• Announcements

• dj-zombi

Nove knjige   07/18/2016

U sekciji foruma "Krajina u knjigama" postavljeno dosta novih knjiga, obavezno pogledati:    6. Licka divizija - ratni put
       Kordun i Lika u NOB
       Kotar Slunj i kotar Veljun u NOR i socijalističkoj izgradnji
       SJENIČAK KRONIKA KORDUNAŠKOG SELA   Ove knjige kao i jos stotine drugih mozete takodje naci i u sekciji sajta "Dokumenti" http://www.krajinaforce.com/dokumenti/index.html          
Sign in to follow this  
Followers 0
ratnik

KARIN-SRPSKO MORE

138 posts in this topic

program world wind 1.3. To je NASA-in program potpuno je besplatan gabarit mu je oko 250MB plus treba da se skinu dve zakrpe pa sve izadje oko 300MB. Srecom sam ja fanatik pa ga skinuh. Kada ga upises treba ti konekcija na internet da bi skidap slike. Kada startujes program imas preko celog ekrana Zemljinu kuglu pa misom zumiras sta ti treba ili u pretrazivac upises ime mesta koje ti treba. Ne mogu sad da nadjem internet adresu,ali javicu cim nadjem. Probaj preko googla ili worldwind.com. Sutra cu potraziti casopis sa adresom. Sa ovakim fotkama bi mogao neko da izradi kartu RSK i da ucrta tacne granice od sela do sela npr. To ostavljam snalazljivijima, mozda neko od moderatora, cisto da i mi mladji imamo sliku pred ocima kakva bese RSK.

Zbogom

pckm76

Postoji UN-ova mapa RSK ! Samo je treba nekako iskopati !

Ja sam vijao GEOKARTU iz Beograda ...oni kazu da imaju malu kartu , a velika karta psotoji u arhivi VJ ... a do nje doci malko je komlikovano !

Hvala ti na linku a ti brate SALJI SLIKE !!! Dobro ti ide :)

E za mene skini Baranju :) BATINU :)

E to je taj program upravo sam nasao casopis svet kompjutera (www.sk.co.yu) od 05.2005. U njemu je objasnjen program na srpskom. Potreban je racunar sa procesorom od 1GHz, 256MB RAM, 3D graficka, 2GB slobodnog prostora na HDD. Velicina programa je 170 MB a zauzima 570MB na HD. Sutra ne radim, pa cu da poskidam jos fotografija i postavicu ih u topic krajina u slici. Cisto da Karin ostane za fotografije iz Karina. A molio bih moderatore da pobrisu ova moja piskaranja za par dana, ili premeste na drugi forum, ako smatraju da ne idu uz temu o Karinu. A kartu Krajine bar onako amaterski (bez razmer i sl) bi mogli da sastave ljudi sa KF svako za svoj rodni kraj iz snimaka, samo je bitna granicna linija da se povuce mada bi prava karta bila super.

E to je taj program upravo sam nasao casopis svet kompjutera (www.sk.co.yu) od 05.2005. U njemu je objasnjen program na srpskom. Potreban je racunar sa procesorom od 1GHz, 256MB RAM, 3D graficka, 2GB slobodnog prostora na HDD. Velicina programa je 170 MB a zauzima 570MB na HD. Sutra ne radim, pa cu da poskidam jos fotografija i postavicu ih u topic krajina u slici. Cisto da Karin ostane za fotografije iz Karina. A molio bih moderatore da pobrisu ova moja piskaranja za par dana, ili premeste na drugi forum, ako smatraju da ne idu uz temu o Karinu. A kartu Krajine bar onako amaterski (bez razmer i sl) bi mogli da sastave ljudi sa KF svako za svoj rodni kraj iz snimaka, samo je bitna granicna linija da se povuce mada bi prava karta bila super.

brate nemoj da vukovar nestavis :) zumiraj maksimalno :) !

Evo skenirao sam deo stare Austrijske karte iz knjige, sa Novigradskim i Karinskim morem. Problem je sto moram da je skeniram do 250KB pa se ne vidi bas najbolje

NovigradiBenkovac-karta.jpg

Vidi ti njih - Karinjana, sada su se poèeli sami družiti, a mi ostali, što

smo maèiji kašalj je li. Samo sam se malo šalio, što naravno mislim

da prihvaæate šalu.

Daj molim te pcmk76, tu kartu što si je postavio pomjeri malo desno i

obuhvati i Zelengrad, da se i mi malo vidimo, i da vidimo kako je to

nekada izgledalo. Oæeš li? Oæeš. Hvala, ti unaprijed.

A za to æu ti reæi ovo: Juèer sam se vratio iz naše Dalmacije i naravno iz

Karina. Mogu vam reæi i svima, da je tamo sama tuga i žalost. Nigdje nikoga nema, sve izgleda pusto, nema naroda koji tamo pripada.

Pozdrav

KAPLJUV

[

quote="pckm76]karin-malakarta.jpg

Pozdrav svima iz Karina i onima koji su ikad bili u Karinu pogotovo lepsoj polovini RATNIKA. Sigurno joj je film Braca po materi omiljen, on je sniman u Karinu uskoro cu postaviti jos par fotki iz sela i mlinica u Mestrovinama, a imam i malu knjizicu o Karinu sto napisa jedan cica iz Karina pa cu da skeniram zanimljive delove za Karinjane i Dalmatince .Cuo sam od rodjaka da je tamo sad jad i beda tu ti se niko nevracam sem nesto staraca da umre. Deda mi je pricao kako je tamo bilo do 73-74 niti struje,vodovoda... a sad kaze da je jos gore, kad cuje price ljudi koji su bili dole. Ja ga pamtim lepog eto imam flasu morske vode iz Karinskog mora od lane, nisam tamo bio vise ne mogu na prste da izbrojim. Kapljuv sve sam u frci al pomericu kartu ovih dana pa ako je Zelengrad na njo imaces ga. A evo postavljam ti najbolji moguci zum Zelengrada. Snimci iz Baranje su u ravnici pa se naziru konture njiva al Dalmacija je krs pa ne mogu da se dobiju takvi detalji.