Kрајина моја судбина

Спортски клубови РС Крајине

Recommended Posts

fkpetrovagora.jpg

Ево га, ваљда сам успио, хвала Чуле на помоћи...

Што се резервних дреcова тиче, "cordon001" je рекао да су резервне боје Петрове Горе биле црвена и плава али нисам сигуран јел био црвени дрес и плави шортс или су биле црвено плаве пруге по дресу... Било би добро да се јави да разјасни ситуацију ;) па ако није овако како сам нацртао да направимо наново, а модератори онда да обришу ову слику. Грб је постављен онај који је био у употреби за вријеме Реп. Српске Крајине.

@kanarinac- Друже, још кад би успио наћи грб Слоге било би супер па да направимо и за Слогу овако. Ако га ђе нађеш на некој слици бар, усликај га нечим па постави па ћу ја то касније обрадити на компјутеру. Поздрав!

Да наставимо...

fkbukovica.jpg

ФК Буковица основан је у Кистањама 16. септембра 1969. године. Године 1994. ФК Буковица је освојила Куп Крајине побједом над Фудбалским Клубом Крбава са Удбине након бољег извођења једанаестераца. Нажалост, више података о успјесима немам, али ево прилажем извјештај са једног првенственог меча са Кричкама.

bukkri.png

Поздрав!

fkbrsadin.jpg

ФК Бршадин је спадао у мање клубове Крајине али је ред да се и он спомене...

Још једном позивам све који имају неке слике клубова Крајине, грбове и остало да поставе у ову тему.

Поздрав свима!

fksparta.jpg

ФК Шпарта из Белог Манастира је била несумњиво један од најјачих клубова Републике Српске Крајине. Клуб богате историје који је још за вријеме СФР Југославије играо другу лигу која је онда била далеко јача него садашње прве лиге новонасталих државица... Са шростора Крајине, колико ја знам, то је пошло за руком уз Шпарту само петрињској Младости и книнској Динари с тиме што је Динара у другој лиги провела свега неколико сезона... Шпарта се окитила и титулом првака РСК и била свима незгодан противник сваком ко је у лиги Крајине играо против ње. Навијачи Шпарте су били подјељени у двије групације: "Ultra Commando" и "Eastboys".

Уз ово да додам да су се навијачи книнске Динаре звали "Black Scorpions", пошто сам раније у теми остао дужан овај податак... Причао сам са једним од вођа групе, "Скорпионси" су били активни на свим домаћим утакмицама и ближим гостовањима, били су јако храбра и организована група, знали су приредити и кореографију на већим утакмицама, имали навијачке транспаренте које су сами правили, реквизите и остало...

П.С. У припреми је још доста клубова, ја рачунам да је у цијелој Крајини било око 70-ак клубова па би се могли представити сви, само је проблем што се сваки грб мора обрађивати јер су у питању мале сличице и често слике значака са грбом тог клуба па то на "Пеинту" одузима много времена којег немам :) Кад би ђе нашо Фотошоп вјерујем да би било брже и квалитетније. До сљедећег јављања велики поздрав и немојте се стидити да допринесете теми ако можете!

Канаринац исправио бих те. ФК Слога из Пачетина је 1997. године освојила куп сремско-барањске области победивши Негославце са 3-1 на Слогином стадиону у Вуковару, а потом Дарду са 1-0 на истом терену (Дарда је била победник куп-а у Барањи). Пачетинска Слога тада није била канта за набијање и имала је јако добар тим који се такмичио у 1. лиги сремско барањске области и на крају је била у самом врху (мислим да је била трећа). У тој лиги били су Слога из Вуковара, Вутекс, Борово, Дарда, Шпарта и др. Наравно иза ње је стајао Горан Хаџић, као велики заљубљеник у спорт и фудбал,а поготово у своју Слогу за коју је и сам играо, а његов отац је био фудбалска легенда не само Пачетина него и целог тог краја. Када будем имао више времена писаћу вам и о другим српским клубовима са овог дела РСК.

A ја мислио да су Борово село и Борово насеље једно те исто :-[

Nikada ovo nije bilo isto.. uvek smo se razlikovali.. inace i u BG kada sam ja dosao 1991. kada me pitaju odakle sam.. uvek sam govorio Borovo.. a oni svi: jel iz Borova sela? posto su tada na vestima cesto culi pojam Borovo selo.

Onda sam jedno vreme govorio Vukovar.. posto nisu kapirali da postoji Borovo naselje.

U Krnjaku na Kordunu,u novembru obnovljen rad FK Kordun.Mislim da je uz klubove iz Vojnica i Rujevca,ovo treci srpski klub koji je obnovio svoj rad.

...pozdrav mojim Krajisnicima ...

....Vidim gore informaciju da je pokrenut ponovo rad FK "Kordun"iz Krnjaka....moram samo nadodati da je formiran malonogometni MNK "KORDUN" Krnjak ...naravno da bi nas sve veselilo da je pokrenut veliki nogomet

U kakvom okruzenju djeluju i rade FK "PETROVA GORA" iz Vojnica i FK "PPG " iz Rujevca, mozete pogledati na prilozenom linku.....Grb "Petrove gore naci ce te u 3 grupi , 4 .po redu....dok je grb FK "PPG" ( prva partizanska gimnazija ) iz Rujevca u 5 skupini 2. po redu

www.football11.net naci ce te dosta grbova starih klubova, kao i onih novoformiranih u mjestima gdje su prije igrali izrazito srpski klubovi ...

pozdrav

cordon

Ево да кажем да је из Гламоча био "ФК Шатор". У сезони '93/'94, колико сам успјео сазнати, догурали смо до полуфинала Купа Републике Српске ;) . Испали од "ФК Слоге" из Добоја. За вријеме рата се такмичио у првој лиги Републике Српске. :)

Само да додам за "ФК Шатор" да је основан 1921. године као и "КК Шатор" а сада дјелује као "НК Шатор" такмичи се у 2. или 3. Лиги ФБиХ, не знам тачно.

...Evo da nastavimo ponovo ovu zapocetu temu o nasim klubovima...Krenut cu odozdo sa juga iz nase lijepe Dalmacije...Kao sto mnogi ne poznaju ponekad i ne tako daleku okolinu, takav sam bio i sam. Na nagovor moga druga Milica Malica - Mice ( koji je znao svu Dalmaciju jer je skoro godinu dana poslje akcije "Maslenica" bio na tom podrucju sa svojim deckima . Na zalost mjesec dana nakon ove utakmice Mico ce poginuti 03.11.1994 u obracunu sa Dudakovicevim snagama par kilometara nizvodno niz Unu , kraj Kulen Vakufa.... Otisao sam na utakmicu koju je "Petrova gora" igrala protiv "Jedinstva" iz Islama Grckog. Ja u zivotu nisam vidio takvu ekipu. To su sve zilavi momci, jake konstrukcije i nema igraca ispod 1,80 m ...Utakmica je bila zustra, prava prvenstvena, muska ....al fer, bez i jednog namjernog faula.... rezulatat 1:1. Kasnije smo zajedno otisli na dobro vino i jaretinu ispod saca...Tu sam nakon dugo vremena sreo svoga staroga druga Opacica Zorana....Utakmica se igrla na igralistu "Velebita" ....Danas je "Velebit" Bernkovac klub sa drugim predznakom :

.....Negdje sam cuo da se decki iz Islama Grckog znaju okupti, ali da na podrucju Dalmacije nema niti jednog srpskog kluba.......

....Prilike u Kninu sam slabo poznavao... Kninska "Danara" je par puta igarla u Vojnicu ( takmicenje je cesto prekidano ). jedan put sam ih imao prilike gledati na prijateljskoj utakmici u Topuskom protiv "Mladosti"dok su bili na pripremama u "Toplicama" Topusko...Danas postoji klub pod istim imenom, i negdje sam procitao da se takmici cini mi se u 4. Hrvatskoj ligi, skupina jug....

Koliko se sijecam bio je i istoimeni klub iz Slunja, zatim Psunj iz Zapadne Slavonije.

Dobro bi bilo kad bi uspijeli pronaci i postaviti neke informacije o samom takmicenju u RSK.

... Pozdrav Krajisnicima...i usput pitanje....Zbog cega dolazi do brisanja dijelova tekstova , npr. koji se odnose na NK "Mladost" iz Kistanja ? Ne znam sto je onda svrha ovog pisanja , kojim zelimo zadrzati sjeacnja na krajiske klubove . Brisanjem grbova klubova sa hrvatskim perdznakom . koji danas igraju na igralistima u Benkovcu, Kninu, Kistanju necemo promjeniti cinjenicno stanje...

...Jasno mi je da se tesko suociti sa cinjenicom nasih klubova gotovo i nema i da je to samo odraz sto se sa nama kao naroodom dogodilo na ovim prostorima. Samo, isto tako ne mozem bas razumjeti ni situaciju gdje ima naseg svijeta nema ponovnog aktiviranja klubova ? .........

S postovanjem

cordon :D

FK LIKA MOL Teslingrad

FK PARTIZAN Korenica

FK GRACAC Gracac

FK KRBAVA Udbina

FK USTANIK Srb

FK JEDINSTVO Donji Lapac

FK PLITVICE Plitvice

FK PLASKI Plaski

FK GRANICAR Licko Petrovo selo

FK SINDJELIC Vrhovine

Licki klubovi u RSK...Uskoro opsirnije....

Ove godine je obnovljen klub Hajduk iz Vere (kod Vukovara), koji je ugašen nakon reintegracije (manjak para u opštinskom budžetu)...

Ja sam krenuo u neki vid skupljanja podataka o klubovima i prvenstvu RSK. Trebalo bi ovih dana da odem do Politike i da malo pregledam arhivu Sportskog Žurnala (ovde sam pročitao da su tu bili objavljivani rezultati)... Ako imate nekih podataka koji bi mogli biti relevantni, napišite

Супер.

Ајде окачи какву инфо о фудбалу (куп, првенство, још неке битне) из доба РСК... може и рукомет, кошарка... направићемо посебне теме.

Супер.

Ајде окачи какву инфо о фудбалу (куп, првенство, још неке битне) из доба РСК... може и рукомет, кошарка... направићемо посебне теме.

Zar je postojalo prvenstvo u tim sportovima?

Moraću da pogledam kroz Žurnale... Ima tu dosta, 6 godina treba prelistati...

Ja stalno nešto piskaram po wikipedia-i (i hr i sr), ali džaba kad nemam dovoljno informacija... Materijal za članak o Petrovoj Gori sam ovde našao :)

Koшарка је постојала сигурно... за рукомет нешто јест постојало али не знам да ли је на нивоу РСК.

Пиши ти и овде, па ћемо селектовати како и шта будеш постављао. Само нека има.

Danas u Hrvatskoj postoji svega nekolicina srpskih klubova:

Petrova Gora Vojnić

PPG Rujevac

Sinđelić Trpinja

Borac Bobota

Hajduk Mirko Mirkovic

Sloga Pačetin

Sloga Borovo (selo)

Radnički Dalj

Negoslavci

Bratstvo Jagodnjak

Obilić Ostrovo

Čelik Gaboš

Sremac Markušica

Hajduk Vera - obnovljen ove godine

Mladost Karadžićevo - ima samo selekciju veterana

Bršadin više nije čisto srpski klub, iako je većina igrača i uprave srpske nacionalnosti

Vuteks-Sloga je zbog finansijskih problema i ucene grada postala "mešan" klub

BSK Bijelo Brdo je takođe "mešan" klub

U Baranji osim Bratstva iz Jagodnjaka mislim da više nema srpskih klubova

Doduše, u Vukovaru '91 igra dosta Srba, ali to je i dalje HNK

....Na nasu veliku zalost , to je surova istina.....Dosta tih nasih klubova je nastavilo djelatnost, jer ih je vecina u Istocnoj Slavoniji i Baranji....

........U zapadnom dijelu je preostala jedino PETROVA GORA Vojnic ( Kordun) i PPG iz Rujevca ( Banija ). Za ove dvije ekipe se moze slobodno reci da su gotovo u potpunosti srpske.Borimo se kako znamo i umijemo....Dokle ce mo izdrzati vidjet cemo ??? !!! ......