Sign in to follow this  
haubica

razgovor sa drugom stranom

Recommended Posts

prvo da Vas pozdravim i nisam provokator.Naime živim u Hrvatskoj,djed mi je od Takova ,bio vojno lice u JNA.Baka mi je slovenka i prekomandom završili u Hrvatskoj.Htjela bi Vam postaviti nekoliko pitanja iako nisam nacionalno opterećena i ne mogu za nikoga reći da jesu ili nisu moji.Imam familije i Kraljevu,Kragujevcu,Beogradu i Milanovcu koje rado posjećujem.

Čitajući vaš forum neke stvari su me jako zaboljele.Kada je počeo rat u Hrvatskoj mnogi prijatelji su mi izginuli na obe strane.Moga djeda je posjetila policija i pitali su ga što planira.Rekao im je da misli ostati tu jer u Srbiju nema kome,svi imaju svoje obitelji ,a njegova djeca i unučad su tu,rade idu u školu i čemu sada mjenjati sve.Policija je otišla i niko nikada nas više nije dirao.Stric moj u Kninu Srbin,javi nam je da dolazi po njh vojska Srpske krajine,da će biti gadno i da sele civile u neko selo kod granice da im se ništa ne desi.Tu noć su ih odpeljali u Srbiju i rekli neka se snalaze.On je otišao kod kčerke u Beograd.Drugi dan je došla Neka vojska po njega dala mu uniformu i odvezli ga u Vukovar.Nije ni znao kuda ide.Poginuo je nakon dva dana.Prijatelji od mog djeda naši sugrađani vikali su pred kućom kada je išla kolona Hrv.vojske:Ustaše majku vam.... I tu noć su dobili bombu u spavaću sobu.Ali nakon istrage UN bombu je bacio susjed Srbin da uplaši ostale prijatelje i da pobjegnu u Srbiju prićajući kako ih Ustaše ubijaju.

Hoću samo reći da nas je zavadila TV i ostali mediji,da su mnogi nesretnici stradali zbog tri budale na vlasti i da se dan danas mrko gledamo zbog toga...A ima dobrih ljudi i na jednoj i na drugoj strani...

Nadam se da me nećete banirati jer bi stvarno voljela čuti vaše mišljenje.... POZDRAV IZ HRVATSKE

pa ovaj sajt cijelo vreme i govori to sto ti mislis i pises, milion puta do sada sam napisao da je zlocina i zlocinaca bilo na svim stranama, milion puta do sada je na ovom sajtu bilo poziva da se kazne SVI STVARNI zlocinci, mora se ipak reci da je vec milion puta od strane hrvata i posjetioca iz hrvatske sve to ignorisano i ovaj sajt uvjek iznova predstavljao kao neki monstruozni, 'cetnicki" ili sta ti ja znam ...

eto i ti si ocigkledan primjer mozgoizapranog hrvatskog produkta, dolazis ovamo sa unapored formiranim negativnim misljenjem i ocekujes da neko s tobom normalno diskutuje nakon sto na zavrsetku tvog "izlaganja" napises "nadam se da me necete banirati" ..... mislim stvarno jadno i bijedno

nek mi neko navede JEDAN hrvatski sajt/portal na kojem se jasno i javno osudjuju svi hrvatski zlocinci (poimenicno), na kojem se javno osudjuje medijsko rasplamsavanje medjunacionalne mrznje, neka neko navede samo jedan takav hrvatski sajt koji je to uradio i osudio jasno i glasno na nacin na koji se to uradilo na Krajinaforce kad se radi o srpskim zlocincima i ostaloj bagri

samo JEDAN sajt (ja ga nisam nasao) ...... eto toliko

Uvjek kad se neko javlja sa druge strane grane, početak dialoga izgleda ovako

"prvo da vas pozdravim,nisam nacionalno "opterečen/a",nisam "provokator" itd ".

"Molim vas nemojte me banirat",a onda poslje otkriju svoje pravo ustaško lice,u svakom postu sve više ;]\/ ::D

Još se ne rijetko predstavljaju ženskog roda,a u biti su ujaci.

Tako se i ti predstavljaš ženskog roda,nisi ničim "opterečena",oćeš dijalog,a imaš nick "haubica" ;]\/

Čudan nick za "nacionalno neopterečenu",imam ope osjećaj da se radi o provokatoru (muškog roda) :D

Pa "haubice" koju temu prvo da načnemo ?

Veliš tebe i tvoje nije dirala hrvatska policija,sve bilo ok. s hrvatske strane.

Vidiš ja i mnogi drugi na ovom sajtu imamo sasvim drugačija iskustva,od bacanja bombi na naše kuće,istjerivanja sa radnih mjesta,ubijanja,i na kraju protjerivanja sa naših vjekovnih ognjišta !

Jesu ti takve stvari poznate ?

Pa dobro zemo Banija sto napade zenu tako,samo e iznjela svoje viđenje i dapace nije nista negativno napisala a ti je proanalzira da sam se pravo nasmijao ;D:]]

Na početku oni ništa negativno ne pišu,a poslje ćeš vidjet :D

Iz posta u post sve "bolje od boljeg".

To je već milion puta viđeno na KF :D

A mislim i da se ne radi o ženi,nego maskiranom uji :D

Što isto nije prvi put,da se ujaci predstavljaju u suknji na KF ;D

Na početku oni ništa negativno ne pišu,a poslje ćeš vidjet :D

Iz posta u post sve "bolje od boljeg".

To je već milion puta viđeno na KF :D

A mislim i da se ne radi o ženi,nego maskiranom uji :D

Što isto nije prvi put,da se ujaci predstavljaju u suknji na KF ;D

Est ruku na srce nick je malo cudan za zemsko al nes ti stvari 8)

al isto ste i za mene mislili da sam provokator dok nijesam napisao neke stvari iz prve ruke

tako da stander zemo sa analizama bar do treceg posta :]]

Moga djeda je posjetila policija i pitali su ga što planira.Rekao im je da misli ostati tu jer u Srbiju nema kome,svi imaju svoje obitelji ,a njegova djeca i unučad su tu,rade idu u školu i čemu sada mjenjati sve.Policija je otišla i niko nikada nas više nije dirao.

Haubice objasni molim te zasto ga je policija uopste posjetila??????????? srpski_smajli_kalas.gif

Moga djeda je posjetila policija i pitali su ga što planira.Rekao im je da misli ostati tu jer u Srbiju nema kome,svi imaju svoje obitelji ,a njegova djeca i unučad su tu,rade idu u školu i čemu sada mjenjati sve.Policija je otišla i niko nikada nas više nije dirao.

Haubice objasni molim te zasto ga je policija uopste posjetila??????????? srpski_smajli_kalas.gif

Mozda zato sta e bio vojno lice u JNA a takve stvari kao ''posjeta'' su bile praksa :]]

prvo da Vas pozdravim i nisam provokator.Naime živim u Hrvatskoj,djed mi je od Takova ,bio vojno lice u JNA.

Imam familije i Kraljevu,Kragujevcu,Beogradu i Milanovcu koje rado posjećujem.

Moga djeda je posjetila policija i pitali su ga što planira.Rekao im je da misli ostati tu jer u Srbiju nema kome,

Nadam se da me nećete banirati jer bi stvarno voljela čuti vaše mišljenje.... POZDRAV IZ HRVATSKE

Pa dobro zemo Banija sto napade zenu tako,samo e iznjela svoje viđenje i dapace nije nista negativno napisala a ti je proanalzira da sam se pravo nasmijao ;D:]]

Žensko sam,majka troje djece koja su učena od malena da ne mrze nikoga.Htjela bi samo znati da li mi možete reći da kada će se spominjati zločini ovih ili onih još od turaka pa do danas???? Ako se idemo svetiti za sve što nam je neko učinio,koji narod na ovom svijetu će ostati živ????Ratovi se vode od uvijek i nemogu proći bez žrtava na obe strane.

Koja će biti zadovoljština ako ponovo bude rat i recimo dobije se krajina???? Opet će nekome netko poginuti i biti istjerani sa ognjišta.I kad završi ponovo će ta djeca mrziti i odrastati sa ciljem da se svete nekome....Samo ne vidim krajnji cilj svega toga...ČEMU SVE TO??? jel trebamo krenuti od onih čiji su nam preci rezapeli Isusa??? Ili onih koji su naše pradedove nabijali na kolac??? Koga prvo treba riješiti???

nema vajde od toga...to bi išlo u nedogled. Vjerute mi da mlade generacije uopće ne gledaju na vjeru i naciju..slušaju narodnjake i vole se međusobno..IMA onih koji su u ratu izgubili nekoga pa su zagriženi ali gdje ih nema???

ne znam možda me netko shvati od vas a možda ću ostati neshvaćena.

Da predpostavim ponovo neki vid Juge ili "Bratstva i jedinstva",ako sam u pravu onda si mnogo bolesna zena i trebalo bi da trazis pomoc pre nego se "rak" rasiri

Vjerute mi da mlade generacije uopće ne gledaju na vjeru i naciju..slušaju narodnjake i vole se međusobno..

da se to primjetiti...posebno po tompsonovim koncertima...

Vjerute mi da mlade generacije uopće ne gledaju na vjeru i naciju..slušaju narodnjake i vole se međusobno..

Воле се толико да се убише од љубави. Него, ово са народњацима, шта оно би са Брениним концертом у Загребу, одржан, није одржан, одржан уз велики протест ветерана домовинског рата, чини ми се да ипак није одржан. pravila.gif

Значи концерт Лепе Брене вријеђа понос ветерана домовинског рата а Тупсонови концерти који би у свакој нормалној европској земљи (Француској, Енглеској, Њемачкој, Аустрији, Италији, Шпанији итд.) били забрањени, не сметају. Гдје је та љубав и то слушање народњака?

Pa moj tata nije bio vojno lice pa je dobio poziv ne jednom srpski_smajli_kalas.gif

A moga su odveli s posla,na informativni razgovor.Razgovor je trajo ni manje ni više tri mjeseca,plus porcija batina svaki dan.Dobro je prošo,osto je živ,mnogi koji su privedeni na "informativni razgovor" nisu se nikad više vratili !

Tolko o tome kako "demokratska hrvatska policija" nije nikog dirala :D

Htjela bi samo znati da li mi možete reći da kada će se spominjati zločini ovih ili onih još od turaka pa do danas????

Haubice,kažeš da si majka troje djece.I onda navedeš ovakvu rečenicu kao ova gore citirana,nemogu da vjerujem.Neznam za cijelu NDH ali u toku rata samo na Kordunu ubijeno je 6648 djece do 14 godina starosti.Jedini logor za djecu u svijetu u toku drugog svjetskog rata postojao je u NDH i to blizu glavnog grada "ljepe vaše" u Jastrebarskom za dva mjeseca postojanja kroz njega je prošlo preko 3000 srpske djece od toga preko 2000 djece sa Kozare,naravno Srpske djece,u njemu je ubijeno za samo dva ipo mjeseca 727 djece,možda su za tebe ovo samo brojke i možda za tebe ovo ne bi trebalo spominjati.Ovo su ti samo neki od zločina prema djeci koje smatram jednim od najtežih zločina,počinili su ih ustaše i hrvatska vojska i katolička crkva i hrvatski narod.A sada vam se po hrvatskoj šeta mladež u ustaškim uniformama zadojen mržnjom prema Srbima,ako djecu vaspitaš u "katoličkom duhu" dobro razmisli šta bi ona mogla postati jer veliko zlo dolazi iz vatikana i katolicizma,a to mora jednom da vam se obije o glavu...Razmisli još jednom o svemu jer ovo što sam ja naveo nisu samo brojke to su djeca,svaki broj je jedno dijete,zar stvarno misliš da to ne bi trebalo spominjati,ako još uvijek misliš onda nisi za osudu nego za žaljenje...Pozdrav...

A moga su odveli s posla,na informativni razgovor.Razgovor je trajo ni manje ni više tri mjeseca,plus porcija batina svaki dan.Dobro je prošo,osto je živ,mnogi koji su privedeni na "informativni razgovor" nisu se nikad više vratili !

Tolko o tome kako "demokratska hrvatska policija" nije nikog dirala :D

Ja kada sam se vratio u Hrv prosao sam tri edan u Zg pa u Šibeniku i na kraju u Kninu dje su mi prjetili da imadem u 24h napustiti Hrv u protivnom....I u Zg je bila dobra scena ja kod njega on vice na mene provocira,prjeti i nakraju vide da ja ne regiram jerbo e covjek prije mene izasao sav bljed tresao se ka list..i nista ja sjedim i pricam sa mojim a dolazi neka njegova zenska bice tajnica kao blizu mene ko fol slaze papire a sve sluza da vidi esam li se uplasio jadni nebili nezanaju ki e Dasan 8)

i kad viđase da neuspjelo posalju me u Šibenik pa Knin da me tamo obrade.

A u vezi sa ovijem gore ja sam vavje tvrdio da mi obicni ljudi nijesmo krivi za rat nit bi se trebali mrziti međusobno

ljudi se ne djele po nacionalnosti a vi ovdje napadete zenu bez ikakvih temlja i osnova nemozete ednom Hrvatu zato sto je Hrvat staviti na teret zlocine NDH,Jadovno,Jasenovac eto ja bi na vasem mjesto radje pitao sta misli o pavelicu pa onda iznosio zakljucke ;)

Dasane,takvo razmišljanje "nisu svi Hrvati krivi za zločine" nas je i dovelo ovdje đe smo,zato nas i nema u Krajini.Jer da naši stari nisu imali takvo razmišljenje poslje onog rata i da su bili nacionalno osvješćeni izborili vi se i dobili bi autonomiju u Hrvatskoj odma poslje drugog svjetskog rata a tad bi situacija bila drugačija vjeruj mi.Ako gledaš hrvatsku televiziju samo pogledaj koliko truju djecu i uče ih da mrze Srbe.Al vrhunac svega,prije neki dan dječiji film,kao djeca zalutala u planini pa naiđu na "srbe-četnike" pa ih četnici kindapuju i... bože ti sačuvaj kakva tema.To je dječiji film,što misliš kakvi debili će im djeca postati...uostalom i nemogu postati bolji nego što su im bili đedovi i očevi...Naravno,ne trebamo mi kao oni učiti djecu da mrze ikoga,ali ih treba učiti da budu oprezni i da ih upoznamo sa istorijom i tradicijom a ona će sama donjeti zaključke sa vremenom i to nepogrešive vjeruj mi...

Dasane,takvo razmišljanje "nisu svi Hrvati krivi za zločine" nas je i dovelo ovdje đe smo,zato nas i nema u Krajini.Jer da naši stari nisu imali takvo razmišljenje poslje onog rata i da su bili nacionalno osvješćeni izborili vi se i dobili bi autonomiju u Hrvatskoj odma poslje drugog svjetskog rata a tad bi situacija bila drugačija vjeruj mi.Ako gledaš hrvatsku televiziju samo pogledaj koliko truju djecu i uče ih da mrze Srbe.Al vrhunac svega,prije neki dan dječiji film,kao djeca zalutala u planini pa naiđu na "srbe-četnike" pa ih četnici kindapuju i... bože ti sačuvaj kakva tema.To je dječiji film,što misliš kakvi debili će im djeca postati...uostalom i nemogu postati bolji nego što su im bili đedovi i očevi...Naravno,ne trebamo mi kao oni učiti djecu da mrze ikoga,ali ih treba učiti da budu oprezni i da ih upoznamo sa istorijom i tradicijom a ona će sama donjeti zaključke sa vremenom i to nepogrešive vjeruj mi...

Da sa tim se slazem da to ne trazenje ili ne odobravanje nijesam upucen je bila velika greska trebali smo dobiti autonomiju

i 45 je traziti svim silama.Ali jopet zemo nemozes svim Hrvatima nabiti taj osjecas krivnje otaj krivac ima ime i prezime

bilo je na RTS-u prica o ednom Hrvatu iz Banja Luke koji je spas'o masu Srba ispred ustaskog noza imas takih primjera masu

ja sam Srbin Ličanin iz Partizanske obitelji moj đed bi na spomen Četnika vavje govorio pored sebe radje casnog hrvata neg Srbina Četnika Talijanski podrepasi na platnom spisku ustasa em nas izdali i napali zajedno sa Talijanima.Zna se ko je kome tu okreno leđa i ko je sa kim branio Srb a ko ga napadao jos tamo pocetkom 1941 :D

Ne bi želio da se ova naša rasprava pretoči kao mnoge teme na ovom forumu na to da li su četnici ili partizani bili u pravu.Vidiš i ja sam iz partizanske porodice svih petorica braće bili su partizani prvoborci,a neznam koliko si upoznat sa istorijom,8. kordunaška divizija je veliki dio rata provela u Lici i u borbama po Lici.E ovo je priča mog đeda..cijeli bataljon je ušao kasno noću u jedno selo u Lici,i onda su borci krenuli po kućama da svako sebi nađe prenoćišta.Ušavši u jednu kuću đed zatiče pet četnika koji tu spavaju i kad su ga vidjeli ne zna se ko je više bio iznenađen.U svemu tome đed ih pozdravi i reče im da je selo puno partizana i bi bilo najbolje da krenu.Na šta su se oni zahvalili u otišli,đed naravno ovo nikome nije rekao osim braći...Da ne davim više šta je poenta priče možda da su se pobili i da su bili zagriženi i jedni i drugi ne bi bilo danas šest srpskih familija a pošto je i moj otac rođen poslje drugog svjetskog rata ne bi bilo ni mene,o tome ti pričam ne treba da se svađamo i ubijamo i nanosimo nesreću jedni drugima već da radimo svi sa jednim ciljem a to "nisu svi Hrvati krivi",nisu pojedinačno ali kriv je hrvatski narod i to nesmijemo da zaboravimo...

Ma slazem se zemo nijesam ja rekao da su nuzno svi Cetnici bili taki pa masu ih je kad je vidilo kakav zulum vlada u Cetnicima preslo u Partizane i postali ravnopravni borci za slobodu nego imades pravo oto e vec neka druga tema.

Ali ovdje grijesis u ednoj stvari ''ali kriv je hrvatski narod'' nemoze zemo biti kriv cjelokupni narod nije ni Njemacki,Japanski,Americki a ni Hrvatski,e i tu zlocinacku Ndh opciju nije izglasao cjeli Hrv narod vec su je stvorili Njemci i Talijani uz domacih jadnika i bjede za razliku od Njemaca koji su glasali za Hitlerovu opciju pa opet nemozes reci da je Njemacki narod zlocinacki. :]]

Da,ali je cijeli hrvatski narod objeručke prihvatio ndh i ćutio dak su se dešavali pokolji od strane njihovih ustaša,i dok su nicali logori po ndh i dalje su ćutali i dok su klana srpska djeca i dalje su ćutali e a kad su vidjeli da će morati da plate te zločine svojih ustaša krajem rata su krenuli u većem odzivu u partizane i na kraju kao postali ravnopravni antifašistički borci.A šta očekivati od onih koji su 41.dočekali njemce sa cvijećem pa 45.partizane sa istim cvijećem...Samo zemo neznam jesi li upoznat,možda nisi čuo za "Kordunaški proces" kad je očišćen od strane komunista i Andrije Hebranga onaj ostrašćeni dio srpske inteligencije sa Korduna koji su inače bili većinom prijeratni komunisti ali su već 1944.uvidjeli da su Srbi neravnopravni u NOB-u u Hrvatskoj,pa za "Kordunaški ustanak" koji je bio poslje rata a koji su digli bivši partizani,tako da zemo nije nama u Krajini komunizam donio ništa dobro a ljudi su tek pred kraj rata i neposredno poslje njega uvidjeli da nam partija nije majka nego maćeha,ko je bio pametan ćutao je, a ko nije završio je na golom otoku.Dokaz za to je hapšenja najistaknutijh Srba u KPH,Stanka Opačića,Žigića,Brkića i Rapajića,navodno rezolucija IB-a a vrlo dobro se zna zašto su poslati na goli otok,jer su bili neposlušni i smetali.Tako da zemo ni komunizam nam nije bio majka...Komunizam je donio samo dobro onima koji su Krajiške "bajte i blatnjare" zamjenili sa vilama na Dedinju i stanovima po Beogradu,ali ti su veoma brzo i zaboravili ko su i odakle su,o njima ne vredi trošiti riječi...

Znam na kakvo gebelsovsko ustasko smece od filma mislis ( mada mi se cini da je serijski film u nastavcima bio)...

Srbi su u tom "filmu" prikazani u uniformama Jna i srpske policije,svi neuredni, primitivni i prosti, naravno zovu se Simo i Zika, brekcu stalno, to je cisto malo dodatak da bi deca u Hrvatskoj osim Srba iz Krajine mrzela i Srbe iz Srbije, posle gledanja tako bolesnog filma ::) ...

Ne bih da gresim dusu, ali mislim da je sporednu ulogu u tom sranju od filma, koji sluzi da podstice mrznju prema Srbima, igrao i Frano Lasic...

Posle glumljenja u tako necemu, ( do duse nije glumio Srbina, ali bez obzira ucestvovao je licno u opstoj antisrpskoj histeriji koja se i danas nesmetanom zestinom sprovodi u Hr) taj "covek" zivi boemskim zivotom u sred Beograda, pa jos se bavi i ugostiteljstvom...

Nisam za mrznju, to je samo za bolesne kvazi narode koji se po tome prepoznaju...Sto se njega tice, da sam u vlasti urgirao bih da bude proglasen za personu non grata u Srbiji i kulturno prepracen do granice kod Batrovaca...

Pa nek boemise po zagorju...

Siguran sam da bi nas i sami Hrvati vise cenili posle takvih poteza...

Mada kakva nam je vlast, ne bi me zacudilo da i krezubi domoljub iz Cavoglava zakaze koncert u Bg-u za koju godinu, ili bar u Zemunu...

P.S. Lepo je rekao Ducic : " Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato sto su mnogo hrabri vec zato sto se nicega ne stide...Tako se i on verovatno ne stidi svoje "uloge" u takvom smecu od filma...

На Томсоновим концертима омладина у усташким униформама све пуца од љубави, млади се воле све у 16. Тотална толеранција. Брена је коликој а знам имала бар 2000 полицајаца да је заштите од којекавих удруга и удругица, које исте те униформе носе и по Блајбургу и купују их што себи што и дјеци од пар година.

Види се једна негативна енергија и затрованост у тим људима. Можеш мислити, Лепа Брена вређа њихово достојанство, достојанство им је отишло кад су набили те усташке капе на главу.

Хаубица - е јеси нашла надимак, свака ти част !!!

eto, nisam odolio da se i ja ne ukljucim u ovu temu sto je postavila/o avatorka ili avator.

prije bi se osvrnio na samu rijec "haubica". što je to haubica? sama riječ je ceskog porijekla i nosi ime houfnica. to tesko oruzije je prvi put upotrebljeno u prvom svjtskom ratu, a u drugom su je dogradili i to orudje upotrijebili za masovno ubijanje ljudi. najpoznatija haubica prvog svjetskog rata je njemacka haubica cal. 420 mm koja se zvala "debela Berta" koju su njemci upotrijbili u prvom svjetskom ratu na zapadnom frontu.

e, sada zasto bas nasa "hubica" uze za svoj avator bas tesko orudje ma masovno unistavanje a ima se za osobu koja osudjuje ratove, ubijanja. majka troje djece, rodbina na na svim meridijanima itd itd itd. to me je sve potaklo da ovo napisem, sto s am napisao.

vjerujem, da bi joj bolje pristojalo npr. ime nekog cvjeta reciomo mimoze pa bi slika bila sasvim drugacija.