Sign in to follow this  
Mekinjarka

Darinka Daria Drakulić - "LIČKA DUŠA" ...

Recommended Posts

Naša mlada pjesnikinja Darinka Daria Drakulić objavila je svoju prvu knjigu i jako mi je drago da mogu da vas obavijestim o promociji iste …

Knjiga pod nazivom LIČKA DUŠA je namjenjena svim krajišnicima , a posebno ličanima...

Njena promocija u Beogradu je 17.09. 2009-te u 17 časova, u Ministarstvu za dijasporu, VASINA 20.

Ulaz je slobodan i svi krajišnici su dobrodošli…

Promociju će uveličati krajiška grupa PLITVICE...

Znam da bi joj bilo drago da nas tamo tog dana bude što više , tako da ,ulaz je slobodan i SVI STE DOBRODOŠLI

@->-

Промоција Књиге: Личка душа, 17.09.2009.

Прво да честитам нашој Крајишкињи Дарији на издавању ове збирке песама, што свакако није мала ствар, јер поред писања самих песама, очекују вас још многе бриге око издавања исте.

Друго.. хоћу да кажем да сам прилично изненађен оволиком посетом, и жељом да се дође на промоцију књиге.. Углавном се скупимо за неку журку, весеље, што би рекли краће - кафану.. Али нисам ни слутио да већини нас може овако нешто да привуче пажњу. Ја сам свакако мислио ићи, и онда је већ некако само од себе кренило позивање људи из Београда. Поред чланова КУД Крајина, незанемарљив број посетилаца су и људи са КФ односно Крајинаде.

Меки, Рада, Ђурђевак, Калањ, мрки вук, Ика, с а р а, Лаки Зрмања, ники, и др.

Налазимо се на старом месту.. с тиме да је претходница већ била засела у кафану (а баш се чудим ко.. ;D ;]\/ ) и коначно када се дивизија скупила, то смо кренули у Министарство за дијаспору Србије у Васиној 20.

Улазимо, тамо и већ негде одјекује лички ојкан.. 8) то се група Плитвице припремала за наступ ;D . Заиста било је лепо видети чланове Плитвица окупљене на 1 месту srpski_smajli_kalas.gif . Штета, штета што нису сви дошли на Крајинаду :-[

Већ одлазимо на спрат где нас дочекује домаћица Дарија Дракулић, обучена у личку ношњу. Већ су сва места за седење била заузета, а приличан број је морао да стоји, у оној сали. :D

Поздравише нас људи из министарства, рецезенти књиге и још неки. Било је и снимања профи камером, као и наравно нашом аматерском од папараца Раде :D .. а и мене.. ;|

Дариа је читала неке своје песмице.. неке и по наруџби. Чланови Плитвица су неколико пута заорили ојкана, певала је наравно и женска певачка група КУД Крајина... а аплаузи су били громогласни. И не чуди, јер је свако од учесника то заслужио.

Говор у име министарства држао је доктор који је у време рата крстарио Крајином, и помагао наше људе. Он је чак и овде у нашој Библиотеци Умерени смехотрес био поменут, на некој од страница. :D

Након промоције, Дариа је потписивала посвету људима који су купили ову лепу збирку песама о нашем завичају. Књига је заиста повољна, и немој да вам буде жао да је купите, јер вреди.. вреди ако због ничег, оно због тих сат времена колиико нам треба да се удубимо и прочитамо странице "Личке душе" и вратимо се мислима у наш завичај. :D А то новац не може да купи.

Заиста велика захвалност Дарији на књизи, и на овом окупу, који сам доживео као њен "дипломски рад".. :D

Желим јој у своје име, и име чланова КФ још пуно успеха, и да нас опет окупи на некој новој промоцији своје књиге.

п.с. Ми смо наравно после промоције свратили до нашег другара конобара, у кафани на сред трга... симатично, и громогласно дружење са личанима srpski_smajli_kalas.gif .. јбт, опет сам био регионална мањина.. ::D остааалииии помагајте да не помеђедим се с овим међедима.. :D8):]]

Knjiga je stvarno super, pročitala je Darija i nekoliko pesama ali ova pesma, nema onog ko je bio prisutan a da mu nije zastala knedla u grlu i da nije pustio suzu ... a aplauz se do Krajine mogao čuti, čini mi se ...

OSUĐENIK

Postoje razne ljubavi vrste,

mati voli sina, brat brata

Mene muči posebna vrsta,

Ne obiđoh Krajinu od rata.

Stavili na neke crne liste,

kažu da sam zločinac bio, a

ja sam samo branio ognjište.

Slobodu rodne Krajine snio.

Gledao sam slike i kasete,

tjerao da mi o selu zbore.

Nekad slažem da nije bitno,

Zatim me noćima snovi more.

Donesi druže dinarski kamen,

dio bukve iz Petrovog sela

Skupiću sve u novoj kući,

biće opet Krajina cijela!!!

Knjiga je inače pisana ćiriličnim pismom, na ijekavici što joj daje posebnu vrednost. Čovek koji je bio prisutan a bio je kao dobrovoljac, lekar, na Krajiškom ratištu, uzduž i popreko, inače sa govornog područja ekavice rekao ja da je posle rata u Krajini u rečnik prosto umetnuo neke reči iz ijekavice jer mu lepše zvuče. Pozdravio je prisutne koji su se okupili u velikom broju na opštu radost svih jer dok ima nas ima i Krajine.

I jedna divna misao i rečenica koju je izgovorio ovaj naš lekar - dobrovoljac je da je i Srbija bila pod Turcima 500 godina pa je opet svoja na svome i sve dok nas ima i dok se okupljamo ima nade da na Krajinu nećemo čekati toliko jer lepo kaže naša Darija biće opet Krajina cijela!!!

dscf3829l.jpg

Darija je baš bila strpljiva ... potpisivanje knjiga

Земљаци хвала, Цхуле, Радо, Мекињарко и да не набрајам даље, потрајало би...хвала вам на заиста великој подршци.. На обавјештавању људи о промоцији и књизи ЛИЧКА ДУША, на томе што сте присуствовали промоцији, забиљежили све тако танано и приказали овдје свима онима који нису били. Хвала групи "Плитвице" на громогласној пјесми и дјевојкама из Куд-а Крајина (Николини и другарицама), што су 'ем гласом 'ем стасом уљепшали

промоцију. Заиста, требало је много стрпљења и труда да збирка угледа лице дана и да се окупимо на њеној промоцији, али је ваша подршка, заинтересованост, као и позитивни коментари о пјесмама нешто што сав напор баца у воду и мени довољан доказ да је све вредило труда..хвала што сте ми омогућили да подјелим са вама љубав и носталгију према Крајини...

Сви који желе наручити збирку ЛИЧКА ДУША могу то учинити путем е-маила dariadrakulic@gmail.com

Нема на чему!

Већ сам и раније рекао, да би волео да нас опет окупиш на својој новој промоцији књиге у будућности.. и свакако да нам се придружиш у дружењима.

Крајишници, у недељу 1. нов 2009. на Београдском сајму књига, у 15 сати, хала 1а биће поново промоција већ поменуте књиге Дарије Дракулић "Личка душа".

Дарија је тренутно у Лици, али ће доћи као и група Плитвице :)

Хвала на обавештењу Чуле!

Онда се видимо тамо!Још један наш члан ће излагати своје песме тамо!

Поздрав свима!

Крајишници, у недељу 1. нов 2009. на Београдском сајму књига, у 15 сати, хала 1а биће поново промоција већ поменуте књиге Дарије Дракулић "Личка душа".

Дарија је тренутно у Лици, али ће доћи као и група Плитвице :D

Mesto je hala 1a BG sajma.