Sign in to follow this  
JaZZa

Letovanje u Hrvatskoj: SAMO SRBIN SEZONU SPASAVA

Recommended Posts

Palez

Sve to sto vi tvrdite stoji, ali ako Srba u Hrvatskoj ima 15% (od toga pola u urbanim centrima), ako je demografski i ekonomski najjaci srpski kontingent u gradovima Hrvatske, koji nisu u Krajini, onda je opcija nacionalizma sa srpske strane i stvaranja srpske drzave u Hrvatskoj teski promasaj i srljanje u katastrofu. Plus, kad na tim teritorijama Srbi tek imaju vise od polovice stanovnistva, sta onda ocekujete?

Da li vi tvrdite da bi bez balvana, uzimanja oruzja, Srbi iz Hrvatske bili poubijani, poklani i potjerani u Srbiju?

Sve to 1990-ih???????????????????????

Sta bi bilo da se Beograd (DB) i JNA nisu mjesali?

Ono bi nam se desilo u Nezavisnoj Hrvatskoj bi bila nasilna anacionlizacija i politicka asimilacija, i protiv nje se trebalo boriti ali ne ratnim sredstvima, jer tu smo mogli samo izgubiti, na zalost naslijeli smo na price o JNA kao cetvrtoj Armiji Evrope, o Rusiji koja ce za nas racun tuci sa Amerima i to nas je dovelo do ovoga da nas. Na kraju smo stavljeni na tanak led. Ako Beograd nije uspio sacuvati Kosovo, kako je mogao Krajinu?

Moglo se i moralo drugacije, ali imali smo zubo-tehnicare, policijske inspektore i skladistare za vodje i tu smo gdje jesmo.

Palez

Sve to sto vi tvrdite stoji, ali ako Srba u Hrvatskoj ima 15% (od toga pola u urbanim centrima), ako je demografski i ekonomski najjaci srpski kontingent u gradovima Hrvatske, koji nisu u Krajini, onda je opcija nacionalizma sa srpske strane i stvaranja srpske drzave u Hrvatskoj teski promasaj i srljanje u katastrofu. Plus, kad na tim teritorijama Srbi tek imaju vise od polovice stanovnistva, sta onda ocekujete?

Da li vi tvrdite da bi bez balvana, uzimanja oruzja, Srbi iz Hrvatske bili poubijani, poklani i potjerani u Srbiju?

Sve to 1990-ih???????????????????????

Sta bi bilo da se Beograd (DB) i JNA nisu mjesali?

Ono bi nam se desilo u Nezavisnoj Hrvatskoj bi bila nasilna anacionlizacija i politicka asimilacija, i protiv nje se trebalo boriti ali ne ratnim sredstvima, jer tu smo mogli samo izgubiti, na zalost naslijeli smo na price o JNA kao cetvrtoj Armiji Evrope, o Rusiji koja ce za nas racun tuci sa Amerima i to nas je dovelo do ovoga da nas. Na kraju smo stavljeni na tanak led. Ako Beograd nije uspio sacuvati Kosovo, kako je mogao Krajinu?

Moglo se i moralo drugacije, ali imali smo zubo-tehnicare, policijske inspektore i skladistare za vodje i tu smo gdje jesmo.

Nacionalizam ne znači uvijek i prekrajanje državnihi i drugih granica. On je usmjeren na osiguranje prosperiteta svog naroda u svim granicama. Sve ostalo što vi navodite u stilu "zubotehničari" "vadizubi" je prepisana ustaška propaganda i ništa drugo. Na tom nivou ne mislim raspravljati bilo s kim pa ni podanicima NDH, koji traže izgovor za ono što čine i za šta se zalažu

Јој какве се приче овде причају ::) Југославија пуца по етничким шавовима, сви вуку на своју (националну) страну само се од нас очекује да не таласамо. Притом нас новопечена хрватска избацује из устава, а Туђман каже да је "НДХ израз повијесних тежњи хрватског народа". И шта ми треба да радимо? Да чекамо као 1941. ??? Не треба мени ни Милошевић, ни Београд, ни овај ни онај да прича шта за мене и моју породицу значи распад Југославије и осамостаљење хрватске.

Ако су хрвати имали право на оцепљење од Југославије, онда смо и ми Срби имали право на останак у истој. Као Алстер и Ирска. То је право. Све ван тога је сила.

Delirijum

To sto ti tvrdis stoji i moglo je u nekoj varijanti bilo uradjeno da su Srbi u HR bili grupisani kao Albanci u Srbiji, dakle da ih je ne znam 90% zivjelo u Ist. Slavoniji. Onda bi to moglo proci, mozda ne bi bilo priznanja, ali realnsot bi bila takva da HR ne bi mogla silom to rjesiti. No, koliko je pravno-proceduralno to bilo izvedivo je drugo pitanje.

Druga stvar, Krajina je ekonomski, infrastrukturno bila naseljana na Hrvatsku, a ne na Srbiju. Ne postoji niti jedan predsjednik Hrvatske koji bi mogao pristati na to da Krajina bude nezavisna drzava.

Srbi iz Krajine su zavedeni i prevareni i sad je kasno. Sva ta srpska sela danas izgledaju sablosno, jadno i tuzno. Osim Ist. Slavonije gdje je potpisan Erdustski Sporazum i gdje je provedena integracija.

Zasto to nije uradjeno u Kninskoj Krajini?

Palez

Niti jedan srpski intelektualac nije zelio predstavljati Krajinu, jer je znao da od toga nema nista. Jedan dio je otisao u Srbiju, drugi je ostao u Hrvatskoj (npr. Drago Roksandic, Svetozar Livada), a onaj koji to zelio, Jovan Raskovic, je naprije politicki uklonjen, a onda i fizicki.

Delirijum

To sto ti tvrdis stoji i moglo je u nekoj varijanti bilo uradjeno da su Srbi u HR bili grupisani kao Albanci u Srbiji, dakle da ih je ne znam 90% zivjelo u Ist. Slavoniji. Onda bi to moglo proci, mozda ne bi bilo priznanja, ali realnsot bi bila takva da HR ne bi mogla silom to rjesiti. No, koliko je pravno-proceduralno to bilo izvedivo je drugo pitanje.

Druga stvar, Krajina je ekonomski, infrastrukturno bila naseljana na Hrvatsku, a ne na Srbiju. Ne postoji niti jedan predsjednik Hrvatske koji bi mogao pristati na to da Krajina bude nezavisna drzava.

Srbi iz Krajine su zavedeni i prevareni i sad je kasno. Sva ta srpska sela danas izgledaju sablosno, jadno i tuzno. Osim Ist. Slavonije gdje je potpisan Erdustski Sporazum i gdje je provedena integracija.

Zasto to nije uradjeno u Kninskoj Krajini?

Dodao bi ovome i srpska sela u Gorskom Kotaru i oko Ogulina ,a nije potpisan nikakav sporazum . Sjeli dogovorili se ,i danas svi zive u svojim kucama .

Sjeli dogovorili se ,i danas svi zive u svojim kucama .

Treba svima biti jasna jedna stvar , " da smo mi ostali sjediti u svojim kucama , onda ova sela iz G . Kotara i sire nebi postojala " . . .

I mislim da je svaki trud objasnjavanja pojedincima , suvisan .

Treba svima biti jasna jedna stvar , " da smo mi ostali sjediti u svojim kucama , onda ova sela iz G . Kotara i sire nebi postojala " . . .

I mislim da je svaki trud objasnjavanja pojedincima , suvisan .

Bas bi trebao objasniti ,sto si napisao ?

Grome, dobro si to napisao. Ovdje neki komentatori kao da su pali sa Marsa. Izgleda, da im je pamćenje otišlo nekoliko miliona svjetlosnih milja od zemlje. Nije valjda dotle došlo, da ce neke stvari trebati - crtati. Prošetajte se malo po ovom forumu, pa pojedinici necete više pisati takve nebuloze ili vam je neznanje ravno nuli ili kako neki vole reći - ništici.

Спутњик територија Републике Српске Крајине је свуда била ослоњена на друге српске територије. Било на Србију, било на Републику Српску. Тако да је било изводљиво. Али није било у духу "новог светског поретка" и "новог продора на исток" >:(

Delirijum

Osim jednog "malog" problema, a to je Bihacki dzep i 300,000 muslimana u njemu. Mozda je spajanje RS i RSK i bilo izvodljvo, ali da li je iko pitao te ljude zele li biti u sendvicu dvije srpske drzave, koje niko nije priznao. Kuda s tim ljudima? Anatoliju?

Svako onaj koji misli da moze iz jedne suverene i medjunarodne priznate drzave (Hrvatske) izdvajati jedan njen dio i pripajati ga drugom djelu medjunarodno priznate drzave (BiH), a da pritom nema podrsku niti jedne zemlje svijeta za tako nesto (cak ni Srbije) je politicki avanturist.

I nakraju je zato sve proslo kako je proslo.

Ја ти кажем да је постојала компактна територија. И кажем ти да је била правно могућа подела као у Ирској. Проведе се референдум па где се становништво већински изјасни за отцепљење то је Ирска (Хрватска), где се изјасни за останак то је Алстер (Крајина). Или ти мислиш да један конститутивни народ има право на самоопредељење до отцепљења а други не?

Jebiga, ja cirilicu ne znam, zbog toga i ne odgovaram na cirilicne postove koji su meni namijenjeni.

I ko kaze da nemam prijatelja Srba za izlaske, i domacih i preko Drine?

Al s bosancerosima, bilo koje nacije, ne drugujem :)

ЕВО, ОД ДАНАС 26.8.2012. САМ ОДЛУЧИО ПИСАТИ ЋИРИЛИЦУ И САМО ЋИРИЛИЦУ НА ОВОМ ФОРУМУ.

I meni se tako čini, samo ne znam, do kada ce se ovo tolerisati?

Nece dugo ,vec imam upozorenje ,ode ja kod Srba u Bosnu ,tamo se i razgovara ,svadja ,kad nemamo argumenata onda se "gadjamo" pjesmama ;D

Palez

Niti jedan srpski intelektualac nije zelio predstavljati Krajinu, jer je znao da od toga nema nista. Jedan dio je otisao u Srbiju, drugi je ostao u Hrvatskoj (npr. Drago Roksandic, Svetozar Livada), a onaj koji to zelio, Jovan Raskovic, je naprije politicki uklonjen, a onda i fizicki.

Na proustašku propagandu više ne odgovaram pa vas molim da mi se ne obraćate. Glupost kakva je ona o 300 00 muslimana u Bihaću kao i ta sklonost ka frljanju "podacima" koji niti su tačni niti relevantni služe samo za raspirivanje prepirki i dokazivanje nečega što ne postoji. Ako je Bihać imao 300 000 ( Cazinska Krajina znamo na čijoj je strani bila) stanovnika tada je BiH brojala 30 000 000 minimum

tema topika je ? nema je . . .

Jer svaka je izvrgnuta od pojedinaca ruglu , a ona koja je iole ozbiljna , niko je ni ne komentarise . . . prodje neprimjecena . . .

Ne trazim da se bilo ko banuje , ali trazim malo dostojanstva od onih koji posjecuju ovaj sajt i bilo koje druge "Krajiske sajtove " jer je vidljivo da su gosti (naravno ne svi ) raspolozeni da zbijaju sale na ozbiljne teme .

Malo ozbiljnosti i respekta nije na odmet , odmah ce biti i tolerancije .

Dodao bi ovome i srpska sela u Gorskom Kotaru i oko Ogulina ,a nije potpisan nikakav sporazum . Sjeli dogovorili se ,i danas svi zive u svojim kucama .

tako je Manitu B) danas bi svi Srbi bas kao i Zeljo sjedili u svojima kucama ali nede daleko u tudini ili bi lezali i

spavali duboki san ;|

Nemoj da se lazemo Pankeru, bolje je cisti racuni i duga ljubav jer u protivnom opet nas ceka :<|

Tanjug | 01. septembar 2012. 14:35 |

Holivudski glumac Tom Kruz doputovao je u Hrvatsku gde će na Hvaru boraviti do 3. septembra, a potom će, kako je najavljeno, otputovati u Crnu Goru .

Posto spasi hrvatsku obalu , preci ce na crnu goricu .....

Srbija ima lepih mesta za odmor, banje, reke, jezera, pitanje je samo ko šta voli. Normalno da će oni što vole plažu i more reći da se u Srbiji nema šta videti. To je sve individualno. Ja osobno sam ljubitelj više ovako nekih izleta u prirodu nego ležanja na plaži ceo dan i gužvi svuda općenito, jer želim da se odmorim u nekom lepom krajoliku, a ne da budem viđen sa ostalih hiljadu ljudi i da imam slike sa "elitnih" plaža.
Hotel Subotica

Petre Zoricu , ja ti kao stari clan zelim "dobrodoslicu" kad njesu ovi ahari koji treba da to urade   . . .

A valja su zaboravili , ili su se uvukli pod jorgane posto zaladjuje . . .

Jeli ti sta Zoric ( Sakupljac Lickije pjesama ) sto u rodu  u rodu ?