Recommended Posts

,, samo znam da je taj plan teritorijalno bio znatno povoljniji od Dejtona, a zamislite koliko je zivota uzalud izgubljeno u slijedece dvije godine....tu je Karadzic bio definitivno izgubio kompas...''

Upravo to Ognjeslave. Nikad im to neću oprostiti, ni njemu, ni svim tim SDS poslanicima, debelim trutovima. Da li su uopšte svesni šta su uradili, da li su svesni posledica svoje bahatosti i neodgovornosti?

To sad sve lijepo izgleda..ali niko ne prica o tome koliko je narod krajine 95 god bio spreman na bilo kakvu kombinaciju sa hrvatima...

To sad sve lijepo izgleda..ali niko ne prica o tome koliko je narod krajine 95 god bio spreman na bilo kakvu kombinaciju sa hrvatima...

ili  obrnuto, koliko je većina Hrvata nakon sve one propagande početkom devedesetih bila spremna da da Srbima određena ljudska  i građanska prava ? ćirilica je samo jedan primjer .

U pravu si..ima nesto i u tome..ali u istocnoj slavoniji je prilicno dobro proslo..znam da ce sad ovo izgledat malo smijesno..ali Tuđmana se slusalo...narod mu je vjerovao..niko njegove odluke nije dovodio u pitanje...ovi novi sad potpiruju "niske strasti" jer neznaju drugi nacin da dobiju izbore...

500 granata je kap u moru, koliko je toga ostalo po Krajini....Ogromne količine municije i MTS, hrane i ostalog je ostalo u Čerkezovcu, znači samo na jednom mjestu koliko je drugih bilo ne znam... ( firma mog rođaka je radila na evakuaciji skladišta i za tih par dana koliko su im kamioni radili malo toga su izvukli...jer kasnije su krenule i kolone sa izbjeglicama i izvlačenje je postalo otežano )...

Priča od 3500 granata dnevno je balijska propagnada i priča za malu djecu....pomnoži 3x360x 3500 granata pa vidi da li bi ostao kamen na kamenu u SA....

A ta čuvena rečenica ako je izgovorena sigurno nije izgovorena iz glave Mladića neko lopova Karadžića....

Istina je jedino da, ako je i bilo ''toliko toga'', to sa naše strane nije korišteno(onda kad je trebalo). Pitaj ljude, koji su tih mjeseci bili na Dinari, pogotovo posljednjih dana koliko im je artiljerijske municije bilo dozvoljeno da troše dnevno. Znam samo šta su ljudi govorili... ljudi koji su bili gore na ratištu. Ako je tačno to o čemu ti pričaš, onda su razmjere izdaje utoliko veće! Što se Sarajeva tiče, moja greška, lapsus memoriae, to je podatak o danu kada je navodno palo najviše granata... U svakom slučaju i cifra od 300 granata dnevno je bila misaona imenica za grahovsko ratište. U svakom slučaju, oni iz SRK imali su na raspolaganju neuporedivo više municije nego jedinice koje su bile suprotstavljene daleko ozbiljnijoj pretnji-hrvatskoj vojsci na Dinari i u Livanjskom polju. Pronađi šta je Slavko Lisica rekao o Sarajevu, a on je za mene DALEKO časniji oficir od svih Mladića, Milovanovića, Mrkšića i ostalih!

A šta se tiče čuvene rečenice, ko god da je izjavio, i to je samo kap u moru političke i ljudske prljavštine tih godina!

Meni je jedan poznanik kojem apsolutno verujem ispricao da je nakon pada Krajine ali onih prvih dana na HRT video jedan snimak na kojem jedan hrvatski vojnik u vozilu ide kroz nekakvo ogromno skladiste (sta je konkretno bilo unutra ne znam ne secam se vise sta mi je rekao).Ali znam da mi je ispricao kako je skladiste bilo toliko veliko da je ovaj kroz njega isao vozilom i kako je komentar tog vojnika kad je video krcato skladiste bio u stilu da su oni iskoristili sve ono sto su imali mi nikad ovde ne bi dosli.Kaze taj moj poznanik da je taj snimak video samo tada i nikad vise.Kad ga budem video bas cu ga pitati da li se seca necega konkretnijeg,gde je to moglo biti.

Manje više je sve rečeno. No ja bih se dotakao još jedne teme, za koju mislim da je itekako povezana sa Olujom, i što nikada neću oprostiti Radovanu i paljanskoj SDS kliki-a to je odbacivanje mirovnog plana 1994 na Skupštini Republike Srpske.

Ako se neko još seća, po tom planu Grahovo, Drvar, Glamoč, Petrovac pripadaju RS, Sanski Most i Ključ nešto po pola, Posavina isto pola pola, Srebrenica i Žepa pripadaju Muslimanima, čak i neki delovi Sarajeva, mnogo više nego po Dejtonu, pripadaju Srbima.

Karadžić odbija plan, ali pod pritiskom Srbije prihvata, ali mora ga potvrditi Skupština RS, a ona ga-definitivno odbija.

Epilog znamo: godinu dana kasnije potpisan je Dejton, izgubili smo RSK i većinu zapadnokrajiških opština, Srbi su napustili skoro kompletno Sarajevo, imali smo hiljade mrtvih, stotine hiljada proteranih, razorene gradove, i na kraju teritorijalno daleko nepovoljnija rešenja.

Da li su oni 94e bili toliko slepi da nisu znali kako stoje stvari?Da smo iscrpljeni i umorni, da nam nestaje ljudstva, oružja, goriva, da ne možermo držati toliko razvučen front, da vreme ne radi za nas, već za neprijatelja koji je sve naoružaniji i opremljeniji, a mi sve slabiji?Ako su znali, zašto nisu prihvatili mir i sprečili tragediju našeg naroda?

A da su prihvatili sporazum, da probamo hipotetički zamisliti šta bi bilo?

Staje rat u Bosni; nema više hrvatsko-muslimanske koalicije; Hrvatska ne može da napada Dinarom i Livanjskim poljem, jer nema više međunarodnu podršku

da pokreće rat, jer je postignut mirovni sporazum.

Šta bi se desilo sa RSK?Da li bi bilo moguće postići neki sporazum, nešto tipa kulturne i teritorijalne autonomije u Hrvatskoj?

Da li bi Oluja bila u potpunosti izbegnuta?

Ili bi ipak se desila, samo ne preko Grahova i Dinare, već frontalno unutar Hrvatske, od mora i Like ka Kninu?

To je bio Venc-Owenov plan iz 1993.godine.To je bio neprihvatljiv

plan za RS jer je koridor bio 500 metara sirok kod Brckog.

Druga stvar RS je po tom planu bila podijeljena na 5-6 nepovezanih dijelova,nije cijela teritorija ko po daytonskom sporazumu. Ne bi da branim SDS-ovce i Karadzica,al taj plan nije

bio prihvatljiv za Srbe iz RS. Daytonskim sporazumom se dobilo daleko vise i sto je najbitnije RS je jedna cijelina,a ne rasparcana na vise dijelova. Grahovo,Drvar,i Glamoc su morali bit zrtvovani za koridor i Posavinu.

Bdw..moj grad je vec propao..odavno...uskoro ce i drzava..a to 99% ljudi sa ovog foruma jedva ceka..pa se slobodno pridruzi vecini..nemoras bit patriota...

kazes..

Cudime da je tvoj a i moj grad propo ? Pa nisu li hrvati iz tog grada

rekli 91.kad ne bude Srba u tom gradu,kad ne budu vise radili i bili sefovi po zeljezari i rafineriji da ce se u tom gradu zivjet ko u Svicarskoj ? To hrvati sad misle i u Vukovaru. Samo kad bi Srba nestalo sve bi bilo u redu. To je ono sto ti kanarinac pokusava objasnit u kakvoj drzavi i drustvu zivis.

Znas onu njemacku "jedem das seine" (svakome po zasluzi).

Meni je jedan poznanik kojem apsolutno verujem ispricao da je nakon pada Krajine ali onih prvih dana na HRT video jedan snimak na kojem jedan hrvatski vojnik u vozilu ide kroz nekakvo ogromno skladiste (sta je konkretno bilo unutra ne znam ne secam se vise sta mi je rekao).Ali znam da mi je ispricao kako je skladiste bilo toliko veliko da je ovaj kroz njega isao vozilom i kako je komentar tog vojnika kad je video krcato skladiste bio u stilu da su oni iskoristili sve ono sto su imali mi nikad ovde ne bi dosli.Kaze taj moj poznanik da je taj snimak video samo tada i nikad vise.Kad ga budem video bas cu ga pitati da li se seca necega konkretnijeg,gde je to moglo biti.

Mislim da je to skladiste u Sv. Roku kod Gracaca. I ja sam to vidio na tv-u poslje oluje.

Banija, kako se Dejtonskim sporazumom dobilo više?Od tzv. Visoke Krajine ostalo je samo Šipovo i Mrkonjić u RS. Sarajevo je skoro potpuno izgubljeno, sem par ulica u

Dobrinji i Lukavici. Sva predgrađa oko Sarajeva su izgubljena, Ilidža, Ilijaš, Vogošća, i to odbranjena u ratu i ljudi toliko ginuli za njih?

Kako misliš da je RS sad jedinstvena, povezana s teritorijom?A Diskrikt Brčko?

Došnica(Golubić), kod Knina, Čerkezovac, koji spominje NoviGradVRS... Sveti Rok je navodno ispražnjen još kad su ga naši oslobodili, 1991.

Dobrinji i Lukavici. Sva predgrađa oko Sarajeva su izgubljena, Ilidža, Ilijaš, Vogošća, i to odbranjena u ratu i ljudi toliko ginuli za njih?

Aj pogledaj ti fino kartu venc-owenovog plana,i deytonskog,usporedi,pa onda komentarisi. Po venc-owenovom planu bi hrvati dobili citavu Posavinu,a zauzvrat bi Srbi dobili nerazvijene sredine poput Grahova.Koridor bi bio 500 metara sirok. Pa ko to moze prihvatit ? Ni venc-owenovim planom Srbi nisu dobijali Sarajevo. Moras gledat dugorocno sta dobivas,a ne kratkorocno. Nije isto dobit nerazvijenu i razvijenu sredinu poput Posavine. Sto se tice Brckog ono pripada i jednom i drugom entitetu,a Srbi su tamo vecina u gradu.

Druga stvar RS je po tom planu bila podijeljena na 5-6 nepovezanih dijelova,nije cijela teritorija ko po daytonskom sporazumu. Ne bi da branim SDS-ovce i Karadzica,al taj plan nije

bio prihvatljiv za Srbe iz RS. Daytonskim sporazumom se dobilo daleko vise i sto je najbitnije RS je jedna cijelina,a ne rasparcana na vise dijelova. Grahovo,Drvar,i Glamoc su morali bit zrtvovani za koridor i Posavinu.

ti  vjerovatno mislis na Vens-Ovenov mirovni plan iz februara 1993, a ja na Oven- Stoltenbergov iz avgusta 1993..po ovom drugom planu, u zapadnom dijelu bosanske krajine Srbima  sve ostaje, moraju dati samo Kulen Vakuf koji se naslanja juzno na Bihac, zatim Kupres i tanki usjek prema  Jajcu( uklj. Jajce), ostaje koridor prema Brckom, ali se daju dva dzepa uz Savu dok   Samac i Brod ostaju u RS, daje se citav Ozren,prema dolje je sve isto do Sarajeva koje postaje neka neutralna zona, od Pala pocinje RS, zatim Gorazde je spojeno koridorom sa ostatkom federacije, ali manjim nego sad, i jako tanka veza a izmedju Gorazda , Zepe i Srebrenice, veza koja ide preko teritorije RS !? i to je to.

Cudime da je tvoj a i moj grad propo ? Pa nisu li hrvati iz tog grada

rekli 91.kad ne bude Srba u tom gradu,kad ne budu vise radili i bili sefovi po zeljezari i rafineriji da ce se u tom gradu zivjet ko u Svicarskoj ? To hrvati sad misle i u Vukovaru. Samo kad bi Srba nestalo sve bi bilo u redu. To je ono sto ti kanarinac pokusava objasnit u kakvoj drzavi i drustvu zivis.

Znas onu njemacku "jedem das seine" (svakome po zasluzi).

To se koristilo na razini citave drzave a ne grada...politicari su govorili "kad izadjemo iz Jugoslavije bit cemo mala Svicarska"..

jer proturala se misao da sva lova iz hr ide u beograd...e..a sad kad Yuge vise nema i sva lova ide u zagreb..sad opet nevalja...nikad ni nece...

Istina je jedino da, ako je i bilo ''toliko toga'', to sa naše strane nije korišteno(onda kad je trebalo). Pitaj ljude, koji su tih mjeseci bili na Dinari, pogotovo posljednjih dana koliko im je artiljerijske municije bilo dozvoljeno da troše dnevno. Znam samo šta su ljudi govorili... ljudi koji su bili gore na ratištu. Ako je tačno to o čemu ti pričaš, onda su razmjere izdaje utoliko veće! Što se Sarajeva tiče, moja greška, lapsus memoriae, to je podatak o danu kada je navodno palo najviše granata... U svakom slučaju i cifra od 300 granata dnevno je bila misaona imenica za grahovsko ratište. U svakom slučaju, oni iz SRK imali su na raspolaganju neuporedivo više municije nego jedinice koje su bile suprotstavljene daleko ozbiljnijoj pretnji-hrvatskoj vojsci na Dinari i u Livanjskom polju. Pronađi šta je Slavko Lisica rekao o Sarajevu, a on je za mene DALEKO časniji oficir od svih Mladića, Milovanovića, Mrkšića i ostalih!

A šta se tiče čuvene rečenice, ko god da je izjavio, i to je samo kap u moru političke i ljudske prljavštine tih godina!

Naravno da je istina...prije sam spominjao jedan primjer a spomenucu ga opet...moj tetak je bio na haubicama neđe oko Draksenića/Dubice trebalo im je municija da bi nastavili tući ustaše po Novskoj i okolini neđe pred Bljesak uglavnom 1995 god je bila ....pošto je nisu mogli dobiti iz BL dobili su naređenje da odu po istu u Čerkezovac ( Dvor, RSK ) pošto je tamo ima na stanju više nego dovoljno....kada su otišli po nju dobili su odgovor od gospode da nemaju municije i oni su se vratili nazad.....nedugo poslje toga kad je krenula ofanziva HV na RSK firma koju sam gore spomenuo radila je izvlačenje sredstava iz Čerkezovca....kasnije u razgovuru tetka sa rođakom koji je tad bio šef te firme saznao je da su između ostalog (sad cu onako napamet reći ) izvlačili i tu municiju za haubice koju njemu tad nisu dali i da su uspjeli izvući samo 2 šlepera tih granata a bilo je ih bar još za 10 ak i više....znači nisu uspjeli izvući ni 20 % od onoga što je bilo.....eto to je samo jedan od primjera....a siguran sam da ih ima još mali milion.....

A što se tiče radaovana i njegovih prljavih poslova o tome je suvišno i govoriti...naravno da su tamo oko njega na Palama imali svega i svačega i ništa im nije falilo....znači bukvalno od igle do lokomotive im je bilo sve na raspolaganju....a sve zarad njegove igrarije držanja SA u okruženju i razvijanja šverca i komerca sa istim...i bogaćenjem Radovana i njemu bliskih ljudi,....pa naši su iz Krajine išli na položaje u SA i čuvali tamo linije...dok čisto sumnjam da su nama ikad dolazile Sarajlije u ispomoć...

Pa moguće je da je to ovo skladište o kojem ja govorim tj. Čerkezovac ....jel u njemu je baš mogo podzemnih skladišta veoma prostranih....

Sve ovo stoji, ali samim tim žrtvovanjem ove tri opštine žrtvovali smo i RSK....mada opet ako znamo da je njoj vec ranije predviđen kraj kakav je doživila onda možda i prepuštanje ove tri opštine i nije neki bauk....a dobili smo Posavinu i RS iz jednog komada,,,

Banija, kako se Dejtonskim sporazumom dobilo više?Od tzv. Visoke Krajine ostalo je samo Šipovo i Mrkonjić u RS. Sarajevo je skoro potpuno izgubljeno, sem par ulica u

Nije samo SA izgubljeno...izgubljeno je oko 30 % teritorije....Bos. Krupa, Ključ, Sanski Most, Bos Petrovac, Jajce, Glamoč, Grahovo, Drvar, Šipov, Mrkonjić itd itd....

A RS je još uvjek jedinstvena jer Brčko je Distrikt unutar teritorije RS....znači ne djeli je na dva dijela....

какав начин да се расправља о тако озбиљним темама по принципу рекла казала,снимци са хрт-а , каже ми тај познаник итд ... а тема је јака да не може бити јача,та олуја,ето толико

ti  vjerovatno mislis na Vens-Ovenov mirovni plan iz februara 1993, a ja na Oven- Stoltenbergov iz avgusta 1993..po ovom drugom planu, u zapadnom dijelu bosanske krajine Srbima  sve ostaje, moraju dati samo Kulen Vakuf koji se naslanja juzno na Bihac, zatim Kupres i tanki usjek prema  Jajcu( uklj. Jajce), ostaje koridor prema Brckom, ali se daju dva dzepa uz Savu dok   Samac i Brod ostaju u RS, daje se citav Ozren,prema dolje je sve isto do Sarajeva koje postaje neka neutralna zona, od Pala pocinje RS, zatim Gorazde je spojeno koridorom sa ostatkom federacije, ali manjim nego sad, i jako tanka veza a izmedju Gorazda , Zepe i Srebrenice, veza koja ide preko teritorije RS !? i to je to.

Pomijeso si planove. Oven-Stoltenberg plan su Srbi i hrvati prihvatili,a muslimani odbili. Venc-Ovenov plan

su Srbi odbili jer je bio neprihvatljiv,i to je taj plan kad je Milosevic doso na Pale da Srbe ubijedi da ga prihvate. Po tom planu su Srbi dobivali koridor od 500 metara i hrvatima dana Posavina. Neprihvatljivo totalno.

Sve ovo stoji, ali samim tim žrtvovanjem ove tri opštine žrtvovali smo i RSK....mada opet ako znamo da je njoj vec ranije predviđen kraj kakav je doživila onda možda i prepuštanje ove tri opštine i nije neki bauk....a dobili smo Posavinu i RS iz jednog komada,,,

Krajina uopce nije bila predmet pregovora o teritorijalnoj podijeli bih. Cak i da su Srbi dobili Grahovo,Glamoc i Drvar danas bi tamo imo samo stariju populaciju,a mladji bi otisli u Srbiju.

Zato mi niko ne moze tvrdit da je venc-ovenov plan bio bolji od daytonskog. Zamisli da su Srbi prihvatili taj famozni plan da imaju koridor od 500 metara sirine i da Posavine pripadne hrvatima. To bi bilo samoubistvo. A to sto bi Grahovo,Glamoc i Drvar ostali srpski bi bilo od jako velike koristi. Veci bi dio otiso u Srbiju,a ne bi imali Posavinu ni koridora.

Ljudi uopce ne misle glavom kad pisu.

Krajina uopce nije bila predmet pregovora o teritorijalnoj podijeli bih. Cak i da su Srbi dobili Grahovo,Glamoc i Drvar danas bi tamo imo samo stariju populaciju,a mladji bi otisli u Srbiju.

Zato mi niko ne moze tvrdit da je venc-ovenov plan bio bolji od daytonskog. Zamisli da su Srbi prihvatili taj famozni plan da imaju koridor od 500 metara sirine i da Posavine pripadne hrvatima. To bi bilo samoubistvo. A to sto bi Grahovo,Glamoc i Drvar ostali srpski bi bilo od jako velike koristi. Veci bi dio otiso u Srbiju,a ne bi imali Posavinu ni koridora.

Ljudi uopce ne misle glavom kad pisu.

Krajina je spomenuta u smislu dalje perspektive(da li bi bilo Oluje, mirna reintegracija i sl.), a u Grahovu, Glamoču i Drvaru bi svakako ostalo mnogo više ljudi nego ovako. Iz današnje perspektive, oba ta plana bi se morala prihvatiti iz razloga što je 94/95. UZALUD izginulo isuviše ljudi sa tog prostora, što na Dinari, Kupresu, Grahovu, što na Bihaću, a krajnji ishod rata je rezultat opet nekog drugog dogovora... I ne znam kakve to ogromne koristi u privrednom smislu današnja RS ima od te Posavine... To je prostor koji je mahom napušten, kao i Krajina, a onih par gradova kao što su Derventa, Modriča životare kao i sve drugo tamo.... a da ne pričam da je ta RS danas samo od gazdovanja šumom i turizma mogla imati stostruko više koristi nego od te Posavine!!!

A najviše me nervira kada neko iz Krajine(Banija) forsira sve ono što je njemu lično išlo na štetu, a jedino šta smo mi na kraju imali od te Posavine je što smo na kraju balade prošli kroz nju prema majčici Srbiji!

Krajina je spomenuta u smislu dalje perspektive(da li bi bilo Oluje, mirna reintegracija i sl.), a u Grahovu, Glamoču i Drvaru bi svakako ostalo mnogo više ljudi nego ovako. Iz današnje perspektive, oba ta plana bi se morala prihvatiti iz razloga što je 94/95. UZALUD izginulo isuviše ljudi sa tog prostora, što na Dinari, Kupresu, Grahovu, što na Bihaću, a krajnji ishod rata je rezultat opet nekog drugog dogovora... I ne znam kakve to ogromne koristi u privrednom smislu današnja RS ima od te Posavine... To je prostor koji je mahom napušten, kao i Krajina, a onih par gradova kao što su Derventa, Modriča životare kao i sve drugo tamo.... a da ne pričam da je ta RS danas samo od gazdovanja šumom i turizma mogla imati stostruko više koristi nego od te Posavine!!!

A najviše me nervira kada neko iz Krajine(Banija) forsira sve ono što je njemu lično išlo na štetu, a jedino šta smo mi na kraju imali od te Posavine je što smo na kraju balade prošli kroz nju prema majčici Srbiji!

Ma da. U Grahovu,Glamocu i Drvaru bi ostalo daleko vise starijih a mlade bi vidjo po Batajnici i Staroj Pazovi. Od Posavine stvarno nikakve koristi osim sto je povezivala i povezuje zapadni i istocni dio RS i sto su daleko vece gradske sredine sa industrijom poput rafinerije Brod i rafinerije ulja Modrica. Naravno to je trebalo dat hrvatima jer sta ce nama Srbima koridor,plodna zemlja i rafinerije. Daleko bi bilo bolje pjevat o Grahovu pred ducanom uz pivu i to u Batajnici.

Ma da. U Grahovu,Glamocu i Drvaru bi ostalo daleko vise starijih a mlade bi vidjo po Batajnici i Staroj Pazovi. Od Posavine stvarno nikakve koristi osim sto je povezivala i povezuje zapadni i istocni dio RS i sto su daleko vece gradske sredine sa industrijom poput rafinerije Brod i rafinerije ulja Modrica. Naravno to je trebalo dat hrvatima jer sta ce nama Srbima koridor,plodna zemlja i rafinerije. Daleko bi bilo bolje pjevat o Grahovu pred ducanom uz pivu i to u Batajnici.

Momče, mladi su izginuli, kao što sam već napisao... Smanji malo doživljaj. Ti bi bio Miloševićev miljenik... trampi ljude za naftu. Koja rafinerija, pa nije ovo 1985.  Koliko profita ima od te rafinerije i u čijim je rukama?

Koja plodna zemlja??? napušteno sve, pogotovo onaj potez oko Broda i Dervente... ko ti radi tu zemlju??? I što stalno drviš o tom koridoru kao da danas Srbi iz Bosne ovise o koridoru kada putuju. Meni se čini da si ti ostao zaglavljen neđe u 95/6. Odmakni se malo zemljače od takvog načina razmišljanja.

A o Grahovu se itekako pjeva, u Batajnici... i to oni šta su pretekli 1995. Odi malo do njih sa svojom pričom... znaš koliko ih zabole za rafineriju u Brodu!

Danas nema u Grahovu,Glamocu i Drvaru hrvata niti su ta mjesta u hrvatskoj pa se niko od Srba tamo ne vraca. Svima je ljepse u Srbiji i Cikagu. Al bitno je da se suze po forumu prosipaju i da se pametuje kako bi bilo dobro da je to ostalo u RS a Posavina dana hrvatima. Sto bi Srbi iz zapadnog dijela RS ostali odsjeceni od Srba iz istocnog dijela RS koga briga zato.

Momče, mladi su izginuli, kao što sam već napisao... Smanji malo doživljaj. Ti bi bio Miloševićev miljenik... trampi ljude za naftu. Koja rafinerija, pa nije ovo 1985.  Koliko profita ima od te rafinerije i u čijim je rukama?

Koja plodna zemlja??? napušteno sve, pogotovo onaj potez oko Broda i Dervente... ko ti radi tu zemlju??? I što stalno drviš o tom koridoru kao da danas Srbi iz Bosne ovise o koridoru kada putuju. Meni se čini da si ti ostao zaglavljen neđe u 95/6. Odmakni se malo zemljače od takvog načina razmišljanja.

A o Grahovu se itekako pjeva, u Batajnici... i to oni šta su pretekli 1995. Odi malo do njih sa svojom pričom... znaš koliko ih zabole za rafineriju u Brodu!

Ma znam. Tvoj glavni zivotni moto je ako nema Krajine ne treba bit ni Republike Srpske. Odi ti u RS pa to objasni Srbima. Nemas pojma kako bi se slozili s tobom i s onima sto pjevaju po Batajnici.