DvorNaUni90

ДВОР,НОВИ,УНА ЛЕТО

Recommended Posts

Нови Град је из године у годину лепши, увек нешто ново. Овог лета једна девојка ради мурал. Дуг је сигурно око 50 метара, све на овом бетону дуж магистрале, са мотивима Новог Града, Уне и других слика овдашње природе. Остало јој је пар метара кад сам отишао, вероватно је до сада већ завршила.

Photto-0171_zps9kupvjk6.jpg

Могу се видети занимљиве ствари, међу њима и пивске флаше старије од мене.

Стоје непомично предмети, личне ствари, већ 20 година. Или се ''мичу'' кад с времена на време неки ситни пљачкаши покупе и то мало што је иза рата остало. Увек сам се питао како нико да дође у неку од таквих кућа, да бар то мало среде, покупе оно што се може користити или што представља неку успомену. Да ли нема потомака или су неки други разлози у питању...

Photto-0132_zpsjmumvsub.jpg

Затрављена Банија. Можда изгледа лепо, али у суштини није ни лепо ни добро. Ту и тамо понека ораница, у позадини је кукуруз, али ово прети да постане једина ''култура''.

Photto-0099_zpsr7zbjpcy.jpg

Ево како изгледа партизански споменик у једном селу, мермерне плоче нема. Заслужни су за ово наравно неки нови наводни ослободиоци.

Photto-0357_zps1en0cc2k.jpg

А сад лепша тема :) више слика, мање текста. Спуштање низ Уну ;)

У авантуру сам се упутио уз помоћ гуменог чамца

Photto-0179_zpskgmxdczr.jpg