Sign in to follow this  
chule80

Размишљања и договарања за Крајинаду 2009-те

Recommended Posts

Svakakvi predlozi.. drago mi je da ovde svratila i licki medo.. da se i ona pobrine malo za Krajinadu..

Videcemo to cure.. ja bih rado izasao u susret vama.. i tokom maja bi trebali upravo 2 stvari konacno da zaokruzimo.. prvo je lokacija! A drugo su majice.. probacemo sa ovim osnovnim sirokim majicama.. a 30 da odstampamo.. a onda cemo i ove da pronadjemo samo dje imaju takve da se kupe.. da vidim sa proizvodjacima..

Licki medo ja bi se sa tobom slozila i jos da je na V izrez ja bi je ondsa nosila svaki dan.. :)

ali bi mi onnda morali nabaviti ih u svim bojama da menjam .. :)

Pravi predlog Daco ;););)

Pa ja samo da mislim, i da radim za te vase V izreze.. boje, velicine.... ::);|

Videcemo, koliko bude moguce.. izacicemo u susret! :]]

...ajmo dalje.

Ako smo izabrali grb, mozemo preci i na majice za Krajinadu.

Ovdje imam jedan predlog za izgled majica. To je Culetov predlog da bi tako otprilike izgledale.

Prva slika je prednja strana majice koja u sebi sadrzi ovdje usvojeni grb, sa lijeve strane a po sred majice bi isao natpis Krajinada sa sloganom vise od druzenja.

Zatim, druga slika pokazuje ledjnu stranu majice gdje dominira konjanik, Krajisnik (jos cemo ga malo doraditi u nekim detaljima) a iznad njega bi bila adresa ovog sajta - ono sto nas je okupilo.

Eto, toliko za sada a vi dajte svoje misljenje i predloge.

majicakrajinada.jpgmajicakrajinadaledja.jpg

Moj izbor bi definitivno bio bijela, ovo izgleda savrseno. Iako bi na prednjoj strani stavio samo amblem i text ispod "KRAJINADA" a na ledjima ispod slike vecim slovima "KRAJINADA 2009" Mislim da bi izgledalo profesionalnije. Inace Licki Viteze svaka cast.

chule javi mi kolka je cena da znam kolko da narucim ali kolko ja vidim da cu ti biti dobar musterija mislim da cu naruciti 5 komada

za sad

Ok.. dogovoricemo se.. samo mi moras reci velicinu.. to vazi i za ostale. kada kazete koliko cete majica, onda kazete odmah i velicine..

Bice i ovih zenskih bodi majica.

ljudi.. Sinoc smo mi iz organizacije Krajinade nesto diskutovali ovako uzivo o mestu za Krajinadu.. ranije je bilo pomena NS, i ja sam dao odobrenje da se tamo potrazi lokacija, i da vidimo sve.. medjutim, u sadasnjim uslovima, u samom NS to ce biti uzasno jer ce trajati EXIT.. a na Fruskoj Gori se javlja niz problema..

Ako idemo busom ili vozom, to zaci jos velikog pesacanje.. meni nije problem, ali kako da nateram 35-40 ljudi da pesaci 15-20km do tamo!? Da idemo autima.. trebalo bi 7-8 auta.. jako tesko moram da priznam.. Dalje.. i tamo kada dodjemo postalja se pitanje ko ce sve to da odradi domacinski.. ne moze neko od nas da odavde iz BG trci na Frusku goru do Krajinade tamo 5-6 puta...

Zato bi voleo da se izjasne ovde ljudi koji bi dosli na Krajinadu, ma gde ona bila.. vredi li vuci sve ljude iz BG na Frusku Goru..

Nemam ja nista protiv NS.. ali to ostaje za neke naredne godine kao nesto sto bi se moglo napraviti..

Za mene licno.. beogradska Ada sama po sebi nudi mnogo toga..

E da.. i ovo da kazem..

Za majice sam saznao cenu... bice 2 varijante, jedna skuplja 680 din, sa konjanikom na ledjima i druga jeftnija od oko 460 din.. koja na ledjima ce imati isto ono od prosle godine.. datum, i Krajinada vise od druzenja.. Boje majica isto ce biti samo dve.. bela i crvena.. a velicine kazete sami..

Neki su se vec na pp javili sa svojim zeljama, pa ako ste voljni da imate takve majice javite se na PP sa narudzbom..

Ja cim dobijem majicu.. okacicu ovde sliku da vidite kako izgleda..

Slazem se sa Culetom. NS kao grad i nema bas neke lokacije za okupljanja ovakve vrste, kako u gradu tako ni u blizoj okolini. A to smo i primjetili kad smo trazili mogucu lokaciju. Jos je otezavajuca okolnost to sto se bas u vrijeme Krajinade odrzava i Exit, a to je od 09-12. jula. Tad je grad preplavljen strancima.. Sto se tice prevoza i to je dosta veliki problem. Postoje dvije mogucnosti: ici vozom ili u autima. E sad, isplati li se vuci 30 ljudi iz Bg-a u Ns, a ovdje nas ima znatno manje... i to jos ici pjesice do mjesta odrzavanja? Nema bas puno logike.

Ipak Ada nudi puno vise sadrzaja i slobodnog prostora za svih... i sve je na jednom mjestu.. ako neceg zafali uvjek ima gdje da se kupi a i mozemo ostati dokle hocemo, makar docekali i sljedeci dan.

Naravno, Ns ostaje uvjek kao mogucnost za organizovanje jedne od Krajinada. To mozemo u narednim godinama organizovati.

ako neceg zafali uvjek ima gdje da se kupi a i mozemo ostati dokle hocemo, makar docekali i sljedeci dan.

Da.... ovo se podrazumeva.. nedelja je ionako neradna.. pa cemo mi tu zaleci..satorsko krilo..

Tako da ce NS ekipa doci nama, znatno ih je manje.. ali ce doci oni vozom, to je najjednostavnije, jer nemas onda nikakvih briga a najmanje o parkingu.. najjeftinije je.. A i lako je doci od zeleznicke u BG do Ade.. svega par bus stanica... a neko ce vas docekati.. Isto vazi i za ljude iz ostalih gradove odakle bi dosli..

Pa evo pošto sam bila na licu mesta, tj. dogovaranja samo da kažem da sam ja za to da se Krajinada održi na Adi upravo zbog toga što je juli mesec, vrućinčina, a omogućeno kupanje da li tuševi ili ona druga grupna varijanta, pa fudbal :D Mislim, ja lično ne znam situaciju u Novom Sadu ali ako ljudi koji žive tamo, a bili su prošle godine na Krajinadi u BG, kažu da je bolje na Adi onda šta reći ;D Znači, da ne budemo pogrešno shvaćeni, prosto, Ada se sama sa svojim mogućnostima sama izdvojila od NS. E sad, za naredna okupljanja videćemo, sve će zavisiti uglavnom od broja ljudi i od toga kako će napredovati ovo naše druženje u smislu širenja a trebalo bi da nas je sve više ...

O utiscima i glasnim razmišljanjima o podsećanjima pred prošlogodišnju Krajinadu ovu sada promenilo se dosta toga ... pre svega zbog činjenice da smo mi svi pre svega ljudi dobri ili loši a posle toga sve ostalo i da su postupci nekih ljudi učinili da ove godine budemo dosta ozbiljniji i da ne dozvolimo da nas neki koji nisu spremni da izvrše dobijene zadatke, opet iznenade svojom neodgovornošću ...

I da ne družim pričanje i "popovanje" , vidimo se na Krajinadi, da ste mi živi i zdravi i da dođete u što većem broju. Dočekujemo vas otvorena srca i pruženih ruku :}\/ Mi ćemo se potruditi da sve bude ma NA NIVOU :]]

Chule, meni nekoliko majica ;) šta ovih šta onih :D

Podrzavam vas i drago mi je da ste utvrdili mjesto jer meni je svejedno gde se odrzava, a vi znate dole lokacije i uslove koje

ima koje mjesto i gde vam je lakse to organizovati jer vi ste ti domacini i koji nas primate i okupljate.. :D

Nadam se da se vidimo ,a za fudbal sam isto za... ;)

Dočekujemo vas otvorena srca i pruženih ruku :}\/ Mi ćemo se potruditi da sve bude ma NA NIVOU :]]

Chule, meni nekoliko majica ;) šta ovih šta onih :D

Eee.. dogovoricemo se za majice.. posaljes na pp, koje velicine hoces..

Nadam se da se vidimo ,a za fudbal sam isto za... :D

Morate se dobro pripremiti.. jer fudbalska ekipa ume dobro da pici.. a i vrucina je.. tako da ce biti veoma zategnuto..

Nastavimo sa izjasnjavanjem!

Како год одлучите за место одржавања овогодишње Крајинаде, биће :}\/ !

Чуле, јавићу ти се на п.п.

Поздрављам вас!!!

Одлучена је локација дефинитивно! А то је Београд, Ада Циганлија!

Ево да кажем и за мајице..

За ову годину су у понуди 2 типа мајица, са 2 под типа.. Мајице имате обичне за мушкарце (величине: XXL, XL, L), и ове боди за девојке (M, L)

majice680din.jpg

Ово су мајице беле и црвене, са коњаником на леђима, и коштају 680 динара.

majice450din.jpg

Ово су мајице без коњаника на леђима, и коштају 450 динара.

Мајице ће се продавати на самој Крајинади 11. јула 2009. године, али и раније, већ од 8. јуна можете купити поручивањем на наш мејл ( krajinada@yahoo.com ), или преко телефона +381 63 716 84 97

ако живите у Београду, или околини

Umalo za moj rodjendan :( E ja imam auto, nije neka krtija u pitanju :) Licno mislim ako je vecina iz nekog mesta tamo da se ode. Mada bi licno predlozio jezero kod Backe Topole tj Zobnatice , imali bi i malo setanje kroz kasarnu for free :)

Ratnik.. vec je dogovoreno da je u BG, na Adi.. to za Backu Topolu ostaje kao predlog za neke naredne godine.. videcemo..

Ti slobodno mozes doci sa NS ekipom! :(

Да се захвалим моме другу Чулету на указаном повјерењу око израде најаве/постера/wallpaper-а за Крајинаду. Wallpaper је у оригиналу величине 1512 x 1139 пиксела или 30 x 49 cm, тако да се може по потреби нека лепа слика направити. Оно што желим посебно напоменути је то, да су лого Крајинаде као и коњаник са тробојком, радови нашег Личког Витеза, коме се овим путем изричито захваљујем на уступљеном материјалу. :(

Оно што бих прецизирао из техничко-организационог угла у вези цијеле Крајинаде а што је на прошлој Крајинади био дефицит, је моћ слике и цијели скуп сажет у слику. Потребно је много више импресивних фотографија, појединачних, групних, долазак, окупљање итд. Затим да се те фотографије мало графички уреде, с тиме не мислим никакву промјену слика као слика нити какво “сасијецање”, него контрастно и општо визуелно уређење. Ако је могуће да се слика са што бољим дигиталним апаратом, по могућности никако са мобилним телефоном, без обзира колико он био добар и “мега-пиксела” имао. Уз то ставити заштитни знак по избору организатора, могућности су велике: © Krajinada, © krajinaforce.com, Krajinada, © Krajinada 2009 итд.

Ево два примјера како би то могло изгледати. Прва слика је оригинална док је друга мало дотјерана, појачан јој је колор и мало је потамњена како би се сузбило преосвјетљење. Уз то, један примјерак заштитног знака.

bezkolora.jpg

sakolorom.jpg

Следеће. Ако може да се за сваку Крајинаду постави засебан топик. Иако је Чуле поставио повезнице у уводном тексту овогодишње Крајинаде, али су прошле двије Крајинаде на теми која носи наслов Re: НАЈАВА ДОГАЂАЈА: КРАЈИНАДА 8-12 ЈУЛИ!!! , па је тешко на први поглед знати да ли се ради о Крајинади 2007 или 2008. Мој приједлог би био, за сваку Крајинаду посебан топик, значи Крајинада 2007, Крајинада 2008, Крајинада 2009 итд.

Ето, толико од мене, па нека организатори виде шта од овога ваља а шта не. 8)

Ja se zahvaljujem i tebi, i lickom vitezu na dosadasnjem trudu, kao i ostalim ljudima koji su pomagali da sve ovo uspe!

Sto se prosle godine tice i slika.. za Krajinadu.. slike su nama nekako usputne bile.. tacnije niko nije hteo da slika, vec da uziva u Krajinadi i druzenju.. od toga su svi nekako bezali.. da banalizujem.. zasto se za svadbu zovu nepoznati ljudi fotografi da slikaju.. zato sto gosti zele da uzivaju i da se provode a ne da se bave slikama.. tako i ovde.. Rada je vecinu slika snimila.. a s obzirom da je ona tada bila tek kupila fotoaparat, i nije se ni uhodala, ja joj nemam sta zameriti.. ja sam takodje slikao par komada.. to je vec prezentovano..

Krajinada 2008, ima svoju zasebnu temu.. s tim da je tamo spojeno i najava i razmisljanje, i utisci posle nje itd.

Krajinada 2007, je bila u nekoj drugacijoj prici, bilo je to na temi "Druzenje clanova KF", pa je tamo pisano i o Krajinadi, i dogovoru, i posle nje, i neka nasa druga okupljanja i sve ostalo..

Sada je najava Krajinade odvojena.. a razmisljanja i dogovori su ovde.Tako ce biti i ubuduce..

Задњих пар дана се интезивирају приче са људима око Крајинаде.. и данас после ето скоро годинуз дана.. осетио сам онај осећај од прошле године :]] .. осетио сам да у мени букти КРАЈИНАДА! srpski_smajli_kalas.gif;)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this