Sign in to follow this  
chule80

Размишљања и договарања за Крајинаду 2009-те

Recommended Posts

plavif.jpg

Posto vam se dopao taj srednji, sad je malo doradjen. Samo ja bi bez te crvene okolo! Zasto ga oivicavati zastavom ako vec sam grb stoji na zastavi!? Nema potrebe ponavljati simbole. Ista simbolika vizuelno gusi jedna drugu. Iz istog razloga sam stavio i tu zlatnu trakicu na kojoj pise Krajinda. Moglo je i to da bude kao trobojka ali kazem zasto ne valja.

Onda, boja grba. Namjerno sam stavio da ista plava bude i boja grba i boja na trobojci. Tako da se dobije efekat utapanja pa bi onda samo bjela davala oblik grbu. E zato mi ova crvena izgleda kao da kvari estetiku. Mislim suvisna je.

Ovaj grb je dobar sto si ga uradio.. i to ce ici napred na majicu, na levu stranu.. pored srca, kako smo se dogovorili ranije.. ovo je dobro, i svidja mi se..

Sto se tice ovoga na zastavi grba.. to cemo jos doraditi.. neke stvari.. pa cemo onda videti kako ce konacna varijanta ici na zastavu...

Bravo Viteže, svaka čast za dizajn grba ovaj poslednji mi se veoma sviđa i je tu ništa ne bi diro isto tako i zastava je super.

Sve rijeci pohvale svim ucesnicima a ako Bog da, sto skorije s zastavom i grbom

pored srca u nasoj Krajini se nadom.

Racunaj na mene tada Chule, eto mene makar i sjekire s neba padale :}\/

Pozdrav

Jedna stvar bitna.. tebi sam to vec Zeljo rekao..

nemoj da vam je nesto cimanje ako nemate kod koga sta za spavanje.. leto ce biti!

Organizovacemo se mi i za smestaj, tako da Zeljo, nemoj to tebe ili nekog drugog da koci..

Sada prvo resavamo majice (skoro da su gotove), a i zastavu cemo novu napraviti..

a onda cemo i konacnu lokaciju da utvrdimo.. za sada je ostavljeno NS ekipi da malo porazmisli o tome..

Sto se BG ekipe tice, napravicemo invaziju na NS tog 11. jula 2009.

Kazite ako sta imate pametno oko predloga, ili sami nesto predlozite, pa cemo videti sta ima, mozda se jos neka dodatna ideja rodi nekome od nas..

konjanik3zastavapravo.jpg

Можда да застава буде мало пруженија да то изгледа природније виорење заставе,овде се види да је компјутерски прављен облик заставе, мислим да би било боље кад би изгледала да се нормално виорење на вјетру. Или да Личка капа мало више дође до изражаја, нпр. да се оне ресе виде иза главе како их вјетар мало распршује!!!

Marko, nema problema. Sve cemo mi jos ispraviti i dovesti u red. Ovo smo na brzinu sklepali pa onda mora biti i gresaka. Nista se ne brini. Hvala ti za sugestije. :) imacemo u vidu.

E znate šta lepi su oba samo meni je nekako bolji ovaj drugi deluje mi malo preglednije zato što je širi a i golubica pošto je veća dolazi više do izražaja.

Jeste sada kada kazes nekako nije za zastavu meni je ljepo onaj prvi nako nepravilni oblik bio ali ljepi su svi glavno da se izabere koji bi pasao najbolje..

E znate šta lepi su oba samo meni je nekako bolji ovaj drugi deluje mi malo preglednije zato što je širi a i golubica pošto je veća dolazi više do izražaja.

Pa Tiguan, na Krajinadi se ne okupljaju golubari tako da ta golubica nije od prevelikog značaja osim što simbolizuje mir ... Inače, mislim, ovaj treći deluje nekako definisano, jako, nema oblina, pa samim tim najbolje oslikava krajišnike kao narod, moje skromno mišljenje ...

Pa Tiguan, na Krajinadi se ne okupljaju golubari...

:D:D:D:D:D:D ... e Rado legendo! ;D

Da, sto kazete taj okrugli nije za zastavu. Vise mi djeluje kao etiketa. Taman da je zaljepimo na flasu od vode ;D , onda bi moglo proci. Ali za grb malo teze.

Ja sam za ovaj treci ali ona ideja o flasi za vodu mi se svida.

Ako pokrenes proizvodnju Licki Viteze racunaj na mene, bice para kao blata ;D;D;D;D

Kada pocnem prodavati i nuditi strancima po Istri, neces moci toliko proizvesti koliko cu ja moci prodati ;D;D;D;D

Ovo je opet licki vitez radio

Untitled-1a.jpg

Sto se mene tice.. ovako nesto moze na majicu, ali onako sa leve strane, kao sto sprotisti imaju grb na srcu, grudima.. znaci nece biti kao ovo prosle god, na sred.. vec se biti kazem ulevo

E meni se ovo svida ovako bas ...ne znam kako drugima ali meni se svida ovako kako mislite i za majice..

Ne znam Rado šta ti smetaju golubari ali ajde nema veze.

U suštini sva tri su dobri tako da bilo koji da odaberemo je dobar izbor, a golubica za mene ima pravu simboliku i šalje poruku mira i stradanja Krajiškog naroda.

Ja sam vec na prvoj ili drugoj stranici ove teme kazao kakvu sve simboliku ima golubica.. ima vise.. a evo ponovicu jedna od njih, jeste i sto golubica svija gnezdo.. to smo morali i mi.. od 1991, pa na ovamo.. ako pogledate nasu prvu zastavu, i grb na majicama videcete, kako je golubica okrenuta od Krajine ka Srbiji.. a sada je golubica okrenuta od Srbije ka RSK.. sto znaci.. da se mi vracamo.. da cemo ponovo sviti gnezda u RSK tamo gde su i bila..

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this