Sign in to follow this  
haubica

razgovor sa drugom stranom

Recommended Posts

"haubica' je jos jedna u nizu prozirnih koji ovdje dodju prodavati muda pod bubrege, kao dobri domacini dali smo joj/mu sansu, a sad aj bajjjjjj

toliko od onih "koji nemogu da te shvate"

idi na thompsonov koncert pa urlaj "za dom" i slicno, tamo ces biti kao kod svoje kuce i bices shvacena ...

''ali kriv je hrvatski narod'' nemoze zemo biti kriv cjelokupni narod nije ni Njemacki,Japanski,Americki a ni Hrvatski

To je čisto stvar opreza i ništa drugo. Niko ne krivi cijeli narod ali Srbi nakon ndh i nakon 1995 vide sve bolje i bolje. Hvala bogu od toga će imati samo koristi.

U vrijeme ndh ljudi su bodeni kao stoka 4 godine a niko živ nije protestirao. Kako je to moguće ? Šta su Hrvati radili ? Jesu srbosjek izrađivali pa nisu imali vremena ? Činjenica je da su masovno prihvatili ustaše i njihovu ideju ! To sve govori .... Kod Hrvata je usađeno u glave da oni danas (većina) za vrijeme ndh i ustaše kažu "ma bilo je tu grešaka i nije trebalo baš tako ali zli Srbi i četnici su to zaslužili" Vidiš, njima je taj program toliko duboko usađen da i nakon stravičnih pokolja i logora oni i dalje misle da su Srbi sami tome pridonjeli.To ti je realnost. i naravno kao i u najgorem scenariju nakon ustaša evo ti drugih - komunista, jer što bi Srbi normalno živjeli, ma daj nemoj, pa nema šanse, ajmo im barem oduzeti teritorij i ubiti im srž nacionalnog bića.... e i tako su dodatno gazili i uništavali Srbe. Kod Srba je problem što svaki sam mora dobiti po glavi od njih da bi konačno shvatio šta je to i šta mu je dalje činiti po pitanju Hrvata. Jednostavno rješenje je biti na oprezu i ne mrziti nikoga od njih ali oprez uvijek i uvijek. Na kraju krajeva mržnja izjede tebe samoga.

Da,ali je cijeli hrvatski narod objeručke prihvatio ndh i ćutio dak su se dešavali pokolji od strane njihovih ustaša,i dok su nicali logori po ndh i dalje su ćutali i dok su klana srpska djeca i dalje su ćutali e a kad su vidjeli da će morati da plate te zločine svojih ustaša krajem rata su krenuli u većem odzivu u partizane i na kraju kao postali ravnopravni antifašistički borci.A šta očekivati od onih koji su 41.dočekali njemce sa cvijećem pa 45.partizane sa istim cvijećem...Samo zemo neznam jesi li upoznat,možda nisi čuo za "Kordunaški proces" kad je očišćen od strane komunista i Andrije Hebranga onaj ostrašćeni dio srpske inteligencije sa Korduna koji su inače bili većinom prijeratni komunisti ali su već 1944.uvidjeli da su Srbi neravnopravni u NOB-u u Hrvatskoj,pa za "Kordunaški ustanak" koji je bio poslje rata a koji su digli bivši partizani,tako da zemo nije nama u Krajini komunizam donio ništa dobro a ljudi su tek pred kraj rata i neposredno poslje njega uvidjeli da nam partija nije majka nego maćeha,ko je bio pametan ćutao je, a ko nije završio je na golom otoku.Dokaz za to je hapšenja najistaknutijh Srba u KPH,Stanka Opačića,Žigića,Brkića i Rapajića,navodno rezolucija IB-a a vrlo dobro se zna zašto su poslati na goli otok,jer su bili neposlušni i smetali.Tako da zemo ni komunizam nam nije bio majka...Komunizam je donio samo dobro onima koji su Krajiške "bajte i blatnjare" zamjenili sa vilama na Dedinju i stanovima po Beogradu,ali ti su veoma brzo i zaboravili ko su i odakle su,o njima ne vredi trošiti riječi...

Pa ko kaze da nije bilo Hrvata u Nob-u i na pocetku rata ?

Pa i u cjeloj Evropi su docekivali Njemce sa cvjecem al opet ko je docekivao jel cjeli narod?

I Titov rezim nije bio demokracki i nemoze se zakljuciti da je bio samo protiv Srba bila je ideoloska drzava i jedno partiska diktatura koja je gusila sve pokrete koji su je ugrožavali bilo to Hrv Maspokovci ili Srpski liberali.

A u vezi sa hapsnjem hapislo se sve koji su bili protiv trenutne partiske linije a da je bila maceha zemo neznam

tek sad vidimo kako je i ednim i drugim

Znam na kakvo gebelsovsko ustasko smece od filma mislis ( mada mi se cini da je serijski film u nastavcima bio)...

Srbi su u tom "filmu" prikazani u uniformama Jna i srpske policije,svi neuredni, primitivni i prosti, naravno zovu se Simo i Zika, brekcu stalno, to je cisto malo dodatak da bi deca u Hrvatskoj osim Srba iz Krajine mrzela i Srbe iz Srbije, posle gledanja tako bolesnog filma ::) ...

Ne bih da gresim dusu, ali mislim da je sporednu ulogu u tom sranju od filma, koji sluzi da podstice mrznju prema Srbima, igrao i Frano Lasic...

Posle glumljenja u tako necemu, ( do duse nije glumio Srbina, ali bez obzira ucestvovao je licno u opstoj antisrpskoj histeriji koja se i danas nesmetanom zestinom sprovodi u Hr) taj "covek" zivi boemskim zivotom u sred Beograda, pa jos se bavi i ugostiteljstvom...

Nisam za mrznju, to je samo za bolesne kvazi narode koji se po tome prepoznaju...Sto se njega tice, da sam u vlasti urgirao bih da bude proglasen za personu non grata u Srbiji i kulturno prepracen do granice kod Batrovaca...

Pa nek boemise po zagorju...

Siguran sam da bi nas i sami Hrvati vise cenili posle takvih poteza...

Mada kakva nam je vlast, ne bi me zacudilo da i krezubi domoljub iz Cavoglava zakaze koncert u Bg-u za koju godinu, ili bar u Zemunu...

P.S. Lepo je rekao Ducic : " Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato sto su mnogo hrabri vec zato sto se nicega ne stide...Tako se i on verovatno ne stidi svoje "uloge" u takvom smecu od filma...

Jeste tacno tako film se zove Kanjon opasnih igara koja komedija od filma al nije ni jedina ima Smogovci u Domovinskom ratu koje propagandisticko smece skroz su upropastili otu seriju dotad vrlo dobru :P

To je čisto stvar opreza i ništa drugo. Niko ne krivi cijeli narod ali Srbi nakon ndh i nakon 1995 vide sve bolje i bolje. Hvala bogu od toga će imati samo koristi.

U vrijeme ndh ljudi su bodeni kao stoka 4 godine a niko živ nije protestirao. Kako je to moguće ? Šta su Hrvati radili ? Jesu srbosjek izrađivali pa nisu imali vremena ? Činjenica je da su masovno prihvatili ustaše i njihovu ideju ! To sve govori .... Kod Hrvata je usađeno u glave da oni danas (većina) za vrijeme ndh i ustaše kažu "ma bilo je tu grešaka i nije trebalo baš tako ali zli Srbi i četnici su to zaslužili" Vidiš, njima je taj program toliko duboko usađen da i nakon stravičnih pokolja i logora oni i dalje misle da su Srbi sami tome pridonjeli.To ti je realnost. i naravno kao i u najgorem scenariju nakon ustaša evo ti drugih - komunista, jer što bi Srbi normalno živjeli, ma daj nemoj, pa nema šanse, ajmo im barem oduzeti teritorij i ubiti im srž nacionalnog bića.... e i tako su dodatno gazili i uništavali Srbe. Kod Srba je problem što svaki sam mora dobiti po glavi od njih da bi konačno shvatio šta je to i šta mu je dalje činiti po pitanju Hrvata. Jednostavno rješenje je biti na oprezu i ne mrziti nikoga od njih ali oprez uvijek i uvijek. Na kraju krajeva mržnja izjede tebe samoga.

Neznam zemo da je cinjenica da su masovno prihvatili Ndh pa da samo uzmes Istru u kojoj tomson ne smije pjevati ni dan danaske nemozes reci da su masovno prihvatili a jos dodaj Hrvate iz Dalmacije,Otocja koji su stali rame uz rame sa nama u borbi protiv okupatora pa nemojmo se zavaravati nije u redu da casne Hrvate trpamo u isti kos sa zlocinackim ustasama

:]]

nick name "haubica" bas onako deluje mirnodopski , ma pacifista :) A interesantni su mi ti ustaski komentari ,zao mi je sto ih ovde nema malo vise , nemogu se nacuditi kako ti ustaski mozgovi razmisljaju , totalno neracionalno . Za njih je nebo crveno , voda zuta ... to im je deda ustasa rekao i to je tako ! Otpadnici ...

Jako mi se svidjela ova tema i stavrno mi je zao sto smo je priveli kraju :P

Moram ipak uputiti sugestiju - licnu, nasem dragom Zombiju; nemoj tako ostro brate

pa i "0ni" tj. "Ona" (joj sto sam osjetljiv na prave "Dame" ;D ) treba im pruziti sansu i

priliku da svoje cjenjeno od srca dobronamjerno misljenje izraze.

Nije demokratsi da tako osto napadate "Damu" i to jos s troje djecice, tako okrutno. :(

Dajte ljudi pokazite malo svoje dobro srce, treba je ugostiti i primiti kao sto oni tj. ona su

ugostili nase Krajisnike cak i vise od toga :):(:(

Pa necemo uvjek biti divljaci neobrijani, ovu su nova vremena treba se integrirati, pa mi smo

dio civilizirane, demokratske ujedinjene Evrope :D:D:D

Molim Vas sve da pruzimo zansu ljupkoj "Dami" te da joj pruzimo ruku pomirenja pa da je odvedemo

i kao pravi domacini ugostimo u jednom od nasih poznatih egzoticnih mjesta kao sto je Jasenovac,

Miljevacki plato, Jadovno, Glina, Stara Gradiska ................ :D:D:D

Molim Vas sve da pruzimo zansu ljupkoj "Dami" te da joj pruzimo ruku pomirenja pa da je odvedemo

i kao pravi domacini ugostimo u jednom od nasih poznatih egzoticnih mjesta kao sto je Jasenovac,

Miljevacki plato, Jadovno, Glina, Stara Gradiska ................ ;):D :D

Nemoj se sprdati s ovim svetim mestima !!!

Neznam zemo da je cinjenica da su masovno prihvatili Ndh pa da samo uzmes Istru u kojoj tomson ne smije pjevati ni dan danaske nemozes reci da su masovno prihvatili a jos dodaj Hrvate iz Dalmacije,Otocja koji su stali rame uz rame sa nama u borbi protiv okupatora pa nemojmo se zavaravati nije u redu da casne Hrvate trpamo u isti kos sa zlocinackim ustasama

Dasane,opet grešiš,Istra i otoci nisu bili dio NDH nego su pripadali Italiji,kao ni veći dio Dalmacije,zato su Hrvati sa tih područja išli u partizane,iz razloga što ih se Pavelić odrekao a Tito i KPH im je obećala da će ti djelovi pripasti Hrvatskoj ako krenu linijom NOP-a.Što dovodi opet na zaključak da se Hrvati sa tih područja nisu borili za neku Jugoslaviju ili zato što su "neki tamo" Srbi bili klani i slati u logore već su se borili za Hrvatsku u što većim granicama.Jedino me čudi što Talijani ćute i što su se pomirili sa tim da ove teritorije pripadnu Hravtima.A koga interesuje kakav je bio položaj Srba i položaj Hrvata u NOP-u u Hrvatskoj neka pročita knjigu od Stanka Opačića-Ćanice "Srbin u Hrvatskoj",biće mu sve jasno.

stopsosto ih ima koji su korektni i dobri ali većina, velika većina, su takvi da im nije za vjerovati. jer previše se toga desilo i samo naivac može opet vjerovati. Ja sam sretan da vidim stvari kakve jesu i samo ću koristi imati, ništa drugo. I da hoču ne mogu mrziti Hrvate jer nemam to u duši, ali na oprez i obranu ima pravo svako.

Ja preko oca imam krajišku krv i nekada mi je bilo teško zbog toga u hr, ali kada sada odvrtim fim toliko sam toga spoznao i osvjestio, i nije mi žao, baš suprotno.

Lijepi pozzz tebi

Žensko sam,majka troje djece koja su učena od malena da ne mrze nikoga.Htjela bi samo znati da li mi možete reći da kada će se spominjati zločini ovih ili onih još od turaka pa do danas???? Ako se idemo svetiti za sve što nam je neko učinio,koji narod na ovom svijetu će ostati živ????Ratovi se vode od uvijek i nemogu proći bez žrtava na obe strane.

Koja će biti zadovoljština ako ponovo bude rat i recimo dobije se krajina???? Opet će nekome netko poginuti i biti istjerani sa ognjišta.I kad završi ponovo će ta djeca mrziti i odrastati sa ciljem da se svete nekome....Samo ne vidim krajnji cilj svega toga...ČEMU SVE TO??? jel trebamo krenuti od onih čiji su nam preci rezapeli Isusa??? Ili onih koji su naše pradedove nabijali na kolac??? Koga prvo treba riješiti???

nema vajde od toga...to bi išlo u nedogled. Vjerute mi da mlade generacije uopće ne gledaju na vjeru i naciju..slušaju narodnjake i vole se međusobno..IMA onih koji su u ratu izgubili nekoga pa su zagriženi ali gdje ih nema???

ne znam možda me netko shvati od vas a možda ću ostati neshvaćena.

Cek.. sad me malo i zbunjujes..

Prvo iz ovog razloga.. vecinu ljudi u HR kada pitas ovako nesto, ovakve teme.. svako ce reci to tvoje nauceno "nisam ucena da nikog mrzim".. jel tako?

Niko nikog ne mrzi, a 1990. svi odreda glasali za Tudjmana i HDZ, demokratsku i Nezavisnu Hrvatsku, koji je otvreno koketirao sa utaskom emigracijom, i slikao se pored slika Pavelica.. iako su za vreme II sv. rata bili na suprotnim stranama.. ili mozda na istoj, samo sto nasi dedovi nisu ukapirali da imaju krticu u svojim redovima.

Sto se tice zlocina od turaka na ovamo.. vecina Hrvata se upravo i sprda sa nasom nesrecom, i ponasa se kao da se radi o sacici nekakvih brojeva, il ne znam s cime vise da usporedim. Draga haubice.. to je deo nase istorije.. da, da istorije, koju Hrvati ocigledno nemaju, pa su je morali 1990. poceti stvarati.

Za nasu slobodu dato je milione i milione zrtava ne bi li nikome robovali, niti konjusarili. Nisam primetio da su Hrvati pod Beckom carevinom imali nacionalne ustanke.. vec samo seljacke bune.

A sto vise popustas i prastas zlocincima, to te oni vise kolju i ubijaju.. Srbima je u ime bratstva i jedinstva zapusena usta posle 1945. da cute o NDH logorima i holokaustu koji su preziveli za vreme NDH, gde je receno da su ustase (zlocinci) otisli sa svabama gore u Nemacku.. a da su sada ostali svi dobri ljudi. Vecina tih zlocina 1941-45 nije se kaznila.. samo nekolicina primera. A pojavom Tudjmana 1990. ta uzasna secanja su ozivela.. jer se i sam Francek sprdao sa brojem zrtava u NDH logorima!?

Niko od nas ovde ne zeli rat! upravo iz tog razloga sto kazes.. rat donosi zrtve, ranjene, unistene kuce, progone itd. Nama je 1991. rat nametnut, jer Tudjman nije hteo da uopste cuje da sa Jovanom Raskovicem razgovara o Autonomiji Srba u HR, vec je 26.12.1990. Srbe izbacio iz Ustava, i time je poslat jasan signal sta ce dalje da bude. Samostalna Hrvatska nikada nije ni dovodila se u pitanje.. jugoslavija sama po sebi je neodrziva, iz vise razloga.. i Hrvatska je mogla 1992-93. da postane samostalna.. ali sta onda sa tolikim brojem Pravoslavnih Srba u HR?! Samostalna i etnicki cista Hrvatska je bila jasan cilj, a rat je bio sredstvo da se dodje do tog cilja dodje.. sva sredstva u tome su bila opravdana.

Hrvati su imali aprila 1990. na izborima opciju da glasaju za SKH i Racana.. i da se izbegne rat.. ali to ne dovodi do zeljenog rezultata.

100.000 ljudi na koncertu Tompsona ne govori bas u prilog tvojoj tvrdnji da maladi drugacije razmiljaju.. tim pre sto se na istom tom koncertu nalazi i pola Vlade HR.. Marshevi u Vukovaru su jos bolji primeri, o tome, kako se danas Hrv. drzava ponasa. Letovanja u Hrv. ne mogu da porodju a da neko od Srba ne strada, ili mu automobil ne bude ostecen..

Da ne odgovaram zasebno ovo je za mrki kordun i Om Sai Ram

Cekaj malo oni su se borili za Jugoslaviju zasto mislis da su oni mislili da ce lakse izvuci iz Jugoslavije

nego iz Italije koja je 43e vec bila kapitulirala i ako su mrzili Srbe zasto su se onda opredjelili za suzivot sa Srbima

u Jugoslaviji i stali rame uz rame sa nama a mogli su ostati pod Italijom niko im ne bi branio a ne se boriti

za zajednicku Jugoslaviju to mi nikako nema smisla

Dasane,brate,mislim da se ne razumijemo!Ja sam ti naveo motive koji su opredjelili Hrvate iz Istre,otoka i djela Dalmacije za partizanski pokret,jednostavno je, jer su ih NDH i Pavelić odbacili a partizanski pokret je bio jedina moguća opcija da bi ti djelovi pripali Hrvatskoj.Zar misliš da bi oni rađe živjeli u Italiji nego u Hrvatskoj pa makar ona bila i SR Hrvatska.Oćeš reći da su svi Hrvati koji su bili u partizanima željeli živjeti u Jugoslaviji,zar ti nije dovoljen dokaz za to Franjo Tuđman-titov partizan,janko bobetko-titov partizan,mika tripalo-titov partizan,josip boljkovac-titov partizan,martin spegelj-titov partizan...i još mnogi drugi,toliko o iskrenosti i vjeri u Jugoslaviju i suživot sa Srbima.Koliko se 90-ih godina diglo tih "partizana" u odbranu Jugoslavije,nije ni jedan jer svi su se oni borili samo za hrvatsku a Jugoslavija im je bila nametnuta.Samo su naši đedovi ispali naivni i vjerovali u neki suživot sa Hrvatima a to se nama obilo o glavu,zato i jesmu tu đe smo...

Po toj logici nebi postojao ni edan Partizanski pokret na podrucju NDH jer zasto su se Hrvati pod kontrolom NDH digli protiv

koji je bio njiov motiv ako ne antifasizam.A ovo 90ih nema veze nemoze se motivacija 90ih pripisivati unatrag 41e

pa ko se digao uopce od Partizna da brani Jugoslaviju svi su je htjeli unistiti

Dasane,brate,mislim da se ne razumijemo!Ja sam ti naveo motive koji su opredjelili Hrvate iz Istre,otoka i djela Dalmacije za partizanski pokret,jednostavno je, jer su ih NDH i Pavelić odbacili a partizanski pokret je bio jedina moguća opcija da bi ti djelovi pripali Hrvatskoj.

Ovom logikom moglo bi se ustvrditi da su Srbi u Hrvatskoj masovno pristupili NOP-u, samo da bi se spasili od ustaškog genocida i da u tome nema nikakvog jugoslavenstva, suživota sa Hrvatima, nego taj jednostavan motiv.

Koji su to Hrvatski ustanički krajevi u NDH,da nije Zagorje možda?

A koji su to srpski ustanički krajevi, da nisu možda Niš, Obrenovac, Čačak, Valjevo i Beograd?

Nama je 1991. rat nametnut, jer Tudjman nije hteo da uopste cuje da sa Jovanom Raskovicem razgovara o Autonomiji Srba u HR, vec je 26.12.1990. Srbe izbacio iz Ustava, i time je poslat jasan signal sta ce dalje da bude.

To je ključna stvar. Srbi su kao konstitutivni narod imali pravo na samoopredjeljenje. Da bi im nova vlast tj hrvatska demonska zajednica oduzela to pravo, sve to van zakona. ne bi bilo rata da hdz nije povukao taj potez, Srbi bi ljepo ostali u jugi, iskoristili svoje legitimno pravo. ali nekome nije to odgovaralo...

Pa šta češ više.... jasno kao suza je bilo da žele Srbe protjerati što su i napravili. I na kraju imaš cijelu hrvatsku naciju koja i danas bulazni o agresiji na Hrvatsku. Da ne pričam da je i danas ljudima u hr teško reći da su Srbi, srame se i boje.

To je taj krvoločni vatikan i katolička crkva u hr, i taj utjecaj na svijest onih ljudi koji su jadni i slabi pa se odaju zlu do kraja, dobar su kanal za zlo.

dasane oni su priključili titu i postali partizančine kada je bilo jasno ko dobija rat....

inače su naciste dočekali na zg trgu sa tepisima i oduševljenjem koje se jedino može usporediti sa dočekom u hitlerovom rodnom gradu.

Pa naravno da su bježali u šume najprije od ustaškog noža ,jel misliš da su išli u šumu zato što su svi bili komunisti,znaš narodu na Kordunu,Baniji,Lici,Slavoniji,nije ostalo puno alternativa,ili pod nož ili u šumu.A tamo đe je bila organizovanija KP oni su te Srbske ustanike uspjeli da pridobiju u partizane,a tamo đe je bila jača nacionalistička ideja ti ustanici postali su četnici.Bepo možda nisi upoznat ali i četnici su bili ustanička vojska,možda za vas hrvate nisu ali za nas Srbe jesu i zato su izjednačeni u Srbiji sa partizanima,A ŠTO VI TAKO VAŠE USTAŠE I DOMOBRANE NE IZJEDNAČITE,pa nesmijete od svijeta jer se zna da su bili fašisti opšteprihvaćeni od hrvatskog naroda..A jel to Istra možda ustanički kraj,koja je to poznata istarska jedinica bila i u kojoj se borbi istakla?I ovdje se govori o NOP-u u Krajini i Hrvatskoj a ne o NOP-u u Srbiji,to je druga tema.

Ovom logikom moglo bi se ustvrditi da su Srbi u Hrvatskoj masovno pristupili NOP-u, samo da bi se spasili od ustaškog genocida i da u tome nema nikakvog jugoslavenstva, suživota sa Hrvatima, nego taj jednostavan motiv.

A koji su to srpski ustanički krajevi, da nisu možda Niš, Obrenovac, Čačak, Valjevo i Beograd?

О cemu ti Bepo bulaznis?!!?

Prvi pokolji Srba u NDH su poceli vec pocetkom maja 1941. i to u selu Veljun na Kordunu (odmah je stradalo 500 nevinih dusa.. ne boraca, nego nevinih zrtava). Kordun je inace regija koja je za vreme II sv. rata najvise stradala, po ljudskim gubicima. Shvati da je nesto manje od polovine stanovnika Korduna nestalo!

Ja ne znam jel se ti to pritajeno sprdas sa nama, nasim djedovima, ili sta je ovo? Zasto su samo na antifasistickim proslavama Srba u HR pevana "Na Kordrunu grob do groba".. ne secam se da je tako nesto u hrv. mestima pevano.. Neko ce reci da je previse tuznna.. ok, slazem se.. ali niti su Hrvati voleli Srbe, niti ih je bilo briga za srpske nevolje i stradanja.

Uz Kordun dolazi i Banija. Regija odmah iza Korduna po zrtvama, i stradanjima. 6. maja 1941. nastaje u Glini i okolnim selima veliki pokolj, ubistva, i paljenje kuca. E pa vidis.. vec tada su se Srbi seljaci, digli na oruzije (kuka i motika, jer pusaka nije bilo), i morali su se braniti od toga zla! Pretilo im je biolosko nestajanje, borba za goli opstanak! Bepo, ja se ne secam da su tada nasa braca i komsije Hrvati trcali u pomoc, i spasavali nas od ustasa!

Ne zvanicno ustanak srpskog naroda u NDH, i porobljenoj Evropi je poceo upravo tokom maja meseca 1941. A zvanicno u mestu Srb, u Lici podize se ustanak 27. jula 1941.

Leta 1941. vec su otvorene prve jame pod Velebitom, i napunjene su srpskim telima. Dalmacija, i okolina Knina, je takodje plivala srpskom krvlju.

Upravo u srpskim ustanickim mestima pocinje antifasisticko delovanje, i borba protiv svetskog zla.. Ja ne znam kako je bilo u Zagoriju.. sem onoga da su cvecem docekivani Nemci.. Pored ustanickih krajeva u Srbu, Drvaru, Beloj Crkvi, bilo je i na Ravnoj Gori, jer je i JVO imala svoj antifasisticki pokret i borbu protiv Nemaca. Ravnogoski pokret nije saradjivao sa Milanom Nedicem, odnosno Nemcima.

Ne razumijem te uopšte o čemu pišeš?Koji su to Hrvatski ustanički krajevi u NDH,da nije Zagorje možda?Stvarno te ne razumijem o čemu pišeš?

Evo ti neki Hrv Nop Odredi sa podrucja NDH i sad ti meni objasni koji je bio njihov motiv za borbu ?

Papučki NOP odred

Prvi sisački partizanski odred

12. Daruvarski

37. Papučko-krndijski

42. Podravski NOP odred 10. korpusa NOVJ

43. Podravski NOP oderd 6 korpusa NOVJ

44. Posavski korpus 10 korpusa NOVJ

45. Požeški

52. Prvi slavonski

53. Samoborsko-jaskanski

54. Segetsko-marinski

66. Turopoljsko-posavski

69. Zagorski (Krapinski)

70. Zagrebački

71. Žumberačko-pokupski

dasane oni su priključili titu i postali partizančine kada je bilo jasno ko dobija rat....

inače su naciste dočekali na zg trgu sa tepisima i oduševljenjem koje se jedino može usporediti sa dočekom u hitlerovom rodnom gradu.

Ajde zemo a Nedic i Ljotic su se puno nesto bunili protiv Njemaca stvar je u tome sto je u svakoj zemlji bilo izdajica

sjedinio nas je antifasisticki pokret i on je kao takav bio dobar necemo sad ulaziti u razdoblje Komunizma

Ja ne znam jel se ti to pritajeno sprdas sa nama, nasim djedovima, ili sta je ovo?

Tek si sada to skužio ??? E lik je utukao preko tisuću postova, meni je muka bilo čitati neke stvari ,i onda ide priča da je zombi lak na baniranju.

Pošteniji su oni koji dođu sa nadimkom ujko pa ih brzo spraše sa ove stranice nego ovakvo pisanje tipa bepo gdje nešto kao objašnjava te glumi da mu je stalo do istine a cijelo vrijeme osjetiš gnjusnost u postovima. Bolji je onaj koji otvoreno kaže mrzim Srbe nego ovakvi koji objašnjavaju nešto....e majkemi.

Lik je iz Hrvat i šta ga točno motivira da visi i visi na krajinaforce forumu i to godinama? To ti je ono u Hrvatima.... opsjednutost Srbima.

ajme dasane šta ti pišeš i kakve stvari izjednačavaš. Neka ti Bog podari dar razlučivanja kroz neko ne preteško iskustvo, jer obično ljudi uče i bude se kroz najgora i najteža iskustva. Sretno.

ajme dasane šta ti pišeš i kakve stvari izjednačavaš. Neka ti Bog podari dar razlučivanja kroz neko ne preteško iskustvo, jer obično ljudi uče i bude se kroz najgora i najteža iskustva. Sretno.

Ja nazalost imam teskog iskustva sa prve crte odbrane Krajine do povrtaka u Hrv i naucio sam ednu stvar

nit su svi Srbi ponos dika nit su svi Hrvati ustase .Ja sam edan obicni Srbin Licanin iz Partizanske obitelji

koji ne djeli ljude po nacionalnosti i sto mi je cudno zere pa 90% Srba u Hrv je islo u Partizane

odkud sada odjednom tolika ljubav prema Cetnicima koji su dokazano surovali sa ustasama