Sign in to follow this  
chule80

Размишљања и договарања за Крајинаду 2009-те

Recommended Posts

mozel krajisnik iz amerike da zaluta na krajinadu? :}\/ bas u to vrjeme sam na godisnjem u Srbiji ;)

Naravno zemljace!

To i je poenta Krajinade.. kako sam vec negde napisao.. skupljamo se sa svih meridijana sveta, kontinenata..

Veujem da cemo ove godine za nijansu biti bolji i jaci nego prosle godine..

Zemljace, dodji i neces pozaliti kada vidis tu mladost, taj elan, i tu ljubav prema Krajini. :D

Vazna napomena:

Na Krajinadi ce biti slikanja i snimanja, tako da ce se taj video materijal i slike, preneti i na KF, i druge sajtove koji su najavljivali Krajinadu. Sto znaci da nece biti cenzurisanja.

Vazna napomena:

Na Krajinadi ce biti slikanja i snimanja, tako da ce se taj video materijal i slike, preneti i na KF, i druge sajtove koji su najavljivali Krajinadu. Sto znaci da nece biti cenzurisanja.

Ovo mi se chule ne svidja :D

Mene ste vec za korenicko prelo slikali nezgodno....znaci rakiju ne nositi..

Задњих пар дана се интезивирају приче са људима око Крајинаде.. и данас после ето скоро годинуз дана.. осетио сам онај осећај од прошле године :]] .. осетио сам да у мени букти КРАЈИНАДА! srpski_smajli_kalas.gif:)

Tako si me dirnuo ovim recima....platices za to! :-:P

Dragi moji zelim vam da se skupite u sto vecem broju i da se jos ljepse provedete! :}\/ :]]

Ja cu i ove godine da preplacem KRAJINADU :(:(

Pozdravcina svima!

KRAJIŠNICIMA, NA KRAJINADI

Mjesec je jul, ostvaruje se jedna nada

Biće veselo, pjesma predaka ima de se ori

Na jednom mjestu usred Beograda

Zna se ljudi, đe je Ada, ide naša Krajinada

Srpski momci, sve junak do junaka

I đevojke naše l'jepotice, k'o vite jele

Ne žali da rađa Krajiškinja majka

'vake sinove i šćeri, svi Srbi, da imaju, žele

Daleko od zavičaja, a zaboravili ga n'jesu

Hrle na Adu, a voljeli bi oni, da se poći mora

Na Grmeč, Baniju, Liku il' da idu ka Kupresu

Il' u Ravne Kotare, Drvar, Bukovicu, Kostajnicu

11. jula neđe prije podne, ugledaće se sestre i braća

Krajine naše ponosne, prel'jepa je to slika

Ko jednom dođe, 'vavje ima da se vraća

Oj vilo iz Krajine, pogledaj der, šta je srpska dika

Pozdravlja vas sa ovije', nekoliko pisanih riječi

Brat vaš, Krajišnik, rodom iz jednoga maloga mjesta

Tamo, đe se Grmeč prkosni, sa Kozarom ponosnom, spaja

A, Una zelena, sa Sanom plavom, nikada, ne razdvaja

Алал вера Вукашине брате мој!

Нисмо се ништа око песме договарали.. али, заиста хвала до неба за ову прелепу песму и овај гест! :]]

Hvala vama...

Svako dobro želim!

A, na Krajinadi, da se provedet fino i nezaboravno!

Živi bili!

Dragi moji Krajisnici!

11. jul, dan kada cemo se svi okupiti na BG izletistu Ada Ciganlija, i sto cemo se ludo provesti.. taj dan se prilizava.. sve je manje vremena.. Pozitivna trema je prisutna.. interesovanje raste, a broj gostiju se stalno povecava.. prema preliminarnim procenama bice nas vise od 60. Sto je svakako skoro 3 puta vise nego prosli put.

Jedina stvar na koju ne mozemo da uticemo, jeste vreme. No to neka vas ne zabrinjava, jer imamo tamo malo skoliniste, drveni letnjikovac gde mozemo da se sklonimo od neke kise.. mada, ja verujem da je nece biti, bar ne tolike da se uplasimo..

Posto smo planirali tamo ostati nekoliko sati, a bome i duze.. treba ce nam hrana i pice.. tako da ce ulaz placati svi (cak i organizatori), i to ce biti 400din, gde mozete konzumirati hrane i pica u neogranicenim kolicinama.

Ponesite obavezno vase majice Krajinade, ko je kupio, a ko nije, bice tamo na Krajinadi prilike da se kupi. Ponesite dobro raspolozenje, a mi cemo se potruditi da bude dobre zabave mnooogoo.

VIDIMO SE 11. JULA U 11 SATI NA ULAZU, KOD KAMENJA!

Kontakt telefon: +381 63 716 8497

Dragi moji ja vam zelim ljep provod sutra,nazdravite i za nas preko grane,

od vas ocekujemo dobar izvjestaj,bar da kroz slike i snimke dozivimo djelic atmosfere

sa vaseg druzenja :)

ZIVJELI I LJEPO SE PROVELI

:]] :}\/

ЖЕЛИМ СВИМА КОЈИ СУ ДАНАС НА КРАЈИНАДИ ДА СЕ ЛИЈЕПО ПРОВЕДУ! :P

ЖИВЈЕЛИ! :]]

Posto je ovo bila tema posvecena razmisljanju i dogovaranju za Krajinadu, to je sada gotovo sa time..

A utiske o tome sta se desavalo na samoj Krajinadi 11.07.2009. na Adi mozete izneti na ovoj specijalnoj temi posevenoj samom dogadjanju.

NAJAVA DOGADJAJA: KRAJINADA 11.07.2009

Naravno neka i ostali posmatraci ovih stranica kazu svoje utiske kako im sve ovo izgleda.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this