DvorNaUni90

ДВОР,НОВИ,УНА ЛЕТО

Recommended Posts

Hvala zemo na slikama, odlicne su! pozdrav

Хвала и теби!Имам ја њих много више и у различитим годишњим добима ал реко сад да ставим само неке од овог лета.

Hvala ti puno "Dvor na Uni"na slikama ove nase najljepse i nikad ne zaboravljene rijeke.Nekada sam (to je bilo jako davno) uzivala plivajuci i preplivavajucu taj biser ne uprljani.Tu smo se svi okupljali,i novljani i matjevcani,oni su nas zvali kauri a mi njih bosanci,ali smo se voljeli i postivali.Gurali smo jedan drugoga u vodu izazivajuci trazeci simpatije,skakali sa daske,ali i bjezali od opasnih i hladnih vrtloga.

Ali...na tom "spicu" su bile dvije rijeke,a po nekim slikama ,cini mi se da je ona strana otoka do Matijevica presusila,

a i toliko plitka ispod "spica" da se vide "izrasle sedre" i rijecna vegetacija ili se nivo vode toliko smanjio.

Ali sve u svemu Una je ipak najljepsa i nikada je necu zaboraviti,a vjerujem ni svi oni koji su pored nje odrasli.

Uzivajte u tom bogatstvu i cuvajte je od zagadivaca koji ne razmisljaju o buducnosti.

Lijep pozdrav svima a najvise mojim Matjevcanima.

Predivne slike Dvor na Uni ,gledam masirace kako je slika predivna i sve ostale,probudise

u meni zelju da sam sada tamo .Tako je ljepa jesen na Baniji.

...oni su nas zvali kauri a mi njih bosanci,ali smo se voljeli i postivali.

Od kad nisam cuo ovu rijec Kauri, a dobro sam je zapamtio. Nema vise ni Kaura a ni

Krajisnika tamo .......

Ostala je samo hladna i bista Una koja je izgleda i ona izmjenila tok i korito od "muke"

da vise nista nije kao prije.

Hvala na slikama Dvorna Uni i samo naprijed, na mladima ostaje svijet- ne dozvolite

da padne u zaborav Krajina i njezin narod.

Ali...na tom "spicu" su bile dvije rijeke,a po nekim slikama ,cini mi se da je ona strana otoka do Matijevica presusila,

a i toliko plitka ispod "spica" da se vide "izrasle sedre" i rijecna vegetacija ili se nivo vode toliko smanjio.

Ево у две слике како ''шпиц'' данас изгледа

1.jpg

2.jpg