Recommended Posts

nisam pronasao ovu emisiju "Nekad bilo"! gde je?

Emitovana je u 22:15.Snimak je sutra prije podne.Mislim da ce u toku noci okaciti na svoju stranicu kao sto to obicno rade.

Moramo biti realni i kazati da je taktički i operativno krajina bila tvorevina koja se nije mogla braniti i suprostaviti vojnički bolje organiziranoj vojsci u ovom slučaju HV. HV je bila uvježban i opremljena za ovakve olujne operacije te je mogla to izvesti sa pola snage. što je u konačnici i sprovedeno. Teritorij je napadnut sa više od 35 taktičkih pravaca i svi komunikacijki pravci tkz. RSK su u prvim satima neutralizirani. Realno gledajući ništa drugo nije ni preostalo RSk da se bezuvjetno preda što je i učinila u Topuskom predavši cijeli korpus generalu HV. Udar pripadnika HV a prvenstveno gardijskih brigada i sdpecijalne policije tkz. vojska krajine nije mogla spriječiti niti par stati a to zahvaljujuči prvenstveno političkom vodstvu koje je prvo uhvatilo maglu i vojnicima koji su gledali izvuć se što prije ne mareči za stanovništvo. primjer je Glina gdje je vojska krajine gazila oklopom svoje civile da prebjegne u BiH. To su činjenice koje netko treba što prije uzeti u obzir.

Moramo biti realni i da bi Srbi izasli na granicu Virovitica-Karlobag da je postojala volja politickog vrha u Beogradu i da nije postojao dogovor Milosevic-Tudjman.

Moramo biti realni i da bi Srbi izasli na granicu Virovitica-Karlobag da je postojala volja politickog vrha u Beogradu i da nije postojao dogovor Milosevic-Tudjman.

Dosta mi je te teorije radikala o Virovitici-Karlovcu-Karlobagu. Da nijesmo njih slusali bolje bismo prosli, nego sto smo sada na sve strane svjeta razbacani. Imali smo Krajinu do Karlovca, a neznam dali postoji uopste neki Srbin u Karlobagu. Jednom rece jedan moj kolega iz Srbije> "Mnogi se u Srbiji kunu u granicu Virovitica-Karlovac-Karlobag, a Karlobag tri dana na mapi nebi pronasli". Sta bi mi imali sa izbijanjem na Viroviticu i Karlobag? Krajina je teritorij, u kome zive krajisnici, a ne ono sto je neki deda pre 150 godina zamislio u glavi, pa sad mi moramo isto tako da uradimo. Dosta mi vec tog Karlobaga, Seselja, Milosevica, Tudmana...

gdje se na stranici nalazi ta emisija?

Ne znam zasto su skinuli.Vjerovatno ce biti ponovo postavljena u toku dana.

Ja sam docekao Oluju na Dinari u rejonu Vrlike kad je poce opci napad 4og potpukovnik Radic je mislio da je napadnuta samo nas dio fronte

nije pojma imao da su svi napadnuta cjela zapdana granica RSK .... do 11 smo se tukli po visovima Dinare kad je prekinuta veza pa se kontaktiralo motorolom dje ovaj iz staba rece da pojacamo obranu na Igli mi ka Igli a ona vec u rukama bojovnika i tuku nas odtamo trazio Radic i da se pojacajne od 1 tenkovske cete iz Knina al međ borcima se vec prosirila prica da su Ustaše na Crvenoj zemlji pred Kninom doduse komadno mjesto je vec tada bilo premjestno u Pađene iznaneđenjima nije bilo kraja bez ikakve obavjesti tako to uraditi nije bio obicaja cak ni u nakom stanju u vojsci

dalje tek oko 21h cujemo kako su Bojovnici usli u Čistu malu i u 23h prestaje borba i sliazimo sa Dinare dje u Kninu srecemo kolone izbezumljenih izbjeglica ocaj paniku.....

Neznam sta jos da kazem a da nijesam spomeno :)

Eto Milorad Radic-Dalm korpus imao je zadatak da ujedini sve snage u borbenu grupu sastav je bio iz prištabskih jedinica komande korpusa i jedinice milicije.Treba i napomeniti da 2 gardiska brigada nije ni sudjelovala u odbrani Dinare vec je bila na sigurnom u Kninu.Oko 9 navecer napadnuta je cjela zona korpusa.

Čitam ove postove i vidim da tu ima svašta. I ja sam doživio Oluju i godine prije i godine poslije Oluje. Nešto bih želio reći. Pisati ću samo ono što sam osobno vidio, ne što sam čuo od nekoga tamo a on je čuo od prijateljevog prijatelja. Mi smo imali jednu vježbu 1993 u ljeto, Vježba zapovjedništava na terenu bez postrojbi i Oluja se nije ni mrvicu razlikovala od te vježbe, za moju postrojbu. Tako, ako se još uzme u obzir da MPRI-DTAP došla u RH 1995 padaju u vodu sve priče o Amerima kao planerima Oluje. Inače HV je u svome sastavu imala generale koje je školovala JNA a poneki generali su i stvarali i JNA i HV. Moje je mišljenje da se Krajina nije mogla obraniti ni u kojem slučaju jer je imala premalo vojnika razvučenih na prevelikom teritoriju, dok su se gradijske brigade "zabadale" duboku u Krajinu i onda se širile i uvodile pričuvne postrojbe. Petrinja? O njoj znam malo ali su izvori jako, jako pouzdani. Prvo je, ujutro, od jedne nasumično ispaljene granate iz Petrinje smrtno ranjen (umro je poslijepodne u Sisačkoj bolnici) zapovjednik bojne Predrag Matanović i još dvojica ljudi iz zapovjedništva bojne a ostatak je poranjavan. Svaki vojnik zna što se događa kada postrojba ostane bez zapovjedništva. Dolaskom pričuvnog zapovjedništva brigade i ZP Zagreb zapovjedanje preuzima gen Basarac i izdaje famoznu zapovjed, mimo plana Oluje, o kretanju za Petrinju cestom gdje su uništena dva tenka i BVP ali je posada prošla s lakšim ranama osim dvojice koji su poginuli. Osobno u Oluji nisam vidio niti jedan američki zrakoplov koji je raketirao po RH ali sam u Dvoru bio svjedok a imam i dokaze gdje dva zrakoplova tipa Jastreb raketiraju Dvor i to dok se povlače ljudi iz Krajine, radi se o jednom video snimku kojega sam slučajno vidio kod jednog poznanika. A svi mi znamo tko je imao kakve tipove zrakoplova. SVK nije pružiila otpor, ne zbog zapovjedi o povlačenju ili tko zna čega nego jednostavno nije imala snage zadržati napad na svim pravcima a kada linija jednom pukne i začuješ pucnjavu iza leđa i to tamo gdje ti je obitelj, počinje panika rasti, je.beš više i Krajinu i Martića i sve ostale, spašavaš obitelj i glavu. Nije li tako? U svakom žitu ima kukolja i obratno ali zato postoji sudstvo i pravosuđe pa ma čije ono bilo. Svi koji su napravili zločin moraju odgovarati pa ma koje nacionalnosti bili. Koliko god dugo da sam bio u HV-u i koliko god ratišta da sam prošao nisam naišao na više od deset stranaca koji su se borili na strani HV-a i to je većina bila 1991. godine a kasnije su rijetki ostali tako da zbilja ne znam o čemu ovdje neki pričaju. Možda je to ipak ono, idem malo sr.ati i petljati možda me netko primjeti. A Knin je oslobođen ili je pao, kako za koga, onog trenutka kada su 4. i 7. zauzele Šator. Ljudi Oluja je prošla prije 14 godina, oni koji nisu počinili zločine vraćaju se i ne fali im dlaka sa glave, osim kad se nađe koja budala koja glumata nešto ali takve policija sklepa, a i onima koji su počinili zločine ništa policija, koje ne zna svoj posao, ne može dokazati. ja bih osobno najsretniji bio kada bi me policija zatvorila jer koliko su sposobni dobio bih lovu kada bi me morali pustiti. A '91? Je tada nismo imali oružja jer je glavninu JNA zaplijenila na Plesu u onom zrakoplovu, sjećate se toga? Tada je mogla biti uspostavljena linija V-K-K ali nije, zašto? Malo se zapitajte zašto se nije išlo do kraja ili se nije moglo ići. Ja znam svoju istinu i znam kako smo vas i kada zaustavljali, kada smo i zašto bježali, kada i kako smo se uspjeli vratiti i nema tu puno dogovora, ili jesi ili nisi a to se uvijek prepoznaje. Vukovi sa Vučjaka su mi jedna od "najdražih" postrojbi, imaju muda i bilo mi je zadovoljstvo i čast ratovati protiv te postrojbe. Bar su se na dva ratišta pokazali kao dobri, čvrsti borci i to je jedna od rijetkih postrojbi koje cijenim kao borce, ostali samo pričaju i se.ru bez veze a kada je zapucalo gdje su bili? Počev od Slavonije preko Banovine, Like do Dalmacije, gdje su bili svi oni specijalci? Samo su se kur.čili dok nije pucalo, kao i 70% kod nas a sve odradile na kraju Gardijske brigade i Specijalna policija uz rijetke pričuvne postrojbe kojima svaka čast.

Pozdrav svakom poštenom vojniku ma gdje bio.

E Đuro moraću da ti repliciram...

U Glini je 6.augusta oko 19 časova koliko se sjećam bombardovana kolona izbjeglica od strane jednog MIG-a 21 na kome se jasno vidjela šahovnica (lično vidio),avion je gađao kolonu u blizini nekog mosta u Glini (slabo mi je poznata teritorija),a možeš li mi reći u koje vreme je bombardovan Dvor pošto sam ja kroz Dvor prošao ako se nevaram 9 augusta i dotad nije bombardovan Dvor sa avionima.Jedan avion je preletio kolonu u reonu sela Žirovac ali nije dejstvovao, sad čiji je bio bog će ga znati...A još nešto želim ovdje napisati velika propaganda se vodi sa hrvatske strane da su tenkovi pod komandom Mile Novakovića izgazili Srbske civile u kolini da bi oni prošli u Republiku Srpsku. To je jedna obična laž jer su to bila napuštena vozila koja su ostala na cesti,jer su hrvati 6 augusta oko 20 časova u reonu sela Maja kod Gline presjekli cestu i mi smo morali da napustimo vozila i traktore i krenemo pješke nazad za Glinu.Tu je nastao i onaj snimak kad su Crne Mambe pobile one naše civile.Tenkovi su naišli kasnije i radi proboja su prešli preko tih vozila koja bi ionako pala u ruke hrvatima...Tolio o tome...

Djuro je napisao:

....u Dvoru bio svjedok a imam i dokaze gdje dva zrakoplova tipa Jastreb raketiraju Dvor i to dok se povlače ljudi iz Krajine, radi se o jednom video snimku kojega sam slučajno vidio kod jednog poznanika. A svi mi znamo tko je imao kakve tipove zrakoplova.

Molio bi te tada da Djuro postavis taj video na ovaj Sajt da ga mozemo svi vidjeti. Ako se zna i posjeduju se dokazi, zasto

se onda ne objave i postave pa da se zna ko je bombardirao ili gazio neduzne ljude.

Moji su medu posljednjima napustili Matijevice pa bas nisam cuo od njih ovake izjave >;)

Djuro moj, bez obzira s koje strane dolazilo-ZLOCIN JE ZLOCIN !

Samo je pitanje kako ce se taj zlocin prikazati i okarakterizirati pa ce ispasti nesto drugo a ne zlocin :)

Da li je moguće da je SVK imala u Oluji 560 mrtvih vojnika?Kad usporedim sa onim što piše Sekulić to mi se čini kao preveliki broj.Isto tako i hrvatski gubici od 196 poginulih mi deluju kao premali (nije im prvi put da umanjuju gubitke).

Evo šta kaže Sekulić (ne tvrdim da on ima najtačnije podatke):

Podaci za januar 1995.-polovina avgusta 1995. :poginulih-356

ranjeno-895

povređeno-47

zarobljeno-oko 450

nestalo-726 (moguće je kao što i Sekulić tvrdi da u ovih 726 takođe ima dezertera)

dezertiralo-1169

Evo sad gubitaka po korpusima za Oluju:

15. lički korpus-65 poginulih,oko 110-120 nestalih,300 ranjenih

7. dalmatinski korpus-naveo je brojčane podatke samo za 92. benkovačku brigadu i 4. obrovačku.One su imale 7 poginulih,26 ranjenih i povređenih

Korpus specijalnih jedinica-nije imao mrtvih.

39. banijski korpus-43 poginula,12 netsalih,90 ranjenih (ovo su ukupni podaci za brigade,gubici prištapskih jedinica nisu navedeni,ako ih je uopšte bilo)

21. kordunaški korpus-naveo je samo podatke za 19. pešadijsku brigadu-1poginio,4 ranjena,1 izvršio samoubistvo

Kazes 10 stranaca bilo 1991...Ajde ne lazi bre...

Spomenik ste im postavili prosle godine u Osijeku...Kako ono bese - 13 poginulih Engleza, 10 Francuza, 6 Nemaca itd...Samo u Gospicu i okolini bilo je vise od deset Holandjana koji su se junacki "proslavili" u Medackom dzepu... A koliko je tek bilo ranjenih i onih koji nisu zadobili povrede ili nisu evidentirani uopste ( Kurdi, Siptari, i ostali)...Licno sam gledao , tabanje crncuga od strane srpske policije na beogradskoj autobuskoj stanici 91'. Krenuli camuge u zng, ali su omasili stranu i zavrsili u marici beogradskog sup-a...Madjar koji je likvidiran u Boliviji , u pokusaju atentata na Moralesa je isto bio "branitelj" iz '91.... Pomagali su vas svi, razna belosvetska fukara je dosla da ubija Srbe sirom ex Yu...U vojnom muzeju u Beogradu, ima postavka ratnih trofeja iz 91. godine. Pojedina diverzantska oruzja koju su od vasih zaplenjena '91., jna nije videla ni na filmu...Bili ste sasvim dovoljno opremljeni za protivoklopnu i protivvazdusnu borbu cak i 91. godine, kao i za diverzantska i teroristicka dejstva...

Mnogi strani psi rata su taj avanturizam platili glavom, ali nisu svi nazalost...

Ti nisi video " zrakomlate i zrakoplove" sa oznakama us air force, i svi sad treba da ti verujemo na casnu pionirsku rec , da pvo Krajine i centar veze Srpske Vojske Krajine nisu unistili Ameri... ::)

Bespilotne izvidjacke letelice u okolini Zadra 95 ??? Ili ste ih vi razvili samostalno ::) Jedna je oborena u istocnoj Slavoniji, kod Sodolovaca...

Nastavi slobodno sa gledanjem hrt-a, ali ne prosipaj svugde gluposti i lazi sa te vase " televizije".

Cuj, Jastrebovi raketirali, pa jesu, ali crne mambe ukljestene izmedju obale Save i jedinica VRS u jesen '95. Za taj deo teritorije u RS vec nije postojao prokleti dogovor, pa ste prosli tako kako ste prosli...

Civile iz krajiskih kolona ste pobili Vi i balije iz V korpusa... Postoje video snimci, objavljeni su, kad "branitelji" i to bas mambe, ubijaju jadne ljude . Ne foliraj se da nisi video te snimke... Kakvi tenkovi, kakvo gazenje...Lazete sami sebe, nije vam mirna savest, ali vi savesti ni nemate...

A ovamo na u.sranom hrt-u, svaki jebeni dan o Srebrenici, Srbi ovo, Srbi ono. Pogledajte se bre u ogledalo , sinovi tisucljetnje kulture, koliko je krvi na vasim rukama - SRAM VAS BILO...

Za zlocine koje ste pocinili u 20. veku, ne moze vas oprati ni Sava ni Drava... a na zlocine i mrznju od pocetka 20 veka, vodila vas je zavist i ljubomora zbog vase inferiornosti u odnosu na srpski narod, na podrucju tadasnje austro ugarske...

Za vasa zlodela jednostavno nema ni opravdanja, ni oprosta, ni zaborava... srpski_smajli_kalas.gif

Ratni zlocin o kojem sam pricao, izvrsen je nad Srbima sa Banije, iz sela Suva Medja. Sve se to desavalo na putnom pravcu Donji Zirovac - Dvor. Ima ovde puno ljudi sa Banije, oni sigurno znaju o cemu se radi...

Snimak je uzasan, i da ga imam , ne bih ga postavio na sajt...Ti snimci postoje u arhivu rts-a i rtrs-a, bas zanimmlivo da nijedna od televizija iz hrvatske i federacije nije objavila taj snimak...

Jasno se vidi da su to pripadnici jedinica armije BiH i gardijske brigade HV-a...Niko nije odgovarao za to, ali naravno Hrvati su uvek raspolozeni da baljezgaju o gazenju civila Srba od strane Srpske Vojske i ostalim idiotskim gebelsovskim lazima...

Ratni zlocin o kojem sam pricao, izvrsen je nad Srbima sa Banije, iz sela Suva Medja. Sve se to desavalo na putnom pravcu Donji Zirovac - Dvor. Ima ovde puno ljudi sa Banije, oni sigurno znaju o cemu se radi...

Snimak je uzasan, i da ga imam , ne bih ga postavio na sajt...Ti snimci postoje u arhivu rts-a i rtrs-a, bas zanimmlivo da nijedna od televizija iz hrvatske i federacije nije objavila taj snimak...

Hugo,nema tu šta biti zanimljivo.Sve je jasno-na delu je ustaška propaganda.Da se to desilo hrvatima ili muslimanima,odmah bi objavili ne samo oni nego bi se to našlo kod kandićke,biserko (njihova prezimena ne pišem namerno velikim početnim slovom) ,a onda i u Hagu.Posle toga bi neko od Srba tamo završio.

...Nije lose procitati ponekad sto kaze druga strana i kako oni vide stvari . Naravno uz hvalospjeve, dade se izmedju redova procitati kako je to bilo u stvarnosti. Uz to se mora odati priznanje novanuru "Karlovackog tjednika" ( broj izisao 14.08.1995 ) na prilicno provokativnim pitanjima ( u vrijeme dok se jos slavi "Oluja") postavljenim Ivanu Polovicu, komandantu Zbornog podrucja Karlovac

oluja9a.jpg