• Announcements

• dj-zombi

Nove knjige   07/18/2016

U sekciji foruma "Krajina u knjigama" postavljeno dosta novih knjiga, obavezno pogledati:    6. Licka divizija - ratni put
       Kordun i Lika u NOB
       Kotar Slunj i kotar Veljun u NOR i socijalističkoj izgradnji
       SJENIČAK KRONIKA KORDUNAŠKOG SELA   Ove knjige kao i jos stotine drugih mozete takodje naci i u sekciji sajta "Dokumenti" http://www.krajinaforce.com/dokumenti/index.html          
dj-zombi

Rat u Hrvatskoj iz pera obavjestajca - prosireno izdanje

228 posts in this topic

sledi odgovor nestora:

S ove vremenske udaljenosti sve to izgleda mnogo drugačije. To je i normalno.

Pišući na temu rata i opisujuci dogadjaje pre i za vreme njegovog trajanja, nisam sebi odredio ulogu ni tužioca niti

sudije, a ponajmanje branica, prvo sebe, pa posle toga bilo koga drugog.

Istina je da nisam spomenuo mnoge događaje, posebno one "male", kojih je bilo svaki dan na pretek.

Nisam dovoljno slikovito opisao vreme od aprila do kraja maja 1992. godine, kada je došlo do velikih lomova

potpunim raspadom SFRJ, s njom i oružanih snaga i šta je sve to značilo za događanje u Krajini.

Moj ostanak tamo bio je i želja, ali i odbijanje da budem "Palestinac" kako su nas zvali u Beogradu. O tome se jako malo zna.

No pišući završni deo, kroz analizu akcije "ZENIT" koju je vodila služba Hrvatske za mene i još 18 ljudi, pokušaću opisati i taj deo koji bi sveobuhvatnije pokazao šta se još dešavalo.

Moram reći i to, prosto radi informacije svima, nakon dogadjaja u leto 1992. godine meni je predočen stenogram mog razgovora kojeg sam pročitao i na moje traženje potpisao. Ništa u njemu nisam rekao što nije bila istina ii da sam bilo koga denuncirao.

Na 28 kucanih strana mog izveštaja opisao sam tok događaja i dostavio pukovniku Čedomiru Gagiću u Knin, koji je u to vreme bio prvi čovek za vojnu bezbednost u Krajini. Nedugo zatim delovi mog izveštaja su korišteni u medjusobnom "prepucavanju" i dokazivanju šta se dešava i ko kakvu ulogu ima.

No sve to će vremenom doći na red i na uvid javnosti.

sledi odgovor clana Mrki:

A sta je sa onim , stvarnim borcima , koji su ispracivali i docekivali i gradili od vas u mislima i pricama heroje ? Takvi se ne pominju .

Sta je sa ljudima postenih i zaista patriotskih namjera , bez i trunka masla na glavama , od kojih mnogi ostadose po gudurama ili ih sa bolom napustise .

Mnogima se ni dan danas za grob ne zna .

Ljepo je Milance rekao , njih par se protezali ko gliste i nabusito odbrusivali cak ponizavali pretili i pomalo pljackali .

Kako je moguce da se tako nesto desi i da niko na vreme nije reagovao i pokusao da spreci na bilo koji nacin ono sto se desilo .

Licno znam da se cak dozvoljavao i presutkivao sverc .

Nema nigdje niti jednoga da ga pomenuste kao heroja .

Zar stvarno i takvih nije bilo ?

odgovor clana Milance:

zaracene strane bez obzira na postignuto-ne postignuto jos uvek neverju u sopstveni uspeh, svesni su da su pre svega iz medija *izopcili* veliki broj stanovnistva, hranili ga nacistickim i kleronacistickim *vojnicim pasuljom*..i znaju da nisu izraz narodne volje, stezu ekonomski kajs da narod misli na prezivljavanje a ne na njihove *nacionalne uspehe*.,.pa vodaju po stubcima Sanadera, po kosmetu Mesica kao mece po vasarima. I odlazu , ozbiljnije *promidzbe* heroja, jer ako to cacnu, javnost postoji, tajkuni postoje, moe da dodjee do gneva i *ustana* pravih heoja...nasamarenih. Izbori u Hrvatskoj se sprovode, referendum u RS izgledan.

sledi odgovor nestora:

" Mrki ::A sta je sa onim , stvarnim borcima , koji su ispracivali i docekivali i gradili od vas u mislima i pricama heroje ? Takvi se ne pominju .

Sta je sa ljudima postenih i zaista patriotskih namjera , bez i trunka masla na glavama , od kojih mnogi ostadose po gudurama ili ih sa bolom napustise .

Mnogima se ni dan danas za grob ne zna .

Ljepo je Milance rekao , njih par se protezali ko gliste i nabusito odbrusivali cak ponizavali pretili i pomalo pljackali .

Kako je moguce da se tako nesto desi i da niko na vreme nije reagovao i pokusao da spreci na bilo koji nacin ono sto se desilo .

Licno znam da se cak dozvoljavao i presutkivao sverc .

Nema nigdje niti jednoga da ga pomenuste kao heroja .

Zar stvarno i takvih nije bilo ?"

Mrki, moja priroda posla je bila drugacija od te da procenjujem pojedinacna i grupna herojstva. To moraju uciniti komandanti, komandiri ili neko drugi, koji se oglasavaju pisuci o tom vremenu.

Ja bih mogao navesti primere koji su meni poznati, ali time "iskacem" iz konteksta price, koju sam zapoceo.

Tacno je da su se mnoge stvari precutkivale, neke zataskavale, neke prikazivane u potpuno drugacijem svetlu od stvarne slike. S kojom namerom, mozemo samo pogadjati.

Pa pogledaj samo ovo.

Zbog loseg napajanja elektricnom energijom, pumpe za vodu nisu mogle normalno da rade. To nije bila prepreka da se puni bazen hotela "Jezero" na Plitvicama, kako bi se pojedinci baskarili, plivali i prali ledja svojim ljubavnicama.

I da nepricam previse, svasta se desavalo, sto kad bih napisao i opisao, bilo bi puno jasnije zasto smo prosli kako smo prosli.

sledi odgovor clana Mrki:

Razumijem ja da je tesko reci ali i poreci neka herojstva , a i vrlo dobro znadem Nestore i tvoju prirodu posla .

Jako dobro ja to razumijem , ali je interesantno kako to da se konstantno vode samo neki ratovi izmedju nasih boraca i suboraca ?

Kako to da se u nicemu ni dan danas ne slazemo ?

Vojnik JNA - odnosno oficir je bio pojam . A i disciplina na nivou , to znadete jako dobro .

Od jednom vasar , pijaca , ko hoce dobro ko nece opet dobro . Raskol i u vojsci . Ko je to dozvolio ?

Zbog cega nije disciplina nastavljena vidjelo se 95-te .

Niste mi niko odgovorili , zbog cega se niko nije usudio stati na tkz Sentilj i najuriti profitere i protuve a htjelo se . Dali je i to bilo u scenariju samo napisano .

Mislim da bi se tad doslo do sasvim drugog ishoda .

odgovor clana Milance:

kada *heroj* pogleda na cisternu sa naftom, namigne i digne rampu na KPS, umesto pohvale, eventualno dobije kanister, bogami nekada i bacvu nafte...*orden za hrabrost*, a za *nepazljvog* vojnika se kaze..ko mu je kriv sto viri preko grudobrana, a pricu o prodatoj *pragi* nikada nisam uspeo da cujem do kraja 93. okolina Bihaca..verovatno u *ratnom dnevniku**intndantskom izvetaju* pise osteceno i unisteno u borbenim dejstvma....itd

odgovor clana Milance:

je bilo intervencijw, cak je ispaljen i rafal preko glava...jedna snajka, sva izgrebana..pala je u trnje *nasa vojska je luda puca na svoj narod*...proverio sam tvrdnju, i dobio podata da to nije *narod* nego sverceri *nasi njihovi*, nasi idu u Suboticu na Arkanov buvlja, tamo je imao i pecaru za votu, i danas se prodaje naravno po trafikama u plasticnim flasama.. pa donose ovde da trguju, sumnjamo da ramenjuju i informacije...imaju kortne odnoe i utvrdjene cene, ne varaju jedni druge da ne propadne posao...a u prici po toj temi, uzmu plasticnu kacu za kupus spakuju sta imaju na primer kafu ili sapun...*dovedi amfibju*...dovedu kravu, vzu joj plasticno bure i ona prpliva, kontra strana spaujee kompenzaciju u isto bure, razliku tutne u markama i vrati *amfibiju*, svercuju, visestruko vece cene, a kada se prepricava po selima da se *oduda cula pucnjava*...*kriminalna bagra*pusta pricu o pucnjavi na narod...briga *narod* sto cisterna nevozi vodu na liniju svaki dan, a obracunava gorivo ao da je vozila, sto je letnje vreme, znojav smrdljiv na liniji bez toalet papira i slicno...to je * nase biracko telo*...pripadnici mesne nekada TO..DSZ..itd.*komunisti su krivi*...i tako dalje, nepostojeci *princevski par*, nepostojece kraljevine je bio u *prvom redu* juce u Banja Luci, na proslavi koja je reezultirala padom RSK, u organizaciji *druge domovine* takodjee kraljevine MI6, pardon Engleske

sledi odgovor clana Prota Nikola:

Е мој "баћо", пардон, "Миланче".

Стављате се у одбрану комунистичког режима у бившој Југи.

Не оспоравам Вам то право. Али, не могу да останем равнодушан када тако

говорите о члану Краљевске Породице Карађорђевић, Принцу Престолонаследнику.

Дајте мало ваздуха и нама који нисмо комунистички настројени и задојени.

И ми бисмо да дишемо и живимо.

Зјеница ока мога гњездо је љепоти твојој, Крајино Српска!

odgovor clana Milance:

Pa neka bude da sam prvo republianac..pa u republici omunista. A sto se tice engleza, MI6 i naravno jos uvek nepostojec monarhije i titule...prekinuto zlo ratova Srbije, upravo njihovim povratkom...uostalom kada su Karadjorjevici...vladali, *boravili* u Srbiji bez rvi i ? bez postojanja *omraenih komunista*..?

Odgovor clana Milance:

Predak u krvnom srodstvu je abdicirao...*tron je nestao*

Monarhija kao drzavno, drustveno politicko uredjenje je ukinuto na tlu Jugoslavije

Samozvani *princ* je rodjen a u momentu rodjenja *tron* nije postojao, znaci nije nasledio nista jer ne postoji, po pravilima krune !

Pala je srpska krv, pala je srpska zemlja...*povratak otpisanih* xe, xe..Karadjordjevica...komunisti su krivi, Milosevici su krivi svi su krivi..samo nis rivi *srednjevekovni lelemudi*. Knzevina Knin...knezvina Banja Luka...da li su *omrazeni komunisti*...skidali mast sa *kremenjace i kubure*...kako vidis tipicno *komunistici* ?

O tome opsirnije moze da se *prouci*...Desmir Tosic...itd, itd...

Svi su krivi samo krvnici nisu krivi. Komunisti nisu nosioci aktivnosti sprovodjenja fasisticko klerikalnog *monarhisticog*..dogovora Stojadinovic - Pavelic i zrtvovanja RSK kao kompenzaciju za sumanute dogovore Cercila i Staljina..!!!!

Znaci komunisti na vlati, komunisti bez vlasti u i dalje potiiv IZDAJNIKA

odgovor pecenog :

Malo smo se uspavali za ove blagdane, ali i ja sam iskoristio da pročitam dnevnik. Stvarno zaslužuje sve pohvale kako je otslikano stanje u našoj Krajini i jasno se vidi ko je, odkle i preko koga vukao sve konce, u koje smo se mi, obični smrtnici dobro umrsili. Zato ja ne mogu reći "gospodin Jovica", jer si njegovu ulogu baš realno prikazao iako ti to, možda, mije bila namera. Tu te Nestore kritikujem - kako on, Frenki, razne Prege, Rambe, "kapetani" i drugi bezveznjakovići za vojsku, uspeše, nemoj mi zameriti na izrazu, da vas zajašu Question Da vam oni kroje politiku i dele lekcije, odlučuju ko je patriota a ko je izdajnik :!:Ti si Nestore, vidim, pametan i obrazovan čovek, bio si u službi koja je imala veliki ugled. Dali ti zaista ne vidiš debeovsku igru sa tobom - nameračili su se na tebe jer dobro poznaješ situaciju. E, ali njihov je specajiltet da te pre razgovora ne samo preplaše, nego da te ponize i da ti pokažu kolika je njihova moć. Idu sa toplo-hladno. Tvoje drugove ostaviše na krvavim strunjačama, pored kuka za vešanje, a tebe kupaju, oblače i goste. Ali ćute zašto tako postupaju. Da se noću preznojavaš šta će biti sutra na razgovoru. I, normalno, Frenkiju dolaziš mek ko duša. Pričaš sve i što znaš i što ne znaš, jer nema šale, uhapšen ti je i bivši šef sa kojim si bio po Hrvatskoj. Ustvari, oni od tebe traže da denunciraš svoje drugove, oficire i generale sa kojima si do juče bio.

E, Nestore, ja se baš raspisao, i dalje te hvalim što si progovorio i krasno i jasno opisao šta se to sa nama u Krajini dešavalo. Ali, pusti to - "gospodin Jovica". Više bi mu odgovaralo "gospodar Jovica". Isto tako oko probisveta kao što su bili Arkan, Dugi, "kapetan" Dragan i drugi šmekeri koji su umeli da prave TV spotove o sebi i svojoj "gardi".A svi su napljačkali i za sebe ali i za svoje gazde.

Stvarno je kolega pogodio sa naslovom "Prljave godine". A zna se zašto je kod nas, u Hrvatskoj i jednako u Bosni, upotrebljena mafija? Pa zato što Srbja nije u ratu. Sramota je što ste se i vi oficiri one časne Armije, ponizili i primili ih kao svoje, a oni vas pljuju kao komunjare i optužuju da ste izdajnici. Morali ste, jel? Pa nije njih stotinjak dobijalo i vodilo rat. Onaj vaš general Biorčević, bog dušu da mu prosti, slizao se sa Arkanom pa mu dao tenk da se šepuri pred TV kao da ga je on zarobio. Nestore, druže, nemoj stati, ne posustaj, znaš mnogo i imaš obavezu da izneseš punu istinu a ne samo 35%, Nemaš se čega više bojati i čuvati oreole onih koji su našem narodu doneli veliko zlo i okaljali obraz srpskog vojnika! Drugarski pozdrav!

E,pa ti probisveti su nam dosli glave ,sve sa navedenom " gospodom" i i sa onima koji su ih prihvatili kao svoje .Nikada im krajina nije predastavljala nesto posebno,izuzev terena za licno bogacenje u prvom planu o posledicama nisu tada razmisljali ,a ni sada ,neki i dalje cute kao da ce to pasti u zaborav nene.gif\" title="ne ne" /> :-srpski_smajli_kalas.gif

[E, Nestore, ja se baš raspisao, i dalje te hvalim što si progovorio i krasno i jasno opisao šta se to sa nama u Krajini dešavalo. Ali, pusti to - "gospodin Jovica". Više bi mu odgovaralo "gospodar Jovica". Isto tako oko probisveta kao što su bili Arkan, Dugi, "kapetan" Dragan i drugi šmekeri koji su umeli da prave TV spotove o sebi i svojoj "gardi".A svi su napljačkali i za sebe ali i za svoje gazde.quote]

kadijevic21603des440x60.jpgborajovic.jpg250pxspegeljtapes.jpg

Nestore mislio sam malo da osvezim stranicu sa po nekom fotografijom ,mozda se neko priseti jos kojeg dogadjaja iz tog perioda .Ti si opisao veci deo akcije "S t i t ", medjutim uvek iskrsne nesto novo pa se nadam da nemas nista protiv ako se i prosire saznanja kako si i sam naveo .Pozdrav

Nestore, prelistao knjigu, pročitao, pa tek sada pažljivo čitam. Pohvale ću ostaviti po strani, a primedbi će biti. Jedan sam od dobro informisanih i upućenih u događaje krajem osamdesetih i početkom devedesetih. Molim te, potseti me, o kakvoj promociji ZNG 30. maja 1990 godine ti govoriš kada se ona desila 28. maja 1991. godine. I još imaš pozivnicu a zna se kakva je situacija tada bila ??? Netačne su ti tvrdnje da vojni vrh nije reagovao na formiranje ZNG, jer upravo je tvoja služba otkrila prve začetke oko toga - da je HDZ odmah po dolasku na vlast sačinio tajnu Projekciju oružanih snaga Hrvatske. Na osnovu toga počelo je regrutovanje preko podužnica HDZ i mesnog katoličkog klera. Prvim proverama ste ustanovili da je preko 1.200 primljenih kandidata osuđivano za najteža dela (ubistva, razbojništva, silovanja, pljačeke i s.) Tendenciozan si sa onime "a delili se ordeni i činovi", maltene onima koji ništa nisu preduzimali, kojima je mobilizacija bila ispod 10%. Budi siguran, a i ti to znaš, nigde tako mali odziv nije bio, ni u Sloveniji ni u Hrvatskoj. Eto, za početak, a biće još. Pozdrav.

Nestore, čitam ovaj deo oko tvog boravka u blokadi komande u Zagrebu. Spomenuo si pukovnika Martića koji je načelnik bezbednosti u vazd. korpusu, nakon odlaska (smene) Imre Nađa. Možeš li malo detaljnije oko toga kako je Martić uspeo da izađe iz blokade. Ja sam čuo za priču da je on postigao dogovor sa nekim Rakarićem koji je iz OB prešao u ZNG da ostavi svu arhivu organa bezbednosti a da mu za to garantuje bezbedan izlazak I tako su Hrvati došli do materijala ko su bili saradnici KOG-a u MUP-u Hrvatske. Njih su onda stavili u obradu pod šifrom Labrador (pogrdno - policijski pas) a onda su ih pohapsili sve posle mesec dana - 14. oktobra. Pušteni su iz zatvora i razmenjeni su za Kikaša 25. novembra 91. Znači, nije bila mreža OB Labrador, nego šifra hrvatske obrade nakon njihovog hapšenja, Posle je Martić pravdao kod Neđe da su ti saradnici pali zato što je potpukovnik Sabolović ostavio svesku sa njihovim imenima i da se do njih došlo po svesci a ne po zarobljenoj arhivi. A Sabolović je imao na vezi samo trojicu, a uhapšeno ih je 14.Bilo bi interesantno tvoje saznanje osvemu.

Izvinjavam se sto se odmah nisam javio, sto nije moj obicaj, ali neke obaveze su me ometale.

Ja sams nekoliko puta naglasio, da sadrzaj nije prosao recenziju i ja, ma koliko puta gledao neke greske nisam uocavao.,

Pored toga, neki dogadjaji su belezeni dan-dva kasnije pa su upisani datumi belezenja kao datumi dogadjanja. Vasa ispravka je na mestu.

No bitno ne menja sam opis dogadjaja sto je bitnije.

Ostalo je vase misljenje ili sadrzaj do kojeg ste dosli na razlicite nacine, ali vam mogu reci da je pausalan.

Isto tako, sve sto je izneto u vezi potpukovnika Martica je trac i insinuacija, koja u nicemu ne odgovara istini.

Mirko je izasao sa svima ostalima 01.12.1991. godine.

Njegova duznost nije bila ta koju navodite. On je bio nacelnik detasmana KOG-a. Sve ostalo je izmesano kao kad bi izmesali karte za briskulu, madjarice i

standardne karte i od nekog trazili da igrate tablic. Otprilike tako.

Nestore, već sam mislio da si porekao ono što si negde ranije napominjao - da ti je stalo do primedbi na objavljeni tekst, kao bi se došlo do potpune istine, jer se dugo nisi javljao. No, vidim opravdano. Ali neumesno je da za najveći deo mojih primedbi tvrdiš da su izmešane kao karte za različite kartaške igre, umesto da konkretno prokomentarišeš ono što si, možda, prvi put čuo. Eto, oko potpukovnika Martića i kako to da je on izašao iz blokade komande 15. septembra, kako mu je ostala sva dokumentacija koju su preuzeli MUP-ovci, na osnovu koje su mesec dana obradjivali a onda uhapsili 14 saradnika.Sa njim si više od tri meseca i prirodno je da ste o tome razgovarali, jer je njihovo hapšenje i istragu spektakularno objavila HTV. Na moje čudjenje da tvrdiš kako se ZNG postrojava u maju 199o. godine, a za tebe uvek krivi vojni vrh na to ne reaguje, ti govoriš da nisi dnevno zapisivao događaje, pa ako je razlika 2-3 dana da to nije bitno za suštinu.A ovde pomeraš za godinu dana i stavljaš u drugi kontekst.

Ako primedbe, a imaću ih mnogo, a priori odbacuješ, u dilemi sami da li da ih dalje iznosim. Ne želim da komentarišem tvoje beleške po odlasku iz JNA u Krajinu, to slabije poznajem no već sam rekao da ti priznajem na hrabrosti da si neke probleme prvi pokrenuo i progovorio. Međutim, oko tvog "Švejka", brate, svašta si napisao a suštinu bitnih događaja nisi ni spomenuo. Iako si sebe stavljao u prvi plan, tamo i gde si i gde nisi bio i sa kim jesi a sa kim nisi bio. Inicirao me onaj TV snimak demonstracija pred sudom. Pa kako si mogao proći kroz onoliku masu da bi doneo nekakvu poštu u sud! Kome je tada padala na pamet bilo kakva pošta i kako si ušao u sud kada su svi ulazi pa i sa krova bili zablokirani. I još nešto, nije tamo dolazio ni Gojko Sušak ni bilo ko drugi nego Vice Vukojević i Joško Morić. Mi smo sa prozora suda sve snimali, pa i sukob generala Vasiljevića sa ovom dvojicom i jednim redarstvenikom, zato što su im dve šahovnoce sa suda skinuli on i poručnik Marković. Imaš li zaista želju da dogradiš svoje zapise proverenom istinom, ili da se ne upuštamo u prazne rasprave, jer ja nisam kartaš i znam da igram samo tablić. Druge karte ne znam ni kako izgledaju, a kamo li kako se igraju, jer nisam bio kogovac.

QlAr1nMGIHg

Bila je to masa poprilicna ,nebih hteo da se upustam u neke preciznije procene ,ali cim su demonstracije organizovane u reziji vlasti nije ovo bilo bezznacajno sa aspekta bezbenosti lica koja se nalaze u zgradi Vojnog suda.

Nestor on 4/2/2010, 10:28 pm

Apsolutno nema mesta pomisli da idem sa sajta zbog kritika i razlika u vidjenju nekih dogadaja.

Ja sam se posebno zahvalio "grupi novih clanova", a mislio sam na "bilogoru", "pacenoga", "milanceta"..

Upravo se sad desava ono sto sam zeleo, da se razvije diskusija, da "izbistrimo" neka dogadjanja i dodjemo do valjanih

zakljucaka. To mi je bila zelja od pocetka, jer ja sam iznosio samo svoje vidjenje.

Koncepcija dnevnika je inace zamisljena bila, da se upravo, na ovakav nacin opisu dogadjaji, korekcijom i sveobuhvatnijim sagledavanjem. Tu su se pojavila i lica koja su bili pripadnici HV, sa dobrom namjerom da isto ucestvuju, ali na zalost nije bilo sluha da se sve to dovede do kraja.

Sto se tice mojih kolega, ja nisam prekinuo s nikim kontakt, ali ih ni nemam. Zasto?

Ja sam vojsku napustio nakon pada Krajine. Moja profesionalna orjentacija posle vojske veoma se razlikovala. Ja nisam imao vremena, kao sto ga nemam ni sada, da vreme trosim na evociranje uspomena, vec sam morao raditi, napornomi svakodnevno i samo onoliko koliko sam uradio mogao sam imati.

Dakle, i ovog casa je situacija ista. Ona se nekad promeni na bolje, ali sve ovo oko nas sto se desava vise mi ne uliva nadu u bolje sutra.

Moj jedini razlog sto odlazim sa sajta jeste nedostatak vremena, Istina je sto kaze Skadar, vec duze vreme se "lomim" i sad sam prelomio.

Jos jednom vas sve pozdravljam i zelim svako dobro.

Novi sam ovde...i citao sam malo, nisam stigao sve procitati, ali hocu. Vidim ima veoma interesantnih procena. Neke izgledaju veoma, veoma realne - a pored svega interesantno mi je vase zapazanje o razvoju situacije...kako je politicki vrh SFRJ (a i predstavnici Srba) kasnio (ili povlacio krive poteze) tako je HDZ dobijao na podrsci iako je nije imao ni medju Hrvatima - ocena sa kojom se absalutno slazem. Zatim veoma mi je interesantno Vase zapazanje u vezi zablude generala (ili procene da nisu nikakvu pouku izvukli iz dotadasnjeg rata) o razvoju buducih dogadjaja u BiH, prilikom vaseg dolaska u Sarajevo. (Ove dve stvari su jedan od glavnih razloga (da kazemo na operativnom nivou) zasto smo prosli u ratu kako smo prosli - Da se zakljuciti da i Vi tako mislite mada niste izricito rekli, pa Vas molim da se izjasnite.)

Medjutim, po mom misljenju iz te vase dve spoznaje (sa kojim se i ja slazem) izvukli ste mozda krivi zakljucak. Ako se ne varam rekli ste da su neki iz vaseg okruzenja "procenjivali kome ce se carstvu prikloniti, bez obzira na nacionalnost" - I to ste prikazali veoma negativnim. Mozete li da pojasnite zasto to to smatrate negativnim, ako pretpostavite (sto ste isrpavno i zakljucili) da vojni i politicki vrh neadekvatno reaguje?

Sto se tice vaseg susreta sa Raskovicem u Pakracu: Zalosno je sto se stanje nije promenilo ni danas. Raspravljaju o Srbima iz Hrvatske, bez predstavnika tog naroda.

Ćujda,Bosut zašto ste napustili onaj sajt (nije valjda zbog administratora) na kojem smo raspravljali o bivšem drugu Belgijancu-Jeliću i gde nam je priče o hrvatskoj snazi prodavao naš "vrli terenski obaveštajac" Lika.gračac...Kažem onaj sajt da ne bi ispalo kako ga reklamiram.Pozdrav od kanarinca!

Oterani smo na najgori moguci nacin bez uobicajenog upozorenja samo zato sto smo objektivno iznosili istinu i sad kad je doslo da se sve prosiri i progovori sve nam je obrisano i jednostavno ne samo banovani istovremeno nego i izbaceni pod izgovorom da su hakeri izvrsili napad sto je opet nova izmisljotina odgovornih na sajtu.Takve metode su bile poznate davno i mislio sam da su proslost .Istina se nemoze sakriti pod tepih kao sto je pokusavao neko sa tim izbacivanjem mene i pecenoga ,neznam za cujdu ni kada se je registrovao tamo ali za nas znam da smo izbaceni istovremeno od strane nestora nije onaj ostrasceni mogao da donese odluku bez njegovog znanja to je dobro poznato i meni i pecenom .Pozdrav @kanarinac ,cujda kada ste vi izbaceni ?

Pozdrav tebi i ostalima na forumu ,izbaceni smo sa krajiskih patriota bez ikakvih upozorenja koja su uobicajena .Meni su dobro poznata pravila ponasanja na forumima i ja sam ih postovao i svako upozorenje administratora, moderatora , urednika ili nazovi kako god hoces uvek su dobro dosla da bi diskusija isla u dobrom pravcu.Niti smo koga vredjali van uobicajenog repliciranja -odgovora niti smo iznosili neistinu sto je vrlo proverljivo da nije obrisano .Ali zbog manipulacije sa ostalim clanovima foruma KP administrator unosi i dodatnu zabunu i drzi ih u zabludi "kako smo mi samoinicijativno " napustili forum, eto kao nama se to prohtelo ,a ne govori o stvarnim razlozima neslaganja njegovih licnih stavova suprotstavljenih istini koju je tesko obrisati, sto je vidljivo i iz pitanja ostalih clanova foruma KP koji nam se obracaju privatno ,a cega nisam pristalica .Zasto istinu ne podeliti sa svima na forumu ,pa ja nesmatram manje vaznim nijednog coveka ako naprimer ne diskutuje ili nezna neku informaciju ,neki su vise obavesteni neki manje, ali je cilj naravno da se iznese javno istina i samo istina .