• Announcements

• dj-zombi

Nove knjige   07/18/2016

U sekciji foruma "Krajina u knjigama" postavljeno dosta novih knjiga, obavezno pogledati:    6. Licka divizija - ratni put
       Kordun i Lika u NOB
       Kotar Slunj i kotar Veljun u NOR i socijalističkoj izgradnji
       SJENIČAK KRONIKA KORDUNAŠKOG SELA   Ove knjige kao i jos stotine drugih mozete takodje naci i u sekciji sajta "Dokumenti" http://www.krajinaforce.com/dokumenti/index.html          
DvorNaUni90

ДВОР,НОВИ,УНА ЛЕТО

425 posts in this topic

Ово је на ушћу.Због неких седри и разлике у дубини на појединим местима,левом страном је Уна бржа па настају таласи или како тај део Уне пред ушћем називају валови.

6.jpg

Сећам се да сам 94. видео веверицу у парку,то ми је баш остало у сећању.Зато се увек обрадујем кад се нека појави у парку у Двору.

9.jpg

Ово вероватно већина није видела.Табле стоје од пре коју годину.Сигурно је у питању обавеза пред улазак у ЕУ,поштовање националних мањина и слично.Држава хрватска сигурно не би ово стављала зато што нас воли и поштује.

10.jpg

Само је ово остало од ''братства и јединства''.Прво просветни дом,затим средња школа а данс ништа,стара,запуштена грађевина.Трг је наравно променио име,таблицу још нико није скинуо.

17.jpg

Збор у Рујевцу 19.8.

Photo6522.jpg

Hahah viđe omojih Stupničana mali rece da si iz Javornja edel kako da se zaputis preko Glavicana,Goričke Pedlja do mog divnog sela :D

Од погаче моје бабе нема бољег хлеба ;)

16.jpg

Joj kad se ovoga napucas i opletes jedan red slanine i luka ma jebes zivot..........mores odma da umres...

Ovo za umiranje sam se salijo ;D

Joj kad se ovoga napucas i opletes jedan red slanine i luka ma jebes zivot..........mores odma da umres...

Ovo za umiranje sam se salijo ;D

А најгоре од свега је што ову слику сад гледам а знам да ће проћи доста времена док то опет не пробам. :( Видећу да одем и ове зиме, за Божић вероватно.Вуче бре ова погача!

ha,ha,ha samo vi uzivajte i uplicite redove slanine i luka bicete svi zdravi kao dren,

moji su dedovi i babe dozivjeli stotu bez holesterola u krvi,

a mi, danasnje babe i dede nesmijemo ni jogurt piti.

eh, da mi vas je vidjeti kako slatko mljackate :);D

Svaka ti cast za fotografije ,bas si se potrudio i jako su lijepe.Pregledao sam sve po redu i svaka je vredna na svoj nacin ,sta reci bravo majstore.