Recommended Posts

8 hours ago, perica mali said:

Novaković ne misli nego PIŠE da je banijski korpus namjerno ostavljen  kako bi HV napravila zločin nad njima ali " nije upala u tu zamku" , napisao si i da je banijski korpus ostavljen da štiti bok...daj mi nađi ijedan članak na kojem su to mjestu oni štitili taj "bok" i s kim su u tom trenutku bili u borbi....nisu metak ispalili vjeruj mi...kažem da se nisu pomakli ni 50 km u toj zaštiti "boka" 

Nije banijski korpus ostavljen tj.osto u okruzenju,vec kordunaski.

Banijski korpus je bio susjedni korpus od kordunaskog i samim tim mu je stitio bok i izvlacenje. Onog momenta kad je HV zauzeo Glinu sudbina kordunaskog korpusa je bila zapecacena. Ko god je izdo naredjenje da se povuce iz Gline prije nego se kordunaski korpus izvuce taj je odgovoran sto je kordunaski korpus osto u okruzenju. Nazalost tu odgovornost snosi neko iz banijskog korpusa. Sad ostaje pitanje jel to napravljeno svijesno i namijerno,ili je u onom haosu tako ispalo.

Komandant banijskog korpusa je tad bio Slobodan Tarbuk on bi moro znat zbog cega je Glina napustena prije nego se kordunaski korpus izvuko.

2 hours ago, BANIJA 79 said:

Banijski korpus je bio susjedni korpus od kordunaskog i samim tim mu je stitio bok i izvlacenje. Onog momenta kad je HV zauzeo Glinu sudbina kordunaskog korpusa je bila zapecacena. Ko god je izdo naredjenje da se povuce iz Gline prije nego se kordunaski korpus izvuce taj je odgovoran sto je kordunaski korpus osto u okruzenju. Nazalost tu odgovornost snosi neko iz banijskog korpusa. Sad ostaje pitanje jel to napravljeno svijesno i namijerno,ili je u onom haosu tako ispalo.

Komandant banijskog korpusa je tad bio Slobodan Tarbuk on bi moro znat zbog cega je Glina napustena prije nego se kordunaski korpus izvuko.

Banija ozbiljno bih te pitao nešto.

Prigovaraju li vam Kordunaši što su zbog vas ostali opkoljeni u Topuskom?

6 hours ago, BANIJA 79 said:

želiš reći da je pisac knjige Knin je pao u Beogradu pobrkao činjenice tko je i gdje je  ostao u okruženju? ;) ..još uvijek čekam Novigrad da prouči ratni dnevnik crvenih beretki koji je dostupan na internetu ( na njihovoh službenoj web stranici )  i da mi odgovori na pitanje što sam mu postavio :)...a tko je koga izdao ili ostavio namjerno u okruženju meni je dovoljno što sam pročitao u izjevai gen. Novakovića kojeg svi srbi slave kao svog heroja..pa valjda on govori i piše istinu da mu se vjeruje na riječ :) 

Ti nisi baš najbolje i najpažljivije pročitao šta je general Novaković pisao.

Ipak pošto si svakako u mirovini i imaš sasvim dovoljno vremena, a kako svi možemo zaključiti iz tvoje stalne prisutnosti na forumu i volje i želje, predlažem ti da nastaviš sa proučavanjem tekstova na linkovima koje si postavio.

Možeš povremeno i da nas ostale obavjestiš o još kojem "spektakularnom" otkriću pošto neki od nas nisu u mirovini pa po logici stvari moraju katkad i raditi.

Želim ti puno strpljenja, mašte ti svakako ne manjka.

13 hours ago, kuvar said:

Ti nisi baš najbolje i najpažljivije pročitao šta je general Novaković pisao.

Ipak pošto si svakako u mirovini i imaš sasvim dovoljno vremena, a kako svi možemo zaključiti iz tvoje stalne prisutnosti na forumu i volje i želje, predlažem ti da nastaviš sa proučavanjem tekstova na linkovima koje si postavio.

Možeš povremeno i da nas ostale obavjestiš o još kojem "spektakularnom" otkriću pošto neki od nas nisu u mirovini pa po logici stvari moraju katkad i raditi.

Želim ti puno strpljenja, mašte ti svakako ne manjka.

pročitao sam ja vrlo pažljivo sve šta je napisao ali vama po potrebi istina ili odgovara ili ne odgovara ;) ... te tvrdite bio je dogovor srbije s hrvatskom o  oluji  a onda tvrdite opet mi vas protjerali..pa ako je bio dogovor onda se obrati ovima u srbiji zašto su vas prodali i iz kojeg razloga vam nisu vojno pomogli kada je krenula Oluja..a nisu pomogli ni VRS...izdali vas prijatelji izdao vas brat po svemu tome...da..u mirovini sam i proučavam sve što je dustupno na internetu ;)

2 hours ago, perica mali said:

pročitao sam ja vrlo pažljivo sve šta je napisao ali vama po potrebi istina ili odgovara ili ne odgovara ;) ... te tvrdite bio je dogovor srbije s hrvatskom o  oluji  a onda tvrdite opet mi vas protjerali..pa ako je bio dogovor onda se obrati ovima u srbiji zašto su vas prodali i iz kojeg razloga vam nisu vojno pomogli kada je krenula Oluja..a nisu pomogli ni VRS...izdali vas prijatelji izdao vas brat po svemu tome...da..u mirovini sam i proučavam sve što je dustupno na internetu ;)

Ti zaboravljaš da je Srpska Krajina  stavljena pod zaštitu mirovnih snaga UN-a, i kao takva je razoružana. Također zaboravljaš da je hrvatska međunarodno priznata 1992 godine, a samim tim VRS i vojska srbije i crne gore su bile pravno ograničene za pomoć i dejstvovanje u Srpskoj krajini. Politički vrh u kninu je bio politički nepismen ili je radio upravo ono što je odgovaralo tuđmanu i miloševiću.
Pre oluje bilo je pokušaja ujedinjenja krajine sa r.srpskom, ali je i to stopirano od strane političkog vrha r.srpske i političkog vrha srbije. Srpski narod u krajini ostavljen je zaštiti mirovnih snaga UN-a i to je bio maksimum u međunarodnim političkim odnosima. Hrvatskoj takva zaštita UN-a nije odgovarala i počelo je lobiranje u americi

hrvatskog političkog vrha. ( o tome isto imaš dosta na internetu, pa čitaj )
Upustva su dobili, džepovi u r.srpskoj su napravljeni, vojska srpske krajine je razoružana i oluja je mogla početi. Pa ovde na forumu su ljudi koji ne pričaju iz druge ruke ili čitaju, ovde su prisutni očevidci. Ništa nije urađeno da amerika neposredno ili posredno nije dala svoj blagoslov, pusti te šuplje priče, to možeš pričati svojim kolegama "braniteljima" po kafićima i kladionicama, tamo gde vas je hrvatsko društvo smestilo i posredno društveno izolovalo.

On 2/27/2016 at 7:37 AM, perica mali said:

pa aj prvo pročitaj sve što je napisao gen Novaković pa možemo dalje u raspravu...nemogu vjerovat da netko ide pisat knjigu a u njoj piše gluposti koje svi sudionici tih događaja znaju da nisu istiniti ( predaja srpske vojske na Brijunima u centru Topuskog ;) itd... ) ....sad si napisao..kako je Oluja dogovorena davno prije a ..iz kojeg onda razloga optužujete Hrvatsku da je protjerala 250 000 srba a sve je to bio dogovor između srbije i hrvatske?...gen. Novaković ne misli nego PIŠE da je banijski korpus namjerno ostavljen  kako bi HV napravila zločin nad njima ali " nije upala u tu zamku" , napisao si i da je banijski korpus ostavljen da štiti bok...daj mi nađi ijedan članak na kojem su to mjestu oni štitili taj "bok" i s kim su u tom trenutku bili u borbi....nisu metak ispalili vjeruj mi...kažem da se nisu pomakli ni 50 km u toj zaštiti "boka" a gen. Novaković je u tih par dana prešao 1000 km po njegovoj izjavi ( kada se vratio iz Švicarske u krajinu pa s kolonom kojom je došao do Bosanskog Novog pa opet nazad u Dvor pa Žirovac pa opet ovdje i ondje ...tako je sam napisao i sve se može pročitati ) ..

Malo si se pogubio.....naravno da je dogovoreno sve....kolika je god odgovornost HR za progon Krajišnika tolika je odgovornost i Srbije ako ne i veća.....jer ista ta Srbija je i zavela taj nardo tamo, navukla ga i onda ga opet sjebala izdajom.....čak što više nema sumnje puno više krivice za sudbine Krajišnika snosi Srbija nego HR.....

Pa piše, svako može da piše ono šta misli.....Piše i Šešelj o velikoj Srbiji pa šta, da li to znači nešto .....da li to nači da je granica Velike Srbije u Karlovcu ili je pak na Drini.....

Ti napisa kako je banijski korpus namjerno ostavljen.....nisu Banijici niđe ostavljeni, nego su ostavljeni Kordunaši.....

Kako nisu metka opalili kad mi je ćaća bio do zadnjeg dana na liniji i tukli su se sa balijama, tada je par boraca iz pozadine zalutalo među balije 505 i svi su pobijeni o tome imaju i video zapisi.....jeste da je bio na drugoj strani vamo prema balijama a ne prema ustašama ali fajtali su se.....isto tako kako možeš da tvrdiš da Banijci nisu metka opalili pa šta bi na Petrinji ko pobi sve one silne ustaše u prvim napadima....nisu valjda marsovci......što se tiče konkretno tog mjesta razgraničenja kordunaškog i banijskog korpusa......ja koliko se sjećam nisam ni napisao da je bilo borbe a možda  jeste....ja sam napisao da su se Banijci povukli te  da je poslata ispomoć iz 21 da ojača tu poziiju ali nisu zauzeli zadate položaje pa su i oni šmugnuli......i tako su se ovi našli u okruženju......

a kao što vidim sad nisam jedini koji je primjetio da nam se Ujko iz Sunje malo pogubio, mora da je primio previše informacija u jednom danu nego što mu je limit ;) neću reći da nije uzeo terapiju :D

1 hour ago, NoviGradVRS said:

a kao što vidim sad nisam jedini koji je primjetio da nam se Ujko iz Sunje malo pogubio, mora da je primio previše informacija u jednom danu nego što mu je limit ;) neću reći da nije uzeo terapiju :D

ja se pogubio a vas izdala bratija s istoka tako da nema govora o protjerivanju 250 000 srba iz Hrvatske..i sami priznajete da je bio dogovor između Tuđmana i Miloševića ;) ..ode ja na terapiju a vi se češkajte iza uha gdje je bio zajeb dok čitate što ja pišem a ustvari nisam nigdje napisao da je banijski korpus ostao u okruženju tako da i sami sebe smutite i uvjerite kako ja pišem ovdje gluposti :)

cvrčak - napisao si : vojska srpske krajine je razoružana i oluja je mogla početi . A tvoj kolega Novigradvrs evo na forumu "ekspert za vojna pitanja i ratovanje"  naloprije napisao kako je bilo bitno izvuč ratnu tehniku što ste i uspjeli...pa de mi reci onda s čim ste vi ratovali..vilama i motikama?

Ovdje ti je tekst što je tvoj kolega napisao o povlačenju vojne tehnike a ti tvrdiš da su vas razoružali pa se dogovorite..jesu vas razoružali ili nisu? ;)

2 hours ago, perica mali said:

ja se pogubio a vas izdala bratija s istoka tako da nema govora o protjerivanju 250 000 srba iz Hrvatske..i sami priznajete da je bio dogovor između Tuđmana i Miloševića ;) ..ode ja na terapiju a vi se češkajte iza uha gdje je bio zajeb dok čitate što ja pišem a ustvari nisam nigdje napisao da je banijski korpus ostao u okruženju tako da i sami sebe smutite i uvjerite kako ja pišem ovdje gluposti :)

cvrčak - napisao si : vojska srpske krajine je razoružana i oluja je mogla početi . A tvoj kolega Novigradvrs evo na forumu "ekspert za vojna pitanja i ratovanje"  naloprije napisao kako je bilo bitno izvuč ratnu tehniku što ste i uspjeli...pa de mi reci onda s čim ste vi ratovali..vilama i motikama?

Ovdje ti je tekst što je tvoj kolega napisao o povlačenju vojne tehnike a ti tvrdiš da su vas razoružali pa se dogovorite..jesu vas razoružali ili nisu? ;)

E jbg Ujko nemoš ti nego po svome, da te pitam šta bi ti uradio da na tebe krene 200 000 četnika bradatih željnih ustaške krvi...bili ih sačekao kući i ponudio ih kavom :D

Ti si jedan veliki bukvalac, naravno da je Cvrčak u pravu.....SVK jeste bila razoružana.....sistemi odbrane su bili onemogućeni da dejstvuju, avionima i helikopterima je bilo onemogućeno da polete i dejstvuju .....većina oklopa je čekala u kolonama spremnim za evakuaciju.....džaba tebi druže 1000 aviona ako nemaš pilota koji će sa njima da lete.....naravno da je SVK bila naoružana i da je sve to tamo velikom većinom bilo stacionirano na području RSK.....ali bit i suština je da je sve to naoružanje na neki način bilo pod ključem Slobinih igrača čitaj izdajnika.....tako da nije bilo koristi od svega toga.....a i sam sam više puta pisao kako mi je rođak bio na nekim raketnim lanserima neđe na na granici banije i korduna i da kada je oluja počela trebali su da dejstvuju ali nisu mogli zbog nedostatka nekakvih šifri koje su bile naravno u rukama ovih govana iz srbije....eto o tom razoružavanju govori Cvrčak......a da ti ne spominjem sve one tenkove i rakete koje su bile po Novom već prvi dan Oluje kada mislim niđe nije ni bila probijena linija odbrane.....a i manje više svi znamo šta je bila svrha formiranja onog korpusa specjalnih jednica SVK......eto idi ti pa još malo čitaj, skupljaj informacije malo bolje nemoj da preskačeš gradivo ;)