• Announcements

• dj-zombi

Nove knjige   07/18/2016

U sekciji foruma "Krajina u knjigama" postavljeno dosta novih knjiga, obavezno pogledati:    6. Licka divizija - ratni put
       Kordun i Lika u NOB
       Kotar Slunj i kotar Veljun u NOR i socijalističkoj izgradnji
       SJENIČAK KRONIKA KORDUNAŠKOG SELA   Ove knjige kao i jos stotine drugih mozete takodje naci i u sekciji sajta "Dokumenti" http://www.krajinaforce.com/dokumenti/index.html          
dj-zombi

Rat u Hrvatskoj iz pera obavjestajca - prosireno izdanje

228 posts in this topic

Zestoke tvrdnje, pa rastumaci ideju i tvrdnju...150.000 prema 40.000, bilo koje vojske ?? Milosevic mobilisao 150.000 hrvata..? jos toliku rezervu...?

nestore ,slažem se uglavnom sa tvojim postavkama ali nisi konkretan jer ispada da smo svi krivi i niko nije kriv ,lično sumnjam da će nam se pružit prilika bolja od one koju smo imali 90-tih,sad bi i ja pristao na z-4,onda ne,pozdrav od zeme-gsup

Gospodine ili već što jesi, ja se nigde ne predstavljam kao heroj niti mene tako neko oslovljava osim tebe.

To što ti pišeš nema veze ni sa čim, osim želje da se sva pitanja razvodne. Da se nastavi ono o čemu pišem, podela na

nekakve "srpske" i one druge borce koji su se nalazili u Krajini.

Ne znam što ti znače pitanja o Paragi, Labri i Mitru? Što hoćeš reći? Ne znam od kud ti informacija o neprekidnom boravku Šarinića

u kabinetu kod Miloševića, osim što si prihvatio hrvatsku istinu o tim zbivanjima. Verovarno od tud i potiče tvoja "utemeljena" tvrdnja da

pobednik piše istoriju.

Uopšte i ne moraš čitati što srbi pišu, jer ti si svoju istinu već odavno pronašao, jer si se priklonio pobedniku.

Ne znam ko si i šta si. Možeš biti i "naš" ili "njihov" i po nacionalnosti i po veroispovesti. Mene ništa više ne može začuditi, jer vidim iz dana

u dan, da su najveći i najverniji tumači "hrvatske istine" baš srbi i to ne oni "mali", već oni koji su 1990/91. godine bili u ulozi

predvodnika, koji su sebe kasnije zvali "prvoborci", već od 1992. godine za sebe obezbedili poseban društveni status i privilegije.

To su istinski "heroji" srpskog naroda iz Krajine. Evo ti ih po Beogradu, eno ih u Zagrebu, eno ih na drugim mestima i oni su sada tumači

"istorijskog djelatnog trenutka" istine, da smo sebe sami proterali iz Krajine, da smo se rodili kao zločinci i manje vredna bića i da svaka

kazna za nas je Božja blagodet.

Mislim da si jedan od njih, a ako nisi, onda si krenuo potpuno krivim putem.

nesko,cjenim tvoj lik i djelo ali ti si neshvćeni kosovčić armije kao što si sam rekao koja je sve izgubila,ako se sjećaš ilice 45,brke...ja sam ostao...bio si laf...poznat si i na njiovim site-vima...sifra palić-kalnik-lika-ilica

Nestore ako mislis na mene nisam ja njihov ni hrvat ja sam Srbin od glave do pete,a tkvi Srbi ko ti i Panic,Pajic,Novakovic.... i ostali ste krivi a sad uzivate penzije i ...ete ovaj narod,ostavite te price za svoju i samo svoju djecu i unucad(sram da vas bude sad ocete da preprcavate sto ste napravili)

Mislim da svrha Nestorovg rada nije *istraga poturica...Brankovica...*, ali cenim ovaj njegov trud, vaznu belesku. Kako rekoh da sacekamo da iznese materijale pa da razmenimo misljenja, i uopste mi srbi stalno trazimo nekog krivca medju sobom. Eventualni *pravi krivac* nije na ovom forumu, cedi wiski..*sa tri kocke leda*...*broji dukate pa ga boli glava*...Pisi Nestore, da bolje shvatimo sta nam se desilo i upoznamo *mitove i legende*...nase drame.

Pa tema Z-4, je koliko toliko proradjena, ali sa prizvukom da bi i taj plan bio izigran, mozda on i jeste bio dobijanje vremena, fabrikovanje razloga za napad. Trenutno imamo kartu na tabli, u rovovima smo i primamo *raporte*, analize *odluke*...pa cemo se prepisivati o tadasnoj fizickoj *odrzivosti RSK*... pravno naravno nije pobedjena, nacionalno i dalje prihvatljiva...jednu bitku smo izgubili, rat nismo tu su u zabludi...sazrevaju neki uslovi oko UN, ponavljam fail postoji !

Milane brate i tice na grani znaju da je RSK prošlo svršeno vrijeme Hrv vodi pregovre oko ulaska u EU usla je nekidan u NATO ja nazalost ne vidim nacina da se Krajina vrati imali smo priliku nijesmo je iskoristili reklo bi se prosla baba sa kolacima sad vise i nema za koga ni da se napravi Krajina nema vise Srba tamo etnicko ciscenje je ucinili svoje za vajkada

Baco 1974, nemoj na pamet govoriti i sve stavljati u isti koš. Makar toliko možeš.

Ja neću ovde da spominjem Pajića niti Novakovića, a niti druge. Reći ću za sebe. Ja sam vojsku napustio u

znak protesta, ličnog protesta, zbog svega lošeg što je urađeno. Ja to nikada nisam sporio. Ja sam sebi

odredio drugi put. Od njih nemam baš ništa. Drugi imaju i to je njihova stvar.

Možda sam lud, ali činom odlaska iz vojske sam želeo pokazati da do kraja delim patnju i muku koju sam video oko sebe.

Nikome se ne opravdavam niti od koga tražim da o meni govori ovo ili ono. Svako neka kaže što hoće, ne moram ni reagovati.

Međutim, ono što ti govoriš, ali više način na koji govoriš nije u redu. Dali si ljut, neobavešten ili pogrešno obavešten to

ti najbolje znaš. Ja to niti mogu niti hoću da korigujem.

Ja sam tebe pitao za imena, ali ti si preko toga prešao. Kao što si mogao videti, postavio sam fotografiju Paraginu u

dnevnik. Tog momka sam voleo kao brata. I ne mogu istine radi govoriti to što bi ti želeo čuti. Poginuo je nesrećnim

slučajem. Istina je i druga. Bio je više puta izazivan sa namerom da ga se ubije. On se meni nije na to žalio, ali me je o

svemu obavestio Jovića Đurić, njegov zamenik.

Ja sad tebi navodim imena ljudi i ne znam što ti ona znače i dali u opšte znaš o čemu pričam.

Oni koji su ubili Mitra pikirali su i na Sinišu. Međutim, nisu uspeli. Nesreća je došla s druge strane.

Ja ovde ne mogu sve to da "ogolim" je delujem kao Don Kihot u borbi sa vetrenjačama.

Pišem ovo, jer vidim da si negde tu, da nešto znaš, ali istinu ne znaš.

Možemo o tome pričati, ali kao civilizovani ljudi, a ne da razgovaramo sa unapred pripremljenim optužbama.

To ne vodi nikuda.

Pozdrav.

U pravu si Nestore ne vredi nista o tome pricati imena nisu vazna isto tako nisu vazni dogadjaji koji netreba da se znaju jer im jos nije vreme ziv ti i zdrav bio :]]

Несторе брате, одлично ти ово писаније, но морам да ти укажем на једну грешкицу. Тамо око 72. стр. где спомињеш она 24 леша масакрираних Срба из Госпића у фусноти као једног од актера злочина помињеш Милана Рожића Руку. Тај монструм се не зове тако (нажалост ишли смо у исти разред у ОШ), име му је Ивица Рожић а звали смо га Рока, иначе у рату су га његови звали и Бјели Вук (навероватније што је био изразито плав, готово бео). Поздрав

Odličan tekst Nestore! Čitao sam u dahu,kao i prvo izdanje.Jedno od rijetkih otvorenih i iskrenih svjedočenja na obje strane.Možda se,kao Hrvat,s nekim viđenjima nemogu složiti,no to ni za milimetar ne umanjuje povijesno značenje tvoga dokumenta,kao ni značaj iskrenosti tvojih uvjerenja i zapažanja uobličenih u tome dokumentu.Još jednom želim zahvaliti tebi što si svojim trudom svima nama,na obje strane,dao uvid u neke slučajeve i situacije o kojima pojma nismo imali.

За dj-zombi:

Могућност постоји, али на територији Госпића и околине није постојао нико осим њега и породице (оца, мајке и сестре) са тим презименом а и надимак се готово подудара.

Potpuno si u pravu za ukazanu grešku.

Po opisu Rožića, da je "žut, riđe žut, bijele puti, skoro bez obrva koje su prešle u bijelo, sijedu boju...".

Moja je greška što upisana imena nisamm proverio iz zvaničnih dokumenata, već sam prepis napravio iz rukopisa.

Često se desi da kod prepisivanja, čak i vlastiti rukopis, ne mogu u potpunosti odrediti, pojedina slova, nadimke i sl.

No kako god da jeste, radi se o "Bijelom Vuku". On je ubica.

nakon nestorove potvrde ime je azurirano i ovaj propust je sada ispravljen u dnevniku

Postovani "nestore"!

Puno ti hvala na autenticnim zapisima iz jednog nesrecnog perioda za Krajiski narod !

Drago mi je sto si smogao hrabrosti da sve to iznosis javno,obzirom na prilike u tvom okruzenju.

Samo hrabro,uz tebe je sav posten i iskren Krajiski napaceni narod !

Drago mi je sto jos ima iskrenih i nepotkupljenih Srba !

Puno pozdrava od zemljaka,i neka je Bog na nasoj strani !

Nadam se da cemo se u dogledno vreme ponovo videti !!!

Srboljub sa Korduna

Несторе, имаш поздрав од твог школског колеге Милоша Косановића из Плашког (Међеђак). Поздрав и од моје маленкости!

Došao sam do 100-te stranice e-knjige. Mogu reći da je dobra, uz malu pomoć lektora bi bila još bolja. Naime, zločinac Mirko Norac NIJE srpski krvnik, nego krvnik Srba ili tako nekako. Sve u svemu-poučno. Žurim da nastavim čitanje. Hvala, kako bilo.

Istina je. Sadržaj dnevnika je išao u "sirovom" stanju. Nije bilo vremena za lektora. No to će biti urađeno kad se materijali

kompletiraju za drugi deo.

Ovaj problem je naročito izražen, jer je sadržaj bio na jednoj adresi i da nije bilo Zombijeve inicijative najverovatnije još

nebi bio postavljen.

Nadam se da uočene greške neće uticati da se shvati sadržaj.

Zahvaljujem na dobronamernoj primedbi.

Recite mi, što to o Vama pišu Hrvati? Kada sam potražio nešto više o Vama, i tragom tih linkova pregledao sadržaj, imao sam šta da pročitam. Naravno, ne da sam to uzeo sa rezervom, već sam totalno ignorirao kada sam vidio "izvor podataka". Možda bi bilo dobro, za nas koji Vas ne poznajemo lično, da ste napisali kraću biografiju? Inače, ja sam porijeklom iz Knina (Vrbnik), a od 1971 pa do novembra 1992. sam živio u ZGB. Sada sam sa porodicom u Novom Sadu. Čitajući, stalno okrećem slike svoga sjećanja, i vučem paralele sa Vašim opisom. Bila su to teška vremena. Svako dobro.

Neka pišu, to je njihova stvar. Poznato mi je gotovo sve kao i izvori tih informacija.

I to će doći na red, mada moja biografija i nije tako interesantna. Deo nje je u ovim stranicama.

Intenzitet življenja je bio iznad proseka kao i sada.

Uf, pročitao sam cijelu knjigu. Sada se toliko gnjeva nakupilo u meni, da ću morati i ja po nešto da dodam. Za sad ću ostaviti par dana da mi se slegne, pa tek onda. I, čekam dalje pisanje-svjedočenje, pošto se kaže da "ono što nije napisano kao da se nije se ni dogodilo". Potičite i druge visoke funkcionere Krajine da pišu i evociraju ta vremena. Hvala.

Baco 1974, nemoj na pamet govoriti i sve stavljati u isti koš. Makar toliko možeš.

Ja neću ovde da spominjem Pajića niti Novakovića, a niti druge. Reći ću za sebe. Ja sam vojsku napustio u

znak protesta, ličnog protesta, zbog svega lošeg što je urađeno. Ja to nikada nisam sporio. Ja sam sebi

odredio drugi put. Od njih nemam baš ništa. Drugi imaju i to je njihova stvar.

Možda sam lud, ali činom odlaska iz vojske sam želeo pokazati da do kraja delim patnju i muku koju sam video oko sebe.

Nikome se ne opravdavam niti od koga tražim da o meni govori ovo ili ono. Svako neka kaže što hoće, ne moram ni reagovati.

Međutim, ono što ti govoriš, ali više način na koji govoriš nije u redu. Dali si ljut, neobavešten ili pogrešno obavešten to

ti najbolje znaš. Ja to niti mogu niti hoću da korigujem.

Ja sam tebe pitao za imena, ali ti si preko toga prešao. Kao što si mogao videti, postavio sam fotografiju Paraginu u

dnevnik. Tog momka sam voleo kao brata. I ne mogu istine radi govoriti to što bi ti želeo čuti. Poginuo je nesrećnim

slučajem. Istina je i druga. Bio je više puta izazivan sa namerom da ga se ubije. On se meni nije na to žalio, ali me je o

svemu obavestio Jovića Đurić, njegov zamenik.

Ja sad tebi navodim imena ljudi i ne znam što ti ona znače i dali u opšte znaš o čemu pričam.

Oni koji su ubili Mitra pikirali su i na Sinišu. Međutim, nisu uspeli. Nesreća je došla s druge strane.

Ja ovde ne mogu sve to da "ogolim" je delujem kao Don Kihot u borbi sa vetrenjačama.

Pišem ovo, jer vidim da si negde tu, da nešto znaš, ali istinu ne znaš.

Možemo o tome pričati, ali kao civilizovani ljudi, a ne da razgovaramo sa unapred pripremljenim optužbama.

Nestore...jel misliš na Jovicu Đurića koji je otimao vozila od UNa ?

To ne vodi nikuda.

Pozdrav.

Ljudi o cemu vi raspravljate cjelo vreme rata Sarinic je bio u kabinetu Milosevica,to ce vam i HEROJ Nestor da potvrdi,koji bi mogo da nam mnogo vise informacijja da ko je i zasto ubio borce koji su bili Srpski orjentisani.Prvo Paraga a zasto je Labra trebo da ode mogo je i on da ostane,Dmitar Obradovic itd...

Sad svi ubiru penziju od VJ(bolje nismo ni mogli proci),a Nestore to nisu podbadanja to su cinjenice zalosne ali istintite vi ste vodili,imali informacije i donosili odluke shodno tome

VI STE ODGOVORNI ZA SUDBINE KRAJISNIKA ma koliko to htjeli da skinete sa sebe. :-pravila.gif

dali je taj Dmitar Obradović ubijen na izlasku iz Topuskog ?