Recommended Posts

Kakva bi to trebala bit raketa da ima snagu cijeli zagreb sravnit sa zemljom??

I cemu uopce nekakva raketa "rucne izrade" kad su na šamarici cijeli rat bile "lune" u operativnom stanju...pa ni to nije pomoglo...u oluji umjesto da ih upotrijebe oni su ih demontirali i odvezli...

pa dotični nije izgleda u svojoj glavi mogao izvesti zaključak da u mojoj rečenici ima ironije....i nisam namjerno uzeo KRAJINU za primjer....jer to nije bilo ama baš ništa do prđenje qrcu.....dok za razliku od te famozne rakete bilo je nekih oruđa krajiške izrade.....

naravno da je bilo raketa ali kao što sam i gore napisao u odgovoru onom liku...bile su "pod ključom"....tako da bile su neupotrebljive i nije bilo druge nego ih izvući što je i bio cilj izdajnika iz SRJ.....ranije sam spominjao da mi je rođak bio na sistemima neđe ne Kordunu da su htjeli dejstvovati da su imali i zapovjed za dejstvo ali prc...neda slobina gamad....

Nakon sto je Martic 2.5. 95.uradio onu glupost DB Srbije odnosno jedinica pod komandom Raje Bozovica je stavila svoju sapu na te igracke.Tako da u vreme opste agresije na RSK nije postojala ni teoretska mogucnost da budu upotrebljene.

upravo o tome i govorim.....ne vjerujem da bi se šta puno toga postiglo po pitanju RSK ali sigurno bi prodali skuplje svoju kožu.....ako kula već pada neka pada i uz više njihovih žrtava.....ali naravno Slobo to nije dozvolio jer je već bio sve utanačio sa svojim burazerom franjom.....ako gori Knin neka gori i ZG....ako gori Petrinja neka gori i Sisak....ako gori Korenica, Benkovac, Lapac, Kostajnica....pa neka gore i Karlovac, Zadar, Split, Novska, Gradiška, Brod itd....ali osigurali su oni svoju guzicu mnogo prije same tkzv oluje tako da su imali siguran put da ostvare svoju zamisao i garanciju slobe da neće biti nekog većeg otpora....ebo ih on...

upravo o tome i govorim.....ne vjerujem da bi se šta puno toga postiglo po pitanju RSK ali sigurno bi prodali skuplje svoju kožu.....ako kula već pada neka pada i uz više njihovih žrtava.....ali naravno Slobo to nije dozvolio jer je već bio sve utanačio sa svojim burazerom franjom.....ako gori Knin neka gori i ZG....ako gori Petrinja neka gori i Sisak....ako gori Korenica, Benkovac, Lapac, Kostajnica....pa neka gore i Karlovac, Zadar, Split, Novska, Gradiška, Brod itd....ali osigurali su oni svoju guzicu mnogo prije same tkzv oluje tako da su imali siguran put da ostvare svoju zamisao i garanciju slobe da neće biti nekog većeg otpora....ebo ih on...

neka sam ja glup kako ti kažeš...ali...šta ste tražili to ste i dobili...Miloševiću trebamo podignut spomenik kako kažeš jer da njega nije bilo..nikada srbi nebi napustili hrvatsku..a tamo vas ljepo dočekali i ajmo na kosovo i kojekuda po srbiji...Siniša Martić - Šilt iz Gline..sad ima kafić i čevabđinicu u Novom Sadu a "stoka sitnog zuba" živi od socijale i sanja o povratku na svoja ognjišta koja su u međuvremenu zarasli u debelu šikaru...osobno poznajem neke s ovog foruma s " srpske strane"  i ovdje pišu jedno a kada sjednemo na kavi onda govore drugo ( nađemo se u Banja Luci na kavi :) ) ...nikad srbija nebude do linije virovitica - karlovac -karlobag kao što ni hrvatska nebude do drine...niti treba da bude ...osvavite se filozofije i pametovanja šta bi bilo da je bilo nego se  uvatite nekog posla ...ovo sve je gubljenje vremena ..činjenica je da sve što smo mi svi zamišljali 1990 sad nema veze s tim jer smo generalno popušili svi ...govna smo bili i ostali i zato nas i jebu stranci kako im se digne k.... ....a ovi pametniji su osigurali svoje praunuke na tuđoj krvi i životima na sve tri strane...

Kakva bi to trebala bit raketa da ima snagu cijeli zagreb sravnit sa zemljom??

I cemu uopce nekakva raketa "rucne izrade" kad su na šamarici cijeli rat bile "lune" u operativnom stanju...pa ni to nije pomoglo...u oluji umjesto da ih upotrijebe oni su ih demontirali i odvezli...

poslje Oluje , cigići su razmontirali i onaj avion pokraj spomen doma... ona 3 zil-a , jedno 15 luna koje su bile u podrumu spomen doma...i lansere koje su bile 150 m udaljene od spomen doma na brdu i nekakve prikolice s bocama koje su bile u šumi ...jedino što su ostavili su bili 2 minobacaća iz 2 sv. rat akoji su se nalazili kao dio eksponata u muzeju u spomen domu...a onog  "časnika" SVK koji je bio u kuglani spomen doma su sahranili kod žičare

neka sam ja glup kako ti kažeš...ali...šta ste tražili to ste i dobili...Miloševiću trebamo podignut spomenik kako kažeš jer da njega nije bilo..nikada srbi nebi napustili hrvatsku..a tamo vas ljepo dočekali i ajmo na kosovo i kojekuda po srbiji...Siniša Martić - Šilt iz Gline..sad ima kafić i čevabđinicu u Novom Sadu a "stoka sitnog zuba" živi od socijale i sanja o povratku na svoja ognjišta koja su u međuvremenu zarasli u debelu šikaru...osobno poznajem neke s ovog foruma s " srpske strane"  i ovdje pišu jedno a kada sjednemo na kavi onda govore drugo ( nađemo se u Banja Luci na kavi :) ) ...nikad srbija nebude do linije virovitica - karlovac -karlobag kao što ni hrvatska nebude do drine...niti treba da bude ...osvavite se filozofije i pametovanja šta bi bilo da je bilo nego se  uvatite nekog posla ...ovo sve je gubljenje vremena ..činjenica je da sve što smo mi svi zamišljali 1990 sad nema veze s tim jer smo generalno popušili svi ...govna smo bili i ostali i zato nas i jebu stranci kako im se digne k.... ....a ovi pametniji su osigurali svoje praunuke na tuđoj krvi i životima na sve tri strane...

morao sam ti to reći jer očigledno nisi shvatio moju sprdnju i još na sve to stavio sam bio smajlić sa kezom....ali ni to ti nije bilo dovoljno...jbg nije do mene....

pazi jeste sve to slobo isplanirao i uništio i RSK i narod.....jeste narod 95 dočekan tamo kao da su cigani a ne srbi i da je većina trebala biti liferovana na Kosmet.....ali isto tako je činjenica da je ogromna većina krajišnika uspjela se snaći u toj Srbiji pa kako god ih ona dočekala.....nisu samo visoki funkcioneri i krimosi tamo napravili kuće i biznise.....otiđi malo u BG pa prođi naseljima oko BG pa vidi kakve su i kolike su kućerine napravljene u izbjegličkim naseljima.....ne mogu reći da su se svi krajišnici odlično snašli ali velika većina jeste....jel ipak je to narod koji je vrijedan i radan i koji je sposoban da od ničega napravi nešto....tako da....ko je htio obezbjedio je svoj život i tamo.....jedina žal ostaje za vjekovnim srpskim ognjištima ali ko zna....kakav će situacija biti za 20 , 50 ili 100 god....sobzirom da i jedni u drugi nestaju polako....mislim da će i lijepa vaša ostati pusta kao što su pusta ostala područja koja su bila u sastavu RSK......

sunja1991 zdravo, vidi vi ste 90 tih uzeli oruzje i krenuli . 1995 rat se ne zavrsava i ako ste pobedili , vec ste samo kupili vreme ... Pravo na borbu ste vi imali a i mi isto to pravo imamo ! Tako mani se price da rat nikome netreba ...Kako oni kazu"Ako ne mozes milom onda silom" !

Šilt i ostali ( isprogaranzirani i namjesteni Jovicini igraci ) su bili samo dobre spone izmedju onog sto niko ne zeli da prica ? ? ?

Dokaz da niko od tije usranaca nije kaznjen , kao ni podrepasa i lizoguza sa bosanske i Hrvatske strane . . .

Onaj ko je dobio ovakve podatke kao ovdje na ovom sajtu , vjerovatno znade i igre koje su se igrale a i bio ucesnik  .

Nikad necu niti jedno ime pomenuti ( kao  i u najvecim pocetnim borbama i okrsajima kad sam bio protiv otvorene komunikacije , iako su komande zahtjevale otvoren razgovor  )   ali zasto zombi , ako ima dobre i iskrene namjere ne kaze pravu istinu ?

Zaasto sute i niko sa ovoga sajta ne prica , a ja znadem da znadu istinu ?

"Grome"...bez uvrede..ali otkad sam ja ucesnik ovog sajta..ti stalno pricas u zagonetkama....kao da gledam onu seriju "dodje x"...

.stalno navodis da znades "istinu "a kao neces reci nego ocekujes da to drugi ucine umjesto tebe...pa ajde prosvjetli nas vise i reci tu "istinu" vec jednom pa da ju svi znamo...

On 22-12-2015 at 5:59 PM, mig said:

"Grome"...bez uvrede..ali otkad sam ja ucesnik ovog sajta..ti stalno pricas u zagonetkama....kao da gledam onu seriju "dodje x"...

.stalno navodis da znades "istinu "a kao neces reci nego ocekujes da to drugi ucine umjesto tebe...pa ajde prosvjetli nas vise i reci tu "istinu" vec jednom pa da ju svi znamo...

"mig"bez uvrede , ne pricam ja u zagonetkama nego ti ne razumijes ili ne zelis da razumijes .

A i ti od kada si ovdje na sajtu pricas sve suprotno onome sto Srbi iznesu .

Tvoje pravo i tvoje misljenje . . .

PS. 

Tebe prosvetiti ne moze vise niko ziv  . . .

A sad mi reci ko je kaznjen od ovih sto sam naveo ?

Naravno da ne znam sve , ali u pocetcima mnogo . . .

On 11-2-2016 at 4:20 PM, ratnik said:

Sad se ni ja tacno ne secam jel MIMOHOD bio 19 ili 20 tog ??? Samo se secam onog invalida s slike ...

Hahaha , jel samo sa slike ?

Састав:

- команда

- 4 пешадијских батаљона

- мјешовити арт. дивизион

- мјешовити противокплопни арт. дивизион

- лаки арт. дивизион ПВО

- тенковска чета

- позадинска чета

- команда стана

- извиђачки вод

- вод војне полиције

- вод везе

- пионирски вод

Тај корпус је тек био права енигма. Изгледа ми ко да је тамо Аркан водио главну ријеч. Да се не реагује ни 1.5.1995 ни 4.8.1995 .. да се не поради на томе да се тај источни дио РСК споји са РС заузимањем Жупање (наравно тако би се смањила зависност од Србије)... Ионако је позиција територија под контролом непријатеља јужно од аутопута а према Семберији била на дужи рок неодржива. Тај корпус је два велика града имао могућност да окружи и за себе веже велике снаге .. али...

Да ли кога занимају подаци о броју оружја у Корпусу почетом љeта 1995. године? :)

Оклоп: 20 Т-55, 101 Т-34, 1 БВП М-80, 23 ОТ М-60, 17 СО Су-100, 8 СО M-18, 12 СО M-36.

Артиљерија: 115 БсТ-82, 24 Б-1, 24 ЗИС, 12 Т-12, 30 М-56 и M-2, 6 М-38, 3 ВБР "Пламен".

On 7/21/2018 at 6:37 PM, NoviGradVRS said:

Mogli su sa tih 100 t-34 u avgustu mjesecu da pregaze Osijek da su htjeli....al jbg nije im se dalo...:D 

Мислим да нису могли. У саставу ЗП Осијек тада је било 55 000 бораца. Ипак већином су били мобилисани, али не можеш нападати 55 000 непријатеља кад у својим јединицама имаш 10 000.

sve se može kada se hoće, boj ne bije svijetlo oružje no srce u junaka,,,,,,

brojka ne mora da znači ništa.....očigledan primjer operacija UNA 95 hrvati su angažovali više hiljada pripadnika kojekakvih specjalnih svojih jedinica pa su polomili zube i doživjeli debakl od veoma malog broja pripadnika vojske i policije na našoj strani...konkretno na mjestu u Novom gdje su prešli i gdje su zaustavljeni nije bilo više od 20-30 boraca....ali je bilo mnogo inata....

Isti slučaj i u Oluji ...u Dvoru na Uni....dva voda specjalne policije RS prelaze u već tada pali Dvor sa jedne strane balije sa druge ustaše....znači opet veoma mali broj boraca ulazi u sami mravinjak među ko zna koliko ustaša i balija....i prave dar mar među njima....balije su u Matijevićima pozobale , uništeno par oklopnih vozila jedan trocjevac zaroboljen i prevezen u Novi....nastavila ga koristiti SJP....u Dvoru roštiljada nad ustašama pomlaćeni samo tako....jedan tenk M-84 u tim okršajima  zarobljen isti prebačen u Novi zatim u PD.....gubitci na našoj strani 1 pripadnik SJP poginuo 2-3 ranjeno.....njihovi gubitci ogromni ....samo su ustaše u Dvoru imali više desetina poginulih bojovnika....o balijam da s ene priča oni nsu uvjek bili boranija ....