DvorNaUni90

ДВОР,НОВИ,УНА ЛЕТО

Recommended Posts

Једна лепа кућа у Јаворњу, наш стари банијски стил градње :)

Иначе, има једна лепа новост везана за ову кућу :) , ту је летос, мислим баш дан,два пошто сам стигао, била свадба :D . Млада је стигла из Врњачке Бање! Одвуче Србијанку љубав из цивилизације у наш крај :lol:

Photo8687.jpg

Vide sljiva!? Kod mene u Lici slabo rodile ove godine...

Dobru skolu ucis, ide ti ovo od ruke. ;D Divne su slike.

I svaka cas za tu zastavu, verujem da to nasim ljudima tamo puno znaci.

Непрскан, понегде мало убијен, али има укус! А и завидну килажу :D . Како је година била сушна, ово је стварно превелик парадајз.

Photo8698.jpg

Vide sljiva!? Kod mene u Lici slabo rodile ove godine...

Dobru skolu ucis, ide ti ovo od ruke. ;D Divne su slike.

I svaka cas za tu zastavu, verujem da to nasim ljudima tamo puno znaci.

Хехе,хвала. Тек сад кад видиш парадајз нећеш веровати шта све код нас упркос суши успева.

Ово је нешто што је нашим људима значило, нажалост више не -_- . Керамика у Рујевцу је наравно постојала и пре рата и гле чуда, фабрика је у Рујевцу (за оне који не знају после Матијевића највећем српском селу у општини) поново обновљена. Чак је и Месић био на отварању фабрике! Његова жена је ваљда Српкиња из Рујевца или јој је отац или мајка одавде.

Звучало је сјајно, у таквом крају људима понудити посао као некад. И трајало је то неколико година, међутим, ево већ неко време кубуре, нема од производње ништа...

Photo8713.jpg

Мостић у Брђанима

Photo8666.jpg

Ima li kakve vode ispod tog mostića? Ne mislim samo ove godine nego inače ...

Inače slike su ti super :)

Duck nadam se da se ne mogu izbrojati na dvije ruke :( u Matijevicima moze se vjerojatno nekako

nagurati na dvije ruke ali ne vise -_-

Ђе сте Матјевчани :lol: , ово је ваша земља!

bila nekad ali vise nije, nazalost :( dace valjda Bog da bude opet CCCC :]]

Српска застава је на општини,наравно :) , ако на то мислиш.

znaci jos sve pod kontrolom ;D samo trebalo bi i spomenik dignuti napacenom narodu i to usred

Dvora kod nekadasnjeg "Borova" :[| novopecene spomenike poravnati bagerom ;) kvare idilu :)

Duck nadam se da se ne mogu izbrojati na dvije ruke u Matijevicima moze se vjerojatno nekako

nagurati na dvije ruke ali ne vise

znaci jos sve pod kontrolom samo trebalo bi i spomenik dignuti napacenom narodu i to usred

Dvora kod nekadasnjeg "Borova" novopecene spomenike poravnati bagerom kvare idilu

Не,не,не,не,није опет баш тако црно, мада ни сјајно :mellow: . овако стоје ствари, а мислим да смо то једном већ на некој теми и писали.

Duck ,знаш како, јасно је да омладине има мало као и у свим крајишким местима и општинама. Има пар села у којима нема ниједне особе млађе од 20-30 година али то су пре свега она на крајњем делу општине фактички у шумама, до којих нема нормалног пута и где је остало сад свега 10-20 људи.

У осталим селима се нађе пар млађих особа,али све је то мало. Најбоља ситуација је што се тиче Срба поред Двора, у селима која се налазе на путу ка Глини и дакле околним у близини тог пута.

А у Матијевићима хвала Богу има више од те две руке :) . Не знам Жељо кад си био последњи пут и шта си видео...Можда нема деце да сад видиш на улици и шта ја знам. Али Матијевиће рат ко да није видео. Мислим да је више од пола српске деце у дворској школи управо из Двора и Матијевића.

Према новом попису имају мислим више од 700 становника. Томе је пре свега допринео најбољи положај Матијевића од свих српских села је оно више личи на предграђе Новог него дворско село. Заиста има дечурлије и младих доста. Проблем настаје код тога где ће ти млади људи даље? Они који студирају или су у Загребу или Бањалуци. Ко ће од њих да се врати тамо и где ће да раде :wacko: .

bila nekad ali vise nije, nazalost :( dace valjda Bog da bude opet CCCC :]]

Па земља је свакако ваша (наша) :D у поседовном смислу, е сад што се тиче државе то је друга ствар. Надајмо се ;)

DvorNaUni daleko je to od onih mojih Matijevica a da nisu vidjeli rata ;]\/ tu se bas ne bi slozio

jer vidio sam Matijevice 1989 prije rata zadnji put a onda 1995 ::) a kamo srece da ih ni onda nisam

vidio jer bi mi samo one lijepe uspomene ostale ovako njih su "one" druge izbrisale. Jos uvjek kad dodem

u Matijevice vidim one rasrusene kuce (i ako su obnovljene), spaljene, ubijenog kera kod Basrackog

vrela i tragove krvi po kucnom pragu u Stanic polju .............

Ima djece ali sve je to veliko nista od onog sto su bili Matijevici i samo radi blizine RS (hvala Bogu) ima

"zivota" (ako mogu tako reci) u Matijevicima a inace dozivjeli bi sudbinu kao i mnoga mjesta u Krajini a

to znaci, ni kuceta i maceta a kamo zive duse :-[

ПРОЛЕЋЕ 2013.

Жао ми је само што нисам скокнуо до Новог, у граду је реновирана стара Градска вијећница, а пешачка улица је такође уређена, бар по сликама које сам видео непрепознатљива је. Ал биће и тих слика после лета ;)

Иначе, били су нам у суботу у посети Јеховини сведоци ;]\/  просипају неку причу... баш ми је било драго што сам им ја отворио врата, тако смо се мало надмудривали и одоше људи после 5 минута. Пред наш празник смарају српски живаљ.

Photo-0070_zpsba2ebd59.jpg