Recommended Posts

Nisam otišao, imao sam povredu noge, a i nisam se mogao konektovati na sajt sve do danas! O čemu je reč, nemam pojma! Vidim da imam i poruke u inboxu... Odgovoriću Vam svima kasnije! 

Nisam otišao, imao sam povredu noge, a i nisam se mogao konektovati na sajt sve do danas! O čemu je reč, nemam pojma! Vidim da imam i poruke u inboxu... Odgovoriću Vam svima kasnije! 

Ako imas avast on je za sve kriv :) Usput samo da te pozz 

Ako imas avast on je za sve kriv :) Usput samo da te pozz 

Pozdrav tebi i svima drugima! Tačno je da je avast izbacivao podatke o zaraženosti sajta, usled čega je spajanje na njega bilo onemogućeno!

Pozdrav tebi i svima drugima! Tačno je da je avast izbacivao podatke o zaraženosti sajta, usled čega je spajanje na njega bilo onemogućeno!

Pozdrav.Deinstaliraj to sranje od antivirusa,i instaliraj si avira free 2015.Više nećeš imat problema.

Drago mi je da se ova tema ponovno aktivirala kao i ostale iz područja vojna povjest-istorija, nadam se da smo se probudili iz sna. Kao što znate nisam iz kraja gdje je djelovao 11. korpus te događanja s tog bojišta znam po pričama sudionika s Hrvatske strane, čitajući i slušajući razne medije, čitajući razna štiva i knjige te prateći razne forume.

Interesantan je sam početak ove teme, oprostite ali me podsjeća na „planirane“ vojne vježbe, ili bolje rečeno uvježbavanja jedinica JNA. Isplaniraš uvježbavanje a onda ti neobučen vozač (posluga) zaglibi vozilo ili tenk te onda iz nužde moraš preći na uvježbavanje izvlačenja vozila-tenka i sretan si da se nije dogodio neki teži izvanredni događaj (nedaj bože da je netko nastradao).

Ali pustimo to, evo i moj mali doprinos ovoj temi.

Koliko sam upoznat do borbenih djelovanja došlo je tijekom 5. kolovoza kada djelovi snaga 11. korpusa uz potporu topništva i avijacije JV (koja djeluje po Nuštru) provode neuspješan kombinirani napad pješaštvom i oklopništvom na pravcu Cerić – Nuštar i Jankovac – Henrikovac. Težište djelovanja snaga 11. korpusa svelo se na djelovanje topništva i avijacije pa tako 7. kolovoza napadnuto je selo Mačkovac kod Nove Gradiške. Tijekom dijelovanja snaga 11. korpusa (topništva i potpore avijacije JV) od 5. do 7. kolovoza na prostoru Slavonije poginulo je pet a ranjeno 38 vojnika i civila, te je nanesena velika materijalna šteta.

Što se tiče planova upotrebe snaga 11. korpusa, siguran sam da su postojali, (i obrambeni i napadni) samo je upitno koliko su jedinice bile upoznate s njima i dali su se spremale (bile spremne) za provođenje napadnih djelovanja. Mišljenja sam da su bile spremnije za provođenje obrambenih djelovanja nego napadnih.  

takodje i meni.zbog avasta.

Moze li neko , i imali neko slike orudja , samostalne proiiazvodnje Krajisnika . . .

Znadem da je posto pstojalo

Pokusao sam naci , ali bezuspjesno . . .

Pa nažalost da, zašto se ne rješiti onoga što ne možeš ponjeti sa sobom.....sreća vaša pa su izdajnici iz SRJ već odavno bili zaključali sve raketne sisteme....inače bi gorila franjina država kao buktinja.....ako gori Krajina neka gore i ujke....al eto imali ste saveznike u BG tako da njima možete da zahvalite na dobitku domovine vam bez srba i umjesto što dižete franji spomenike širom domovine trebal ste odmah kraj njega i slobu posaditi.....

a da li si ti toliko glup, pa da neznaš da motorna vozila ne mogu da se kreću ako im nije nasuto goriva u rezervoar....glupa ti je konstatacija skroz, e moj UJO ;)

Ima raketa KRAJINA kojom je trebao biti ZG sravnjen sa zemljom ali nažalost nije bila napunjena :D

Kakva bi to trebala bit raketa da ima snagu cijeli zagreb sravnit sa zemljom??

I cemu uopce nekakva raketa "rucne izrade" kad su na šamarici cijeli rat bile "lune" u operativnom stanju...pa ni to nije pomoglo...u oluji umjesto da ih upotrijebe oni su ih demontirali i odvezli...

Kakva bi to trebala bit raketa da ima snagu cijeli zagreb sravnit sa zemljom??

I cemu uopce nekakva raketa "rucne izrade" kad su na šamarici cijeli rat bile "lune" u operativnom stanju...pa ni to nije pomoglo...u oluji umjesto da ih upotrijebe oni su ih demontirali i odvezli...

Nakon sto je Martic 2.5. 95.uradio onu glupost DB Srbije odnosno jedinica pod komandom Raje Bozovica je stavila svoju sapu na te igracke.Tako da u vreme opste agresije na RSK nije postojala ni teoretska mogucnost da budu upotrebljene.