• Announcements

• dj-zombi

Nove knjige   07/18/2016

U sekciji foruma "Krajina u knjigama" postavljeno dosta novih knjiga, obavezno pogledati:    6. Licka divizija - ratni put
       Kordun i Lika u NOB
       Kotar Slunj i kotar Veljun u NOR i socijalističkoj izgradnji
       SJENIČAK KRONIKA KORDUNAŠKOG SELA   Ove knjige kao i jos stotine drugih mozete takodje naci i u sekciji sajta "Dokumenti" http://www.krajinaforce.com/dokumenti/index.html          
Sign in to follow this  
Followers 0
CORDON

... C O R D O N .... moj foto-album ...

98 posts in this topic

....Od imena VRGINMOSTA , osta samo komad zelene tablice sa "djedovog" ( zeninog cace) traktora - ( Slavsko polje )

tablica.jpg

pozdrav

cordon ;)

... cistokrvni kordunaski ceno ....papiri uredni ) samo se ne zna ko mu je caca....

ceno.jpg

pozdrav

cordon ;)

.....na gornjoj su slike 'rudnjace' ( tako ih barem mi zovemo na Kordunu....poznatije su jos pod nazivom jajare ili blagve )....i za kraj jos malo prvoklasnih petrovackih vrganja .....

gljive2.jpg

pozdrav

cordon :D

Cestitam na lijepim slikama,

a jos vise sto imate priliku da uzivate u blagodatima prirode u rodnom zavicaju :]]

Rudnjacama se zovu i na Baniji, zbog crvene boje.

Rjedje su od vrganja i navodno cjenjenije. Kada sam, kao ucenik sedmog razreda, sa skolskim drugarima, beruci vrganje, naletio na nekoliko ovih gljiva, ucitelj, koji nas je vodio, rece mi:

"Zapamti kad si pronasao rudnjace, neces ih skoro vidjeti. Ubrao si kraljevske gljive!"