duck

Republika Srpska-Ethnic map

Recommended Posts

Мислио сам да искулирам ал' не вреди...

Problem je što si ti još u 19. veku i posmatraš granice kao mesto gde se sučeljavaju vojske i vode ratovi. Ako zamisliš RS integrisanu u EU onda ćeš shvatiti da je nebitno kakve su njene granice i koja je njihova dužina itd. Znači malo spusti loptu...

И у 20-ом веку су се водили ратови око граница. Откад је света и века ратови су се водили око граница. Прича о ЕУ је као прича о Југославији, Чехословачкој, СССР... или пре тога прича о Аустро-угарској, Отоманској империји, Римском царству... одлагање неминовности и гурање проблема под тепих. Бућкуриш тј. мулти (етничност-културалност-националност) се сад увек показивала као помија и као затишје пред буру поготово на нашем простору.

И у 20-ом веку су се водили ратови око граница. Откад је света и века ратови су се водили око граница. Прича о ЕУ је као прича о Југославији, Чехословачкој, СССР... или пре тога прича о Аустро-угарској, Отоманској империји, Римском царству... одлагање неминовности и гурање проблема под тепих. Бућкуриш тј. мулти (етничност-културалност-националност) се сад увек показивала као помија и као затишје пред буру поготово на нашем простору.

Što da kuliraš, dobar si ti sagovornik. :]]

Ovde je poenta priče da granice RS nisu bitne ukoliko nema rata, dakle neka je i sužena u tom "centralnom delu" to ništa ne smeta. A što se tiče EU kad i ako propadne mogu dati komentar vezan za to - do tada meni se čini da ona sasvim fino funkcioniše kao klub pametnih država i naroda koji su napravili zajedničko trižište da bi opstali i napredovali u 21. veku.

Ovde je poenta priče da granice RS nisu bitne ukoliko nema rata, dakle neka je i sužena u tom "centralnom delu" to ništa ne smeta.

У реду је то уколико нема односно не буде рата. Само колико је то реално и одрживо ?

Što da kuliraš, dobar si ti sagovornik.

Угушисмо тему. Сам себи личим на интернет фанатика. Доста је било за данас :]]

У реду је то уколико нема односно не буде рата. Само колико је то реално и одрживо ?

Nema rata dok je NATA... ;) (NATO-a)

Угушисмо тему. Сам себи личим на интернет фанатика. Доста је било за данас :]]

Meni ti i ličiš na fanatika, ali ne samo internet fanatika već i inače... :]]

Nema rata dok je NATA... (NATO-a)

НАТО бомбардовао и Републику Српску и Србију :;)

Meni ti i ličiš na fanatika, ali ne samo internet fanatika već i inače...

Хвала на комплименту ;|

НАТО бомбардовао и Републику Српску и Србију :;)

Pričam o vremenu sadašnjem i budućem.

Хвала на комплименту ;|

No frkenzi. Nije to strašno biti fanatik. Vidi Japance dokle su dogurali sa svojim fanatizmom. :(

U cetiri zapadno krajiske opstine(Drvar,Glamoc,Petrovac i Grahovo) po popisu iz 1991. u 163 naseljena mjesta,zivjelo je 46 087 Srba,5 564 muslimana i 482 Hrvata.Srbi su cinili vecinu u 151,muslimani u 10 a Hrvati u 2 naseljena mjesta.

U ove cetiri opstine vratilo se oko 21 000 ljudi.U Drvaru i Grahovu Srbi cine vise od 95% ukupnog stanovnistva.U Glamocu i Petrovcu taj procenat je 60-70%.I danas su Srbi vecina u svim naseljima (151) kao i prije egzodusa.

Muslimani su vecina u gradu Petrovcu i jos dva mala sela nedaleko od grada.Ima ih par stotina u okolini Glamoca.Hrvatia ima samo nesto malo u gradu Glamocu.Preostali Hrvati iz Drvara i Grahova polako sele za Hrvatsku.

herceg_bosna201002200223200.gif

Broj rodjenjih Srba u 2008. po zupanijama

Sibensko-kninska (Knin i Drnis) 39

Zadarska(Benkovac,Obrovac i Gracac) 30

Licko-senjska (Donji Lapac,Korenica,Udbina,Vrhovine,Otocac i Gospic) 12

Karlovacka (Vojnic,Krnjak,Slunj,Karlovac,Plaski i Ogulin) 42

Sisacko-moslavacka(Vrginmost,Glina,Dvor na Uni,Petrinja,Kostajica i Sisak) 93

Brodsko-posavska 26

Pozesko-slavonska 21

Osijecko-baranjska 146

Vukovarsko-srijemska 200

Verujim mi,ovi podaci nisu ni malo tacni.To su hrvati ispisali znam sa jednog njohovog foruma.Taj covek koji ti je rekao da se u Kninu godisnje rodi 60 srpske dece je u pravu.Ja sam i rekao tim hrvatima na tom forumu da ni najveci idojoti nece poverovati da se u Lici godisnje rodi samo 12 dece.Aj :]]

Ni ta brojka od 60 nije potvrdjena.Meni je rekao jedan svestenik da bi to trebao biti priblizan broj obzirom na broj krstenja u Kninu.Dobro je kako je bilo poslije Oluje ali mora biti mnogo bolje.Sve ispod 100 rodjenih u Kninu i okolini je jako lose.

Ni ta brojka od 60 nije potvrdjena.Meni je rekao jedan svestenik da bi to trebao biti priblizan broj obzirom na broj krstenja u Kninu.Dobro je kako je bilo poslije Oluje ali mora biti mnogo bolje.Sve ispod 100 rodjenih u Kninu i okolini je jako lose.

Koji je otprilike broj krstenih?Da li mislite da su Srbi vratili vecinu u Korenicu i Topusko?

U Kninu oko 60(Knin,Kistanje,Ervenik,Biskupija i okolna sela).Mislim da je u Topuskom povratak dobar i da su Srbi vecina.Za Korenicu ne znam.Mogao bi neko od Korenicana napisati nesto vise.

U Kninu oko 60(Knin,Kistanje,Ervenik,Biskupija i okolna sela).Mislim da je u Topuskom povratak dobar i da su Srbi vecina.Za Korenicu ne znam.Mogao bi neko od Korenicana napisati nesto vise.

Po Hrvatskom popis 2001 Srbi u cinili 30% stanovnistva i Topuska i Korenice.Da li znas nekog iz Topuska ko moze da ti potvrdi da su vecina?Ja mislim da jesu u oba mesta,ali za Glinu sumnjam :[| .Ima li nekog iz Topuska ili iz Korenice koji nas moze informisati??? :[|

Pazi kaze 2045 Croats (63.53%), 954 Serbs (29.64%) na vikipediji.Hrvata je otprilike duplo vise,ali racunajuci da su i mnogi stanovnici iz okolnih sela dosli bas u Topusko,sasvim je moguce da su Srbi tamo vratili vecinu. srpski_smajli_kalas.gifsrpski_smajli_kalas.gifsrpski_smajli_kalas.gif

Po Hrvatskom popis 2001 Srbi u cinili 30% stanovnistva i Topuska i Korenice.Da li znas nekog iz Topuska ko moze da ti potvrdi da su vecina?Ja mislim da jesu u oba mesta,ali za Glinu sumnjam :[| .Ima li nekog iz Topuska ili iz Korenice koji nas moze informisati??? :[|

Nisam iz Korenice (Ličanin sam poreklom),ali išao sam nedavno u taj kraj da obiđem svoje selo...Stekao sam utisak da Hrvati čine veliku većinu u samoj Korenici,dok u okolnim selima nije tako (doduše tamo su ostali većinom starci,a neka sela kao Kozjan i Ljubovo bukvalno ne postoje).

Odlazim tamo poslom povremeno.Ne znam tacno,provjericu.Znam da se veliko broj Hrvata koji su se naselili na Kordun i Baniju 1995. odselio.U Vrginmostu su sva sela srpska,ima dosta povratnika.

Odlazim tamo poslom povremeno.Ne znam tacno,provjericu.Znam da se veliko broj Hrvata koji su se naselili na Kordun i Baniju 1995. odselio.U Vrginmostu su sva sela srpska,ima dosta povratnika.

Pa pazi u Gracacu je 2001 bilo oko 3800 ljudi,a sada je oko 6000.Ako je tamo broj porasao za cak 2000 Srba,sto ne bi i ovde?

Колико је ово тачно? Плашим се да је разлог повећања то што је општини Грачац придодат Срб са околним местима из предратне општине Доњи Лапац и да се на основу тога прави лажна слика. Место Грачац је пуно неких хрвата из средње Босне, а околна села су или пуста или полупуста, у то сам се летос лично уверио.

Колико је ово тачно? Плашим се да је разлог повећања то што је општини Грачац придодат Срб са околним местима из предратне општине Доњи Лапац и да се на основу тога прави лажна слика. Место Грачац је пуно неких хрвата из средње Босне, а околна села су или пуста или полупуста, у то сам се летос лично уверио.

Ма по Хрватском попису општина Грачац је 2001 са Србом имала 3800 становника,а сада има око 6000 становника,то сам и читао у једном чланку сад кад је Тадић ишао у Грачац.Него ста мислите о мом претходном коментару.Да ли смо поново већина у Топуску?

Tacno jeste,mozes i da proveris na sajtu Gracac.hr.2001 u Gracacu je zivelo ,zajednom sa Srbom,3800 ljudi (3450-Gracac 353-Srb) , danas je stanje dosta bolje 6000 stanovnika (4800-Gracac 1200-Srb).Srbi ti cine preko 60% sttanovnistva jer gledaj ovako.Oduzmes od 6000-3800=2200 (2200 Srba) i izracunas koliko je 38% od 3800 + 2200 i eto ti broj Srba.To je otprilike 3650,sto je vecinsko stanovnistvo i racunaj na to da su mnogi hrvati otisli.

Citao sam na ednom hrvatskom forumu(hrvati rekli) da je Kstanje jako mlado zbog Srba koji su dosli. ;D;D;D to je zaista super vest,gledao sam i snimak kad je Vucic iz SNS-a isao tamo u jedno seli kod Kistanja (mislim da je Biovicino Selo) i sam je bio iznenadjen koliko je mladih) ;D;D;D ocete link?

Rodjeni brat od predsednika opstine Gracac (Srbin,iz SDSS-a, sto je jos jedan dokaz da su Srbi vecina) zivi blizu moje radnje i njegov brat je dolazio par puta tu pa se secam da ga je moj otac vidjao.