Recommended Posts

Izgleda da budemo morali pokrenuti inicijativu da uz podizanje spomenika Slobi koji nas je eto riješio srba iz Hrvatske budemo morali podignuti spomenik i Pupovcu jer je nastavio Slobinim stopama...vi ostali bez svega a Pupovac na računu ima par milja kuna i par stanova i kuća po Hrvatskoj..sad kad je pun ko brod vi ga budete kao smjenili? Jest vam pomogao jbt...i to je srpska sloga? Bolje da sam vam ja bio predstavnik u RH...Banija79 i Novigradvrs bi mi bili zamjenici ;)

Nije Pupovac bio u HV. To ti se dijelilo guzičarima šakom i kapom. Tako je i Ćiro Blažević general HV-a u pričuvi. Imaš još takvih primjera. Recimo jedan Vladimir Zagorac, koji je nosio uniformu rata nije vidio,vjerojatno ni puške ali je zato jako dobro znao dilati dijamantima,zlatom i ostalim dragocjenostima. Naravno za zasluge i on je dobio čin generala. Lopine i hoštapleri.

1 hour ago, Roks said:

Nije Pupovac bio u HV. To ti se dijelilo guzičarima šakom i kapom. Tako je i Ćiro Blažević general HV-a u pričuvi. Imaš još takvih primjera. Recimo jedan Vladimir Zagorac, koji je nosio uniformu rata nije vidio,vjerojatno ni puške ali je zato jako dobro znao dilati dijamantima,zlatom i ostalim dragocjenostima. Naravno za zasluge i on je dobio čin generala. Lopine i hoštapleri.

Eto vidis. Nekom dijamanti i zlatan sat,a nekom geler u nozi ko malom peri iz Sunje. Sta ti je sudbina.

1 hour ago, BANIJA 79 said:

Eto vidis. Nekom dijamanti i zlatan sat,a nekom geler u nozi ko malom peri iz Sunje. Sta ti je sudbina.

istina..ja eto s gelerom opet odem među prijatelje srbe i sjedimo i pijemo i zapjevamo i ne mrzimo se a tebi smeta šahovnica i dalje :P

9 minutes ago, perica mali said:

istina..ja eto s gelerom opet odem među prijatelje srbe i sjedimo i pijemo i zapjevamo i ne mrzimo se a tebi smeta šahovnica i dalje :P

Sto si tijero Srbe kad ti ne smetaju ?

tko je tjero srbe?. otišli su sami. treba se malo vratit u 1991. ne znam tko je onda koga tjerao iz Petrinje, Gline, Vojnića, Sunje, Slovinaca recimo. A o Voćinu, Četekovcu i Balincima da ne govorim. i duboko vjerujem da uz propagandu 1995. većina je otišla zbog straha od odmazde.

4 minutes ago, Roks said:

tko je tjero srbe?. otišli su sami. treba se malo vratit u 1991. ne znam tko je onda koga tjerao iz Petrinje, Gline, Vojnića, Sunje, Slovinaca recimo. A o Voćinu, Četekovcu i Balincima da ne govorim. i duboko vjerujem da uz propagandu 1995. većina je otišla zbog straha od odmazde.

hrvati su isto otisli sami i dobrovoljno.

1 minute ago, BANIJA 79 said:

hrvati su isto otisli sami i dobrovoljno.

Da jesu. Pogotovo iz Voćina, bez glava, ruku i nogu,u mrtvačkim vrećama. Njih barem 63. A na pitanje zašto su to učinili pojedini pripadnici dobrovoljaca i rezervista kao i domaćih četnika(tako su se sami nazivali) iz sela Aleksandrovac ( danas Bukovački Antunovac) u bivšoj općini Podravska Slatina, znali su reći da su konačno izravnali račune za ustaške pokolje iz 2. svjetskog rata. 

Znate i vi sami da su Srbi otisli da ne bi bili pobijeni od strane hrvatske vojske, koja je vise puta i pre i posle cinila neverovatne zlocine. Znate to dobro nego nam dolazite ovde da nam prodajete fore, pazi da necete nekog ubediti.

Ma jebeš Pupoca, kao da su njega srbi izabrali....on je nametnut od vlasti HR da kao bude zaštitnik srba i njihovih prava a u stvari to je bio sve forme radi....čisto etoda se vidi kako je HR demokratska država pa tako i srbi imaju prava i svog zaštitnika :D lako je Pupovca bilo postavit kad je cjeli rat proveo u HR.,....što nisu postavili nekog iz Knina da zastupa srbe i njihova prava...šipak ;)

5 hours ago, NoviGradVRS said:

Ma jebeš Pupoca, kao da su njega srbi izabrali....on je nametnut od vlasti HR da kao bude zaštitnik srba i njihovih prava a u stvari to je bio sve forme radi....čisto etoda se vidi kako je HR demokratska država pa tako i srbi imaju prava i svog zaštitnika :D lako je Pupovca bilo postavit kad je cjeli rat proveo u HR.,....što nisu postavili nekog iz Knina da zastupa srbe i njihova prava...šipak ;)

evo jednog iz Knina....bio je pripadnik SVK cjeli rat ali..radio za Franju :P

http://www.jutarnji.hr/kako-je-mirko-raskovic-postao-najmocniji-manjinac-iz-knina/1472436/

Kao da je jedini?

Takvih govana i ljudskog otpada bilo je u Krajini od vrha do dna kolko oćeš.

Nije da su nam oni presudili, ali da su dali doprinos....jesu.

Želeo si Petrinju i Glinu, šahovnicu da staviš u Kninu.

Maštao si neće biti tako, krajišnici ne daju se lako.

... bolet će te i kupreška vrata, tamo više i nema hrvata....

12 hours ago, NoviGradVRS said:

Ma taj se ne pika.....ne može biti naš ako je cjelo vrijeme radio za Tuđmana jebo ga on :D

pa ispada da su svi koji su vas vodili i kojima ste vjerovali radili za - hrvate ;)

Nisu svi ali da ih je bilo puno jeste. Prvu pošilju oružja HOS-u na istočnom ratištu poslao je Arkan. Svom pajdašu ŠAbanu sa suprotne strane. A da ne pričam kako smo od Karađića dobili garanciju, čak i tenkove za dejstvo po srpskim i muslimanskim položajima u Bosni za 2 miliona maraka. A kad je poečla Oluja nije bilo slučajno da se stalo na Banja Luci kao i da vam nisu pružili potporu, topničku i ostalu kad je Oluja krenila. Nemojte bit naivni, sve su to banditi i razbojnici. Pa nama je bila muka kad je stigla zapovjed da se prosljedi par cisterni nafte u Bosnu srbima a vi tučete po Osijeku, Vinkovcima,Nuštru, Pakracu i Novoj Gradiški. Nestašica nafte, nemate sčime tenkove pokrenit i onda vam naši dobave. Toje bio šou.

28 minutes ago, kuvar said:

Kao što poslije ovog tvog komentara ispada da si ti duhovit.

nisam duhovit nego pročitaj pažljivo što je napisao Gen. Novaković ..ima par zanimljivosti koje navodi

http://banija.rs/novosti/drustvo/13849-general-mile-novakovic-ovako-je-bilo-1.html

u samoj knjizi "Knin je pao u Beogradu"  ima dosta nelogičnosti i neistinana  koje upozorava gen. Novaković - spominje se mjesto predaje srpske vojske kod Brijuna u srušenom Topuskom - a to mjesto je 10km udaljeno od samog Topuskog.... isto tako razlog predaje kako navodi je bilo očekivanje Miloševića da ustaše budu upale u zamku i  napravile masakr nad tom kolonom kod Brijuna ali sam Novaković je napisao- hrvati nisu upali u tu zamku ! Imaš vremena pa pročitaj što piše srpski general Mile Novaković ;)

Nije korektno ni kao „mikroilustracije„ preuzimati navode iz publicistike a naročito ne iz euforičnih hagiografija, strogo namjenske proizvodnje. Sam naslov upućuje na ozbiljnost sadaržaja jer je jasno da je P. Stipetić bog rata onoliko koliko je olinjali mačak sibirski tigar.
Malo šta je istinito u ovom navodu. Svi mi znamo da Brioni nisu u „Srušenom Topuskom“ nego desetak kilometara dalje u predgrađu Gline, 21. korpus nikad nije bio „glinski“, Glina nikad nije bila u zoni odgovornosti 21. k. Po ličnim dosijeima u Personalnoj upravi GŠ VJ, pukovnik Bulat „u godinama“ je tačno osam godina mlađi od P. Stipetića.Čak su i ponovo krstili Čedu pa je od Čedomira postao Rade, a u komandi Pete armijske oblasti nikad nisu radili zajedno, nego u komandi Sjeverozapadnog vojišta i to u vrijeme kad je Stipetić već tajno sarađivao sa M. Špegeljom u formiranju tzv „ Zbora narodne garde“ špijunirajući komandu u kojoj radi?

U „srušenom Topuskom“ bilo je porušeno samo ono što su „hrabri hrvatski bojovnici „ iz 2. brigade ZNG i MUP-a , minirali i porušili, prije svoje bježanije iz Topuskog u avgustu 1991. godine, pod pritiskom jugoslovenske teritorijalne odbrane, a nakon skoro dvomjesečne strahovlade : Spomen dom ZAVNOH-a , bolnički dom -4, vila „Mirna“ i pojedine srpske kuće , koje su su prethodno opljačkane.

Više detalja na: Banija Online - General Mile Novaković: Ovako je bilo [1] - http://banija.rs/novosti/drustvo/13849-general-mile-novakovic-ovako-je-bilo-1.hU knjizi Milisava Sekulića „ Knin je pao u Beogradu“, koja inače vrvi od vrednosnih sudova i presuda, Kordunaši su prikazani na čudan način, a rukovodioci na Kordunu kao monstrumi kakvih nema na svijetu : “ Zašto bi nekome na „srpskoj strani“ trebalo okruženje stanovništva na Kordunu ?
Nije li u pitanju očekivanje da će se hrvatska vojska „namestiti“ pred svetom i sponzorima kad izvrše masovan zločin nad decom, ženama, starcima, okruženim vojnicima?! Da li je očekivani masakr trebalo da posluži kao krunski dokaz da su Hrvati genocidan narod, a njihova vojska ista kao ona kao iz vremena Ante Pavelića! I konačno da li bi masakr na Kordunu dobrodošao kao opravdanje za odluku da se narod povede u bežaniju i putem bez povratka. Ne bi li na kraju masakr zauvek pokrio laži … kojima su Srbi u Krajini obmanjivani, ne samo od 1991. godine nego i ranije.

Ono što je počelo kao pretpostavka, nastavljeno uz ukrašavnje istovremenom upotrebom upitnika i uskličnika, nastavlja se, uz aplaudiranje hrvatskoj mudrosti, sada već kao čvrsta neoboriva činjenica: “ …Iako je na nesreću došlo do okruženja, na svu sreću, došlo je do racionalnog i sasvim kontrolisanog ponašanja hrvatske vojske. Hrvatska je znala šta želi i čvrsto je kontrolisala situaciju. Nije , može se reći , nasela na zamku !„
Šta reći na sve ovo ?

Više detalja na: Banija Online - General Mile Novaković: Ovako je bilo [1] - http://banija.rs/novosti/drustvo/13849-general-mile-novakovic-ovako-je-bilo-1.html

A zašto tolika halabuka oko tog okruženja naroda i vojske što je ostao na Kordunu....nije tu bilo nikakvog plana da oni namjerno ostanu tamo okruženi pa pobijeni...niđe veze.....jednostavno banijski korpus je bio zadužen da štiti određene položaja a nije oni su se povukli za naraodom,....kada je  jedna oklopna jedinica sa Korduna krenula da obezbjedi taj položaj i ojača ge gdje su bili banijici već je bilo kasno za uspostavljanje neke nove linije pa su i oni strugnuli preko mosta na Uni i na taj način Kordunaši su se našli u okruženju napadnuti sa više strane.....pripadnici HV i balijske vojske su svakako napravili masakre nad civilima u kolonama tako da ne vidim svrhu te priče da je bio masakara, bio bi drugačije.....masakara je svakako bio i to na više lokacija i nikom ništa....mislim da je ova priča isprzana i da je tipa šta bi bilo kad bi bilo itd...

10 minutes ago, NoviGradVRS said:

A zašto tolika halabuka oko tog okruženja naroda i vojske što je ostao na Kordunu....nije tu bilo nikakvog plana da oni namjerno ostanu tamo okruženi pa pobijeni...niđe veze.....jednostavno banijski korpus je bio zadužen da štiti određene položaja a nije oni su se povukli za naraodom,....kada je  jedna oklopna jedinica sa Korduna krenula da obezbjedi taj položaj i ojača ge gdje su bili banijici već je bilo kasno za uspostavljanje neke nove linije pa su i oni strugnuli preko mosta na Uni i na taj način Kordunaši su se našli u okruženju napadnuti sa više strane.....pripadnici HV i balijske vojske su svakako napravili masakre nad civilima u kolonama tako da ne vidim svrhu te priče da je bio masakara, bio bi drugačije.....masakara je svakako bio i to na više lokacija i nikom ništa....mislim da je ova priča isprzana i da je tipa šta bi bilo kad bi bilo itd...

želiš reći da ovo što je napisao gen. Novaković da su laži i gluposti?..još jednom pročitaj detaljno što je on napisao i ako stvarno tvrdiš da su to gluposti pa onda je Novaković lažljivac i obmanjuje svoj narod s šupljim pričama...isto tako knjiga Knin je pao u Beogradu ima napisanih gluposti koje je spomenuo Novaković i s njima se slažem jer nemaju veze s istinom ;) ...kažeš banijski korpus je bio ostavljen da štiti određene položaje...de mi nađi negdj eneki članak koji su to položaji i koje su se borbe vodile...Gen Novaković u 5 dana prođe put od Švicrske do krajine i napravi 100000km a ovi se nisu pomakli u par dana ni 50 km...zanimljivo ...... :) ...ja ipak više vjerujem gen. Novakoviću nego npr pričama rekla kazala po seoskim birtijama starih "ratnika" ;)

On 2/25/2016 at 11:17 AM, Roks said:

Немам снаге за глупе препирке, али морам да одговорим.

Ко је протерао Србе из Загреба (моју породицу, мене), Сиска, Задра, Осијека, Бјеловара, Карловца, Задра, Шибеника, Славонског Брода, Госпића...? Која је разлика између Србина у Сиску и хрвата у Петрињи?

Да ли се ви сви који сте били директни актери рата правите луди?! Све се одвијало у исто време, ало, рат је, на обе стране слична прича. Формирана линија  фронта, после ''разграничења'' и свако у свом делу радио оно што је хтео. Само је неко негде чинио више зла, неко мање, на обе стране!

Е ту је велика разлика између вас и нас! Јер нама није тешко да кажемо да су злочине чинили и једни и други (а то без проблема каже и мисли 90% овдашњих политичара, а и обичних људи, Србијанаца), с тим што сматрамо да сте ви више, а вама јесте! Све урадили фино и поштено! :-

А ''страх од одмазде'' се изједначава са ''отишли су сами'' ::)

Ма како те није срамота! Дођеш на крајишки сајт и ту причаш причу ''отишли су сами''...јесте, кренули на излет у панорамско разгледање Босне, Срема и Београда и других места где их је већ пут одвео.

8 hours ago, perica mali said:

želiš reći da ovo što je napisao gen. Novaković da su laži i gluposti?..još jednom pročitaj detaljno što je on napisao i ako stvarno tvrdiš da su to gluposti pa onda je Novaković lažljivac i obmanjuje svoj narod s šupljim pričama...isto tako knjiga Knin je pao u Beogradu ima napisanih gluposti koje je spomenuo Novaković i s njima se slažem jer nemaju veze s istinom ;) ...kažeš banijski korpus je bio ostavljen da štiti određene položaje...de mi nađi negdj eneki članak koji su to položaji i koje su se borbe vodile...Gen Novaković u 5 dana prođe put od Švicrske do krajine i napravi 100000km a ovi se nisu pomakli u par dana ni 50 km...zanimljivo ...... :) ...ja ipak više vjerujem gen. Novakoviću nego npr pričama rekla kazala po seoskim birtijama starih "ratnika" ;)

Pazi neću ja reći da pokojni gereral laže na osnocu ovih par rečenica što si okačio.....moram pročitati cjel i tekst pa da vidim o čemu je rječ.....to je možda generalovo lično mišljenje kao štoga i svkao od nas ima.....možda je to samo jedna od solucija koja se mogla desiti a nije....ja i dalje mislim da nije bilo plana za takvo nešto.....kako je Oluja dogovorena mnogo prije tako je i evakuacija stanovnništav dogovorena pa tako i to da se ostave pravci po kojima će izlaziti kolone....imam neđe i lokaciju tog položaja sa kojeg su banijci otišli uglavnom neđe je to oko Gline....uglavnom trebali su štititi neki bok koji nisu....i tu je HV ušla u klin u dubinu teritorije i presjekla komunikaciju....ovih zadnjih par rečenica te ne razumijem....kakve borbe ako su napustili položaje, ko se nije pomakao 50 km .....pojasni šta si mislio...

34 minutes ago, DvorNaUni90 said:

Немам снаге за глупе препирке, али морам да одговорим.

Ко је протерао Србе из Загреба (моју породицу, мене), Сиска, Задра, Осијека, Бјеловара, Карловца, Задра, Шибеника, Славонског Брода, Госпића...? Која је разлика између Србина у Сиску и хрвата у Петрињи?

Да ли се ви сви који сте били директни актери рата правите луди?! Све се одвијало у исто време, ало, рат је, на обе стране слична прича. Формирана линија  фронта, после ''разграничења'' и свако у свом делу радио оно што је хтео. Само је неко негде чинио више зла, неко мање, на обе стране!

Е ту је велика разлика између вас и нас! Јер нама није тешко да кажемо да су злочине чинили и једни и други (а то без проблема каже и мисли 90% овдашњих политичара, а и обичних људи, Србијанаца), с тим што сматрамо да сте ви више, а вама јесте! Све урадили фино и поштено! :-

А ''страх од одмазде'' се изједначава са ''отишли су сами'' ::)

Ма како те није срамота! Дођеш на крајишки сајт и ту причаш причу ''отишли су сами''...јесте, кренули на излет у панорамско разгледање Босне, Срема и Београда и других места где их је већ пут одвео.

Pazi ja sam davno konstatovao da su većina ujki ovde na sajtu branitelji sa dijagnozom PTSP i da oni još uvjek vode rat u svojim glavama, onda kada su ubijali, palili i rušili tad ih nije grizla savjest i tad se nisu kajali....sad kako vrjeme prolazi njih ubijaju duhovi prošlosti i onda dolaze sa namjerom da se ovde pravdaju, okaju, pokaju umanje ili opravdaju svoje grijehe.....jednostavno svi funkcioništu po istoj matrici....tako da ne vrijedi sa njima puno raspravljati se i ponavljati se mnogo....ne vrijedi...

8 hours ago, NoviGradVRS said:

Pazi neću ja reći da pokojni gereral laže na osnocu ovih par rečenica što si okačio.....moram pročitati cjel i tekst pa da vidim o čemu je rječ.....to je možda generalovo lično mišljenje kao štoga i svkao od nas ima.....možda je to samo jedna od solucija koja se mogla desiti a nije....ja i dalje mislim da nije bilo plana za takvo nešto.....kako je Oluja dogovorena mnogo prije tako je i evakuacija stanovnništav dogovorena pa tako i to da se ostave pravci po kojima će izlaziti kolone....imam neđe i lokaciju tog položaja sa kojeg su banijci otišli uglavnom neđe je to oko Gline....uglavnom trebali su štititi neki bok koji nisu....i tu je HV ušla u klin u dubinu teritorije i presjekla komunikaciju....ovih zadnjih par rečenica te ne razumijem....kakve borbe ako su napustili položaje, ko se nije pomakao 50 km .....pojasni šta si mislio...

pa aj prvo pročitaj sve što je napisao gen Novaković pa možemo dalje u raspravu...nemogu vjerovat da netko ide pisat knjigu a u njoj piše gluposti koje svi sudionici tih događaja znaju da nisu istiniti ( predaja srpske vojske na Brijunima u centru Topuskog ;) itd... ) ....sad si napisao..kako je Oluja dogovorena davno prije a ..iz kojeg onda razloga optužujete Hrvatsku da je protjerala 250 000 srba a sve je to bio dogovor između srbije i hrvatske?...gen. Novaković ne misli nego PIŠE da je banijski korpus namjerno ostavljen  kako bi HV napravila zločin nad njima ali " nije upala u tu zamku" , napisao si i da je banijski korpus ostavljen da štiti bok...daj mi nađi ijedan članak na kojem su to mjestu oni štitili taj "bok" i s kim su u tom trenutku bili u borbi....nisu metak ispalili vjeruj mi...kažem da se nisu pomakli ni 50 km u toj zaštiti "boka" a gen. Novaković je u tih par dana prešao 1000 km po njegovoj izjavi ( kada se vratio iz Švicarske u krajinu pa s kolonom kojom je došao do Bosanskog Novog pa opet nazad u Dvor pa Žirovac pa opet ovdje i ondje ...tako je sam napisao i sve se može pročitati ) ..