• Announcements

• dj-zombi

Nove knjige   07/18/2016

U sekciji foruma "Krajina u knjigama" postavljeno dosta novih knjiga, obavezno pogledati:    6. Licka divizija - ratni put
       Kordun i Lika u NOB
       Kotar Slunj i kotar Veljun u NOR i socijalističkoj izgradnji
       SJENIČAK KRONIKA KORDUNAŠKOG SELA   Ove knjige kao i jos stotine drugih mozete takodje naci i u sekciji sajta "Dokumenti" http://www.krajinaforce.com/dokumenti/index.html          
dj-zombi

Rat u Hrvatskoj iz pera obavjestajca - prosireno izdanje

228 posts in this topic

Ma u potpunosti se slažem, jer ta kategorija "operativaca" je bila zadnje gde bi se mogla kakva informacija dobiti.

Naime, vidim da se nismo razumeli ili sam ja nerazumljivo napisao. Baš iz te sredine su "pokupljeni" prvi opisi i zapažanja o

pojedincima, pa tako i o samo Jagaru.

Vrlo sam iznenadjen tvojom tvrdnjom da nikad nije dobio vozilo, jer nije bilo na meni da kasnije proveravam.

Ja znam da je posle hapšenja majora Štrbac Branka u Viroviticu došao major Borić Petar. Dali je on dovezao Jagarovo vozilo ili onaj Dmitrašinović iz OpŠTO Virovitica ne mogu da tvrdim.

Isto tako mi je poznato, da su neka vozila zaplenjena, posebno one tri "mazde 323" što su dobili od Alije Delimustafića,

pa su možda i ta vozila došla pod udar. Ništa ne mogu da tvrdim, jer neznam.

Nije sad na meni da govorim, ko, kad i šta je tražio, jer toga je bilo prilično.

Nemam nikakvih saznanja gde se ko nalazi, ali ipak sam se zainteresovao čitavom ovom pričom i imam načina da saznam

gde je ko i šta trenutno radi.

Potom odgovor clana "bilogora"

Bilogora Today at 12:39 pm

@Nestor,dobro je da se oko necega slazemo mislim na te pomocnike komandanta za obavestajno bezbednosne poslove koji su radili u toj sredini neka im sluzi na cast ,predpostavljam da su se i oni posle te akcije kitili tudjim perjem,izuzev ako nisu ostali na tada suprotnoj strani u tom slucaju su se zavukli u misje rupe .

Jeste ,Strbac Branko ,hvala ti na podsecanju ,j...ga godine cine svoje pa se nesto i zaboravi,on je dovezao tu Zastavu 101 secam se ,tad su bile tablice VT ,ja posto sam bio neupucen u te registarske tablice pitam Jagara koja je to tablica jel Vucitrn?on mi onakav drcan kaze "kakav Vucitrn majku ti j...m,glupu jesi li ti normalan" posle smo se sa kolegama dugo salili na taj racun .Peru Borica sam imao prilike upoznati i kasnije no medjutim pogube se veze i sve polako pada u secanja.

Za ove" mazde 323" sto navodis nazalost moram te razocarati,prica koja opet nepije vodu pouzdano znam, nije tacna. Poznajem coveka koji je svakog meseca nosio uplatnice -rate na postu ili banku,znaci kola su kupljena na kredit koju su vlasnici odplacivali do poslednje rate.Jasno ti je,to je ujdurma onog Nedje Boskovica (kome nisi hteo da se javis ) koja je i sudski razjasnjena , a mazde 323 vracene vlasnicima.

@ Biljana Bosna ,oh kako to samo lepo zvuci.Secam se sevdaha i Bosne ,ma vata me neka tuga smo kad se setim uff.

Sto se tice price oko Kapetana Jagara da zivi negde u unutrasnjosti i da se bavi prodajom poljoprivrednih proizvoda ,kako kazete objavljene na nekom HR.sajtu,mogu Vam reci daje ona plod" bujne maste" novinara lista Politika LJubodraga Stojadinovica koji je davao intervju Peri Zlataru i tom prilikom izneo niz lazi na Jagarov racun ,izmedju ostalog i to da prodaje paradajze na Zemunskoj pijaci ,da je izvrsio oce ubistvo misleci na Spegelja tako da je i on jedan od onih koji su iz neznam kojih razloga upregnuti u njegovo blacenje.

Pozdravljam Vas obojicu , sve Krajisnike i ostale na ovom forumu .

Svu trojicu vlasnika je trebalo diskreditovati, jer su dosli iz Sarajeva u Beograd.

Jedno vreme, prvog, drugog i trećeg čoveka Službe. Misliš slučajno?

Evo i komentar ispod tvog posta na najbolji način govori ko su i kakvi su.

Idemo dalje. Sve najbolje.

Ovim postom diskusija je za sada dovrsena.

Zelim samo da zahvalim Nestoru koji je ovo realno preneo na ovaj forum , nadam se i na ostale gde je objavljen dnevnik.

Veliki pozdrav za Nestora,mislim da je dobro to sto ste odlucili da svoja saznanja i ono sto ste tih godina proziveli u Krajini prezentuje javnosti,pogotovo jer ste bili na visokoj poziciji.Moje licno misljenje kad je u pitanju pad Krajine je to da sudbina iste nema nikakve veze sa nekim stvarima koje pojedini diskutanti pominju kao kljucne za pad Krajine kao sto su siromastvo,beda ,los komandni kadar,slab moral itd.Mislim sve to stoji ali to nije bilo presudno niti je to imalo bilo kakve veze sa padom Krajine,pa sve to i jos sto puta gore bilo je i kod Muslimana u Bihackom regionu pa su preziveli cak sta vise naknadno su dobili i svoju teritoriju prosirili na Petrovac,Kljuc,Sanski most,Krupu i Kladusu.Hocu da kazem da bi sve te stvari bile potpuno nebitne da iza pada Krajine nije stajao dogovor na najvisem nivou ukljucujuci i Srbiju naravno i da bi u bilo kojem drugom slucaju veoma tesko bilo ocekivati napad na Krajinu od strane HV ovako sirokih razmera jer bi Srbija imala pravo i bila u stanju da zapreti opstim ratom koji niko u MZ nebi hteo ni u ludilu da se se vec postojeci bosanski lonac u kome su se krckali svi pretvori u rat sirih razmera a Srbija je imala potencijala za to.Drugo cinjenica da je licno Milosevic postavio Mrksica za komandanta SVK govori da je Srbija vukla konce u Krajini i da bi vrlo lako da je to trebalo i da je to bio interes Srbije ona mogla da posmenjuje sve nesposobne generale i oficire i ekspresno iz Srbije naravno pod Firmom dobrovoljaca sa zamrznutim statusom u VJ poslala svakoga koga bi trebalo da sredi situaciju u najkracem roku isto tako bi vrlo lako Srbija za Krajinu mogla da posalje sve sto bi bilo neophodno za odbranu iste a i verovatno u stvari sigurno bi ovi iz VRS dobili naredjenje da sadejstvuju jer kako Sloba rece u jednom transkriptu iz 1991 dok je razgovarao sa Karadzicem oko pomoci Krajini "sada je rat i mi smo jedna strana".Ali posto su oni koji su vukli konce u Krajini radili sve suprotno sudbina iste nije mogla biti drugacija nazalost.Samo da kazem Dasanu forumasu tacno je da u Krajini danas vise nema Srba ili ih ima jako malo ali da se razumemo tamo nesto nema ni Hrvata.

Imam nekoliko pitanja za Nestora:Zanima me vase misljenje o Miletu Mrksicu i onome sto je on radio zadnja dva meseca dok je bio tamo?Nedavno u Hagu je rekao da mu je Milosevic rekao kako treba da ide u Krajinu da pripremi narod i vojsku za suzivot sa Hrvatima i da za to ima 5 meseci kako vi gledate na tu njrgovu izjavu koja meni zuci nebulozno i da li je on ikad nesto tako izjavio u ta dva meseca u Krajini?Rekli ste da je na onoj paradi u Slunju za Vidovdan vama licno Mrksic rekao,"e sad cemo im j.....mater" na koga je on to mislio na Hrvate ili Muslimane?

I jos nesto,rekli ste u knjizi da ste 1993 za vreme rata u ravnim Kotarima bili dva dana u IKM u Zegaru i da ste u razgovoru sa Miletom Novakovicem shvatili da ga neko sputava da i onako konfuznu akciju HV i nas mnogo bolji polozaj iskoristi i da tu situaciju pretvorimo u potpuni krah HV,jel mopzete da pojasnite i iznesete vise detalja o tome?Unapred hvala.

"Imam nekoliko pitanja za Nestora:Zanima me vase misljenje o Miletu Mrksicu i onome sto je on radio zadnja dva meseca dok je bio tamo?Nedavno u Hagu je rekao da mu je Milosevic rekao kako treba da ide u Krajinu da pripremi narod i vojsku za suzivot sa Hrvatima i da za to ima 5 meseci kako vi gledate na tu njrgovu izjavu koja meni zuci nebulozno i da li je on ikad nesto tako izjavio u ta dva meseca u Krajini?Rekli ste da je na onoj paradi u Slunju za Vidovdan vama licno Mrksic rekao,"e sad cemo im j.....mater" na koga je on to mislio na Hrvate ili Muslimane?

I jos nesto,rekli ste u knjizi da ste 1993 za vreme rata u ravnim Kotarima bili dva dana u IKM u Zegaru i da ste u razgovoru sa Miletom Novakovicem shvatili da ga neko sputava da i onako konfuznu akciju HV i nas mnogo bolji polozaj iskoristi i da tu situaciju pretvorimo u potpuni krah HV,jel mopzete da pojasnite i iznesete vise detalja o tome?Unapred hvala."

Zahvaljujem na pozdravu i iznetom mišljenju.

U vezi Vaših pitanja želim reći sledeće:

To što je general Mrkšić izjavio u svojoj odbrani pred sudom, nisam imao prilike ranije čuti. Niti od njega niti od bilo koga iz njegove neposredne blizine.

Isto tako ne znam koje je naredjenje primio u Beogradu. Do nas su dopirale razne informacije i sa njima se spekulisalo.

Vecnu ofcira i policajaca iz njegove pratnje sam lično poznavao. Sa mnogima razgovarao. Bilo je svakakvih izjava, ali sam ja to cenio kao svojevrsno hvalisanje. Sad, posle toliko godina vidim da se neki detalji poklapaju, pa sam u dilemi. Ovo osobito kad je reč o mestu, ulozi i krajnjoj nameri dolaska u Krajinu.

Tačna je izjava koju sam ja naveo, a Vi citirate. On se nije izjasnio kome? ali je bilo jasno da prvenstveno misli na hrvatsku, a potom najverovatnije i na muslimansku vojsku.

Sam general Novaković je jednom spomenuo tu situaciju. Medjutim, ni tada nije hteo jasno da kaže o čemu se tu radilo. Mislim da je neko, politički jako moćan, diktirao šta će se dešavati i kako se ponašati.

S druge strane, zbivanja na Miljevačkom platou 1992. godine, kasnije dogadjaji na Maslenici i Medačkom džepu i sve tako do konačnog napada na Krajinu, bila su svojevrsna "testiranja" nase snage i odlučnosti u odbrani Krajine. Nijedan od tih "ispita" nije položen.

Samo pad Krajine i pad zapadnih delova RS je jedna celina. Ja sam te dogadjaje posebno opisivao, jer se u tom delu može jasnije sagledati pitanje "neobjašnjive" indolentnosti VRS u odbrani državne teritorije, a time i sadejstava sa SVK.

Vreme će pokazati što se krilo iza tih odluka.

Mico i Maca imaju četri unuka.

Jednome je majka Jela, drugoj dvojici Bogdanka, a četvrtom Zora.

Voleo bih znati koji me pozdravlja.

Svakako da me je pozdrav obradovao i ja ga uzvraćam sa puno ljubavi.

Tako je, pozdravlja te Bogdankin i Nikolin sin -Zoran, a bas sam sad i babi Maci javio za ovo sto si napisao pa te i ona pozdravlja.

nestore,dali ces ti preneti ostatak diskusije sa teme Odgovor na dnevnik ili ostaje ovako pitam te zato sto vidim da je jedan deo prenet sa onog drugog foruma ,a veci deo odgovora nedostaje ?

Svu trojicu vlasnika je trebalo diskreditovati, jer su dosli iz Sarajeva u Beograd.

Jedno vreme, prvog, drugog i trećeg čoveka Službe. Misliš slučajno?

Evo i komentar ispod tvog posta na najbolji način govori ko su i kakvi su.

Idemo dalje. Sve najbolje.

Ovim postom diskusija je za sada dovrsena.

Ja sam ocekivao da ce nestor prenositi daljnju diskusiju sa KP,no medjutim vidim da odgovori nedostaju tako da cu ih ja preneti zbog lakseg pracenja teme .Pozdrav nestoru i ostalim clanovima foruma

diskusije i na taj sajt, kako tamosnji članovi nebi bili uskraćeni za ove podatke.

Isto će biti uradjeno i na drugim sajtovima gde je dnevnik objavljen

zatim sledi odgovor Skadar

Bilogora, oko tih Mazdi nisi bas u pravu, ali ajde. Mogao bi ti jos ponesto od istine suprotstaviti, medjutim, to nije toliko smisleno. Nije mi se dopalo ni to sto nipodastavas Nestorov dnevnik, jer trebas znati da vecina ljudi nije znala nista o tome sto je on napisao, pa cak ni ja, iako bi trebalo da sam bio obavesten o mnogim stvarima. Ukoliko je ponesto od ,,tehnickih,, detalja i promasio, to nije vredno blacenja. Oko nekih detalja se sa njim ni ja ne bi slozio, ali verujem da je to covek napisao u dobroj veri, te zasluzuje moje postovanje. To ne znaci da je polemika zabranjena

Bilogora:

Skadar, oko tih Mazdi 323 ,bolje reci jedne Mazde 323, presudio je Vojni sud i vracena je vlasniku u okviru oslobadajuce presude za dela koja su mu bila stavljena na teret .Sto se tice Nestorovog dnevnika ,zasluzuje on svacije postovanje za ono sto je tacno u dnevniku. Za ono sto sam mu dao primedbu nije tacno izneo u dnevniku, tu sam rekao sto sam imao.Mozda kada sve procitam iskrsne jos po neka primedba, ako je nadjem sigurno cu je objaviti na ovim stranicama. Dali imas ti neku svoju verziju oko onoga sto sam rekao , ili ako moja istina ne odgovara cinjenicama ,reci slobodno polemika je dozvoljena . Pozdrav Exclamation

pa odgovor clana Skadar:

Bilogora nisam imao nameru da polemisem oko nekih detalja iz Nestorovog dnevnika, pa ni oko tvoje verzije pojedinih dogadjaja, narocito ne oko tih pojedinosti gde je Jagar rodjen itd. Slazem se sa tim da izneses svoju verziju dogadjaja oko nekih stvari iz Dnevnika, ali nisam za to da ga generalno osporavas i tvrdis da je Nestor to napisao zbog licne promocije. Ja Nestora ne poznajem, ali iz onog sto pise ovde i na drugim mestima, ja ne bi rekao da je on takav, niti da mu je to potrebno. Naravno, ne zelim da se postavljam u ulogu njegovog advokata, ali mi se nije dopalo kako si poceo sa potpunim osporavanjem onoga sto je napisao. Mislim da to moze i drugacije da se kaze i da taj drugi nacin ne bi otupeo ostricu tvoje kritike, ukoliko je na mestu, naravno. Verujem da ni njemu ne smeta iznosenje drugacijih vidjenja nekih dogadjaja.

Rekao sam da mi nije namera polemisati po pitanjima tvoje verzije nekih dogadjaja, ali sam, onako usput, primetio da drzis stranu Ace Vasiljevica. Oko Nedje Boskovica se lako sloziti i sa tobom i sa Nestorom. A kad je on u pitanju, mora se imati u vidu momenat u kojem je dosao na mesto Vasiljevica, ko je stajao iza toga i sta se zelelo postici.

Stavljanje Vasiljevica pred sud bilo je samo u funkciji njegovog sklanjanja i dovodjenje Boskovica na njegovo mesto, a kad je cilj postignut, odluka suda vise nije bila bitna. Kad bi znao ko je i kako sudio, ne bi se pozivao na tu presudu. Vasiljevicu se moglo na dusu staviti kojesta drugo, ali onima koji su o tome odlucivali to nije odgovaralo jer se putar lako preliva preko celavih glava.

pa odgovor clana Bilogora:

Skadar, vidim da postepeno uvelicavas dimenzuju moje kritike prema Nestorovom dnevniku,medjutim ona je onolika koliko sam je izkazao u predhodnim postovima i nece biti ni veca ni manja od izrecene za opisani dogadjaj.Lepo sam objasnio ako naidjem na nesto sto mislim da je natacno dacu da iznesem zbog Nestora , zbog citalaca i zbog istine sto je najbitnije u svakoj knjizi ,dnevniku ,memoarima itd.sto se slozio i sam Nestor u svojim dosadasnjim obracanjima posetiocima ovog foruma.

E, sad da mi nebi amputirao kako drzim "stranu Ace Vasiljevica",dali ja treba da se slozim sa tim da je dobio kola na poklon ili sta nerazumem te? .Ne zelim da ti govorim koju stranu drzis ,odnosno stavove oko Nedje i Ace to se najbolje vidi pazljivijim citanjem bas ovog predhodnog posta.Netreba komplikovati treba reci direktno.Pozdrav Exclamation

sledi odgovor clana Skadar:

E pa Bilogora procitaj ponovo tvoj prvi post u vezi Dnevnika, narocito uvodni deo, pa ces videti i sam da ne preuvelicavam nista.

Ako si mislio da drzim Boskovicevu stranu, grdno si se prevario, jer mislim da gori od njega nije mogao doci na to mesto. Hteo sam reci da je dosao do tog polozaja zahvaljujuci spletu okolnosti, valjda Kostic nije imao boljeg Crnogorca.

Bilogora:

Skadar, nisam na to uopste mislio ,izgleda da se po pitanju Boskovica slazemo,delim tvoje misljenje.Sa ovim se neslazem ovo su tvoje reci .

" Kad bi znao ko je i kako sudio, ne bi se pozivao na tu presudu. Vasiljevicu se moglo na dusu staviti kojesta drugo, ali onima koji su o tome odlucivali to nije odgovaralo jer se putar lako preliva preko celavih glava."

pa zatim ovo.

" Bilogora, oko tih Mazdi nisi bas u pravu, ali ajde. Mogao bi ti jos ponesto od istine suprotstaviti, medjutim, to nije toliko smisleno."

eto u tome je problem ,ovo su tvoje reci i deluju dosta konfuzno ostavljaju za neupucene dilemu oko navedenog.Pa nisu svi ucesnici ovog foruma bivsi organi bezbednosti ili operativci RDB,oni nemaju drugu informaciju izuzev sto su procitali iz novina ili na ovom forumu i nesmemo tu da budemo dvosmisleni .Pozdrav Exclamation

Skadar:

Bilogora teras me da iznosim stvari koje nisam imao nameru, ali pokusacu to da uvijem u sareni papir. Vasiljevica je sudio covek sluzbe i presude su onakve kakve je sluzba htela, ali da ne navodim njegovo ime. Trudeci se da ugodi sluzbi na kraju je prolupao, jer sluzba ume da koristi ljude do odredjene granice, a posle ga zaboravi. Onaj ko uz njih gaji ambiciju cesto neslavno zavrsi. Ako si bio deo te sluzbe onda ti je to dobro poznato, a moram da ti kazem i to da ja nisam bio u niti jednoj, niti sam nekoj bio blizak.

E sad da te pitam, ako znas, gde su zavrsile pare namenjene Kikasevoj kauciji i u cijim rukama su bile? Ako to znas, onda ti je sve jasno, a neke druge pojedinosti da zanemarim.

Oko Mazdi pouzdano znam da to nije bio cist posao

sledi odgovor nestora:

Ne znam što bi rekao. Možda bolje da ćutim još neko vreme.

Da čujemo odgovor, pa onda idemo dalje

odgovor clana Bilogora:

Skadar ,ne teram ja tebe nista ,a ponajmanje da nesto “uvijas “.Ako je taj sudija bio (ja licno neverujem) kako ti kazes “covek sluzbe” ,a na celu sluzbe tada Nedeljko Boskovic koji ga je i zatvorio onda to sto pricas ne pije vodu.

Cemu toliki zazor od sluzbe ,pa nije sramota biti pripadnik sluzbe svoje drzave ,ili pak biti “blizak sluzbi” kao sto ti kazes.

Nista mi nije poznato oko kaucije za Kikasa ,ako je i bila to ima zakonsku regulativu i pare su zavrsile tamo gde su i trebale u nekom drzavnom fondu ili Vojnom servisu NBJ.

Jenostavno ne zelim da nagadjam posto mi je to nepoznato.Jesi li ti video te pare ili si od nekoga cuo to je druga stvar.

Oko mazdi opet tvrdim da nisi u pravu.

Pozdravljam tebe i ostale na forumu !

sledi odgovor clana Skadar:

Ma dobro Bilogora, nisam mislio da me prinudjavas, ali da bi ti predocio izvesne kontraargumente, moram navesti ponesto od onoga sto nije za ovaj forum. Neznam kako da te uverim da je Acu sudio covek na kojeg je sluzba imala uticaj, ali znam coveka licno, znam njegove domete u struci, kao i to da je otvoreno trazio da sudi predmete u kojima je sluzba bila zainteresovana. Vanredno je unapredjen zbog postupanja u takvim predmetima, a da za to nije imao formalnih uslova. Malo je neukusno, ali moram ti reci i to da je tu naredbu procitao na ocevom grobu. Uz sve to, poreklom je Krajisnik.

Vec sam, cini mi se, napisao da je za sluzbu bilo bitno da Aco dodje pred sud, a ishod postupka uopste nije vazan. Trebalo bi da znas i to da je sluzba dozirala dokaze, pa ako joj se ishod necega ne dopadne, to biva na razne nacine uklonjeno. Za Nedju je bilo vazno da se docepa projektovane funkcije, a kad je do toga doslo, Aca ga vise nije interesovao, odnosno nastojalo se da odluka bude u vecito prisutnom pravilu ,,ne talasaj,, preko mere. Dakle, procesuiranje Ace u tom momentu je bilo samo u funkciji njegovog sklanjanja. To ti tvrdim pouzdano, a ako i dalje ne verujes, ne mogu ti pomoci. To mi je jednom prilikom potvrdio i Nedjin naslednik Dimitrijevic. A verujem da znas i to da je posle i Nedjo sudjen. Sve ti je to bilo vrzino kolo, pa ko se uhvati, uhvati.

Nisam mislio da je sramota biti pripadnik sluzbe, ali sam vazda bio protiv toga da ona uredjuje zivot mnogim ljudima, bolje receno, da ga ne zagorcava. Ako si bio pripadnik, onda ti je to dobro poznato.

Oko tih para za koje sam te pitao, mogu ti reci samo to da znam da su dosle, a u tim institucijama koje si naveo nisu zavrsile, jer da jesu prosle bi kroz moje ruke.

Ako vec inkliniras ka zakonskoj proceduri, moram te pitati znas li gde su zavrsili zlatnici sa dubrovackog ratista? Necu te vise nista pitati oko ovoga, a imao bi dosta toga. Samo treba da imas u vidu da su posle rata glavni klijenti suda bili pripadnici sluzbe.

potom sledi odgovor clana Pecenog:

Ja sam skoro registrovan, pa sam nekako uleteo u ove vaše interesantne rasprave a pošto i ja dosta toga znam, rešio sam da se kratko uključim i ja. Počeo sam da čitam Nestorov dnevnik i pohvalno je da je čovek mnogo toga napisao. to, za sada, neću komentarisati jer prvo želim da sve pažljivo pročitam.

Vidim da je Bilogora bio u KOS-u i da je dobar poznanik Jagara. Prema onome što znam, mislim da je Jagara realno opisao a izneo je i neka, meni nepoznata saznanja i detalje iz njegove biografije.

E, sada oko tog slučaja Opere i Ace Vasiljevića. Nestore, nelogično je da se montira sudski postupak protiv njega da bi bio "skinut", jer on je već penzionisan u onoj majskoj čistki generala i nije ga bilo potrebno, kako ti aludiraš, fiktivno suditi. Aco je uhapšen kada je krenuo njegov feljton u NIN-u, pa su se Nedjo i njegovi pajtaši uplašili šta bi sve taj čovek mogao izneti. Nije to bila samo "igra", jer Acu su sudili i na disciplinskom sudu. Pošto na prvom sudjenju nisu htelu da ga osude, odmah je nadjena druga garnitura, pa je opet sudjen za istu stvar po kojoj je vodjen krivični postupak. Nisu pomogle ni Nedjine ni Domazetovićeve pretnje da se izrekne kazna, sudije su ga opet jednoglasno oslobodile, jer je glasanje o presudi bilo tajno. Čovek koji ga je krivično sudio, znam da je imao grdne pritiske da mu izrekne makar i minimalnu kaznu, da bi se opravdao pritvor od četiri meseca. Pošto veliko veće (pet članova) nije izreklo presudu, taj sudija o kojem ti govoriš, imao je grdnih problema sve dok sudija Kelečević, Nedjo i Domazetović nisu bili pšenzionisani.

Nestore, nije Acu skinuo Nedjo, njega je skinuo Jovica Stanišić, koji je Nedju doveo zato sto je Nedjin zet poznati kriminalac Vanja Bokan, saradnik i srpske i crnogorske službe, inače likvidiran u Atini. Kako to da ne spominješ, a vidim da si i ti dobro informisan. I još oko te kaucije. Nju je spominjala srpska SDB, ona nikada nije prihvaćena. Zato su Hrvati 14. septembra uhapsili generala Aksentijevića i njega koristili za pritisak da se oslobodi Kikaš. On je oslobodjen tek kasnije, krajem novembra 91. ali razmenom za 19 do tada uhapšenih oficira bezbednosti i sedam naših oborenih pilota. Uz to je oslobodjen i Aksentijević sa sedam oficira koji su uhapšeni zajedno sa njim. A Mazde, pare iz Vukovara, Ovčara, oslobadjanje ratnih zločinaca i druge laži koje se godinama još uvek vrte, pa to je već izlizano za sve, izuzev za Šešelja. Sada se prisetih: kada je Aco izvadio svoje radne beležnice na početku sudjenja, sudjenje je prekinuto. Pokušalo se izaći iz situacije abolicijom, tj. prekidom sudjenja radi "viših interesa", ali je Aca tražio razgovor sa predsednikom D. Ćosićem upozoravajući ga da će reagovati i javnosti ako taj blef potpiše. Dakle, čovek je tražio pošteno sudjenje i, srećom, imao je poštene sudije, koji nisu podlegli pritiscima.

Na kraju, da su sve priče i laži oko Ace bile istinite, zar bi bio reaktiviran 1999. godine i vanredno unapredjen u viši čin: Baš me interesuje šta o svemu zna Nestor i šta je spomenuo u svom Dnevniku? Pozdrav!

potom odgovor nestora:

Da bih izbegao široke pasuse opisa, u dnevniku na jedom mestu kažem da nisam otišao u Upravu bezbednosti zbog

načelnika generala Nedje Boškovića, kojeg su čuvali pripadnici JSO ili tada poznatiji kao "crvene beretke".

Na taj način sam izbegao d akažem direktnu istinu. Ko je doveo Nedjeljka Boškovića na čelo Uprave. E sad, naš član

"pečenog", koga pozdravljam, kaže otvoreno što se desilo.

U vezi generala Vasiljevića, također u dnevniku, na jednom mestu kažem, da sam ponosan na to što sam u kontinuitetu od nekih osam meseci neprekidno bio uz taklvog operativca kao što je on. Ja pri tome ne ulazim u pojedinosti ovih zbivanja, jer sam želeo izbeći verzije priča i tračeva koji su se iz svega pojavili.

I danas, posle toliko godina ponovljam isto. Aleksandar Vasiljević je bio i ostao vrhunski operativac u organima bezbednosti i njegova nevolja je bila što nije voleo kabinet, a kad se prihvatio dužnosti načelnika, poslovi rukovođenja službom su ga odvlačili od operative. Hteo je jedno i drugo i u tom raskoraku su ga "uhvatili".

Apsolutna je istina da je sve izmontirano, a dokaz je 1999. godine kada je zajedno sa generalom Farkaš Gezom ponovo rukovodio Službom.

Pojedinosti o svemu nebih želeo iznositi, jer ne vidim smisao toga.

Skadar:

Pecenog, ovo nije iznosio Nestor, vec ja. A ovo sto si napisao je sama margina predmetnih dogadjaja.