Sign in to follow this  
CORDON

...DARA SEKULIC...najveca zivuca srpska pjesnikinja ...

Recommended Posts

...Na nasu veliku zalost o nasoj zemljakinji...Krajiskinji...rodjenoj Kordunasici ( Kordunski Ljeskovac ) ...pjesnikinji DARI SEKULIC, malo se govori i malo se zna...Kazu da je ona u svojoj generaciji nasljednica Desanke, Isidore....

ds5.jpg

... Pozdrav Ljilji Licanki...koja pise odlicne pjesme ( usput pitanje...Jel imas ti sto objavljeno , jer vidim da si masu toga napisala )...znao sam ja da za ovu temu o DARI SEKULIC nece biti velika interesa, ali nek se barem nesto vise sazna o njoj.U prilogu je postavljen intervju sa njom prilokom dodojele goisnje nagrade SKD "Prosvjeta " , koja nosi ime Save Mrkalja ( isto tako velikog krajiskog imena, koji je nepravedno zapostavljen i nema ono mjesto koje mu zasluzeno pripada, kad se govori o srpskom jeziku )....

dara1.jpg

.......Ovih dana sam sretan ......dodje nakon dugo cekanja pismo od DARE .........

dara1-a.jpg

.....i iz Canade lijepa knjiga.......TRAGOM SNOVA ....lijepe Licanke

pozdrav

cordon ;)

...Nakon dugo vremena dodje opet pismo iz Sarajeva od nase krajiske pjesnikinje DARE SEKULIC....Nakupilo se godina, ali pise neumorno....u zadnjih devet godina napisala je devet knjiga....U pismu i jedna lijepa pjesma iz rukopisne knjige "Na uzanom putu" ....

002.jpg

pozdrav

cordon ;)