• Announcements

• dj-zombi

Nove knjige   07/18/2016

U sekciji foruma "Krajina u knjigama" postavljeno dosta novih knjiga, obavezno pogledati:    6. Licka divizija - ratni put
       Kordun i Lika u NOB
       Kotar Slunj i kotar Veljun u NOR i socijalističkoj izgradnji
       SJENIČAK KRONIKA KORDUNAŠKOG SELA   Ove knjige kao i jos stotine drugih mozete takodje naci i u sekciji sajta "Dokumenti" http://www.krajinaforce.com/dokumenti/index.html          
Sign in to follow this  
Followers 0
milena92

Tomingaj

21 posts in this topic

...ako ste ikada bili ovdje ili zivjeli..pisite...htjela bi da okupim sto vise ljudi sa ovog podrucja...

milena da li si ti zivjela u Tomingaju ili tvoji roditelji i da li su poznavali

starog Marka i Mariju Banjanin, da li tvoji roditelji znaju neko od njihovih dece.

eee ovako..ja jos uvjek zivim u tomingaju..i ja i moji roditelji i djed i baka...ja osobno ne poznajem marka i mariju banjanin..ali sam cula za njih..znam njihovu djecu...bar neke od njih..to mi je rodbina..aa jesi ti zivjela kad ovdje?

Mileno rode koje si ti godiste,ja nijesam iz Tomingaja al nijesam ni daleko zere južnije

velis da zivis tu ee to se cjeni i ja sam se vratio pitam za godiste da vidim ocul kad budem dolazio na kavu poslati sinovca ili doci sam doduse pravice mi drusto kao poklon bukara vina

iz Dalmacije :]]

razumijem te Milena jer ti si jos mlada, porodica Banjanin je mnogo od davnina tamo.

znam da imaju cerku Radmilu koja je u Australiji i ima oko 57 godina sada.

rasuti su po svjetu.

hvala djete moje i cuvaj se, pazi se tamo.

Srecno!

eee ovako..ja jos uvjek zivim u tomingaju..i ja i moji roditelji i djed i baka...ja osobno ne poznajem marka i mariju banjanin..ali sam cula za njih..znam njihovu djecu...bar neke od njih..to mi je rodbina..aa jesi ti zivjela kad ovdje?

;]\/

da li bi mi iko mogao pomoci oko informacija o porodici MANDIC,tacnije porodica Koste Mandica iz Tomingaja koji se preselio u Turovac pod Tremzinom.Unapred hvala

eeee ne zivim vise tamo....92o sam godiste...aa odakle si?

Onda cu poslati malog on je tu zera stariji od tebe par godina od Popine do Tomingaja pticijim letom nema 15min :)

da li bi mi iko mogao pomoci oko informacija o porodici MANDIC,tacnije porodica Koste Mandica iz Tomingaja koji se preselio u Turovac pod Tremzinom.Unapred hvala

jel mozes malo poblize da objasnis njegovu familiju..rodjake..neke mladje generacije...

znam ih dosta ali za tog Kostu jos nisam cula..u kojem su djelu Tominagaj zivjeli?

Onda cu poslati malog on je tu zera stariji od tebe par godina od Popine do Tomingaja pticijim letom nema 15min :)

aaaa jeste jos uvek na popini?ili?

Tragedija u Tomingaju

– Noć prije nego što je Milan Knežević ubio moju nećakinju zvali smo policiju jer je prijetio da će ubiti električara. Policija ga je odvela, ali on se vratio sljedeću noć i ubio Mirjanu pred mojim očima – kazala je Milka Mandić (67), strina Mirjane Nikolić (38) koju je sinoć u Tomingaju kraj Gračaca ubio Milan Knežević (40).

Tek došla iz Subotice

Ubojstvo u gotovo napuštenom zaseoku u Lici, u koji se M. Nikolić vratila prije nekoliko dana iz Subotice po ključeve za obnovljenu kuću, dogodilo se preksinoć oko 21 sat.

– Noć prije rekao je da je električareva žena nazvala njegovu i tvrdila da je Milan s Mirjanom u ljubavnoj vezi te da ga je žena s djetetom zbog toga napustila. I njegova žena bila je nazvala Mirjanu i rekla da će se nešto loše dogoditi. Bio je pijan. Pitao je tu noć Mirjanu zašto ne želi biti s njime. Kazao je da zna da je ona u vezi s električarem. Ona mu je rekla da nikad nije bila s tim čovjekom, da neće biti ni s njim te da ima muža i 6-godišnjeg sina koje nikad ne bi napustila. Kad je rekao da će ubiti električara, pozvali smo policiju koja ga je odvela – rekla nam je M. Mandić. No došao je noć poslije, opsovao ih jer su zvale policiju te zapucao iz pištolja. Ona mu je gurnula ruku pa je prvi metak promašio Mirjanu.

Nasilje nije prijavljeno

– Pogodio ju je u prsa, a kada je ona ranjena pokušala pobjeći iz kuće, on je krenuo za njom i ispalio još nekoliko metaka u nju, u leđa. Pala je stotinjak metara od kuće, a on je sjeo u traktor i otišao – kaže M. Mandić.

Mirjana je jesenas angažirala Milana da očisti šumu oko kuće koja se obnavljala. Svraćao je, no nisu bili u ljubavnoj vezi.

– Možda je bio ljubomoran, ali mislim da je razlog i alkohol jer ga i nisam viđala trijeznog – kaže M. Mandić. Da je bio pijan potvrdio nam je i žrtvin stric Dušan Mandić, koji je bio u kući i vidio Kneževića s pištoljem.

Policija je zaustavila Kneževića na traktoru i on im je predao pištolj koji je ilegalno posjedovao. Imao je 2,2 promila alkohola u krvi, a policiji je otprije poznat po više kaznenih i prekršajnih prijava, pa i za obiteljsko nasilja.

– Imali smo dojavu u kojoj je traženo da se Kneževića udalji iz kuće, što je i učinjeno. Policija je u kući zatekla i Mirjanu Nikolić i Kneževića. Knežević je upozoren te je otišao. Prijave nasilja nije bilo – kažu u policiji o prijavi noć prije ubojstva.

Vecenji List 18.05.2010

Jedan od komentar ispod texta koji govori o ubijici drugi su pak mislili da je on Srbin terorist koji se vratio da rusi Hrv državu ::)

Ni na kraj pameti mi nije opravdavat što je napravio,samo hoću reć da je bilo pitanje vremena kad će napravit ovakvu glupost.Svi su znali za njegov ptsp i traume iz rata i nikom prstom nije mako da se čovjeku pomogne na neki način.

Zadnji put bio s njim sad u nedjelju i bio je i luđi nego inače.

A vi koji komentirate,a pojma nemate,čovjek je hrvat od oca i majke hrvatice iz zaseoka Kneževići u selu Ričice gdje je sto posto hrvata i koji je sa Velebita gledao kako mu srbi pale kuću,koji se borio cijeli rat dok ste vi doma šaltali programe.

čula sam i ja za ubojstvo..ma strašno...sad će da se izvuče na ptsp i neće uopšte da dobije zasluženu kaznu..

tako tamo funkcioniše hrvatska policija prema svom narodu

milena da li si ti zivjela u Tomingaju ili tvoji roditelji i da li su poznavali

starog Marka i Mariju Banjanin, da li tvoji roditelji znaju neko od njihovih dece.

Sasvim slucajno sam trazila nesto o Mariji i Marku Banjaninu sa Resnika i naletela na ovu temu ! Ja sam im praunuka,,od sina Vlade Banjanina i Marije Banjanin rodj. Mrdalj,koji su ziveli u Backom Bregu,opstina Sombor u Vojvodini :)

Dobrodosla Ivona,

Kao sto vidis ni ovaj internet nije tako velik kao sto mislimo :)

On 26.10.2013. at 2:30 AM, goxsamobor said:

Govore li vam sta imena- Pero, Stevo, Bogdan,Nada?To su braca i sestra Mandic iz Turovca.

Ako se dobro secam to su unuci Koste  Mandica. Verovatno su rodjeni u toku ili posle II sv.rata.