DvorNaUni90

ДВОР,НОВИ,УНА ЛЕТО

Recommended Posts

Човече!  :blink:  Постављам слике овде већ 5 година и видим да нисам ставио ниједну са црквом у Новом?!?!?

Значи, црква у Новом Граду :)

Photo-1889_zpsd9288eea.jpg

Црвена је боја од лука, наравно. А први пут сам видео овакву зелену, такође природна и то од коприве!

Photo-1936_zps6e66328b.jpg

Волим пужеве :)

Једно од мојих сећања из времена РС Крајине је везано за пужа. Био сам на брдима с дедом (тачније татиним стрицем) и чувамо ми краве, шта већ. И тад сам волео да тражим пужеве и да им певам песме, да их стављам да ми пузе по длану. Кад види тај деда пужа на мени, зграби га и зафрљачи негде... Каже - шта ће ти пуж (или наши кажу спуж :D ) , јебеш пужа... нешто у том фазону. А ја почео да вриштим и плачем! Чак сам га и тражио тамо свуда...

И док је тај деда био жив, увек кад бисмо се видели споменули би ту ситуацију и чувеног (с)пужа. Мора да сам опасно плакао кад је и он то запамтио.

Photo-1923_zps3bef1f5d.jpg

pa nemoj tako DvorNaUni, slike su prelepe a narocito  ljepotice Une  :)

Pravo se podigla Una ali ne moze ni ona da spere jade a kamoli da

dvije duge nesto promjene i vrate na staro ....

Ha ... spuž veliš :lol:

Lepe slike, hvala ti što si ih podelio sa nama  :]]

Хвала :)  Ма ништа, увек их радо представим, да виде људи, онако очигледно, чији је крај лепши или најлепши :D

Хвала :)

Воде од, да кажем главне улице, до вишег дела Двора, тачније степеницама ћемо прво изаћи пред нашу цркву са десне стране и накадашњу средњу школу са леве, право је парк, општина, полиција...и све остало у том вишем делу. Ту је била мало шира утабана стаза. Горе где степенице завршавају је корење дрвећа избијало на површину па је некако изгледало као неколико природних пар степеника.

POzdrav da li mozte da mi pomognete ,

meni je otac pogunuo 1995 na dvoru pame zanimaju neki detalji grada i desavanja na dvoru od 6 - 8 pozdrav molim vas kontaktirajte me kada budte videli

ЛЕТО 2014.

Одмах за почетак да кажем да неће бити нешто више слика као иначе, бар кад је лето у питању. Знате и сами како је лето било никакво... а и имао сам неке обавезе, тако да нисам баш пуно зујао и сликао. Имам наравно више слика, ал овде иду одабране ;)

Прво последњи поглед негде између 7 и 8 ујутро на Србију

Photo-3532_zpsc35eb4ee.jpg

Крајње одредиште пута на који сам пошао са Удружењем Банијаца је била Блиња у којој се одржава збор 2.8., Илиндан. Прво смо били у једном селу код Суње, Брђани Цеста. Ту су људи од некадашње основне школе направили као мали музеј, културни центар.

Photo-3538_zps809a9f22.jpg