aco

Mokro polje/ Ervenik

Recommended Posts

kajman, kako pises cirilicom, dajde i mene nauci.

pozdrav.

Evo prika lako ti je to... Klikces vako: Start -> Control Panel -> Regional and language options -> Languages -> Details -> na kartici Settings imas dugme Add, kliknes na njega -> Izaberes iz prve kucice Serbian Cyrillic

pa ok. Vratice te u prethodni prozor i tu imas dugme Language Bar kliknes na njega i u prozoru koji ti se otvori stikliras to prvo. Tako ce ti se dolje lijevo od sata ikonica sa jezikom i tastaturomkoju trenutno koristis. Klikom na nju mozes mijenjati jezike i tastaturu sa cirilice na latinicu i obrnuto. Ovo pod uslovom da koristis neki od Windows-a .

Zna li se kako zavrsi una legenda o Mukropoljskom blagu , nesto se pise o tome zadnje vreme.

Има блага има , нема ко што је било ал колико је толико је. Зависи све шта подразумјеваш под благом. Тренутно је највеће благо доље едан куњић . Мислим да је само тај један једини у селу.

Па ти си чудо. Хвала на информацији...некако волим ћирилицом.

Мукропољцко благо? Па има тај едан куњић, има нешто оваца и зера коза у Тривића. А некад је било благо али кажу да је то неки странац нашао и одкопао.

Травица , Травица ту си сигурно из рервеника ;) А ти што гунаш то благо деде нам испричај ту легенду да имам шта дјеци причати кад их будем успављива. Та нећу им причати о гусарима и каубојима.

Не знам ништа више него да га је одњело. Мислим да је то стварно било да то њесу приче за дјецу.

Травица , Травица ту си сигурно из рервеника :P А ти што гунаш то благо деде нам испричај ту легенду да имам шта дјеци причати кад их будем успављива. Та нећу им причати о гусарима и каубојима.

Kajmane jel ti to planiras da se zenis u skorije vreme, a komsija a ne hvalis se?!

Ovako ja sam se malo raspitala o tom cupu i cula sledecu pricu: Neki covek iz Like koji je krenuo u rat je zakopao taj cup negde oko Durmica, medjutim video ga je jedan covek iz naseg sela i ukrao taj cup. To je ono sto sam ja cula. Naravno zna se i ko je ukrao to vam moze reci bilo ko iz sela.

а ко ће више знати, видиш да има стотину прича, веле да је било закопано на Јагоднику(оно брдо према Ервенику одаклен се види цијеко Мукро Поље, Динара Промина, Велебит, а кад је љепо време досље буре, кад нема тмине види се море Краинско)... е ту на вр брда и данас имају двије или три рупе мало више од пола метра а једна је љепо оѕидана и у њој је било то благо... однио га је ваљда у Аустрију...

A ko ce ga znati vise. Po tim pricama ispade da ima 50 cupova sa zlatom zakopanih po Mokrom Polju.

A i znas kad krenu te rekla kazala price na kraju ispadne uvek nesto deseto od onog sto je ustvari istina.

Свако добро браћо Крајишници. Моји су преци тј. све до мог ђеда Мирка Вагића живели у Мокром Пољу а ђед ми је колинизирао 1947. године у Крушчић Р. Србија. Имам велику жељу да дођем у Мокро Поље за Мокропољске сусрете па вас молим да ми неко одговори када се то одржава тј. датум и евентуално ко ће гостовати од Крајишких група.