BANIJA 79

Agresija HV na Republiku Srpsku,"Una 95"

Recommended Posts

2 hours ago, NoviGradVRS said:

Nema veze i ako izbjegnu pravdu nekog od sudova pa makar i onoga u Hagu sudiće im enko drugi dal nnjima ili njihovoj djeci...to sam već napisao u jednom postu ranije....uglavnom neće pobjeći od ruke pravde .....stići će ih kazna kad tad.......a to što s etiče otimanja aviona i svega ostalog....pa očigledna je stvar da se na neki način morala odraditi podjela imovine zajedničko stečene u bivšoj SFRJ.....sad nešto s dobili na lakši način a nešto na teži......inače sam rat koliko god bio krvav i težak toliko je bio pogodan za trgovinu sa "neprijateljem " dal u pitjau bila hrana, oružje ili nafta....trgovalo se tokom cjelog rata ali to nije mogao da radi obični vojnik.....trgovale su glavešine sa jedne druge i treće strane.....evo ti samo od mene primjer, tadašnji ministar MUP RS ( čovjek iz mog grada )  vrši prodaju 2 šlepera oružja i municije tokom najžešćih borbi sa balijama u cazinskoj krajini istim tim balijama......bilo je bezbroj takvih primjera....

Па како да се не нађе нико ко би налупао ратне профитере са наше стране,кад непријатеље не можемо да нађемо,ето бар ми ти делујуеш поштено,па кад знаш за тог министра из твог места,шта је радио,лепо брате приђеш му и онако удариш му две васпитне иза ушију,ништа ти не би могао,јер тебе би подржао народ,а  народ зна шта је тај министар радио раније,а ти би испао шмекер,еј бре налупао би ратног профитера,а не би смео да ти узврати,замисли само какав углед би ти стеакао у твом месту...

Да се вратим на тему,мало сам се распитао,за те њихове пилоте,кажу људи да је тај Ивандић био изразито агресиван око Петровачке цесте,кажу да постоје и тонски записи у комуникацији са вингманом тог дана... али шта се ту може,једино да се нађе неки нови Обилић,па да распори крвника као Милош Мурата,од учкура,па до грла бијелога.

4 hours ago, dragan glumac said:

лепо брате приђеш му и онако удариш му две васпитне иза ушију

Dve vaspitne za prodaju dva slepera oruzja i municije neprijatelju u ratu ?

Salis se ?

1 hour ago, BANIJA 79 said:

Dve vaspitne za prodaju dva slepera oruzja i municije neprijatelju u ratu ?

Salis se ?

За почетак довољно.

Једини проблем како му прићи,па онда лако,две три заушке,па да видиш бато.

6 hours ago, dragan glumac said:

Па како да се не нађе нико ко би налупао ратне профитере са наше стране,кад непријатеље не можемо да нађемо,ето бар ми ти делујуеш поштено,па кад знаш за тог министра из твог места,шта је радио,лепо брате приђеш му и онако удариш му две васпитне иза ушију,ништа ти не би могао,јер тебе би подржао народ,а  народ зна шта је тај министар радио раније,а ти би испао шмекер,еј бре налупао би ратног профитера,а не би смео да ти узврати,замисли само какав углед би ти стеакао у твом месту...

Да се вратим на тему,мало сам се распитао,за те њихове пилоте,кажу људи да је тај Ивандић био изразито агресиван око Петровачке цесте,кажу да постоје и тонски записи у комуникацији са вингманом тог дана... али шта се ту може,једино да се нађе неки нови Обилић,па да распори крвника као Милош Мурата,од учкура,па до грла бијелога.

auuuu druže teško je to kako si ti zamislio pa moralo bi se onda pola države išamarati :D:D:D .....pa cjeli tadašnji politički vrh RS je trgovao i sarađivao sa neprijateljima.....taj čovjek tadašnji ministar je samo dio lanca i ništa više.....ne znam odakle si i koliko znaš situaciju ali opšte poznata je činjenica o prodaji zapadno krajiških opština u jesen 95.....tako je bilo i sa mojim gradom....naravno doktor Karadžić sa svojom svitom je i kod nas kao i svim drugim opštinama što će pasti i što su trebale pasti bio par dana ranije da bi izvukao keš iz banaka....18/19. 9. usljed žestokih napada ustaša i balija grad je bio već ispražnjen, linija odbrane grada u konstantnom padu , neke jedinice povučene sa fronta (izdaja ) ...glavnu ulogu u svemu tome imao je SDS....SDS vlasti vrše evakuaciju grada i iseljavanje već po ustaljenom protokolu predaje opština.....jedan od glavešina iz SDS a i doskoro je bio na jakoj funkciji u SDS priprema dizanje mosta na Sani u vazduh ( prethodno je u avgustu digao most na Uni u vazduh sa 800 kg eksploziva i svojim majstorskim djelom porušio više grada nego ustaše tokom granatiranja u avgustu ), samim dizanjem mosta grad bi bio definitivno odsječen i prepušten balijama koje su se nalazili par kilometara od ulaska u grad....čekali su MIG da uđu......no međutim na sreću svih Novljana u tim trenutcima kada se spremalo dizanje mosta dolazi Arkana i sa svojom ekipom zaustavlja dizanje istog i šamara dotičnog minera i vrši upad u grad sa svojom jedinicom.....lokalno muslimasnko stanovništvo kojeg je tokom rata u gradu ostao popriličan broj već je spremilo doček za oslobodioce iz V korpusa na njihovu žalost SDG je izvršila čišćenje grada u toku kojega je pobila dosta muslimanskih civila a ostalle prebacio u sabirni centar na autobuskoj......onda se vrši uspostava linija odbrane , arkan skuplja odbjeglu komandu i vojsku po brdima i vraća ih nazad na liniju i kreće se u kontra napad i ćeranje balija nazad ka Krupi....

12 hours ago, NoviGradVRS said:

ja njemu vaspitnu, a on mene prosvira tetejcem :D 

Drugu stvar sam zelio rec. U ratu se izdajnicki cinovi ne rijesavaju vaspitnima,vec strijeljanjem. To nazalost kod nas Srba nije bio slucaj,pa su se iz tog razloga prodavale velike kolicine oruzja i municije neprijatelju. Oni koji su to radili znali su da nece bit kaznjeni.

13 hours ago, NoviGradVRS said:

ja njemu vaspitnu, a on mene prosvira tetejcem :D 

Питао си за оне пилоте,држиш ли се теме?

Ма какав тетејац,уплашио би се он и пропевао,пи..е су то.

Ако је жив,сачекај га негде ових дана,па јави шта си урадио,мислим,кад већ знаш и пишеш о томе,помислих ево неког дрчног да истера правду на чистац.

Знаш ли ти нешто више о њиховим пилотаима,ја ти дадох имена.

1 hour ago, BANIJA 79 said:

Drugu stvar sam zelio rec. U ratu se izdajnicki cinovi ne rijesavaju vaspitnima,vec strijeljanjem. To nazalost kod nas Srba nije bio slucaj,pa su se iz tog razloga prodavale velike kolicine oruzja i municije neprijatelju. Oni koji su to radili znali su da nece bit kaznjeni.

Naravno da su znali jer je iza njih stajala država....dovoljno je reći da u RS tokom cjelog rata nije bilo uvedeno ratno stanje...tako da sama ta činjenica govori dovoljno....

13 minutes ago, dragan glumac said:

Питао си за оне пилоте,држиш ли се теме?

Ма какав тетејац,уплашио би се он и пропевао,пи..е су то.

Ако је жив,сачекај га негде ових дана,па јави шта си урадио,мислим,кад већ знаш и пишеш о томе,помислих ево неког дрчног да истера правду на чистац.

Знаш ли ти нешто више о њиховим пилотаима,ја ти дадох имена.

pa nemogu brate na komšiju da udarim ;) 

ej nisam se nikad previše raspitivao oko pilota ( ne zbog toga što me to ne zanima nego upravo zbog toga što nikada neće ništa biti urađeno po tom pitanju...mislim na sankcionisanje istih...oni su prepušteni Bogu i Bog će da im sudi, jednima je već odavno presuđeno a drugi će da čekaju presudu...)  dovoljna mi je činjenica da znam kakve su zločine napravili...prije sam čitao neke izvještaje njihove u kojima oni govore o akcijama tokom oluje i konkretno što se tiče nekih cljeva što su tobože gađali ovde kod mene mogu ti reći da je čista laž.....to je jedino konkretno što sam se malo zabavio oko toga što se tiče njihovih pilota....i lično sam posmatrao nazovi okršaj za vreme operacije UNA 95 ( ćeranje  našeg i njihovog aviona ) nedaleko od lokacije gdje je izvršeno bombardovanje njihovih snaga......

1 hour ago, NoviGradVRS said:

pa nemogu brate na komšiju da udarim ;) 

ej nisam se nikad previše raspitivao oko pilota ( ne zbog toga što me to ne zanima nego upravo zbog toga što nikada neće ništa biti urađeno po tom pitanju...mislim na sankcionisanje istih...oni su prepušteni Bogu i Bog će da im sudi, jednima je već odavno presuđeno a drugi će da čekaju presudu...)  dovoljna mi je činjenica da znam kakve su zločine napravili...prije sam čitao neke izvještaje njihove u kojima oni govore o akcijama tokom oluje i konkretno što se tiče nekih cljeva što su tobože gađali ovde kod mene mogu ti reći da je čista laž.....to je jedino konkretno što sam se malo zabavio oko toga što se tiče njihovih pilota....i lično sam posmatrao nazovi okršaj za vreme operacije UNA 95 ( ćeranje  našeg i njihovog aviona ) nedaleko od lokacije gdje je izvršeno bombardovanje njihovih snaga......

Ја помислих ти нешто знаш о тим пилотима,ја скупио још имформација,а ти се у Бога уздаш,ех,нема ништа од тога,а рекао бих да си онако реда ради тражио имена пилота,кад оно ћорак...

1 hour ago, Duh_Prerije said:

Sto jedan avion moze da napravi ,zato su tako "skupe igracke"  Zaustavi u par navrata cijelu akciju od njenog isturenog djela pa do zadnjeg u pozadini logistickog voda . 

Хеликоптери су гори.

О томе је говорио Дејан Берић, борац у Новорусији, да њима тамо највећу штету праве управо ратни хеликоптери.

1 hour ago, LičkiSrbin said:

Хеликоптери су гори.

О томе је говорио Дејан Берић, борац у Новорусији, да њима тамо највећу штету праве управо ратни хеликоптери.

drug moj zavisi od konfiguracije terene  šta je bolje a šta ne.....ne možeš da porediš terene  kod nas sa onim na istoku ukrajine.....na brdovitom i šumovitom balkanu rjetko ko će helikoptere dizati jer ih je lako skinuti.....mada djelovali su i oni ali ne mnogo.....kod nas su uglavnom korišteni za transport snaga, ranjenika i MTS.....

6 minutes ago, NoviGradVRS said:

pa brate šta da radim ja sa imenima, da idem u ZG pa da liknem jednog po jednog.....

Капирам,празна прича са твоје стране,не љути се,али тако ја то видим,завршавам на тему пилота.

3 hours ago, Duh_Prerije said:

Sto jedan avion moze da napravi ,zato su tako "skupe igracke"  Zaustavi u par navrata cijelu akciju od njenog isturenog djela pa do zadnjeg u pozadini logistickog voda . 

Bio si u Dugoj Resi 91 kad vas je poklopio mig ? Kolko je ono bilo poginulih pripadnika ZNG,17 ili 19 ?

1 hour ago, LičkiSrbin said:

Хеликоптери су гори.

тема је Уна95... *__*

25 minutes ago, NoviGradVRS said:

drug moj zavisi od konfiguracije terene  šta je bolje a šta ne.....ne možeš da porediš terene  kod nas sa onim na istoku ukrajine.....na brdovitom i šumovitom balkanu rjetko ko će helikoptere dizati jer ih je lako skinuti.....mada djelovali su i oni ali ne mnogo.....kod nas su uglavnom korišteni za transport snaga, ranjenika i MTS.....

20 minutes ago, dragan glumac said:

тема је Уна95... *__*

Успут ми је то пало напамет, кад сам прочитао твој коментар, па сам зато прокоментарисао.

Иначе, нико од мојих није био на том ратишту, али зато јесте на Озрену.

49 minutes ago, dragan glumac said:

Капирам,празна прича са твоје стране,не љути се,али тако ја то видим,завршавам на тему пилота.

stvarno ne razumijem šta ti hoćeš u vezi pilota......možeš u inbox da mi pišeš.....pa koliko mi u komšiluku ima sad priapdnika 505 bužimske, šta bi ja sad trebao sve da ih pobijem...a poginulo  nam je preko 50 boraca samo u jednom danu od njih....ali rat je tad bio, ginulo se...ubijali oni ubijali mi....

3 hours ago, BANIJA 79 said:

Bio si u Dugoj Resi 91 kad vas je poklopio mig ? Kolko je ono bilo poginulih pripadnika ZNG,17 ili 19 ?

Mali ispravak, Draganić a ne Duga resa. Raketirana je baraka di su bili smješteni pripadnici novoustrojene 129. br. Nenaoružani, daleko od linije i čekali di će ih rasporedit, uhvatio ih je za vrijeme odmora poslje ručka. 17 poginulih i oko 20ak ranjenih. Avion se stvorio, istreso teret i nestao. Junačka akcija nema šta...

1 hour ago, Dirty Harry said:

Mali ispravak, Draganić a ne Duga resa. Raketirana je baraka di su bili smješteni pripadnici novoustrojene 129. br. Nenaoružani, daleko od linije i čekali di će ih rasporedit, uhvatio ih je za vrijeme odmora poslje ručka. 17 poginulih i oko 20ak ranjenih. Avion se stvorio, istreso teret i nestao. Junačka akcija nema šta...

to se kaže BOLJE SPRIJEČITI NEGO LJEČITI.....za razliku od vas mi smo tukli isključivo vojne ciljeve....

8 hours ago, Duh_Prerije said:

Onda po nekoj logici i bolnica je legitiman vojni cilj ako se u njoj lijece ranjenici jer bolje ih tad sprijeciti da se ne vrate na linije

Да... ако постоји претпоставка да непријатељ користи њихову позицију.

4 hours ago, LičkiSrbin said:

Да... ако постоји претпоставка да непријатељ користи њихову позицију.

Ne pretpostavka nego dokaz. Bolnice su zaštićeni objekti i po njima se ne smije djelovat dok nemaš DOKAZ da u njima borave neprijateljski vojnici (aktivni ne onesposobljeni) ili da se iz njih djeluje po tvojim snagama. Pretpostavka znači da ti može doći neka budala i reći ja sam vidio da pucaju iz bolnice i opleti iz svega šta imaš. I onda se za koju godinu čudiš kako si završio u zatvoru...

13 hours ago, Duh_Prerije said:

Onda po nekoj logici i bolnica je legitiman vojni cilj ako se u njoj lijece ranjenici jer bolje ih tad sprijeciti da se ne vrate na linije

može a ne mora, recimo bolnica u sarajevu je bila legitiman vojni cilj jer se u krugu bolnice nalazilo minobacačko odeljenje ......ček hoćeš reći da ti mupovci nisu bili vojni cilj zbog toga što nisu bili naoružani ili pak raspoređeni na teren....neprijatelj je neprijatelj bio on na prvoj borbenoj liniji ili pozadini....