Sign in to follow this  
chule80

Конкурс за песме Крајинаде!

Recommended Posts

zna li se sta od konkursa i pjesama ;)

Ovako.

Predlog ce biti najverovatnije onaj moj i Ljiljin uzet u obzir. Za sada. Zasto?

Zato sto cemo to snimiti u amaterskom studiju, i to ce placa... a para nikada dosta.

E... ono sto je sigurno, da naredne godine ce isto tako i vase pesmice biti snimljene u tom studiju.

Jedan od problema jeste sto za snimanje pesama, snimaju ljudi kojima muzika nije profesionalan posao, sem jedne osobe. Svima ostalima je to jedan hobi, i ljubav. Sto znaci da sve ih treba skupiti na 1 mesto, u vreme kada svima odgovara. Kako pored ove pesme za Krajinadu, trebaju jos 2 pesme snimiti (Oj Krajino, Krajino, i Tamo daleko), to nece moci sigurno da sede celi dan, ili vise dana i da potrose samo na to. Ne snima se pesma samo u 1 cugu.

Zato cemo ugrabiti priliku kada bude bilo vise vremena i para, da se snime i vase pesme. Ja bi voleo da svaka vasa pesma se snimi, sto verovatno i hoce. Samo ono sto nam ne bude potaman, to cu vas kontaktirati i reci sta ce biti korektovano. Korekcije naravno necu samo ja praviti, vec strucno lice mladic po imenu Nikola. Jedan bivsi clan grupe Plitivice.

Tako da znate. Vas trud svakako nece biti bacen... samo cemo sacekati vreme. :(

Pljoska... hvala na interesovanju. Tebe ocekujem na Krajinadi 8)

Nije u redu, postovana Rado, da mi brises postove, postupate anarhisticki, daj malo demokratije?!

"Nisam ja dosao da ubijem postara , ako donosi lose vijesti"...

Al cete dozvoliti, da svako ima pravo na svoje misljenje, (bez vredjanja naravno)...

Samo se mnogi zanesu i misle da su kupili ove stranice...!?

Meni se ne svidja Ojha, oja, oja, oja, ja- pjesma od chuleta,kako sam naveo

neko urlanje kao na stadionu il na Koridi... a rekao sam za ljilju da nije lose, al bi moglo puno bolje.

Sta je tu lose............????????????

Ja nisam kompetentan, da vazem il da budem ziri, to je moje misljenje,

interesuje me ko je to ocjenio (tako kako je ocjenio) ??

Il smo "samog sebe" izabrali, ako je tako, onda nije u redu i krajnje je srabno...

Onda nije trebalo pisati temu kao "Konkurs" il slicno....

Reci cu vam, kao laik, moji favoriti su "pljoska" i "nebeska ptica", sa malo dotjerivanja i malih izmjena

dobre pjesmice (ne himne) to je malo (preglorificiran i uvelican naziv, sto cesto djeluje kontraproduktivno, i lici na sprdacinu, i ako je dobronamjerno), al pomenuti su napisali pjesmice koja bi se mogle pjevusiti...

Zao mi je da se na ovu temu niko ne javlja?!

A svi dizu tri prsta, kako ja cesto kazem " i oni sto niu bili u planu, i oni sto su u ratu nosili gace od jednog komada"...

Rada, sad izbrisi, ili ko vec ima brisalo...

Unapred zahvalan...!

"studenac"

Reci cu vam, kao laik, moji favoriti su "pljoska" i "nebeska ptica", sa malo dotjerivanja i malih izmjena

dobre pjesmice (ne himne) to je malo (preglorificiran i uvelican naziv, sto cesto djeluje kontraproduktivno, i lici na sprdacinu, i ako je dobronamjerno), al pomenuti su napisali pjesmice koja bi se mogle pjevusiti...

Da su svi postovi bili u ovom stilu ne bi bili obrisani. Ovo je tema za pisanje stihova a ne za prepucavanje.

Studenac, ako vam se ništa od napisanog nije dovoljno dopalo zašto niste vi napisali neki stih? Poznato je da to znate da radite.

"studenac"

... a nisam kompetentan, da vazem il da budem ziri, to je moje misljenje,

interesuje me ko je to ocjenio (tako kako je ocjenio) ??

Il smo "samog sebe" izabrali, ako je tako, onda nije u redu i krajnje je srabno...

Onda nije trebalo pisati temu kao "Konkurs" il slicno....

Da ... naslov teme je "Konkurs" a vi nam nudite samo kritike. "Konkurs" podrazumeva takmičenje u pisanju stihova a ne nekog nadmudrivanja i rečeno je da sve što ne budu stihovi biće sklonjeno.

Ja ne vidim šta tu ne valja.

Ma, valja , sve je u redu, cenzura je u pitanju...

Ne umijemo mi da komuniciramo u tome je problem, a ko pise i zna pisati, to ti postovana Rado samo mislis.

"Himnu" napisati, to nije lako vjeruj, samo se mozemo sprdati, sa sobom, i sa vlastim narodom, moje misljenje..?!

A, ti me opogovori, imas na to pravo.

Ja ostajem kod mog misljenja.

I nebi mi palo na pamet da pokusam tako nesto, moje misljenje...

Најпре да вас све скупа поздравим!

Дарија, драго је и нама што си се јавила...

Студенац, разумемо се, лепо је што се јављаш, знам да желиш најбоље, јер те, колико-толико приватније познајем. Само, заиста нам не треба да користимо "тешке" речи, да скећемо са правог пута тако. Људи смо, па би било добро да будемо и разумни и осећајни. Такође смо и различити; и управо та различитост би требало да нас чини богатијим у нематеријалном, али вечном смислу.

Значи, без свађе, напетости, увреда, ...било чега лошег. Једино тако може бити добро; тако можемо урадити нешто корисно, оставити траг и смерницу у души будућег нараштаја- упутство за нове, увек развијеније, али једнако смислене животе.

Треба да учимо, помажемо једни другима, покушавамо, дајемо... Да учимо и научимо да прихватамо критике, али да критикујемо једино и само добронамерно, чисто, искрено, учитељски, родитељски, заштитнички.

Тако и путем приватних порука. Значи, уколико постоје неке недоумице и неспоразуми, да се разреши тамо, мирно, сложно.

Све то ми можемо, зато и јесмо овде где смо!!!

krajisnik.gif

Braco moja,ovo mi se nista ne svidja....zar bar u necemu ne mozemo biti slozni,a to je u pjesmi....

VIDIM DA SU PRORADILE RAZNE SUJETE,SPREMIO SAM PESMU ALI NECU DA UCESTVIJEM U TOME...

SACUVACU JE U SVOM SRCU....

HAJMO LJUDI,POD JEDNU ZASTAVU

DA NAS BUDE U PUNOM SASTAVU

TU JE SESTRA MOJA,TU JE BRAT CHULE

SVE OD LIKE DO JANKOVICA KULE

TU JE RADA,TU JE VITEZ LICKI

TO JE MOJ,BRAT KORENICKI

NEKA KRENE PJESMA,OD STUDENCA

U POEZIJI MU JOS NEMA PREMCA

NEKA KRAJINADA,U SRCU BUDE

O TOME CE POKOLJENJA DA SUDE

SVAKO OD VAS JE,BRAT MI DRAG

NEKA SVADJU,ODNESE VRAG

REF:

KRAJINADO MOJA SVETA

SLAVICEMO TE OVOG LETA

BOZE DRAGI TI NAM POMOZI

DA SLAVIMO U LJUBAVI I SLOZI

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this