chule80

Istina o Vukovaru 1991.

Recommended Posts

Sunja 1991 , Krajisnici su dobili naredjenje da se povuku na rezervni polozaj ! Pa kad se pregrupisu onda se ide u oslobadjanje . Prvi deo naredjenja je izvrsen a drugi deo naredjenja se ceka da ga neko izda ...

Sve je stvar vremena, naravno najbolje bi bilo bez zrtava da se zavrsi , pa vas molim da ostanete u svojim domovima dok se formalno vlast ne preda tj nama vrati ...

Ovo ti mozda deluje kao provokacija ali veruj mi svi izbegli iz Hrvatske prizeljkuju da se vrate po svaku cenu ! 

A sto se tice Knina i kave , ja nemogu doci u Knin jel sam Kapetanu Draganu obecao kavu u Zagrebu ! Nemogu na dva mesta biti odjednom ...

3 hours ago, ratnik said:

Ovo ti mozda deluje kao provokacija ali veruj mi svi izbegli iz Hrvatske prizeljkuju da se vrate po svaku cenu ! 

A sto se tice Knina i kave , ja nemogu doci u Knin jel sam Kapetanu Draganu obecao kavu u Zagrebu ! Nemogu na dva mesta biti odjednom ...

u Vukovar vjerujem da se budu vratili i srbi i hrvati ( ne svi) ali na područje oko Gline , Sunje, Karlovca , Knina itd...jako teško..pa koliko ih je za ovo vrijeme stvorilo obitelj, žive u stanovima max 2km od centra grada i sad da se naprimjer vrate ( iz Beogrda, Niša itd )  u Radonja Luku ili Svinicu pokraj Sunje gdje je najbliža bolnica 15km..škola i sve ostalo šta je u današnje vrijeme neophodno za život...a kamoli tek oni koji su otišli na neki drugi kontinent  Kanada ili USA ? ..

Vidi ne zelim ti da budes u poziciji u kojoj smo mi Krajisnici dovedeni ! 

Problem je komleksan. Hrvatska drzava je proterala svoje gradjane ... za to je niko nije osudio ! 

Jel znas kad malo popijem s Krajisnicima , nema tu radosti svi padnemo u letargiju i svi zavrsimo pricu " nidje kao kod nas" , za mene je Srbija inostranstvo !! 

Sunja 1991 to sto ste kao narod dobili rat ne znaci da ste i pravdeno pobedili ! Zato se vasa drzava naoruzava jel zna da je dobila samo na vremenu ! Ovde u Srbiji nas namerno utisavaju da "ne talasamo" , da cutimo ... Neresen problem nije dobar ni za koga ... Pre ili kasnije ce se ovde u Srbiji postaviti i to pitanje ! Jel ako Evropska Unija zeli da priznamo Kosova onda se postavlja automacki i pitanje sta je s nasom autonomijom u Hr ! 

1 minute ago, ratnik said:

Sunja 1991 to sto ste kao narod dobili rat ne znaci da ste i pravdeno pobedili ! Zato se vasa drzava naoruzava jel zna da je dobila samo na vremenu ! Ovde u Srbiji nas namerno utisavaju da "ne talasamo" , da cutimo ... Neresen problem nije dobar ni za koga ... Pre ili kasnije ce se ovde u Srbiji postaviti i to pitanje ! Jel ako Evropska Unija zeli da priznamo Kosova onda se postavlja automacki i pitanje sta je s nasom autonomijom u Hr ! 

pa ako vas ima 3% neznam na koji način dobiti autonomiju a srbi se nevračaju iz razloga koje sam naveo ( iz civilizacije u kojoj se sada nalaze da se vrate na brdo gdje nema nit škole nit bolnice ) a činjenica je da nema ni posla nit za hrvate nit za srbe tako da je budučnost nikakva..velika večina kuća koje su obnovljene na području gdje ja živim ( bilo srbima ili hrvatima ) sada služe kao vikendice gdje dođu vikendom i roštiljaju i dangube...

Kako da se vrate ? Kad eto u Vukovaru po Hrvatskom ustavu mogu da se sluze cirilcom a ne smeju ... Jel znas kako mozes u Vukovaru prepoznati vlasnika Srbina bilo koje trgovine ? Obavezno u trgovini ima zastavu Hrvatske ;)  Mi koji smo dosli u Vojvodinu sasvim nam je normalno da cujemo Hrvatske narodne pesme, da citamo Hrvatske novine , da imena ulica budu nekih hrvata ... Da gledamo neke hrvatske manifestacije i folkor ... i da niko ne nasrne na njih jel su Hrvati ! Da ne kazem da neko opsuje po hrvatskim casnim sestrama i da ih maltretira ... i onda predjes u Hr i samo kazes jednu srpsku rec i ti si gotov ! 

Jedno vreme sam prodavao na internetu zastavice Hr delu gde se prodaje auto oprema i to sam prodavao kao "bezbedonosni komlet za putovanje u Hrvatsku " ... Ja i vecina nas Krajisnika nije odrasla u mrznji ! Dok vecina Hrvata jeste a imas i ovde na KF primere kako kazu da su odgajani da mrze Jugoslaviju ... to je za mene bolesno ... 

Znam primer jednog sela gde su madjari ziveli u RSK , za vreme RSK su bili Madjari a posle reintegracije po popisu svi su se iz straha izjasnili kao Hrvati ...

1 hour ago, ratnik said:

Jedno vreme sam prodavao na internetu zastavice Hr delu gde se prodaje auto oprema i to sam prodavao kao "bezbedonosni komlet za putovanje u Hrvatsku " ... Ja i vecina nas Krajisnika nije odrasla u mrznji ! Dok vecina Hrvata jeste a imas i ovde na KF primere kako kazu da su odgajani da mrze Jugoslaviju ... to je za mene bolesno ... 

Znam primer jednog sela gde su madjari ziveli u RSK , za vreme RSK su bili Madjari a posle reintegracije po popisu svi su se iz straha izjasnili kao Hrvati ...

razumijem ja što ti govoriš ali jbg kad je politika takva..Pupovac predstavnik srba u hrvatskoj eto priklonio se ovima što su sad pobjedili..dali je on spomenuo čirilicu i problem oko nje?..Nije jer gleda svoje interese i zanima ga samo novac..a njega su izabrali srbi koji žive ovdje da ih predstavlja...pa ako sami srbi nisu ovdje za sebe i složni pa kako tek onda da hrvati budu...napisao sam več na ovom forumu..svi smo mi ista govna bez razlike na naciju...cijeli svijet nam se smije i smatra budalama ..i još mnogo godina mi budemo dangubili u raspravi oko Vukovara i povratka u krajinu dok drugi gledaju kako da zarade koji euro i prežive...i boli ih ona stvar za politikom i ko je šta...na kraju krajeva..večina srba i hrvata se druže i piju i jedu zajedno a kad sjednu pred kompijuter onda postanu VELIKI srbi ili VELIKI hrvati...

Lepo si rekao sve i slazem se s tobom ! Ali kad nesto izgubis onda vecito trazis ono sto je izgubljeno !

Vidi nas i Srbe s Kosmeta niko nista ne pita,tenzija postoji medju nama...Neko resenje moramo da nadjemo i da se izborimo. Niko nije na nasoj strani pa cak i drzava Srbija !

Mi smo ovde samo moneta za podkusurivanje u odnosima dve medjusobno priznate drzave u kojoj vecina Krajisnika i Kosmetskih srba nikad ne bi priznaka ovo stanje ! Nas i Kosmetskih srba ima sigurno 1 milion !

3 hours ago, ratnik said:

Lepo si rekao sve i slazem se s tobom ! Ali kad nesto izgubis onda vecito trazis ono sto je izgubljeno !

Vidi nas i Srbe s Kosmeta niko nista ne pita,tenzija postoji medju nama...Neko resenje moramo da nadjemo i da se izborimo. Niko nije na nasoj strani pa cak i drzava Srbija !

najpoštenije bi bilo da se svi vrate na svoja ognjišta..srbi u hrvatsku..hrvati u bosnu i srbiju i mir i pamet u glavu..ali...rekao sam , Pupovac koji vas zastupa u Hrvatskoj to ne želi i nije mu cilj..manipulacija i laži  su jedini način kako doći do dobre plače i osigurati i praunuka  a sirotinju ko jebe nažalost..kad si spomenuo Kosovo..osobno poznajem nekoliko srba s tog područja s kojima sam komunicirao i onda i sada..oni su prodali za dobru lovu imanje i otišli  u Beograd...i dosta takvih je to napravilo radi novaca..šiptari se naselili na legalan način a sistemom razmnožavanja budu zauzeli pola Balkana

5 hours ago, sunja1991 said:

na kraju krajeva..večina srba i hrvata se druže i piju i jedu zajedno a kad sjednu pred kompijuter onda postanu VELIKI srbi ili VELIKI hrvati...

Kao npr.ti.Kad nisi na kompjuteru ideš u Banja Luku,srećeš se sa starim drugovima (Srbima) iz partije u kojoj si bio prije rata,a čim sijedneš za kompjuter nema većeg ujkana i bojovnika od tebe.

34 minutes ago, BANIJA 79 said:

Kao npr.ti.Kad nisi na kompjuteru ideš u Banja Luku,srećeš se sa starim drugovima (Srbima) iz partije u kojoj si bio prije rata,a čim sijedneš za kompjuter nema većeg ujkana i bojovnika od tebe.

ja otkako sam na krajinaforce nisam veličao hrvatsku niti poticao rat i slična sranja..ti si nađi nekog drugog pa mu soli pamet i prodaj svoju filozofiju o miroljubivosti..radi takvih kao ti svi su hrvati za tebe ustaše bilii ostali..i uvijek budem sjeo i jeo i pio s svima onima koje poznajem godinama a znam da smo pucali jedni na druge bio on srbin ili muslimanima ...inače nikad nisam bio član niti partije niti ijedne stranke niti me politika zanima

6 minutes ago, sunja1991 said:

ja otkako sam na krajinaforce nisam veličao hrvatsku niti poticao rat i slična sranja..ti si nađi nekog drugog pa mu soli pamet i prodaj svoju filozofiju o miroljubivosti..radi takvih kao ti svi su hrvati za tebe ustaše bilii ostali..i uvijek budem sjeo i jeo i pio s svima onima koje poznajem godinama a znam da smo pucali jedni na druge bio on srbin ili muslimanima ...inače nikad nisam bio član niti partije niti ijedne stranke niti me politika zanima

Isto ko što su svi Srbi za tebe i tvog ortaka "orkana" ćetnici.Znam da si miroljubiv,pogotovo kad spavaš.

3 minutes ago, BANIJA 79 said:

Isto ko što su svi Srbi za tebe i tvog ortaka "orkana" ćetnici.Znam da si miroljubiv,pogotovo kad spavaš.

haha kako te Orkan svrbi nešto često ....stara ljubav ili ?

3 minutes ago, sunja1991 said:

haha kako te Orkan svrbi nešto često ....stara ljubav ili ?

Ma jok.Orkana i tebe puno više svrbe Srbi.Znam ja.Hoćeš da ti skinem koji video zapis da vidiš šta koga svrbi ?

Vidis Sunja 1991 na Kosmetu su mi pricali da su ih 1997 do 1998 silom terali da prodaju ! A sad da ne lazem , rekli su mi da su im nudili i vise nego realnu cenu za imanje ali su im i to rekli ako ne odu da ce ih ubiti ! Zvuci neverovatno ali je 100% istinito ! Takodje danas u Bujanovcu Siptari kupuju od Srba oruzje i dobro placaju ... samo da lokalnim Srbima ne ostane ni jedna cev ! Vidi taj koji ide da se vidi s onima s druge strane mora biti ili spijun ili ratni profiter !

4 minutes ago, ratnik said:

Vidis Sunja 1991 na Kosmetu su mi pricali da su ih 1997 do 1998 silom terali da prodaju ! A sad da ne lazem , rekli su mi da su im nudili i vise nego realnu cenu za imanje ali su im i to rekli ako ne odu da ce ih ubiti ! Zvuci neverovatno ali je 100% istinito ! Takodje danas u Bujanovcu Siptari kupuju od Srba oruzje i dobro placaju ... samo da lokalnim Srbima ne ostane ni jedna cev ! Vidi taj koji ide da se vidi s onima s druge strane mora biti ili spijun ili ratni profiter !

ja redovito odlazim u Banja Luku i nađem se s ekipom koja je bila u srpskoj vojsci i poznajemo se godinama..nit su oni niti ja ratni profiteri ili špijuni..sjedimo , pijemo i jedemo, i pričamo o svemu i svačemu a pogotovo i o ratu i nekim događajima i mjestima gdje smo bili jedni od drugih max 100 metara..želiš reći ako ja sad sjednem u auto i odem u Kostajnicu ili Novi ili Dubicu i ne ja nego svi  s moje strane i sretnu stare prijatelje od prije rata ili rata da su špijuni i profiteri?...ništa od toga nije istina..mi smo "stoka sitnog zuba" i mali ljudi i po nama rata nikada nebi bilo al jbg politika je napravila svoje i svima su porasli apetiti

Cudno mi to prijateljstvo ... ajd da se vidite ok,ali pricati o ratu ... Ja sam prestao da pricam o tome , evo danas tj malo pre sam s jednim komentarisao ovu presudu tzv drzave Kosovo protiv Olivera Ivanovica ... Osudjen je jek je policajcima rekao da postupe po naredjenju ...

6 hours ago, sunja1991 said:

ja redovito odlazim u Banja Luku i nađem se s ekipom koja je bila u srpskoj vojsci i poznajemo se godinama..nit su oni niti ja ratni profiteri ili špijuni..sjedimo , pijemo i jedemo, i pričamo o svemu i svačemu a pogotovo i o ratu i nekim događajima i mjestima gdje smo bili jedni od drugih max 100 metara..želiš reći ako ja sad sjednem u auto i odem u Kostajnicu ili Novi ili Dubicu i ne ja nego svi  s moje strane i sretnu stare prijatelje od prije rata ili rata da su špijuni i profiteri?...ništa od toga nije istina..mi smo "stoka sitnog zuba" i mali ljudi i po nama rata nikada nebi bilo al jbg politika je napravila svoje i svima su porasli apetiti

Ma ne možeš ti bez Srba.Samo je pitanje jel ti prijatelji Srbi znaju za Strmen ?

Baš me zanima šta oni na to kažu.

On 21.01.2016. at 9:18 AM, ratnik said:

Popiješ kavu u Kninu, spustiš se ma autoput Zagreb-Split nagaziš gas i za par sati si na Jelačić placu na novoj kavi.

On 23.01.2016. at 8:25 PM, Kubus said:

Popiješ kavu u Kninu, spustiš se ma autoput Zagreb-Split nagaziš gas i za par sati si na Jelačić placu na novoj kavi.

Ratniče pazi kako voziš po autoputu, na ličkom dijelu je opasna prometna policija.

Ja sam čuo da u Ličkoj policiiji vedri i oblači četnički klan, koji je harao tokom rata po RSK.....nije ironija.....ovo iznosim informaciju od vaših branitelja.....tako da ratnik opušteno naši opet drže Ličku magistralu....biće opet balvan revolucija, PTSP-ovcim su srbi i ĆETNICI noćna mora :) nije mi jasno odakle toliki strah od srba....Bože ti sačuvaj.....Četnici na putu, Četnici u Crkvama Manastirima...Četnici u saborima.....Četnici vamo tamo.....alo ljudi de malo.....