Sign in to follow this  
CORDON

... C O R D O N .... moj foto-album ...

Recommended Posts

...Pitome divlje race, plivaju uz vas dok ste u bistroj Korani.....( Gazibraski slap, D.Skrad - Kordun ) .........

koranatanja2_zps4c4731f3.jpg

jagode-marko1_zps59bff010.jpg

Malo jagoda ispod Petrove gore....iz Slavskoga P

...........Korana zove.......

koranatanja1_zpsc8031b16.jpg

Korana - Gazibarski slap ( D.Skrad - Kordun )

Savršen prizor ... Hvala puno na ovim prekrasnim fotografijama  :]]

jooooj dobrih garavih dorata  :]] da mi ih je malo provozati 

da pobjele  ;)  pozadina je isto jako ljepa, posebno  obris

Voinovog spomenika  :-[

.... Jagode nanizane na "grotulje"........Kordun ( Slavsko Polje).....

Никад нисам видео нешто овако :D

Може неко објашњење, шта то значи? Нека фора са Кордуна? Или плод дечије маште?

... Ja samo mislio da da to rade djeca svagdje.... i na Baniji :). Ucupas "cablju", dugacku slamku iz mlade trave i nizes jednu po jednu jagodu. Ustvari u nedostatku posude za branje jagoda, lakse ih je na ovaj nacin ponjeti kuci, jer se ne zdrobe. Osim sto su jagode na niski lijepo za oko, ovo se radi i iz prakticnih razloga.....

Могуће је да су то радили и код нас, али ја то нисам видео нити чуо :)  Хвала на објашњењу ;)

..Oni koji imaju malo vise vremena , a prije ga je bilo vise, uz goveda i ovce....ponesu nozic pa obicno od josiceve kore ( drvo johe, josovina) "svrnu"  par kuzova ( kuzola, kuzolica). Kore spojis sa kakvim siljastijom klipicom ili debljim trnom. U kozove se beru jagode... (Slavsko Polje - Kordun) ...

jagode12_zpsc3a3cdd9.jpg

.... vidim slike iz ovoga albuma na svim stranama,........ kajiskim stranicama, radijima, prelima..... ;)

Evo jedne sportske i spontane slike sa prelijepih brdašca Korduna, taman je bilo proljeće, trava pokošena na brežuljku, u daljini brdašca i kuće, bio sam se vozio na motoru kroz Kordun i ta brdašca i zelenilo su mi se toliko sviđali da sam se ceste okrenuo i otišao gore u brijeg iako motor nije kros već cestovni. Nešto te povuče. Ideš. Bio sam i lani tamo, išao do Slunja, uslikao sam kamen koji je bio na suncu, topli kamen od sunca, stavljao sam ruke na taj kamen, pa crvena zemlja, livade, išao sam se i šetati kroz te livade i mobitelom sam ih snimao, htio sam imati snimke tih livada i zrikavaca, kada dođeš na Kordun nešto te začara i povuče, daje ti energiju, obogaćuje te, rijeke da ne spominjem, i to je kraj koji brzo uđe u dušu a kako je tek ljudima koji su rođeni i odrasli tamo a danas se ne mogu vratiti. Sad ne mogu naći te slike od prošle godine, ako ih nađem staviću ih ovdje. 

d9bw2vT.jpg