Sign in to follow this  
chule80

Фудбал 2009/2010.

Recommended Posts

Het trik Lekića, Zvezda izbacila Dinamo!

Autor: Blic online | 06.08.2009. - 22:43

lekic-v.jpg

U vrlo zanimljivoj revanš utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope Crven zvezda pobedila je Dinamo iz Tbilisija sa 5:2 i posle poraza od 2:0 u Gruziji obezbedila plasman u poslednju rundu kvalifikacija.

Meč velikih očekivanja Zvezdinih fudbalera nije mogao da počne gore po domaće, a auto gol posle minut i po bio je, ispostaviće se , tek uvod u veoma zanimljivo prvo poluvreme. Sever je ljubimce dočeko transparentom “Igrajte za Delije” pri čemu je ime najodanije navijačke grupe crveno belih ispisano markerima preko cele tribine. Ipak, pesma “Pune tribine” nije stigla ni da se završi na samom početku, a gosti su već poveli! Tek što su uzeli loptu i prešli centar gosti su izborili prekršaj na 30-ak metara, a posle centaršuta na sedam, osam metara od gola napadač crveno belih Dejan Leki zahvatio je loptu glavom i savladao nemoćnog golmana Pavlovića.

Već tada se naslutilo da Zvezda više nema šta da traži u dvoboju sa Gruzijcima, ali je ekipa Vladimira Petrovića do kraja prvog dela odigrala vrlo korektno zbog čega je adekvatno nagrađena.

Već u 18. minutu domaći su stigli do izjednačenja, a posle vrlo dobrog centaršuta Pavla Ninkova sa desnog boka Perović se lepo namestio ispred peterca i glavom poslao loptu iza golmana Dinama Lorije – 1:1. Taman kada su momci na terenu uzeli dah, na scenu je stupio golman Pavlović koji se nije proslavio ni u meču u Gruziji. Zvezdin čuvar mreže je u 24.minutu izašao na jedan sasvim bezazlen centršut, ali je umesto da rutinski pokupi loptu nekako uspeo da je ispusti i pogodi protivničkog fudbalera. Ni kriv ni dužan Vasadze je potom lako obezbedio Dinamu drugo vođstvo na meču!

Zvezda je uspela da uzvrati samo 120 sekudni kasnije i to posle male bravure Slavka Perovića na desnom boku i odličnog centaršuta koji je u padu sa peterca u mrežu ubacio Dejan Lekić. Bivši napadač Zemuna postigao je prvenac u Zvezinom dresu, a sačuvao je nešto magije i za sam kraj prvog dela kada je posle fenomenalne lopte Lazetića sa polovine terena uleteo u kazneni između dva fudbalera Dinama i u padu glavom poslao loptu u gol gostiju za totalni preokret!

Zvezda je u prvom delu igrala uglavnom po desnoj strani gde su odlični bili Ninkov i Perović, sa leve strane pretio je Blažić koji je krajem prvog dela pogodio i stativu, a zapažen je bio i Nikola Lazetić. Zvezdina odbrana i nije stavljana na bog zna kakve muke, s obzirom da jeftini golovi na račun Dinama nisu davali povoda gostima da se nešto preterano izlažu ofanzivi.

Zvezda je na startu drugog dela bila na novom početku s obzirom da je ponovo bilo potrebno dati dva gola, a moglo je da bude vrlo opasno već na samom startu da je posle još jednog dobro izgrađenog napada po desenoj starni Ninkov umesto šuta iz mrtvog ugla, savio loptu na peterac ka Lekiću.

Petrović je na nešto manje od jednog časa igre na teren umesto Savia poslao okretnijeg Kadua, a par minuta kasnije Brazilac je pokušao da jeftino iscenira penal. Lekić je lepo zahvatio loptu posle kornera u 64. minutu, ali je lopta otišla pored gola. Napadi po boku bili su sve što je Zvezda pokušavala do kraja meča, pa je još jedan dobar prodor po boku Ninkova završio dobrom povratnom loptom koju u 68. minutu nije imao ko da pokupi ispred gola. Samo minut kasnije Zvezdu je sasekao crveni, tačnije drugi žuti karton Slavoljuba Đorđevića pa je poslednjih 20 minuta domaći tim igrao sa deset igrača. Ipak, ni tu nije bio kraj uzbuđenjima, a posle još jednog naizgeld stihijskog napada cveno belih rezervista Bogdanović izborio se za loptu u kaznenom prostoru uz faul pa je sudija Said Endžimi opravdano dosudio penal. Precizan sa bele tčke bio je Kadu i Zvezda je na 15 minuta pre kraja i sa igračem manje došla na samo gol od četvrte runde kvaifikacija! Već u 77. minutu raspoloženi Bogdanović je sjajno centrirao sa leve srane, a Perović za milimetar promašio loptu glavom na petercu.

U poslednjih deset minuta sa deset igrača ostao je i Dinamo pošto je zbog udaranja Ninkova direktan crveni karton zaradio napadač gostiju Akiremi. Preostalih deset minuta, Zvezda je držala loptu i tražila put do gola, a onda je u 88. minutu Bogdanović ponovo centrirao sa leve strane, a Dejan Lekić između dva igrača Dinama skočio i glavom poslao lotu u dalji ugao Lorije – 5:2 za Crvenu zvezdu!

Zvezda je zaustavnom vremenu možda i oštećena za penal posle faula nad Perovićem, a finiš meča proteko je u koškanju fudbalera oba tima, pogotovo kada je fudbaler gostiju odgurnuo trenera crveno belih.

Francuski sudija Endžimi meč je nekako priveo meč kraju, a Crvena zvezda je mimo svih očekivanja stigla do velike pobede i uz večitog rivala Partizan čeka protivnika u poslednjoj rundi uoči ulasaka u Ligu Evropa.

Crvena zvezda - Dinamo Tbilisi 5:2 (3:2), prvi meč 0:2

Beograd - stadion: Crvene zvezde Gledalaca: 20.000. Sudija: Said Endžimi (Francuska). Strelci: Lekić 2 ag, Vacadze 24, Perović 17, Lekić 26, 45, 87, Kadu 76 p. Žuti kartoni: Perović, Savio, Lomija, Kakubava, Lekić. Crveni kartoni: Đorđević, Akiremi

Crvena zvezda: Pavlović, Ninkov, Savić, Đorđević, Cvetković (od 65. Bogdanović), Isah, Savio (od 57.Kadu), Lazetić, Blažić, Perović, Lekić.

Dinamo: Lorija, Tomašvili, G. Kašija, Digmelašvili, Nergadze, Koškadze (od55. Lomija) , Akiremi, Vacadze, Hmaladze, Kakubava, Š. Kašija.

петак, 07. авг 2009, 14:02 -> 14:15 RTS

Партизан против Жилине, Звезда са Славијом из Прага

Фудбалери Партизана у четвртом колу квалификација за Лигу Европе играће против словачке екипе Жилине, док ће противник Црвеној звезди у четвртом колу бити Славија из Прага.

CZ-Perovic.jpg

Црвена звезда пласирала се у четврто коло квалификација за Лигу Европе након бољег резултата у двомечу са Динамом из Пилисија . У првом мечу у Тбилисију било је 2:0 за Динамо, док су црвено-бели у реваншу на Маракани тријумфовали резултатом 5:2.

Први меч између Славије и Црвене звезде биће одигран у Прагу.

Partizan-pripreme-na-Tari-2.jpg

Партизан је до трећег кола квалификација за Лигу Европе стигао након елиминације од екипе кипарског Апоела у трећем колу квалификација за Лигу шампиона. У првом мечу на Кипру, Партизан је поражен резултатом 2:0, док су изабраници Славише Јокановића тријумфовали у реваншу, на свом стадиону, минималним резултатом 1:0.

Партизан ће у првој утакмици бити домаћин.

Први мечеви заказани су за 20. август, док су реванш утакмице на програму недељу дана касније.

Парови четвртог кола квалификација

У швајцарском граду Ниону жребом су одређени парови последњег кола квалификација за Лигу Европе, а састају се:

ПАОК (Грчка) - Херенвен (Холандија)

Динамо Загреб (Хрватска) - Хартс (Шкотска)

Вердер Бремен (Немачка) - Актобе (Казахстан)

Евертон (Енглеска) - Сигма (Чешка)

БАТЕ Борисов (Белорусија) - Литекс (Бугарска)

НАЦ Бреда (Холандија) - Виљареал (Шпанија)

Лех (Пољска) - Бриж (Белгија)

Фулам (Енглеска) - Амкар (Русија)

Галатасарај (Турска) - Левадија (Естонија)

Теплице (Чешка) - Хапоел Тел Авив (Израел)

Металург (Украјина) - Аустрија (Беч)

Твенте (Холандија) - Карабаг (Азербејџан)

Рома (Италија) - Кошице (Словачка)

Динамо Москва (Русија) - ЦСКА Софија (Бугарска)

Генк (Белгија) - Лил (Француска)

ПСВ Ајндховен (Холандија) - Бнеи Јахуда (Израел)

Лацио (Италија) - Елфсборг (Шведска)

Трабзонспор (Турска) - Тулуз (Француска)

Партизан (Србија) - Жилина (Словачка)

Баку (Азербејџан) - Базел (Швајцарска)

Ајакс (Холандија) - Слован Братислава (Словачка)

Шахтјор (Украјина) - Сиваспор (Турска)

Брондби (Данска) - Херта (Немачка)

Атлетик Билбао (Шпанија) - Тромзо (Норвешка)

Сарајево (Босна и Херцеговина) - Клуж (Румунија)

Рапид Беч (Аустрија) - Астон Вила (Енглеска)

Стеауа (Румунија) - Сент Патрик (Ирска)

Спарта Прег (Чешка) - Марибор (Словенија)

Зенит Санкт Петерсбург (Русија) - Национал (Португалија)

Ђенова (Италија) - Одензе (Данска)

Динамо Букурешт (Румунија) - Слован Либерец (Чешка)

Генгам (Француска) - Хамбургер (Немачка)

Сион (Швајарска) - Фенербахче (Турска)

Штурм (Аустрија) - Металист (Украјина)

Славија Праг (Чешка) - Црвена звезда (Србија)

Бенфика (Португалија) - Ворскла (Украјина)

Васлиу (Румунија) - АЕК (Грчка)

Стабек (Норвешка) - Валенсија (Шпанија)

Intervju sa junakom sinocnjeg meca... u Novostima.

Poker iz rukava

OD tragičara do junaka, od očajnika do pobednika. Dejan Lekić preživeo je paklenih i nezaboravnih 90 minuta u revanšu sa Dinamom iz Tbilisija. Zatresao je prvo sopstvenu mrežu, a onda tri puta gruzijsku i posle velike drame odveo Crvenu zvezde na megdan praškoj Slaviji, na korak do Lige Evrope.

- Bukvalno bih, da sam mogao, propao u zemlju posle autogola već posle minut i po. Bilo mi je neopisivo teško. Koliko sam samo želeo taj prvi gol u dresu Crvene zvezde, a zakačio sam loptu i savladao Pavlovića. Katastrofa! Uspeo sam, ipak, da se vratim, a danas nema srećnijeg čoveka od mene - blista Lekić, dok i dan posle utakmice prima brojne čestitke.

Svašta mu je u drugom minutu prolazilo kroz glavu, centarfor je svoj tim udaljio četiri koraka od prolaza.

- Bio sam u šoku, ali Bog me je pogledao, pa mi se na kraju sve vratilo na najlepši mogući način. Bodrili su me saigrači, Slavko Perović i ostali. Govorili: “Idemo dalje, zaboravi...”

- prenosi Lekić. - To mi je mnogo značilo. Verovali smo da možemo da prođemo i posle šokantnog početka, a publika nas je nosila i pomogla da u neverovatnoj utakmici na kraju slavimo.

Napadač, rođen 7. juna 1985. godine u Kraljevu, postigao je drugi i treći, mnogo važan gol pred odlazak na odmor i na kraju trijumfalni peti, dva minuta pre kraja.

- Golova je bilo i biće ih, ali taj peti mi je najdraži u karijeri. Crvena zvezda je prošla dalje, a ja sam skinuo veliki teret. Ne postoje reči kojima bih opisao sreću koju sam osetio - ističe Lekić.

- Napadač visok 193 cm bio je pod velikim pritiskom. Stigao je iz trećeligaškog Zemuna sa obavezom da postane golgeter velikog kluba, sa mnogo sumnji u kvalitet.

- Slušao sam priče da je neozbiljno da Crvena zvezda dovodi napadača iz treće lige, pa i neke poruke da se vratim tamo posle prvih utakmica! Nije mi bilo ni do čega! Verovao sam, međutim, da moraju da dođu bolji dani - sada je srećan Lekić.

Novi golgeter crveno-belih ostaje čvrsto na zemlji:

- Ne smem da poletim. Ni Zvezda, ni ja, ne možemo da živimo od jedne utakmice.

Mnogi smatraju da je ovaj tim najmanje kvalitetan u poslednje vreme. Novca za zvučna pojačanja nije bilo, a trener Petrović je stalno isticao: “Nismo pijani milioneri da se razbacujemo, ponašamo se domaćinski”. Ali, ogromnim srcem Zvezda je preskočila prve dve evropske prepreke.

- Osećalo se pomalo to nepoverenje, ali jednostavno, u takvoj situaciji smo danas. Zbog svega nam neverovatno znači podrška navijača, pred kojima, nije fraza, ostavljamo srce na terenu. Na dve utakmice na “Marakani” postigli smo devet golova, što nije mala stvar - kaže Lekić.

Crvena zvezda je odigrala još jednu nezaboravnu evropsku utakmicu, koja je mnoge podsetila na bitke sa Dinamom iz Berlina 1978. godine (2:5, pa 4:1 u Beogradu, posle vođstva gostiju). Tada je na terenu vojevao Vladimir Petrović...

Na јučerašnjem žrebu u Nionu određeni su parovi plej-ofa za LŠ, a derbi kola biće duel Seltika i Arsenala.

U delu žreba u kom nisu šampiona igraće se i mečevi Sporting – Fiorentina, Panatinaikos – Atletiko Madrid, Lion – Anderleht i Temišvar – Štutgart.

10 pobednika dvomeča pridružiće se preostalim ekipama u šeširima za žreb za grupnu fazu Lige šampiona, koji će biti održan 27. avgusta u Monaku. Poraženi timovi će postati učesnici premijerne sezone Lige Evrope.

Da je Partizan uspeo da savlada APOEL, protivnik bi mu verovatno bio Red Bul iz Salcburga, jer bi "crno-beli" bili nosioci umesto Makabija.

Prve utakmice se igraju 18. i 19. avgusta, dok su revanši na programu 25. i 26. avgusta.

Parovi plej-of runde pred LŠ:

Ekipe koje nisu šampioni:

Lion - Anderleht

Seltik - Arsenal

Temišvar - Štutgart

Panatinaikos - Atletiko Madrid

Ekipe koje su šampioni:

Šerif - Olimpijakos

Salcburg - Makabi Haifa

Ventspils - Cirih

Kopenhagen - APOEL

Levski - Debrecin

A vidiš Čule,jesam ti lijepo rekao da je Zvezda jača od Dinama (T),a nisi mi vjerovao.

Od sada ćemo ovako,ja kažem ti uplaćuješ u kladionici,a dobit dijelimo popla na nekoj večeri u BG.

Inače u nas crni tjedan za nogomet.Svi su izgubili,svi! Dinamo pukao protiv Salzburga.Nemam komentar.

Hajduk od Žiline,bilo poslije belaja...uprava otišla,trener sa infarktom u bolnici,itd.

Slaven od Tromsa,koji nije baš tako slab kako se pisalo,jbga,igrali su oni i Ligu prvaka.

Rijeka od Metalista,očekivano!

Dinamo sad ide na Škote (Hearts) za Europsku ligu,ostali doma čekaju nova poniženja iduće godine!

A vidiš Čule,jesam ti lijepo rekao da je Zvezda jača od Dinama (T),a nisi mi vjerovao.

Od sada ćemo ovako,ja kažem ti uplaćuješ u kladionici,a dobit dijelimo popla na nekoj večeri u BG.

Inače u nas crni tjedan za nogomet.Svi su izgubili,svi! Dinamo pukao protiv Salzburga.Nemam komentar.

Hajduk od Žiline,bilo poslije belaja...uprava otišla,trener sa infarktom u bolnici,itd.

Slaven od Tromsa,koji nije baš tako slab kako se pisalo,jbga,igrali su oni i Ligu prvaka.

Rijeka od Metalista,očekivano!

Dinamo sad ide na Škote (Hearts) za Europsku ligu,ostali doma čekaju nova poniženja iduće godine!

Znas kako.. vrati se na prethodnu stranicu.. ja sam tamo rekao da Zvezda pocinje od nule, i tesko je verovati da ce sada u Zvezdi igrati neki vanzemaljski fudbal.. Iskreno, nadji mi coveka, na planeti zemlji, ko je verovao u prolaz Zvezde posle kada smo primili drugi gol u revansu?! Ne prostoji.. No, eto cuda su moguca..

Fazon je taj sto Zvezda jeste stvarno najjaci klub na Balkanu, a mozda i u Ist. Evropi.. i klubovi iz Zapadne Evrope koji dolaze na Markanu cvikaju.. No, problem je taj, sto su Zvezdu unistili mafijasi, kako bi je kupili za male pare, i posle da je prodaju strancima za velike pare..

Iskreno, i taj Dinamo TB i Rudar, su levaci.. Zvezdin tim recimo iz 2000/01 bi im svakom po 5-6 komada uvalio, bez preterivanja.. a ne verujem da bi u Gruzji bio porazen.. E sada, koja je razilka izmedju tog Zvezdinog tima iz 2000. godine (generacija Bunje, Pjane, Drule, Markovica..), i ove sada.. Ovi sada su tek sklepani, a oni onda su bili vec 4 godine igrali zajedno, ali i pored svega, imali su manjak evropskog iskustva..

Ako ovi sada ostanu 4 godine na okupu, i naravno, ovde su potrebne 2-3 izmene svakako.. a za to treba para.. Mogli bi da udju u Ligu Sampion,i da prezime.. Organizacije CZ je veoma visoka, navijaci nikada nisu bili problem, stadion krcat.. Podrska sa tribina extra.. tako da Zvezda postaje tim za respekt.. Secam se samo kako je samo tim Barselone 1996. godine cvikao od Zvezde ;| A pazi, oni su tada osvojili KPK, i imali skupocene igrace kao Ronaldo, Djovani, Baia.. A nisu uspeli da pobede Zvezdu na Marakani.. cak sta vise Zvikovic je uspeo da matira Baiu na Nou Kampu, za Zvezdino vodjstvo 0:1!?! I Kajzerslautern je tada bio pregazen na Marakani.. tada se na toj utakmici "rodio" Dejan Stankovic, koji je svabama 2 gola spucao! srpski_smajli_kalas.gif itd, itd. Mogao bi ovako satima 8):]]

Ma ja sam operisan od kladionice.. to bolje vidi sa mojim pobrom, KB, on okusava srecu, na kocki, i tome slicno :D:D:D

Dinamo ZG je bio prepotentan u duelu sa Austrijancima.. to se iz aviona videlo, i obilo im se o glavu. Isto je tako i Partizan verovao da ce posle Irskog Rila, APOEL sam da se povuce, i da ce se oni provuci dalje.. no, sto kazu strucnjaci, ako ti za 180 minuta igre, dajes samo 1 gol, onda nema cemu da se dalje nadas.. :;) Jednostavno ne ide!

Hajduka, nisam ni gledao ni citao sta bi sa njima.. samo sam video posle da nisu porosli..

Potajno sam se nadao, da ce Zvezda dobiti Dinamo ZG umesto Slavije Prag.. srpski_smajli_kalas.gif Verujem da bi to bio mec decenije! ;|

Kako u HR gledaju na Zvezdinu pobedu i preokret?

Što se tiće mafije,tu si 100% u pravu,i kod nas je isto! Samo što je kod nas mafija institucionirana,tj. mafijaši su postali gazde kako Dinama,tako i Hajduka. Evo samo Dinamo godišnje dobije 12 milijuna eura od grada Zagreba.

Iskreno o Zvezdi se nije pisalo baš ništa u novinama,ni jednog retka nisam našao,možda je što bilo (vjerojatno je) u SN,ali nisam vidio.Na portalima je bilo smijeha...došli Delije pa se zezalo na veliko!

Nego,ima još šanse da se nađemo u skupini europske lige,e onda te častim kartom u Zagrebu,a ti mene u Bg.Jamčim sigurnost! Ko dobije plaća večeru! Ja bih kod Dake,ili Orača.

Inače,ovo što kažeš o rasprodaji...i to je i kod nas isto! Zamisli Dinamo sa : Eduardo,Pokrivač,Pranjić,Vukojević,Kranjčar,Čale,Modrić i k njima Eto,Kovač,Bišćan....ma Liga prvaka garant! Više od pola hrvatske repke je tu! Al nema...sve rasprodano,makar se Maminjo kleo da nema prodaje!

I to ti je to! Nema tu sreće za navijače!

Kako u HR gledaju na Zvezdinu pobedu i preokret?

Nije ništa ni napisano jer ipak to je samo tekma u pretkolu i dinamo tbilsi nije ekipa. Hvala bogu da je Zvezda prošla, ovo je sada nakon svega malo oživljavanje i još ako prođu slaviju stvar je i više nego dobra jer igraće do 12 mjeseca evro tekme što nisu valjda 15 godina...

kada već spominješ reakacije na srpski nogomet.... da vidiš slučaj Nemanje Vidića i tu zavist....mržnju koja je išla prema tom igraču. Ne radi se o tome da ga ne podnose samo hrvati već i novinari boluju od kompleksa. Još navijače razumijem ali i novinari su im teški kompleksaši čovječe.

Dovoljno ti je samo bilo pročitati komentare na hr portalima nakon barca-manchester. Neviđeno pljuvanje po Vidiću zbog jedne jedine situacije gdje je nonšalantno ušao u etoa a ovaj ga prešao. Čovjek se zapita da li je moguće igdje, bilo gdje na planetu, da se službeno najbolji igrač najbolje svjetske lige tako omalovažava..... toga imaš samo u hr. Čitam intervju u večernjem listu i pita novinar jednog igrača "da kako Vidića mogu proglašavati najboljim a etoo ga kao šmrkavca prešao" točno je to napisao. Bolesnici. T.Židak koji je valjda najpoznatiji na temu nogometa je nakon barca-manchester napisao "A ko je bio najtužniji nakon utakmice barca-manchester? Naravno Nemanja Vidić..."

Smeta mu što je Vidić igračina svjetskog renomea pa si umišlja da je on bio tužan.....i da je sve to bilo loše po Vidića...

Oni su svi kolektivno prolupali od silne mržnje.... Zašto bi bio najtužniji ? Jer ga je napadač jednom prešao ?.....

Nije ništa ni napisano jer ipak to je samo tekma u pretkolu i dinamo tbilsi nije ekipa. Hvala bogu da je Zvezda prošla, ovo je sada nakon svega malo oživljavanje i još ako prođu slaviju stvar je i više nego dobra jer igraće do 12 mjeseca evro tekme što nisu valjda 15 godina...

kada već spominješ reakacije na srpski nogomet.... da vidiš slučaj Nemanje Vidića i tu zavist....mržnju koja je išla prema tom igraču.

Znam da sada ispada da Dinamo Tb nije neka jaka ekipa, ali da je Zvezda tako izgubila 5:2, verujem da bi se nasladjivali..

Igrala je Zvezda nekoliko puta do decembra.. ali nikako nije docekala prolece.. Najvecu sansu su imali 14.12.2005. godine, kada su u Francuskoj remizirali sa Strazburom 2:2!? A inace Zvezdi je bila neophodna pobeda.. cak je Zvezda i vodila sve do 88' kada prima i taj nesrecno drugi gol... plakao sam kao kisa.. :-[

Hrvati su oduvek bili puni kompleksa.. nista novo! ;|

Sigurno. E, neki dan sam vidio grafit u brezovici (naselje kraj zg) Natpis "Dinamo je život ostalo su sitnice" Koja krađa.

To ti je to.... jednostavno Zvezda je daleko najjači klub bila u Yu pa i danas, tu mislim na srce i dušu koju ima klub i navijači. zato ih toliko mrze i sjeti se samo 2005 kada su delije dolazile u Zaprešić..... e, na NASLOVNICI večernjeg lista veliki natpisi dolaze delije, uzbuna zbog delija... sve sa slikama. kako bi neke Bg novine izvjestile o dolasku torcide ili boysa... ne bi ništa ni bilo, čisto članak u sportskom djelu bez buke....a ovi ovdje....

Jedva čekam Zvezda - Slavija Prag !!

E.... COPY SEVER PASTE JUG

avtPQiKY8R8

@Om Sai Ram

Zvezda igra 4. mec Liga UEFA sa SLAVIJOM PRAG, a ne sa Spartom!

A tragicno je kada se na zapadu, ili u HR, ili MH federaciji pomene Zvezda i Delije.. obavezno ide i Arkan ::):D

Da da Slavija Prag.... znao sam ali oba su kluba iz Praga i dinamo je igrao sa Spartom jesenas pa mi ostalo u umu i pomješalo se.

Slavija je igrala ligu prvaka prije par godina, sada su pali malo to je dobro. ali još uvijek su solidna ekipa. dobro je da je druga tekma na marakani. samo da prvu ne izgube kao sa tbilsijem jer gdje će više hvatati 2:0 a kamoli protiv nekoga ko je jači od tbilsija.

Realan je 100%, u hrvatskoj stampi se ne moze nista procitati, ko da su sami na svetu, sportske vesti iz inostranstva su samo iz onih klubova gde igraju hrvatski igraci tipa Tottenhem i sl.

Novine pišu što ljude interesira.

A da se Vidića pljuvalo,ja to nisam nigdje vidio.Pisalo se da je u toj tekmi loše igrao,što je istina,i to je sve.

Pa u tome je problem.. sto je njima takvo pisanje donosilo vece tiraze..

Nemanja je stvarno vrstan fudbaler, i u to nema sumnje.. no, taj prolaz i taj gol Barse ne moze da baci ljagu na sav njegov prethodni trud, jer da je on igrao lose, ne bi Mancester ni video finala LS :)

Hrvatima Nemanja Vidic smeta jer je Srbin, i to dobar fudbaler, isto kao sto im je smeto Sinisa Mihajlovic, Dejo Savicevic, itd. Drugo, Nemanja je obecao da ako Mancester postane prvak Evrope da ce izneti na teren srpsku zastavu... zamisli tog uzasa da se gleda preko HTV :D:D:D

Zato su se slatko nasladjivali, i molili Boga da Barsa trijumfuje.

Om Sai Ram,pa jel ti to u Zagrebu živiš?

Ako živiš,onda bi mogao biti barem zeru realističniji od ovog što pišeš.

Praviš grbav na ono što sam napisao ....

Da rođen sam u ZG i živim tu. Napisao sam čistu istinu. Tomislav Židak je napisao ono što sam naveo. Ista stvar se dogodila u Večernjem listu. čak su i novinari u hrvatskoj zatrovani, prešlo je na njih. a sami komentari na indexu i net.hr su bili nešto što u životu nisam vidio. neki Srbi koji su dolazili tamo su gubili živce i psovali jer nisu pojma imali kakvi kompleksaši i podlaci mogu biti Hrvati.

Pocelo je... srpski_smajli_kalas.gif

Rezultati 1. kola:

BSK Borča - Mladi Radnik 2:3 (Kajević 89, Matić 90 - Matić 10, Žarković a.g. 63, Janković 83)

Čukarički - Javor 0:1 (Luković 64)

Spartak SU - OFK Beograd 0:1 (Simić 15)

Jagodina - C. Zvezda 0:3 (Lekić 45, 75, Blažić 57)

Napredak - Metalac 2:0 (Punoševac 24,45)

Partizan - Borac 5:0 (Ljajić 15, Dijara 48, 73, 90, Kleo 90)

Hajduk K. - Vojvodina 0:3 (Tadić 48p, 53, Medojević 90+2)

Rad - Smederevo 3:1 (Kaluđerović 7, Radivojević 51, Jovančić 75 - Ćeran 70)

Почињемо да пратимо и резултате 4 најјаче фудбалске лиге у Европи.. Енглеска, Немачка, Шпанија и Италија. ;|

Мааалиии.. трк по вишњу! :]]

Rezultati 1. kola Premijer lige:

Čelsi - Hal 2:1 (Drogba 36, 90+2 - Hant 27)

A. Vila - Vigan 0:2 (Martinez 31, Kumas 56)

Blekburn - Man siti 0:2 (Adebajor 3, Ajrlend 90)

Bolton - Sanderlend 0:1 (Bent 5)

Portsmut - Fulam 0:1 (Zamora 14)

Stouk - Barnli 2:0 (Šokros 19, Džordan a.g. 33)

Vulver. - Vest hem 0:2 (Nobl 22, Apson 69)

Everton - Arsenal 1:6 (Saha 90 - Denilson 26, Fermelen 37, Galas 41, Fabregas 48,69, Eduardo 88)

M. junajted - Birmingem 1:0 (Runi 34)

Totenhem - Liverpul 2:1 (Asu-Ekoto 44, Basong 58 - Džerard 55p)

Rezultati 2. kola Bundeslige:

Leverkuzen - Hofenhajm 1:0 (Kisling 67)

Bajern - Verder 1:1 (Gomez 72 - Ezil 39)

Frankfurt - Nirnberg 1:1 (Kajo 17 - Bunjaku 65)

Hamburger - Borusija (D) 4:1 (Ovomojela 4 a.g., Ze Roberto 10, Gerero 12, Berg 72 - Valdez 4)

Hanover - Majnc 1:1 (Štajner 56 - Bance 53)

Štutgart - Frajburg 4:2 (Pogrebnjak 53, Elson 65p,76, Šiber 89 - Idrisu 70,85)

Keln - Volfsburg 1:3 (Eret 49 - Džeko 73, Vome a.g. 74, Martins 86)

Borusija (M) - Herta 2:1 (Brouvers 23, Matmur 52 - Kacar 53)

Šalke - Bohum 3:0 (Moric 39, Farfan 46, 76)

Tabela:

Volfsburg 6, Šalke 6, Hamburger 4, Borusija (M) 4, Ajntraht 4, Bajer 4, Štutgart 3, Herta 3, Borusija (D) 3, Majnc 2, Bajern 2, Verder 1, Nirnberg 1, Hanover 1, Hofenhajm 1, Frajburg 1, Bohum 1, Keln 0

Predsednik crveno-belih očekuje novo čudo

Autor: Beta 21.08.2009.

lukic-v.jpg

Lukić: Ko ne veruje u prolaz, neće ostati u Zvezdi

Predsednik Crvene zvezde Vladan Lukić istakao je da i dalje veruje u plasman u Ligu Evropa, iako je njegova ekipa na prvoj utakmici baraža sa Slavijom u Pragu pretrpela ubedljiv poraz od 0:3.

"Ko ne veruje u prolaz dalje neće se ni dana više zadržati u Zvezdi", rekao je vidno razočarani Lukić posle meča. "Dobro poznajem 'Marakanu' na kojoj sam odrastao i verujem da uz veliku podršku sa tribina možemo da napravimo čudo", dodao je predsednik Zvezde.

Jedno "čudo" Zvezda je već napravila u prethodnom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, kada je, posle poraza od 0:2 u Tbilisiju, u Beogradu pobedila gruzijski Dinamo sa 5:2.

Na meču sa Slavijom, ipak, ponovile su se stare boljke Zvezde, koja nije prikazala očekivanu igru čemu je po mnogima doprinela i taktika trenera Vladimira Petrovića da susret počne u formaciji "3-6-1".

"Trener uvek ima i moju i podršku svih ostalih iz uprave kluba. I uvek će i imati, bez obzira na sve. Lično, ipak, mislim da je trebalo da igramo ofanzivnije, da nam takav bude i sastav", rekao je Lukić.

Petrović, međutim, sigurno nije jedini krivac za bledo izdanje "crveno-belih", pošto je Zvezda sva tri gola primila umnogome i zahvaljujući sopstvenim greškama. Igrači su bili svesni toga.

"Dešavaju nam se neke čudne stvari kada igramo u gostima. Ne znam tačno koje", kazao je napadač Slavko Perović, koji je u igru ušao sa klupe.

Perović je, ipak, zadržao nadu da će na revanšu za sedam dana u Beogradu Zvezda uspeti da nadoknadi veliki zaostatak.

"Biće nam mnogo teže nego sa Dinamom, ali ne smemo da se predajemo. Uz naše navijače i njihovu fanatičnu podršku možemo do tog čuda o kome svi govorimo", naveo je Perović.