Sign in to follow this  
daca

УЧИТЕ ДА СЕ МОЛИТЕ

Recommended Posts

MOLITVA POSLEDNJIH OPTINSKIH STARACA

Gospode, daj da se, sa duševnim spokojem, suočim sa svim što mi današnji dan donese!

Daj da se svecelo predajem volji Tvojoj svetoj!

Upućuj me i pomaži svakog časa u toku ovog dana!

Ma kakave vesti da primim u toku ovog dana, nauči me da ih primim spokojne duše i sa čvrstim uverenjem da sve biva po volji Tvojoj svetoj.

U svim rečima i delima mojim rukovodi mislima mojim i čulima!

U svemu nepredviđenom što me zadesi ne daj da zaboravim da sve od Tebe dolazi.

Nauči me da se pravilno i razumno odnosim prema svakom članu svoje obitelji i svojim bližnjima, da nikog ne smućujem i ne ožalošćujem!

Gospode, daj mi snage da podnesem zamor današnjeg dana i sve što se u toku ovog dana dogodi.

Upravljaj voljom mojom i nauči me da se molim, da verujem, da se nadam, da trpim, da praštam i volim.

AMIN

plaski-lika.com

Sovo svako ko se od srca moli Bogu zna da se moli svako bira koliko i dal ce se moliti.

Zna se na slavama i za stolom u Crkvi

Патријарх Павле

Молитва као насушна потреба човекова

Молитва је толико потребна човековој души, колико и ваздух дисању. Ко се не моли, тај је лишен разговора са Богом, сличан је неплодном дрвету које се сече и у огањ баца.

Молитва је побожно управљање душе човекове Богу, или беседа срца са Богом, кроз коју, представљајући невидљиво Бога пред собом, човек излива пред Њим осећања своје душе. Она је уздизање ума и срца Богу; њоме човек узлеће у хорове анђела и постаје учесник њиховог блаженства. Молитва је тамјан најпријатнији Богу, најсигурнији мост за прелаз преко искушења таласа живота, необорива стена свих који верују, мирно пристаниште, Божанска одећа која облачи душу великом добротом и лепотом. Молитва је мати свих добрих дела, чуварка чистоте тела (невиности), печат девојаштва, сигурна ограда против свих лукавстава вечитог непријатеља нашег - ђавола. Гони непријатеље именом Христовим, јер јачег од овог средства нема ни на небу ни на земљи. Молитва је утврђење света, умилостивљење Бога за грехе, пристаниште које таласи не могу обурвати, просвећење ума, секира очајању, разбијање туге, рађање наде, ублажавање гнева, заступница свих којима се суди, радост оних који су у тамници, спасење онима који гину. Она је кита учинила да постане дом Јонин, Језекију је вратила од врата смртних животу, вавилонским младићима пламен је претворила у росу. Молитвом је свети Илија затворио небо, те не паде киша на земљу за три године и шест месеци (Јаков. 5:17). Кад ни сами апостоли нису могли изагнати нечисте духове, Господ им је рекао: Овај се род изгони само молитвом и постом" (Мат.17:21).

Нема ничег драгоценијег од молитве у животу човечјем. Она и немогуће чини могућим, тешко чини лаким, неугодно претвара у угодно. Молитва је толико потребна човековој души, колико и ваздух дисању. Ко се не моли, тај је лишен разговора са Богом, сличан је неплодном дрвету које се сече и у огањ баца

A đe nađe ti katoličku molitvu sova ?

Nisam znao oče naš pre godinu ili dve pa sam tražio na internetu i pošto nisam našao potreažio sam na nemačkoj wikipedii i preveo sebi.

Na ovom sajtu ima mnogo molitvi pa bi nekome možda dobrodošle. http://www.spcportal.org/index.php?pg=1135〈=srl

Ovako usput da dodam pošto sam primetio da puno ljudi koristi izraz "bojati se Boga", pošto čitam bibliju i našao sam u prvoj knjizi starog testamenta objašnjenje za ovo. To bojati nije misšljeno bukvalno kao plašiti se, u području izraela pre nekoliko hiljada kodina kada je nastala tora bojati se nekoga je značilo priznavati ga za svog gospodara. Znači ako kažu moderatori na ovom forumu bojimo se zombija to znači da ga priznaju za šefa. Isto tako bojati se Boga znači priznavati boga za svog gospodara.

Naravno Sovo bojati bi u prevodu znacilo priznavati kao sto se ne bojis svog oca vec

ga priznavas ,postujes i imas samo jednog oca tako i Boga imas jednog i priznavas sa puno ljubavi

a ne strahom kao sto bi bukvalno mogli prevesti ovo znacenje.