DvorNaUni90

ДВОР,НОВИ,УНА ЛЕТО

Recommended Posts

Дрво и шибље расту на темељу куће :unsure: Иначе, ово ме фасцинира, од пре пар година па сваке следеће, сваки део куће која је ту постојала је постепено нестајао, урушавао се сам од себе. Памтим малу, целу кућицу до рецимо 2005., али једне зиме се уруши пола крова. Следеће године друга половина, затим греде, па делови зидова, на крају велики комади и сад све личи на једну зараслу гомилу.

Photo8524.jpg

ПРОЛЕЋЕ

Нешто ново :D у Двору

Photo8496.jpg

E, ova ti je mnogo lepa slika :]] ne računajući zadnju postiranu sliku :)

A kuda vode stepenice?

A kuda vode stepenice?

Хвала :)

Воде од, да кажем главне улице, до вишег дела Двора, тачније степеницама ћемо прво изаћи пред нашу цркву са десне стране и накадашњу средњу школу са леве, право је парк, општина, полиција...и све остало у том вишем делу. Ту је била мало шира утабана стаза. Горе где степенице завршавају је корење дрвећа избијало на површину па је некако изгледало као неколико природних пар степеника.

Sestro mila, pa zar ti nije poznata ona :

"Dvor na dvor na uni, dvor na dvor na uni

Crkvica na bregu, crkvica na bregu

To je toje mjesto, to je toje mjesto

Dje se srbi legu, dje se srbi legu" :)

nego evo i slikice

dsc02782sr.jpg

Rado ne pika se to dok ne dodes u Dvor ;)

jesu cudni su putevi Bozji, Rado sestro ali ne znam samo koga ces zateci i ko ce te docekati u Dvoru ::)

Ja koliko se god zazelim mog Dvora opet kad dodem u njega onda ga izbjegavam jer nije to vise moja

Dvor niti sam ja tu vise svoj na svome a Bogme nisam vise ni u Matijevicima.

Iskreno govoreci sve vise pogled bjezi preko Une na Jablanicu ali srce kaze jedno a pamet drugo,

izgleda da nisam biljka da me mozes iscupati i nede drugdje prenjeti te pustiti korijene.....

Dobro ti nama dosla u Dvor :}\/:]]

ЛЕТО 2012.

Банијци су се окупили у Београду 27.7. и организовано у два мини-буса кренули пут Баније у 23:30. :lol:

Прво смо свратили у Сјеверовац код Суње код једних наших људи на имање :) . Баве се пољопривредом, али оном правом профитабилном, раде пуном паром. Све у свему, свака част човеку и његовој породици на свему што су створили и хвала им што су нас тако рано (можда за њих 6,7 сати ујутро није рано :D ) лепо примили и показали нам све и свашта.

Photo8546.jpg

И чувени Мали Градац који је као и претходне године био циљ нашег путовања, тачније ''Сусрети на Банији''. Сви су кренули за Србију исто вече, осим мене, правац Двор :lol: . Банија ме је гледала још месец дана B)

Photo8593.jpg

Нека Двор почне једном сјајном фотографијом. Сликао сам са брда изнад Новог Града, никад пре нисам био горе, чуо сам да је леп поглед. А кад сам отишао имао сам шта да видим!

Photo8630.jpg

С друге стране поглед на Нови Град.

Што завидим лику који прави ову кућу изнад Новог :o , мислим да нема лепше локације.

Photo8636.jpg