Sign in to follow this  
chule80

трећа КРАЈИНАДА 11.07.2009

Recommended Posts

Хвала хвала домаћине, драго ми је да се лијепо проводите, ако Бог да, на годину скупа. Него, газда би требао још један видео да нам стави. 8) Фудбал. 8)

Драго ми је што сте се лијепо провели и дружили. :)

Свака част за организацију. @->- Одлични сте и само тако наставите. h020.gif

Мени је много жао и тужна сам што нисам могла да дођем. :(

Иако нисам била присутна, мислима сам била са вама. ;)

Лијеп поздрав из Бања Луке! :):-*

Ваша Анока

Dragi moji Krajisnici vec danima uzivam u snimcima i slikama sa Krajinade...

Zelim samo da vas sve zajedno pohvalim na lepom duzenju, stvarno vas je ljepo gledati i slusati! :)

Tako mi je zao sto nisam bila, daljina je cudo.... Posto dolazim uskoro, vjerujem da cu neke od vas i upoznati na jednom od okupljanja. Bilo bi mi zadovoljstvo!

Druze Cule, bice nesto od tebe, VELIKA pohvala tebi za zalaganje oko organizacije...pravo si cudo!!! :-*:-*:-*

Narvano pohvala i za sve ostale koji su stajali uz Culeta!

Opravila sam "pisaljku" uz zelje da vas vreme posluzi i da se vrhunski provedete....nije bilo odgovora....pa sam zakljucka da vam je bas tako! ;)

Do godine da nas duplo ima!!! :)

Pozdravcina svima!

Znate sta je najbolje.. sto sam pokazujuci slike i snimke nekim nasim ljudima, koji inace nisu odusevljeni za ovako nesto, uspeo da ih odusevim i da nam odaju priznanje. Da su i oni dobili zelju da prisustvuju ovako necemu.

Na samoj Krajinadi smo imali 4 clana posmatracke misije. Jedna je bila iz Tuzle (brat i sestra, mladji od 20 god), a druga je od oca i sina, iz Zapadne Slavonije. Culi su za Krajinadu preko interneta, i dobili zelju da dodju na Adu, i vide sta ce to biti. Velika radoznalost. Ja sam bio domacinski raspolozen, i odmah sam ih ponudio da pridju, i da budu ucesnici. Stidljivi inace, zauzeli su 1 stol malo dalje, i 2-3 sata proveli u posmatranju.

Zaista.. sama Krajinada 2008, odnosno prethodna je imala veliku prasinu i pre i posle... ovde su se nekako stvari desavale, da pre ove Krajinade 2009, biva zatisije pred buru.. A sada jasno vidim da nakon svega, kada smo svi izasli kao POBEDNICI, kako se sve uzvisilo, i rasirila pozitivna energija kod svih nas, a putem neta, i preko celog sveta.

Zao mi je stvarno ljudi koji nisu bili u mogucnosti da dodju na ovako nesto.. i svake godine je nazalost tako.

Ali kada se jednom oseti taj osecaj zajednistva, i pripadnosti.. Traje u nama i gori kao plamen, uvek i svuda.

Ma nama u početku nije bilo jasno šta se dešava. Seli ljudi, skrstili ruke i kao ono da vidimo šta to vi nama ima da pokažete, kao da su došli u pozorište i gledaju predstavu za sve pare :) Momci su pevali, bilo je šale i dozivanja, neki su mezetili, nismo mi imali konobara niti nekoga ko je zadužen za to, ko se našao blizu ponudio je onim što smo imali ... pa sve je bilo na stolu osim pića koje smo hladili u malom frižideru pa smo zbunili Dalmatince. Veli jedan "Ima li majko neđe vina!" ma ima kako nema, sad ću ja, pa trk u mali frižider :) uz prethodne konsultacije s chuletom vredi li ići do frižidera ;) Ne znam kakav smo utisak ostavili, ja lično nisam ni primetila kad su otišli, bili su posluženi i samo su gledali. Ostavili su utisak da su začuđeni, kao da ne veruju svojim očima.

Uveče pred konačan polazak, kaže jedan učesnik ( jao ne znam da li se zove Nikola, Mihajlo, Lazar ili ,,, ma nisam mogla da popamtim ime svakom pojedinačno), uglavnom njegove reči sam zapamtila:"Hvala vam, ne pamtim kad sam bio ovoliko srećan!" ma zamalo da se rasplačem, pa dečko ima dvadeset i neku a tako malo mu za sreću treba, biti sa svojim narodom.

Osećaj je stvarno neopisiv.

Evo i ja da kazem koju...

Noc pred Krajinadu sam bio na Exitu.Koliko odvratnih ljudi moze biti na jednom mestu,to je strasno,ali oni su nebitni sada...

Uglavnom dolazak u jutarnjim satima,minimalno spavanje,tusiranje hladnom vodom i pravac voz.Pravac Ada i ka pravim ljudima.

Malo gubljenja po Beogradu je moralo biti,prelazenja preko pruga i ogromnih ulica,ali uglavnom stizem nekako...

Na pocetku je malo bilo stidljivo,posto sam znao samo nekoliko ljudi,ali vremenom zid PUCA i prave price,druzenja,zezanja pocinju...

Upoznavanja,zavicajne price....kasnije fudbal,pesma(doduse ne znam nijednu,ali ajde... ;]\/ )...

Kao lep kraj menjanje brojeva telefona,uz reci "Vidimo se u zavicaju,ako bude srece i zdravlja,za koji dan".....Onaj "Meridijan" posle necu ni da spominjem...spavao sam na nogama,dok mi je pevaljka mozak "pomerala" svojim pevanjem...

Na kraju da sumiram.

Kada su me pitali kako je bilo.Nisam odgovorio recima kao sto su "preterano" , "brutalno" ili jos nekim koje se danas u zargonu koriste.

Samo sam rekao "Bilo je lepo"...pa sam naravno nastavio na nacin,da je jako odlicno kako se skupila veca grupa ljudi koja je kulturna i koja je dosla na Krajinadu,da proba da ozivi neki duh nasih krajeva,obicaja od predaka,nekih pravoslavnih vrednosti,bez preteranog alkoholizma,radjenja nekih gluposti ili slicno.Jednostavno mi je bilo jako milo biti na takvom dogadjaju i sa takvim ljudima.

Hteo bih da pohvalim ljude oko organizacije Krajinade,njihov trud i volju za odrzavanjem iste.Ne znam bas sve ljude,pa necu da imenujem,da se neko ne naljuti...

Jos jednu lepu stvar mi je omogucila Krajinada i dogadjaji od ove godine..Upoznao sam dosta ljudi,ali omladine.Po prvi put cu jos biti srecniji kada budem isao kuci.Necu terati divlje svinje oko kuce,nego cu se sa pravim ljudima zezati i Liku milu obilaziti.Posto u poslednjih 10 godina samo sa starcima bio(bez uvrede za stariji deo KF).

.....i to je to.Hvala vam svima.Puno pozdrava i vidimo se u zavicaju,a dogodine i na Krajinadi 2010.Sve najbolje..... @->- ;>)/ :]]

E Miloše, naš Miloše @->-

Jako nam je drago da ste svi poneli tako lepe utiske a bogami i naši utisci su slični vašim, samo što je malo lakše nama koji smo bili tamo i prošle godine, malo lakše. Videćeš o čemu ti pričam kada budeš došao dogodine :]]

Kad spominjete organizaciju Krajinade treba da znate da ste svi vi deo ekipe koja je pripremala ovogodišnju Krajinadu. Svaki osmeh koji ste doneli sa sobom, svaki stisak ruke koji ste podelili sa nama, svako zrnce radosti koja se ulila u naša srca kada smo se sreli, onako svi zajedno ... Sve je to NAŠE ;D

A za pesme ne brini, mnogi nisu znali pa su naučili :D

Da, nismo napomenuli da je naš diplomata odbranio titulu zlatnog glasa Krajinade s tim što je ove godine imao pomoć ... Momci svaka čast :}\/

I još jedan lep događaj.Na Krajinadi su se sreli prvi put brat i sestra, znali su da postoje ali se nikada ranije nisu videli tako da za njih datum Krajinade ima i drugu, veliku simboliku. Bilo bi lepo kada bi nam se oni ovde oglasili, da čujemo njihove utiske, valjda su se do sada sredile emocije, koliko toliko ...

Ja ne znam MilošeNS gde si ti na Krajinadi video neke starije likove, ma tamo samo omladina bila ;):D:D