• Announcements

• dj-zombi

Nove knjige   07/18/2016

U sekciji foruma "Krajina u knjigama" postavljeno dosta novih knjiga, obavezno pogledati:    6. Licka divizija - ratni put
       Kordun i Lika u NOB
       Kotar Slunj i kotar Veljun u NOR i socijalističkoj izgradnji
       SJENIČAK KRONIKA KORDUNAŠKOG SELA   Ove knjige kao i jos stotine drugih mozete takodje naci i u sekciji sajta "Dokumenti" http://www.krajinaforce.com/dokumenti/index.html          
dj-zombi

Rat u Hrvatskoj iz pera obavjestajca - prosireno izdanje

228 posts in this topic

Pozdrav godpodinu Nestoru

Vas dnevnik sam procitala i zelim da Vam se zahvalim i iznesem nekoliko zapazanja .

Sto se tice godpode Solaja

Ona je samo prenosila price iz kuhinje Radikala

Te iste informacije o humanom preselenju Krajisnika sam dobila i ja puno prije od prijatelja iz Istocne Slavonije sa svim detaljima o broju stambenih jedinica na pojedinim podrucjima u Slavoniji (opcina Karlovac se preseljava na podrucje opcine Ilok , to je moja opcina pa nisam zaboravila)

Takoder je bilo poznato da je doticna godpoda bila po sirenju panike i diskreditiranju pojedinaca iz okruzenja Milana Babica

To je bilo poznato , ali mene zanima zasto ste i Vi i vasa sluzba takoder djelovali u tom istom pravcu ?

Posto sam licno bila pogodena sirenjem laznih informacija .

Nakon svih mogucih privatnih istraga koje sam provodila sama general Musa mi je rekao da je to naruceno iz vase sluzbe .

Ali to sad vise nije vazno !

Drago mi je da se vase procjene pojedinih aktera potpuno slazu sa mojim .

Puno Vam hvala sto se oduzujete sada za ono sto mozda niste uradili dok ste mogli !

Da smo svi upotrbebili sve svoje snage i znanja sigurno da bi kraj Krajine izgledao drugacije!!!

Pročitao sam ovu knjigu (skinuo sam je ovdje)  i moram priznati da me nije previše impresionirala. Možda zato što sam prije nje pročitao "Knin je pao u Beogradau" od Milisava Sekulića (isto sam je ovdje skinuo) koja mi je dala dostainformacija koje su me zanimale.

Pišem na ovom topicu jer me zanima vaše mišljene o autoru. Kroz cijelu knjigu više puta dobio sam utisak da je taj "obavještajac" u duši teški jugosloven i da koliko god prezreno gleda na Hrvatsku, s određenom dozom skepse gleda i iste stvari s vaše strane. Ne bih navodio detalje iz knjige jer bih se poprilično raspisao, nego me zanima vaše mišljenje o njemu, odnosno konkretno o tome što sam naveo.

Ovdje se ne raspravlja o autoru nego o knjizi koju je on napisao i o dogadjajima koji su se desavali u tom periodu.

Kao sto vidite autor se vec duze vremena ne pojavljuje na sajtu pa zato rasprava o njemu licno nije u redu bez njega da komentira ili odgovori na vase tvrdnje.