Sign in to follow this  
BULIN

Буковицом и Равним Котарима

Recommended Posts

mnogo dobro mali mrav-e. meni se cini da si sve varose nabrojao koji su srpske narodnosti i pravoslavne vjere,jedno je sigurno, bar mi se tako cini da ti nisi sluzio vojsku - ni jednu. zasto to kazem? pa zato sto mijesas lijevu i desnu stranu a to je vilika razlika. nabrajas poneke varose koji gdje dolazi a oni su upravo suprotono od onoga kako ih ti nabrajaš gledano od obrovca prema zelengradu. pročitaj jos jednom sto si napisao pa ces i sam to uvidjeti. nije to kritika vec samo mala gresska koja se moze svakome desiti. da li je tako?

e,kako se neke stvari podudaraju, mozda nije krv voda, ko ce ga znatiiiiiiiiiiii?

Imao sam gresaka, nemam vremena puno imam gostiju pa malo gresi, nadopunite, popravite itd. Pozdrav za sve vas za est brte la, za gerontija za FCRS I sve druge kojima su korijeni na neki nacin iz Zelengrada.

a sto je sa veselinović-ima (loparine kod guvna) njih si zaboravio, jel. vidi se da si ti jos omladinac pa jos sve dobro ne kontas. ima vremena naucices ti sve u svoje vrijeme. za sada imas prolaznzu ocjenu i to izmedju 4 i 5.

mali mrav-u

kazem, lijepo si ti to sve nabrojavo varose a sto je sa kucama i ljudima koji su tamo nekada zivjeli recimo tamo do 1995. godine? ajde se ti jos lijepo potrudi pa kreni opet iz pocetka i to od gagica-jesenovace pa do kraja i napisi koliko je bilo kuca i ljudi srpske narodnosti i pravoslavne vjere u zelengradu. pa nisu samo mitrovići ti koji su tomo zivili a i sada zive.

mozda bi bilo dobro, da napravis i jednu tabelu zitelja zelengrada i to predstavis cijelom svijetu.

po meni treba prikupiti sto vise istinskih podataka te ih ovdje zapisati.

opet gresim Gagici (KuzmicI) su isto na desnu stranu hahahahaaaaaaaaaaa

ma sve je to dobro,bitno da se covijek sijeca, a cini mi se da nigdje nisam proctao Lezaje, dali oni spadaju pod Zelengrad ili Karin???To nisam siguran. a sta se knjige tice nekako mi stigla u ruke i sta reci, posto autora poznajem od dana kad je isao u skolu u Brusku,i kad je putem sacekivao iza grma cobane i cobanice otimao pulu i mljeko i kruh, sad izgleda da je uspio izici iz grma ili ga i nema jer mu staiji brat vrsi "obnovu"sumskog gospodarstva u Bukovici.Sta reci o knjizi,mora se reci da je lijepo procitati o rodnom kraju bilo sta iako se u knjizi nalazi dosta lapsusa, koje je autor previdio ili je izvor informacija koje je koristio dosta mlad tako da su se potkrale dosta velike greske specijalno u opisu porodicnih stabala, tako u razgovoru sa ljudima iz moje generacije i starijima misljenje je da je jako povrsna,ili da je cilj knjige sasvim drugacije naravi.

Lezaje nisu u Zelengradu, vec pripadaju Karinu.

Sto se tice novog popisa varosa i stanovnistva po brojcanom stanju, to nisam u mogucnosti da tacno napravim, pa se ne bih dzabe ni trudio. Mozda neko bolje zna od mene koliko je tacno bilo sto bi stari rekli dimova i celjadi u kucama.

U svakom slucaju ja vas sve puno pozdravljam, i mislim da sam bar malo opravdao ono sto mi je Bulin dao u zadatak!

Pozdrav.

"zrmanja-80"

a sta se knjige tice nekako mi stigla u ruke i sta reci, posto autora poznajem od dana kad je isao u skolu u Brusku,i kad je putem sacekivao iza grma cobane i cobanice otimao pulu i mljeko i kruh, sad izgleda da je uspio izici iz grma ili ga i nema jer mu staiji brat vrsi "obnovu"sumskog gospodarstva u Bukovici.

hm, hm, hm,.. šta reci o autoru ove knjige? kak bi se kazalo i ja poznajem autora ove knjige. inače sam dosta mladji od njega ali sam ga vidjao dosta puta i sa njime razgovarao. po meni je marijan mitrovic iskompleksirana osoba mozda upravo zato sto ga je priroda malo "unakazila" a boze joj, za to mu nije nitko kriv. negdje je morao pronaci zanimanje da svoje komplekse pretvori u knjigu-e koja su proizvod totalne lazi. meni se cini da su knjige nastale samo zato da bi sebi ostvario materialnu dobit a ne nikako da prikazao ili opisao historiju naseg zavicaja. marijan mitrovic ima i starijeg brata po imenu luka ili luketa kako ga nazivaju zelengradjani. koliko sam procitao teme zelengrada o njemu je dosta negativnosti ovdje napisano. nije samo luketa marijanov brat vec i isto tako dosta poznati brat m.m. jovo-jovan-sada ivo mitrovic zvani pocerac. on ima iza sebe burnu historiju ili proslost. naime, kako smo ovdje i listu slobodna dalmacija citali da je isti taj ivo mitrovic sa jos dvojicom pajdasa ubili covjeka ni kriva ni duzna. otac i sin su odlezali zatvorsku kaznu, a pocerac se cijelo vrijeme pravio lud (igrao ludaka) odnosno postao "neubrojiv" i sud ga oslobodio svake krivnje.

mali mrav

Sto se tice novog popisa varosa i stanovnistva po brojcanom stanju, to nisam u mogucnosti da tacno napravim, pa se ne bih dzabe ni trudio. Mozda neko bolje zna od mene koliko je tacno bilo sto bi stari rekli dimova i celjadi u kucama.

U svakom slucaju ja vas sve puno pozdravljam, i mislim da sam bar malo opravdao ono sto mi je Bulin dao u zadatak!

Pozdrav.

posto si "mali mrav" ipak bi bilo lijepo, da se malo potrudiš te nam na svoj svojstveni nacin predstavis sve kuce i ljude koju su tada u njima zivili. vjerujem takodje da oko sebe imas dosta ljudi koji bi ti mogli pomoci iako si daleko od svoga rodnoga kraja. mozes da pitas i staroste zelengrada, nije ih puno ali ce ti u to sam uvjeren svi dati informacije koje te zanimaju. narodna poslovica kaze: "nikada ne bacaj pusku u kukuruz...... i nepredaj se unaprijed.

Ето, као што видите вратио сам се са креће одсутности па видим да сте ми били доста вредни. Нека, нека тако би требало бити и у будуће. Наша тема је како примећујем доста актуелана па се такође надам да ће тако бити и од сада.

Такође очекујем што више ваших коментара у вези ове књиге, јер је потребно овој "књизи" и њеном аутору казати и другу страну медаље. Добро је и то што сте неколико постова посветили и самом аутору ове књиге. Јер потварати-искривљивати историју није ништа друго него болест (ма каква она била) самих тзв. историчара. Књига аутора Маријана Митровић "Буковицом и Равним Котарима" биће у целини постављена у ову тему. То је молба велике већине зеленграђана која је то желела да је у целини прочита. Треба само мало стрпљења, да се припреме неки технички услови. До тада ова тема је и даље отворена.