CORDON

Koranski most ...21.sptembar 1991 - 2009 ...

Recommended Posts

46 minutes ago, zli poručnik said:

nemaš ti pojma

i ako ne znaš šta znači kadaverično onda ne lupaj kao otvoreni prozor

nigde nisam napisao da su organi presađivani na licu mesta

organi su im povađeni,i helikopterom u sterilnim torbama odneti gde treba

kako takvi g.....i proteraše Krajišnike nikada mi neće biti jasno

znači to sam ti razjasnio misterno

a organe su vadili stručnjaci

a Hrastov je klao,a prvo su im oči probušili iglom koja je bila u rukavici bez prstiju,a kada se pesnica stegne igla zauzme položaj i onda  kao bokseri udare žrtvu u oko i ono iscuri,šta ti nije jasno

pa i taj krvolok makedonac Mihajlo Hrastov je pričao kako je na lekovima,antipsihoticima jer mu se likovi nevinih žrtava javljaju u snu

inače pobijeni su rezervisti JNA,a dvojica su preživela skočivši sa mosta u reku

e koji si ti tutumrak misterno

Ok ako ti tako kažeš... 

http://www.veritas.org.rs/koranski-most/

pogledajte i video i obratite pažnju na treći minut i 30 sekundi 3.30 jasno se vidi izvađeno oko (probušeno iglom na rukavici)

misterno i sunja1991 kadri ste sve samo niste kadri priznati zločin,ali od vas i ne očekujem ništa

sunja1991 nemam ja tebe šta ni da opčaram ni razočaram ,drugo bi ja tebi nešto uradio ...

evo iz vaših novina ko je koljač i kako su ga vaše vlasti nagradile za pokolj

Odlikovanje i priznanje

Prema izvještaju Hrvatskog helsinškog odbora, Hrastov je nakon akcije "Oluja" bio "samoproglašeni zapovjednik posebnog zatvora u Staroj školi u Ozlju, gdje su zvjerski mučeni građani srpske nacionalnosti koji su se predali hrvatskim vlastima", o čemu je HHO pismeno obavijestio MUP. Međutim, nitko od odgovornih ni tada nije reagirao. Hrastov je nesmetano nastavio raditi. Nije dobio izvanredni otkaz, nije pokrenut stegovni postupak protiv njega, nije suspendiran, niti je na bilo koji drugi način sankcioniran, premda je policija, u kojoj je zaposlen, morala sudjelovati u istrazi na osnovu koje je podignuta kaznena prijava.

"U načelu, praksa je da se kod takvih slučajeva daje izvanredan otkaz ili se pokreće stegovni postupak. U svakom slučaju, izriče se zabrana obavljanja policijskog posla", kaže Feralov izvor blizak policiji. Službeno objašnjenje nam je dao glasnogovornik Mehun: "Policijskom službeniku po sili zakona može prestati služba u MUP-u samo u slučaju kada je pravomoćno osuđen za kaznena djela za koja se progoni po službenoj dužnosti". A kako Hrastov nije osuđen - da nije Vrhovnog suda, bio bi oslobođen - nema nikakve osnove da bude sankcioniran. Štoviše, u međuvremenu ga je pokojni predsjednik Franjo Tuđman odlikovao Redom Nikole Šubića Zrinskog za "junački čin u ratu", a karlovačka Županijska skupština 1996. godine dodijelila mu je javno priznanje, kao zaslužnom građaninu koji je zadužio karlovački kraj!

1 hour ago, zli poručnik said:

http://www.veritas.org.rs/koranski-most/

pogledajte i video i obratite pažnju na treći minut i 30 sekundi 3.30 jasno se vidi izvađeno oko (probušeno iglom na rukavici)

misterno i sunja1991 kadri ste sve samo niste kadri priznati zločin,ali od vas i ne očekujem ništa

sunja1991 nemam ja tebe šta ni da opčaram ni razočaram ,drugo bi ja tebi nešto uradio ...

to šta bi ti meni "uradio" možeš samo da sanjaš i maštaš...imao si priliku to uraditi od 1991 d0 1995 al nisi i sad ne seruckaj tu ti bi ovo ili ono...sram te bilo ..slabo te je Savo Štrbac pripremio za raspravu

14 hours ago, sunja1991 said:

jesu li ovi na koranskom mostu bili na ekskurziji ili u uniformama s oružjem? Kako to da nisu pobijeni i aktivni pripadnici JNA ? Sjeli u kamion i ajmo u Karlovac preko mosta kojeg su držali pod kontrolom ZNG? Isti slučaj kao i "moja" dva idiota iz Sunje koji su pokušali prijeći na srpsku stranu pa najebali od njihove granične  ophodnje.

Sunja ti se ne bi trebo javljat po pitanju zločina.Tvoji iz Sunje su u "oluji" u selu Strmen ubili dijete od 12 godina.Jesi i ti bio u toj "herojskoj" ekipi koja je to napravila ?

10 hours ago, BANIJA 79 said:

Sunja ti se ne bi trebo javljat po pitanju zločina.Tvoji iz Sunje su u "oluji" u selu Strmen ubili dijete od 12 godina.Jesi i ti bio u toj "herojskoj" ekipi koja je to napravila ?

petrinjac...u Strmenu sam bio i ne piši gluposti..osobno sam zarobio Pajića iz Crkvenog Boka i jednog u jna uniformi  iz Sremske Mitrovice ( imao psorijazu po tijelu )...tako da jako dobro znam tko je ubijen s koje strane prilikom ulaska u Strmen i ne piši gluposti o nečemu o čemu si čuo priče onih koji su selo napustili i prilikom napuštanja digli most na rijeci Sunji..tema topica je Koranski most  al tebe admin ne upozorava kao mene. Više se nejavljam a vi sad komentirajte što hočete.

sunja1991 jesu ovi tvoji ubice i krvoloci i nisam ni pomislio da ćeš napisati bilo šta drugo,nema osude za masakr sa tvoje strane,a i to je normalno ko dolazi iz te ružne varošice sunje,mali grad-mali ljudi ,mada ja lično i ne očekujem da kurva kaže da je kurva

Odmah po predaji, jedna grupa zarobljenika, uglavnomaktivnih pripadnika JNA, odvežena je u prostorije policije, a druga grupa, od 17 vojnika srpske nacionalnosti, uglavnom rezervista iz kordunaškog sela Krnjak, sprovođena je pješice preko Koranskog mosta. Čim su stupili na most, pojavila su se uniformisana lica sa fantomkama na glavama i počeli “krvavi pir” nad njima: trinaestorica su likvidirana, nekoliko klanjem u ležećem položaju, a većina hitcima iz automatskog oružja u stojećem položaju; a od četvorice preživjelih, trojica su se, među njima i jedan sa teškim povredama, spasili skokom sa mosta, a četvrti se u toku noći, takođe sa teškim povredama, iskobeljao ispod mrtvih saboraca.

toliko o tome i vašoj vojsci i mupovcima

uh bando jedna u krvi ogrezla

Nakon zaustavljanja i naredbe četnici izlazite van, usledilio je naređenje da se preda oružje. U uverenju da će se prevazići mirnim putem vojnici JNA su odložili oružje ne želeći da dođe do sukoba. 
Međutim, odmah po predaji oružja, jedna grupa zarobljenika je odvedena sa mosta a drugoj grupi u kojoj je bilo 17 pripadnika JNA, je naređeno da legnu na kolovoz sa rukama na potiljkom i licem okrenutim prema asfaltu. 

To je bio početak neviđenog iživljavanja koje je odmah potom usledilo. 
Uz već uobičajeno psovanje četničke make pripadnici MUPa i ZNG su zarobljene vojnike po čitavom telu nemilosrdno udarali nogama i kundacima od pušaka. Tom prilikom, od udaraca kundakom vojniku Branku Madžarcu je polomljena ruka, više vojnika je povređeno udarcima noža. Kada je zastavnik Babić Nikola pokušao da protestvuje zbog ovakvog postupanja, jedan maskirni pripadnik ZNG mu je prišao, kleknuo pored njega i zaklao ga prerezavši mu vrat nožem, uz trijumfalni uzvik; četniče ni nogom ne mrdaš. 

Odmah potom, isti pripadnik ZGG je drugog zarobljenika prvo ubo dva **** nožem u leđa, a zatim u njega ispalio rafal iz AP. 

Nakon toga, zarobljenicima je naređeno da ustanu i da se postroje uz ogradu mosta. Shvativši da će biti likvidirani na najbrutalniji način, trojica pripadnika JNA, vojnici Branko Madžarac, Dušan Mrkić, Nebojša Jasnić su spas našli bacivši se preko ograde mosta u reku.

Ostali zarobljenici iz te grupe, osim Svetozara Šarca, nisu preživeli. Pripadnici MUPa i ZNG su im prvo pucali u noge iz automatskog oružja, a potom tako onesposobljene dok su ležali na kolovozu mosta, jednog po jednog dotukli noževima i tupim predmetima, pri čemu se nekim od žrtava odsecali uši i vadili oči. Šarac Svetozar, iako teško ranjen, nekako je preživeo masakr... 

Tela masakriranih pripadnika JNA prevezena su u zagrebačku bolnicu gdje je izvršena obdukcija. Nakon predaje tela rodbini, lekarska komisija od tri člana je pregledala leševe i tom prilikog je pored spoljašnih povreda, konstatovano da je prilikom obdukcije pokušano da se hirurškim rezovima kamufliraju tragovi klanja i uboda nožem. 
Ubistvom zarobljenih pripadnika JNA učinjena je teške povreda humanitarnog prava propisana članom 130 Ženevske konvencije. 

Odgovornost za ovu tešku zlocin snose: 

Štajduhar Ivan, predsedik Kriznog Štaba Karlovac 
Krajačić Zvonko, načelik MUPa Karlovac 
Družak Franjo, komandir čete MUPa Karlovac 
Pripadnici MUPa i ZNGa 
Pereška Željko BABA ROGA 
Hrastov Mihajlo 
Bukva Mišo 
Marković Đoko BANANA 
Vuković Joca zv. DOKTOR 
Cindrić Nikola 
Cindrić Joca 
Hrstić Miša 
Stepić Joca 
Dimkov Robert zv. DOMINA 

1 hour ago, sunja1991 said:

drži se teme topica,  a bio sam u ekipi a detalje ti mogu napisati u pp ako te zanimaju..

U prošlim postovima si sve negiro i reko da ja pišem gluposti, a sad priznaješ da si bio u ekipi koja je ubila dijete.

Štaš mi pisat PP pa napiši javno kako ste bili "heroji".Otvori dušu.