dj-zombi

Rat u Hrvatskoj iz pera obavjestajca - prosireno izdanje

Recommended Posts

Pozdrav godpodinu Nestoru

Vas dnevnik sam procitala i zelim da Vam se zahvalim i iznesem nekoliko zapazanja .

Sto se tice godpode Solaja

Ona je samo prenosila price iz kuhinje Radikala

Te iste informacije o humanom preselenju Krajisnika sam dobila i ja puno prije od prijatelja iz Istocne Slavonije sa svim detaljima o broju stambenih jedinica na pojedinim podrucjima u Slavoniji (opcina Karlovac se preseljava na podrucje opcine Ilok , to je moja opcina pa nisam zaboravila)

Takoder je bilo poznato da je doticna godpoda bila po sirenju panike i diskreditiranju pojedinaca iz okruzenja Milana Babica

To je bilo poznato , ali mene zanima zasto ste i Vi i vasa sluzba takoder djelovali u tom istom pravcu ?

Posto sam licno bila pogodena sirenjem laznih informacija .

Nakon svih mogucih privatnih istraga koje sam provodila sama general Musa mi je rekao da je to naruceno iz vase sluzbe .

Ali to sad vise nije vazno !

Drago mi je da se vase procjene pojedinih aktera potpuno slazu sa mojim .

Puno Vam hvala sto se oduzujete sada za ono sto mozda niste uradili dok ste mogli !

Da smo svi upotrbebili sve svoje snage i znanja sigurno da bi kraj Krajine izgledao drugacije!!!

Pročitao sam ovu knjigu (skinuo sam je ovdje)  i moram priznati da me nije previše impresionirala. Možda zato što sam prije nje pročitao "Knin je pao u Beogradau" od Milisava Sekulića (isto sam je ovdje skinuo) koja mi je dala dostainformacija koje su me zanimale.

Pišem na ovom topicu jer me zanima vaše mišljene o autoru. Kroz cijelu knjigu više puta dobio sam utisak da je taj "obavještajac" u duši teški jugosloven i da koliko god prezreno gleda na Hrvatsku, s određenom dozom skepse gleda i iste stvari s vaše strane. Ne bih navodio detalje iz knjige jer bih se poprilično raspisao, nego me zanima vaše mišljenje o njemu, odnosno konkretno o tome što sam naveo.

Ovdje se ne raspravlja o autoru nego o knjizi koju je on napisao i o dogadjajima koji su se desavali u tom periodu.

Kao sto vidite autor se vec duze vremena ne pojavljuje na sajtu pa zato rasprava o njemu licno nije u redu bez njega da komentira ili odgovori na vase tvrdnje.

On 2.2.2016 at 8:16 PM, UskokPoskok said:

Kroz cijelu knjigu više puta dobio sam utisak da je taj "obavještajac" u duši teški jugosloven i da koliko god prezreno gleda na Hrvatsku, s određenom dozom skepse gleda i iste stvari s vaše strane. Ne bih navodio detalje iz knjige jer bih se poprilično raspisao, nego me zanima vaše mišljenje o njemu, odnosno konkretno o tome što sam naveo.

U cemu je problem ako je tako? Tko ce biti vise objektivan, nego netko takav? 

Nisam (jos) citao knjigu, pa ne mogu dati misljenje. 

Procitala konacno. Mogu reci da bi se mogao snimiti dobar film iz nestorovog ugla, bez obzir sto svako od nas ima u glavi svoj neki licni film koji je prezivo i proziveo.

Malo su mi neki momenti na preskok, trebao je neki lektor korigovati, jer negde se nestor vraca unazad vremenski pa mi je bilo tesko imati hronoloski kontinuitet.

Inace, nemam sta komentarisati, imala sam 18 godina u zadnjoj kordunaskoj koloni ali verujem njegovoj objektivnosti. 

Procitala sam sve i jedan komentar na ovoj temi, pre nego sam procitala knjigu, htela sam prvo videti vasa razmisljanja o knjizi. 

Zao mi je sto nestor vise ne posecuje forum, sigurno je da imamo svi jos milion pitanja.

Pozdravljam ga gde god bio....