• Announcements

• dj-zombi

Nove knjige   07/18/2016

U sekciji foruma "Krajina u knjigama" postavljeno dosta novih knjiga, obavezno pogledati:    6. Licka divizija - ratni put
       Kordun i Lika u NOB
       Kotar Slunj i kotar Veljun u NOR i socijalističkoj izgradnji
       SJENIČAK KRONIKA KORDUNAŠKOG SELA   Ove knjige kao i jos stotine drugih mozete takodje naci i u sekciji sajta "Dokumenti" http://www.krajinaforce.com/dokumenti/index.html          
Sign in to follow this  
Followers 0
ratnik

KARIN-SRPSKO MORE

138 posts in this topic

Nastavljam sa opisom Karina i okoline, sada cu postaviti tekst o zivotu u Karinu za vreme Kraljevine Jugoslavije i jos ponesto.

1.jpg

mlinice2.jpg

Karin je imao nekada 5 mlinica sa po 5 mlinova. U mlinici se jos i valjali biljaci u posebnim stupama okruglog oblika, nesto kao bunar. Valjanje traje 24 sata. Na slici se vidi kuda voda ulazi u mlin.

Nasao sam i staru turisticku skicu Karina rukom izradjenu. Zaboravio sam reci da se deo gde protice reka Karisnica zove Mestrovine.

skica2.jpg

mlinice2.jpg

Karin je imao nekada 5 mlinica sa po 5 mlinova. U mlinici se jos i valjali biljaci u posebnim stupama okruglog oblika, nesto kao bunar. Valjanje traje 24 sata. Na slici se vidi kuda voda ulazi u mlin.

ako se neveram neko je pomenuo da je film braæa po majci sniman u karinu i na ovom mlinu?

Mislim da sam ja napomenuo da je deo filma sniman u Karinu. Ako se nevaram u vodenici je sniman deo kada se Zarko Lausevic vraca u rodni kraj da zapali sumu (MASPOK). Pored vodenice on odmara i stavlja limenke kokakole na prozor a uzima vino u dvolitrasu, a da ga mestani ne vide. Vodenica sa slike bi trebala da je bas ta. Kao indirektna posledica pozara majka mu gine na mesalici. Mislim da je deo filma kada ustase ubijaju Srbe maljem u glavu i bacaju u jamu sniman na Karisnici ili se varam. Kad god gledam film meni je sve snimano u Karinu, deo je sniman i u Zelengradu da ne gresim dusu. Pronacicu jos slika Karisnice i vodenica.