Sign in to follow this  
Rada

Vojna neutralnost Srbije neodrživa: SRBIJA U NATO OBRUČU!

Recommended Posts

U istoriji, Poljaci su mnogo zla nanosili Rusima, mnogo ruske krvi prolili....otuda i kazna u Drugom svetskom ratu, ukljucujuci i Streljanje 30.000 poljskih oficira...u mom poslu, par puta sam bio sa Rusima... to je jedan cudan prirodan osecaj i kontakt i to obostran. Na Beogradskom sajmu na primer....nekako malo, malo u guzvi pa jedan na drugog..a onda rus pogleda na sat, zagrli me i povede na njegov stand...votka sa sokom od visnje, i utvrdimo da treba da se nadjemo kasnije na rucku, ugovoreno telexom mesec dana... a nasli se ko magnet. Rusi od Srbije netraze suverenitet, koloniju....Kosmet, jak razlog za postovanje, politike su se menjale, ali narod kad god je mogao ocuvao je odnose i kontakt. Neka nova era, novi polozaj rusa pri UN su razlog vise...ponavljam fajl RSK, potoji u UN i miruje !

Vojine alternative nema !

Nismu ni u jednoj interesnoj sferi ni od Amera ni od Rusa

Jok nismo, pa zar nas zapad mlati vec 20 godina zato sto nismo u nekoj interesnoj sferi? Da li si ti svjestan kakav geografski dominantan polozaj ima Srbija? Ko hoce da drzi Balkan pod kontrolom taj mora Srbiju drzati ili je potciniti. Druge nema...

Da mi nismo na nekoj vaznijoj raskrsnici ne bi mi dobili ono sto smo dobili...i to najvise po tintari.

Tako isto izokrećete Rusija u vrijeme Jeljcina,i u vrijeme Putina,da razlika postoji slažem se,samo šta mi Srbi od te razlike imamo,osim što Rusi neće priznat Kosovo,pa ima još zemalja koje neće nisu Rusi jedini ! Vojine nemoj bit naivan i mislit da će Rusija uć sa bilo kim u rat zbog Kosova ili Krajine. Da se radi o Čečeniji ili Gruziji situacija bi već odavno bila riješena,niko se ne bi mješo sa strane vijeruj,ovako,kao što napisah nije Ruska interesna sfera !

Rusima kao i svakoj velikoj sili je i te kako stalo do Balkana. Da nije tako, Putin se u vezi Kosova ne bi ni oglasio. Dal je Bliski Istok uticajna sfera Rusije? Naravno da jeste, kao sto je to bila uticajna sfera Sovjetskog Saveza. Znas li da je Sovjetski savez bio spreman da izvrsi nuklearni udar 1973. godine kada su u egipatsko-izraelskom ratu Izraelci potukli Arape i bili na ulazu u Kairo?

Za vrijeme pijandure Jeljzina Rusija je lizala dupe zapadnim drzavama i bila prcija nekolicine tajkuna. Sada je te lopove Putin pomlatio, ojacao Rusiju i na Rusiju se na zapadu opet gleda kao na neprijatelja. Zato NATO gleda na sve strane da potpali vatru...Gruzija...raketni sistemi u Poljskoj i Ceskoj (toboze protiv Irana a u stvari protiv Rusije okrenuti)...narandzasta revolucija u Ukrajini (koja je doduse propala i tu Putin opet sve drzi pod kontrolom).

Dakle...Rusija je svjestna da ima neprijateljski nastrojen zapad. Samim tim ce ona sebi traziti saveznike gdje god bude mogla. Ima vec jake vojne veze sa Kinom, Iranom, Indijom, vecinom bivsih sovjetskih drzava. To je samo pocetak.

Sto se tice Srbije, kakav bi dominantan polozaj Rusija dobila kada bi u srcu Balkana imala svoje vojne i raketne baze. Mogla bi bez problema da stavi pod pritisak i Rumuniju, i Bugarsku, i Grcku, i Madjarsku, i Tursku (dakle cijelo jugoistocno krilo NATO-a) i naravno sve bivse jugoslovenske republike. Sto Srbija ne bi ponudila da postane ruska vojna baza? Sto Srbija bude snaznija to ce i ruska pozicija na Balkanu biti jaca a NATO slabiji. I tako bi se mogao uklopiti ruski i srpski interes. I nama i njima je zapad neprijatelj broj jedan. Sta mislis, zar ne bi Rusi rado razbili onu americku govnaru zvanu "Bondsteel" na Kosovu? Ili protjerali Amere iz Donjih Dubrava kod Tuzle?

Sto se tice pitanja Kosova, Bosne ili Krajine, Rusija ne bi cak ni trebala za nas da ratuje. Dovoljno bi bilo da pod prijetnjom moguceg atomskog rata drzi NATO po strani dok Srbija ne slomi neprijatelje oko sebe.

Za takav rasplet je u Srbiji prvenstveno potrebna vlada koja ce napustiti politiku tzv. "evro-integracija". Dakle NE! Evropskoj Uniji, NE! NATO-u i naravno STOP! Hagu. Prekid diplomatskih odnosa sa svim drzavama koje su priznale siptarsku bagru u Pristini i potpun politicki i vojni zaokret prema Rusiji. Moze se razmisliti i o tome da ruska industrija bezplatno preuzme sve vaznije ogranke srpske industrije, odnosno da se Amerikaci najure iz bivseg SARTID-a...itd.

Mnogo puta sam ovdje citao kako Rusija uopste ne zeli da pomogne Srbiji u vezi Kosova i sire. Pa, ljudi moji, kako Rusija tu da pomogne kad je Tadic sâm iskljucio mogucnost da vojnim putem povrati Kosovo? Kako da se Rusija za nas zauzme kada ministar odbrane Sutanovac prije pocetka svog ministrovanja odlazi na NATO kurs u Njemacku a (bivsi) sef generalstaba vojske Srbije ide na skolovanje u Englesku i Ameriku? Pa kako da Rusija nama pomogne kada je na jedevite jade uspjela da otkupi vecinu akciju NIS-a? Kako da saradjuje sa ovom nakaradom od vlade kada liberalna govna zele u EU i NATO? Kako da nam Rusija bude prijatelj kada nasa domaca govna salju oficire na NATO-vjezbu u Gruziju?

Prvo mi moramo da rascistimo sami sa sobom i da skinemo sa vlasti Tadica i bandu...to se sigurno bez velike krvi nece moci zavrsiti ali ako je to put koji ce Srbiju pribliziti Rusiji i ako je to put spasenja za nas narod onda taj put treba ici. Bar mi Srbi znamo iz istorije kako treba raditi sa domacim begovima i agama. Sto bi nasi stari rekli...metak u potiljak.

Ostaje samo pitanje ko bi mogao da bude dovoljno jaka licnost da predvodim prevrat u Srbiji? Za sada po meni to moze samo licnost kao sto je Dr. Vojislav Seselj. Ali on je u Hagu i naravno da ce Tadiceva banda sve uciniti da on i dalje tamo ostane. Ipak mislim da ce se na kraju on ipak pobedonosno vratiti u Srbiji. Mozda se onda mozemo i jos necemu nadati.

Nije rec o ratu, trenutno Rusija radi na UN i njenim clanicama, ozivljavaju uruseni kontakti nesvrstanih, politicki-ekonomski pritisak na ameriku je preduslov, on na svoj nacin deluje unutar amerike, socijalno nezadovoljstvo, Kina je dosta uradila, reorganizuje vojsku, unapredjuje i oprema. Bilo bi dobro da do takvog rata nedodje...jer Hirosima i Nagasaki su *malji deca* u poredjenju sa eventualnim *savremenim ratom*..slabljenje dolara, prelazak na evro-rublja, izuzimanje od MMF su primerene i efikasne mere u ovom casu. O balkanu se prica, a rusija cilj...zna to Rusija dobro.

Sto se tice Srbije, krv nedolazi u obzir..ali, spominje se da bi bilo dobro...SRS,SPS, DSS, Pokret socijalista (bivsi SPS nezadoljnici promene politike)...obicno *gde ima dima ima i vatre, nesto se radi na promeni politike Srbije. Ovo shvatiti kao patriotski blok, upravo vezano za temu.

E ljudi moji svašta čovjek može pročitati!? Ima ovdje udrobljenog svega i svačega, ali ima ponešto i istine, a to je da su nam Rusi jedini pravi i moćni prijatelji i da slovenski narodi- katolici ne zaslužuju niti da ih pomenemo. Bolje rečeno daleko im lijepa kuća. Oni su naši neprijatelji veći od Germana. Vjerujte mi na riječ, obišao sam cijeli svijet i upoznao mnoštvo naroda i kultura, ali odvratnijih od Poljaka, Hrvata, Slovenaca, Čeha nema. Posebno većih krmaka od poljaka nema. Neradnici, pijanci, verski zatucani, mržnjom prema pravoslavlju zadojeni, prljavi u svakom pogledu...

Pošto mi se ne da razglabati o istoriji koju inače vrlo dobro poznam ograničit ću se samo na konstataciju da ovaj Banija 79 lupeta kao maksim po diviziji. Bilo je sličnih na ovom forumu poput onog nesretnog "Sputnika" ili nekog "Petronija Petrinjca" koji su znali samo ono što im je Joža Broz ostavio u amanet i ništa više. Znam da ću ovim izazvati određene reakcije, ali to me ne se ne tiče. Tek toliko da se zna da lupetanje ne koristi nikome. Manite se rasprava o stvarima kojima niste dorasli, jer "nije za mačka goveđa glava", kaže se u narodu.

niti nam treba ovakva evropa a jos manje nato ( kao neki q uslov za ulazak u eu ) treba se okrenuti jos vise rusiji, kini, pomiriti sa islamom i zgaziti ove evropske smradove, podle, lazljive i dvolicne. a nema sumnje da ce ista albanija, onakva divlja i zaostala, cim u skorijoj buducnost krenu medjureligijske trzavice u nato (neminovno) vozati americke leseve po tirani kao i somalijci. to ce im biti 1000 put da mjenjaju stranu kao i pogani katolici sloveni, kao sto ovaj cova iznad mene napisa. mi smo svoji na svome, nikakva izolacija nece biti, nikakve sankcije, nista nam ne mogu, ovo nije devedeseta, kada je slobodarski svijet bio na koljenima-sve je jaci azijski tigar, sve je jaca rusija a i onima koji imaju naftu dolazi iz guzice u glavu. od evropskih majmuna treba izvlaciti maksimalnu korist i lazno im obecavati, pricati o tome kako sanjamo o evropi- to gamad narcisoidna voli cuti, pa zasto to i ne iskoristiti. oni mazu i lazu oci nama i svojoj javnosti, lazimo i mi- ko ih j. uostalom, sloveniji je trebalo 11 godina da se pripremi za sengen - samo budala moze misliti da cemo za nasih zivota biti primljeni u tu takozvanu uniju, koja proglasi srbe agresorima i genocidnim a one koji su nas do juce klali herojima. i nema u nijednom mom stavu nista izmisljeno, tako pisu njihovi vrhunski novinari, istoricari i polito- analiticari, od hantigtona, hobsbauma do hejvuda, sintezu je veoma lako izvesti. amerikanci znaju da samo ratovi, dominacija multinacionalki i trovanje treceg svijeta moze usporiti pad zapadnog carstva koje lagano propada tako da neko ekstra vrijeme nece trositi na srbiju. prema tome, trebamo se opustiti i lagano, evropa nikad nije bila neodlucnija, podcinjenija i mrzovoljnija i prije da ce se i oni usitniti nego im mi pridjemo

U sirem smislu, netreba se *miriti sa islamom*, Srbija nije nikada napadala *islam*, branila se od agresije istog. Ali, obnavljanje odnosa sa nesvrstanim pokretom je nesto sasvim drugo, politicka i privredna saradnja. Te odnose su oskrnavili neki ludaci devedesetih godina., pljuvali i lajali na sva usta i Ruse i Kineze..Koreju..danas se prave ludi i naravno i dalje uvlace u dupe .SAD i EU....Boris Tadic je u ovih par dana, uputio poziv da se susret nesvrstanih obavi u Beogradu. Imao sam prilike, da studiram sa *pravim* muslimanima, sa dvojicom budem drugar..jedan je bio arapin iz Kuvajta, drugi arapin iz Sudana..njihovo poimanje vere, njihov odnos prema zivotu je u poredjenju sa muslimanim iz BiH, Siptarima....*kao bog i sesirdzija*. . Nesvrstani u sebi imaju muslimanske zemlje...ekonomska i privredna saradnja sa Azijom i Afrikom je dobar potez.

na taj islam i mislim, ovaj nas lokalni je ionako promjenjiva kategorija, trenutno indoktrinirana sa CIAom, laznim vrijednostima i demokratijom, sustinski: laznim islamom-onakvim kakav on nikad ne moze biti, al' kao sto vec rekoh, to se preko noci promjeni kod "nasih" prelivoda...

Slažem se i ja. Ne moramo imati ništa protiv muslimana iz Azerbejdžana, Kazahstana ili Egipta samo zbog naših poturica i Šiptara koji nisu ni "m" od muslimana. Štoviše, većina muslimanskih država više voli Srbe nego Šiptare i podržava teritorijalni integritet Srbije. Mislim da je Arapima interes da razore Vatikan, a tu bismo im mi Srbi uz pomoć braće Rusa trebali pomoći. Prije bih dijelio Evropu sa porodičnim i vrijednim Arapima nego sa licemjernim katolicima. Dobro ste rekli, azijski tigar Rusija je jedina nada da se mi Srbi osvetimo i vratimo izgubljeno.

Za RR

Poljake niko ne voli zbog poltronstva Zapadu, ni Germani ni pravoslavni Sloveni. Znate li onu čuvenu njemačku anegdotu o Poljacima kad kažu-"Zašto Poljak nosi 2 papira kad ide u WC? Jednim da se obriše, a drugi da dostavi Papi kopiju" Nemam ja protiv njih ništa, barem nas nisu klali i ubijali, čak imaju i simpatije prema nama(ipak krv nije voda), ali se potpuno slažem sa Vama da su duboko u vatikanskom šupku.

Međutim, to što su katolički fanatici ne znači odmah da su protiv Srba. I Egipćani su muslimanski fanatici pa vole nas Srbe. Mislim da Poljaci, Česi, Slovenci i Slovaci ipak ne zaslužuju da se nađu sa Hrvatima u istom košu. Ipak rijetki narodi zaslužuju tu "privilegiju".

Pošto mi se ne da razglabati o istoriji koju inače vrlo dobro poznam ograničit ću se samo na konstataciju da ovaj Banija 79 lupeta kao maksim po diviziji. Bilo je sličnih na ovom forumu poput onog nesretnog "Sputnika" ili nekog "Petronija Petrinjca" koji su znali samo ono što im je Joža Broz ostavio u amanet i ništa više. Znam da ću ovim izazvati određene reakcije, ali to me ne se ne tiče. Tek toliko da se zna da lupetanje ne koristi nikome. Manite se rasprava o stvarima kojima niste dorasli, jer "nije za mačka goveđa glava", kaže se u narodu.

Bilo bi u redu kad već nekom napišeš da lupa ko maksim po diviziji,u ovom slučaju meni,da obrazložiš to !

Ja sam napiso svoje mišljenje,i ostajem pri svom stavu,napiso sam i zašto !

Da se razumijemo nemam ništa protiv Rusa,al nemam o njima nikakvo posebno mišljenje.

Isto tako i o Poljacima,uzeo sam ih za primjer što su Sloveni,a bili su žrtve u 2.svjetskom ratu (na početku rata 1939.)

Švaba (germana) i Rusa (druge slovenske braće).

Napiso si za Poljake da su pijanci,a zaboravio si pritom da Rusi doručkuju vodku !

Već unazad 20 pa i više godina naslušo sam se priča kako su Rusi naša slovenska i pravoslavna braća,i kako će nas oni spasit,vidio sam 1999.kad su bombardovali Srbiju.

Onaj pijani Jeljcin slao svaki drugi dan Černomirdina u beograd,da nagovori Miloševića da preda Kosovo Amerikancima,na kraju je reko da će Srbija bit ravna ko stol,ako se vojska i policija ne povuku sa Kosova.

Uhvatli se pojedini ovde Rusa ko pjani plota.

Mi smo Srbi takav narod uvjek se oslanjamo na nečiju pomoć,mjesto da naše probleme riješavamo slogom i našim snagama.

E al kad bi sloge među nama bilo.

Pa kad najebemo onda nam je cijeli svjet kriv,samo mi nismo.

Ne naša nesloga i raskol među nama je jedan od glavnih krivaca za mnoge stvari što su nam se izdešavale u istoriji,kojom ti tako dobro vladaš.

banija79 mislim da brkas poentu, al et. mislim, imas pravo voliti i nevoliti i ruse i amerikance i eu i koga sve ne ali zbog toga sto u tom trenutku u kojem si ti zelio rus nije dosao da te brani ne daje ti za pravo da ga poredis sa onima koji su ubijali nasu djecu, roditelje, moralno i psihicki unistavali nas narod medijskom torturom, lazima i ucjenama. shvatas? razmisli? jel te rus gadjao, jel rus doveo hv iznad banjaluke,jel rus bombardovao srbiju itd itd. ili ti mislis da smo mi svi nerazumne zivotinje pa nemamo pravo ni na makar jebenu istinu ? (ja kontam da ovaj forum zbog istine i postoji) i sta sad? trebam trcati u narucije onome koji me je silovao i ubijao? pa ne trebam brate, ko ih .ebe

banija79 mislim da brkas poentu, al et. mislim, imas pravo voliti i nevoliti i ruse i amerikance i eu i koga sve ne ali zbog toga sto u tom trenutku u kojem si ti zelio rus nije dosao da te brani ne daje ti za pravo da ga poredis sa onima koji su ubijali nasu djecu, roditelje, moralno i psihicki unistavali nas narod medijskom torturom, lazima i ucjenama. shvatas? razmisli? jel te rus gadjao, jel rus doveo hv iznad banjaluke,jel rus bombardovao srbiju itd itd. ili ti mislis da smo mi svi nerazumne zivotinje pa nemamo pravo ni na makar jebenu istinu ? (ja kontam da ovaj forum zbog istine i postoji) i sta sad? trebam trcati u narucije onome koji me je silovao i ubijao? pa ne trebam brate, ko ih .ebe

Nemaboga,a đe sam ja to napiso molim te nađi mi,da sam ja za NATO,i da trebamo trčat u zagrljaj onima koji su nas bombardovali ?

Nit sam za NATO I EU,a nisam ni zato da se stalno lažemo kako će nas Rusi spasit,i ić u rat zbog nas !

Kontaš ?

ovde govorimo o prirodnom saveznistvu i mogucnosti izbora, procitaj moj prvi post na temu i samo ce ti se kazati, a rusi spadaju u te, shvatas? pomogli- nepomogli ;)

i moras znati da dinamika politickih dogadjaja uvjek zivi u datom istorijskom momentu, geostrateskom odnosu etc. poenta je da ne moramo nigdje zuriti a ekonomiju i politiku lagano nasloniti na logicne saveznike

Rusi sigurno nece ici u rat radi nas, niti ce iko, samo obratno. Medjutim sa Rusima je moguce biti *vojno neutralan* i dobro tehnicki tehnoloski opremljen. NATO pakt je rekao sta je mislio, to je jasno, kao sto je jasno da je Rus gazio do Berlina i da su mu se svi zahvalili na saradnji, u Evropi i Srbiji..Vojislav Seselj i Vuk Draskovic svojevremeno najgrlenije, Djindjic jos konkretnije, poskidao je sve table sa ulica koje su nosile ime rusa izginulih u Jugoslaviji-Srbiji, mislim ovih dana jednoj ulici vraceno ime...bez odgovarajuce publikacije. To govori o *svrstanosti* vlasti... nekada je YU protezirala Ruse kod nesrvrstanih, ova izgleda ima nameru da protezira NATO, glume Broza *od pozadi*...surogati i plagijati, u glavnom lose prolaze. Kvalitet nasih prizvoda nema prodju na zapadu, na istoku jos po negde ima..ako se usput opametimo mozda i vise. Primer, u Londonu u jednom muzeju stoji jedna kaca i kamen pored nje, iznad *eksponata* pise...*ovaj kamen je nadjen u kaci sa kajmakom kupljenoj u knezevini Srbiji*..zapravo..ko satanizuje Srbiju,....?

ПРОТЕСТ НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ У БЕОГРАДУ, У СРЕДУ 29. АПРИЛА У 18 ЧАСОВА!

Најновији и најподмуклији до сада ударац НАТО пакта и марионетског режима у Београду, усмерен је ка моралном уништењу наше војске и стварању заваде међу Православним народима, који у последње време интезивно сарађују и међусобно се подржавају. НАТО дрско и насилно покушава да се прошири на Православне земље и отворено угрози Русију; заказани су маневри у Грузији у периоду од 6. маја до 1. јуна којима се уједно врши оштра претња грађанима Грузије који у престоници Тбилисију недељама протестују против америчке марионете, председника Сакашвилија - овим су САД показале своју прикривену недемократску природу. Најодвратнији од свега је безумни покушај српског марионетског режима да учествује у овим НАТО маневрима и тиме зарије нож у леђа братској Русији! Неће проћи! Српски народ неће дозволити колаборацију са онима који се нису покајали за злочине из 1999. године, а уједно и увреду Русије - каква ужасна незахвалност владиних политиканата након свега што је Русија учинила за одбрану нашег Космета! Изађимо 29. априла сви сложно у миру да одбранимо част српске војске, српско-руског братства и свих вредности којима су нас преци научили. Српска војска неће учествовати у НАТО маневрима у Грузији зарад европских интеграција и јефтиних политичких поена! Организоваће се протестна шетња до Министарства одбране Србије. Велики број патриотских удружења организује или помаже овај скуп. Молимо учеснике скупа да понесу заставе Православних земаља.

plakat%20za%2029.04.09..jpg

Vojna neutralnost, ulazak u NATO...znaci li to da je Austrija propala ? da nema buducnost ? To je samo dalje jacanje i rasterecenje Amerike, njen vojnoindustrijski kompleks ce da radi..neki nas SDPR da propadne, a jednog lepog dana...nema vise UN..ima samo NATO...i tamo neka Rusija...takodje sa mozda i vecim brojem bojevih glava..i nekoliko minuta da pre svog *stradanija* podeli po par *manjerki*...sa svojim velikim resursom prezivljavanja..velikom povrsinom. Napoleon, Hitler bi se suzdrzali od *clanstva*...probali su to...odavno. Znaci, kupovati skupo naoruzanje i vojnu opremu po standardu NATO, obezbediti njihovom radniku posao, profit a sebe staviti u trjnu kolonijalnu zavisnost...Stjepan Filipovic je pod vesalima porucio..* ni smrt nije tako teska ako znas zasto dajes zivot*, dali su srbi spremni da daju zivot protiv rusa a zbog *americkog interesa ?*...za RSK nisu svi bili spremni za ameriku jesu...?!