo sloziti.I kao sto rekoh,hvala Bogu na tome

2 hours ago, UskokPoskok said:

O tome što je bilo nikada se nećemo usuglasiti... izgleda.. a ja se nadam dok sam živ da se neće pucati u "mojoj okolini"

A razliku imeđu Uskoka i Hajduka valjda znaš... sigurno nisu isto

Ziv ti meni bio i cuvaj zdravlje , srescemo se mi jos i videti !!! Dao Bog tebi da dozivis !

1 hour ago, UskokPoskok said:

Uskok o cemu ti pricas ? Koje uzeo cije ? Koje drzave ?

Pa vi ste unistili Jugoslaviju i na teritoriji te Jugoslavije pravili Neovisnu Drzavu Hrvatsku NDH !

Ja zivim za taj dan da se vratim na svoje a ne da uzimam tudje TVOJE !

I molim te SFRJ granica SR Hrvatske je nastala posle drugog svetskog rata !!!

Pogledaj koje su istoriske historiske granice Hrvatske !

a jos jedno pitanje za tebe , posto vidim da si pro ustaski nastrojen , molim te objansi mi PRIZNAVANJE DRZAVE KOSOVO ??

Jesu li i to historiske granice VELIKE ALBANIJE ?

4 minutes ago, ratnik said:

Ziv ti meni bio i cuvaj zdravlje , srescemo se mi jos i videti !!! Dao Bog tebi da dozivis !

Ako moderator tako nešto kaže, onda valjda ja mogu  reći a da ne dobijem ban... zar niste nešto naučili ili bi opet ratovali?

Mani se ćorava posla, nađi žensku... kakvi ratovi

Kaže se da zlobnoga pobjeđuješ dobrotom... ako mene smatraš zlim, imaš krivi pristup

Vidi prvo mi ubijes , onda mi uzmes i grob mojih ubijenih i na kraju me proteras ( ne uspes da me ubijes ) i sta ocekujes od mene ? Da ti kazem da si upravu !

Ustaska emigracija je kovala plan da razbije SFRJ , e sad je red na nasoj strani !

O da da jesmo naucili i to jako dobro , ali vi jos niste to naucili ali cete uskoro ! !

Vidi da skratim , uzmemo vam celu Hrvatsku , vratimo vam ono sto je vase i oda ti ja solim pamet kao sto ti meni slolis pamet !

I da sve ovo pisem u moje licno ime !!!

2 minutes ago, ratnik said:

Vidi prvo mi ubijes , onda mi uzmes i grob mojih ubijenih i na kraju me proteras ( ne uspes da me ubijes ) i sta ocekujes od mene ? Da ti kazem da si upravu !

Ustaska emigracija je kovala plan da razbije SFRJ , e sad je red na nasoj strani !

O da da jesmo naucili i to jako dobro , ali vi jos niste to naucili ali cete uskoro ! !

Vidi da skratim , uzmemo vam celu Hrvatsku , vratimo vam ono sto je vase i oda ti ja solim pamet kao sto ti meni slolis pamet !

Upravo ste to boldano napravili 1991.,.a krenuli 1918 ....

Prokleta bila Yugoslavija i tko nas sastavi (Englezi)

Niti su Srbi problem za Hrvate, niti Hrvati za Srbe... Problem je u Jugoslavenima... prokleti bili sjeme im se zatrlo

Ako ne možemo zajedno... Svatko na svoju stranu i sve ok... 

Da upravu si Jugoslavija je greska Srpskog kralja , Da nije bilo Jugoslavije ne bi ni bilo danasnje Velike Hrvatske u ovim granica, vec bi bila tamo i gde jeste oko Zagreba Pule i Splita ... Ne bi bilo ratova , ne bi Hrvati ni znali da su im ove granice ...

2 hours ago, UskokPoskok said:

Za razliku od vas Hrvata koji ste željeli malu i skromnu hrvatsku do Zemuna i Drine+da Srbe počistite iz hrvatske i bih.

1 hour ago, UskokPoskok said:

Prokleta bila Yugoslavija i tko nas sastavi (Englezi)

Prokleti kralj Karađorđević.Mjesto da 1918.stvori Srbiju,on se išo ujedinjavat sa "uskocima" i "poskocima".

3 hours ago, UskokPoskok said:

Sto puta prežvakano, ali da ponovimo još jednom. U Ustavu SR Hrvatske stajalo je da je SRH država hrvatskog naroda i srpskog naroda u Hrvatskoj. Prema tome, koliko je bila vaša, Hrvatska je bila i država Krajišnika. Ako ste vi mogli na silu čitavu Hrvatsku da odvajate od Jugoslavije, a po Ustavu nije bila čitava vaša, i Krajišnici su imali pravo da odvoje svoj deo te zajedničke države SRH, jer ona je to i bila, zajednička država.

tema je Vukovar , istina je da je jedan grad koji je bio opkoljen izdražao 3 mjeseca ( jel bilo 100 ili 100 000 napadača nema veze)....a krajina je bila gotova za par dana ( ako su je branili starci a gdje su nestali hrabri krajišnici )..... ulaskom srbije u EU zaboravite bilo kakve granice i vekovna ognjišta i ratove.....Dogodine u Kninu u svakom slučaju ali kao turisti to je realnost prihvatili je ili ne.

11 hours ago, UskokPoskok said:

Ako ne možemo zajedno... Svatko na svoju stranu i sve ok... 

da , to bi bilo idealno kad ljudi i narodi ne bi bili tako mjesani, kao  i njihove teritorije. ti pricas kao da se radi o panjevima ili bukvama, pa cemo ove baciti lijevo , a ove desno, to nema ni u crtanom filmu.a nekima je omiljena prica razlaz Ceske i Slovacke , o cemu pojma nemaju. Ceska i Slovacka su sto se tice  maticnih naroda bila uvijek poprilicno etnicki ciste, tek je poneko selo bilo lijevo ili desno od granice. i koje je posteno rijesenje u slucaju Srba i  Hrvata ? znas koje ? nema ga.

11 hours ago, kuvar said:

Splita???

zajeba te, nije stavio kod Knina, jbg po londonskom ugovoru granica velike tj.  prosirene Srbije ne zahvaca Knin, on ostaje sa druge strane barikade.