Kрајина моја судбина

Спортски клубови РС Крајине

Recommended Posts

Da, istina je. U Krnjaku postoji NK Krnjak ( klub hrvatskih useljenika iz Bosne nakon Oluje ). takmici se u drugoj ligi karlovackog podrucja. Nema igraca Srba. Koriste igraliste i svalcionice bivseg srpskog kluba NK "KORDUN" Krnjak ( U periodu od 1991-1995 igrao po imenom FK "KORDUN-SAVIC" . Dodatak Savic dobio je na osnovu sponzorstva najpoznatijeg ugostitelja naseg kraja Mice Savica koji i sada ima istoimeni restoran u Zemunu, neposredno uz autoput za Novi Sad ).

...Lani je doduse formiran malonogometni klub "KORDUN" Krnjak, koji barem imenom sjeca na prosla vremena, i igraju potomci bivsih igraca....

pozdrav

cordon :D

Da, istina je. U Krnjaku postoji NK Krnjak ( klub hrvatskih useljenika iz Bosne nakon Oluje ). takmici se u drugoj ligi karlovackog podrucja. Nema igraca Srba. Koriste igraliste i svalcionice bivseg srpskog kluba NK "KORDUN" Krnjak ( U periodu od 1991-1995 igrao po imenom FK "KORDUN-SAVIC" . Dodatak Savic dobio je na osnovu sponzorstva najpoznatijeg ugostitelja naseg kraja Mice Savica koji i sada ima istoimeni restoran u Zemunu, neposredno uz autoput za Novi Sad ).

...Lani je doduse formiran malonogometni klub "KORDUN" Krnjak, koji barem imenom sjeca na prosla vremena, i igraju potomci bivsih igraca....

pozdrav

cordon :)

Kakav je uspeh imao taj klub pre rata?

Sad sam naleteo na informaciju da je KK Sloga Borovo bio prvak Krajine. U finalu u Kninu je igrao protiv KK Partizana iz Plaškog

Знаш ли можда које је то године било?

Evo sta oni kazu...

KK Sloga Borovo prvak Krajine

Igrali su: tarzan, moky, šrajer, njego, cole, zare, jajo, sladjan, picojko, macak, spale, mijat, gican...

Trener: kiseli Pomocnik: oliva

Trener prvoligasa jugoslovenskog borca iz Banja Luke, komentarišuci utakmicu na tv RTV Krajina (prenosile su obe rtv i tv rep. srpske i tv krajine) uputio je kompliment da smo jaki za 1. ligu jugoslavije.

U polufinalu na zavrsnom turniru u kninu pobedili smo kk partizan iz plaskog nesto 79-61, a u finalu kk knin 89-43

ista bi ekipa cak i danas mogla da se suprostavi bilo kojoj ekipi iz drugih liga ex-jugoslovenskih republika, ali za to nema financijskih sredstava

Evo sta oni kazu...

KK Sloga Borovo prvak Krajine

Igrali su: tarzan, moky, šrajer, njego, cole, zare, jajo, sladjan, picojko, macak, spale, mijat, gican...

Trener: kiseli Pomocnik: oliva

Trener prvoligasa jugoslovenskog borca iz Banja Luke, komentarišuci utakmicu na tv RTV Krajina (prenosile su obe rtv i tv rep. srpske i tv krajine) uputio je kompliment da smo jaki za 1. ligu jugoslavije.

U polufinalu na zavrsnom turniru u kninu pobedili smo kk partizan iz plaskog nesto 79-61, a u finalu kk knin 89-43

ista bi ekipa cak i danas mogla da se suprostavi bilo kojoj ekipi iz drugih liga ex-jugoslovenskih republika, ali za to nema financijskih sredstava

ok, onda sam ja pogrešno pročitao... video sam Plaški i Knin (kao mesto odigravanja), ali nisam se udubljivao u tekst...

Košarkaški klubovi Krajine (oni koji su meni poznati):

KK Sloga Borovo

KK Knin

KK Partizan Plaški

KK Lika Mol Teslingrad

KK Bijeli Orlovi Gračac

KK Partizan Korenica

KK Kosovo Polje (kraj Knina)

KK Velebit Benkovac

KK Ilok

KK Vukovar

KK Petrova gora Vojnić

KK Petrinja

KK Bukovica Kistanje

KK Ervenik (kraj Kistanja)

Mislim da su odigrane dvije sezone košarkaške lige RSK, 93 i 94, a da je prekinuta sezona 95..

93 prvak je bio KK Bijeli Orlovi iz Gračaca

94 prvak je bio KK Sloga iz Borova

Liga se igrala zbog malih sala u Kninu, Plitvicama, Petrinji i Vukovaru po turnirskom sistemu svako sa svakim, a na kraju je bio Fajnal for, mislim 1 ekipa iz Baranje/Slavonije, a 3 iz Zapadnog dijela Krajine.

I danas najpoznatiji aktivni igrač koji je igrao tadašnju ligu je Predrag Šuput, koji trenutno igra u Njemačkoj u Bmbergu, tad je dvije sezone za redom proglašen za najboljeg mladog igrača RSK. Igrao je u rodnom Teslingradu za KK Lika Mol. Trebao je krajem 94 da pređe u KK Borac Banja Luka, ali je odbio i nastavio da igra za klub iz rodnog Teslingrada. Poslje pada Krajine, prestao se bio baviti košarkom, ali na nagovor prijatelja i tada trenera u Apatinu, reaktivirao se i zaigrao za KK Apatin, pa KK Vrbas, KK Spartak Subotica, KK Vojvodina Novi Sad, KK Partizan Beograd, KK Hemofarm i na kraju je otišao u Njemačku gdje sad isto igra.

Povremeno kad je dolazio iz Beograda, za KK Partizan Korenicu igrao je Ninoslav Marjanović tadašnji junior FMP Železnika.

Najbolji igrač RSK bio je Nikola Miljuš , košarkaš KK Bijeli Orlovi iz Gračaca, a zatim je prešao u KK Borac Banja Luka, a potom je mislim igrao i u Mađarskoj i nekim klubovima u Republici Srpskoj.

Dimitrije Matić nekadašnji igrač FMP iz Železnika, sad je trenutno na Udbini, ali pošto je bio mlad nije igrao u ligi Krajine.

Igor Ratković nekadašnji košarkaš KK Spartak Subotica i nekoliko stranih klubova (Makedonija, Francuska, Rumunija) igrao je za KK Lika Mol Tesslingrad, ali nije imao tad zbog mladosti veću minutažu.

Nadam se da će ove informacije pomoći da se tema malo razradi i da prikupimo još relevantbih podataka.

Хвала на овим исцрпним информацијама. Ако имаш коју слику, или нешто слично, било би лепо да окачиш то овде. :D

POZDRAV za ljubitelje 'Srpskih klubova iz RS Krajine'

Vidim da nitko nije pomenuo jedan mali seoski klub iz Opcine Vojnic, iz sela Knezevic Kosa koji se uspjesno 18 godina takmicio u I.NL Karlovac -NK 'BUDUCNOST" Knezevic Kosa( 1977-1995).

Da se ne zaboravi napravio sam sajt posvecen tom klubu gdje sam okupio bivse igrace i njihovu djecu gdje se sjecamo 'lijepih vremena' , pricamno o nasem selu i nasem KORDUNU da i nasa djeca nesto nauce i nezaborave i da imaju sto pricati svojoj djeci.

Takodjer preko ovog sajta objavljuju se svi rezutati danasnjeg takmicenja FC "PETROVA GORA" iz Vojnica i svih drugih 'sportskih turnira' na Kordunu i u Srbiji.

Evo je adresa sajta pa tko zeli moze ga pogledati.

Маркане, можеш ли нешто написати о њима?

Оснивање, историја, успеси и сл.?

Не знам баш пуно и мало тога се може наћи. Што сам знао написао сам у претходном посту...

Utakmica Velebit(Benkovac)-Mladost(Petrinja) odigrana 1995. kojom je odlucen sampion RSK.

XFNNT_BwgVA&feature=youtube