BANIJA 79

Agresija HV na Republiku Srpsku,"Una 95"

Recommended Posts

6 hours ago, NoviGradVRS said:

xaxaxxaxa pa zašto ne oboriste onda naše avione u avgusti 95 što su vam letili iznad Siska ;) pokušali ste da ih ganjate ali bez uspjeha ....čak smo vam i pustili koju bombu ali ne tamo gdje su neki zahtjevali ...

Nisu letli iznad Siska,nego iznad Kutine.U Kutini je petrokemija.

Da malo pojasnimo. Nisu dva aviona sa srpske strane mogli da zaustave operaciju Una. Avioni su imali vise psiholoski efekat,jer ih hrvati nisu ocekivali.S druge strane podcijenili su srpsku odbranu i to ih je kostalo dosta zivota. Drugi dan su braniocima stigla pojacanja iz brigada koje su bile angazirane u Posavini,i to je definitivno presudilo hrvatskom porazu. Dakle odlucnost da se bori do kraja,i hrvatsko podcijenjivanje srpske odbrane su bili kljucni.

1 hour ago, Dirty Harry said:

Ne prepoznajem nikoga jer nisam ni sudjelovao u toj akciji. Tebe vidim baš pale slike mrtvih ljudi. Nisam psihijatar al poprilično sam siguran da to nije normalo.

Inaće, sljedeći put kad te baniraju probaj sa nickom "Hiljadu lica" dragi pobro itd...

8)

А ти се под прљавим харијем кријеш,а МИГ ти је право име ;D:-*

ниси психијатар и немој да какиш много,ти си само један мали мизерни зенгица ;|

шта ти знаш прљави-миг шта мене пали,много бре серендаш,ај мрш у кућицу

жуља те побро,а МИГ,е јеси насео,стварно си испао глуп,али невиђено :P

Колико си непоштен прљави-МИГ ниси одговорио на мој пост о цивилним жртвама које су побили ваши "хероји" већ то мучки прећуткујуеш,али битно је да мене нападаш,е јадниче један јадни,одговори на то о цивилима које сте побили,онако "јуначки" смрадови људски ;|

14 minutes ago, dragan glumac said:

Колико си непоштен прљави-МИГ ниси одговорио на мој пост о цивилним жртвама које су побили ваши "хероји" већ то мучки прећуткујуеш,али битно је да мене нападаш,е јадниче један јадни,одговори на то о цивилима које сте побили,онако "јуначки" смрадови људски ;|

Neznam koliko ima smisla tebe pokušat uvjerit da nisam Mig...

Just now, Dirty Harry said:

Neznam koliko ima smisla tebe pokušat uvjerit da nisam Mig...

ма баш ме брига,за тебе,мени си небитан прљави,а цивиле које сте побили не коментаришеш,а тај начин игнорисања типичан је за МИГ-а;|

55 minutes ago, Duh_Prerije said:

Postoji snimka ,vidi se kako avion pada ,vidi se kako bombardira . Gdje bombardira ,koji je to dio na Baniji ? Dali je ikoga pogodio na tom brdu,proplanku sto je vec gdje se vidi eksplozija ? Citas ,trazis po netu kao i svi drugi ,nesto si cuo,nesto nacuo . Neko te nekad demantira u vezi necega ali to nije toliko ni bitno . Znas da se akcija nije pripremala ,da je vojska vecinom bila na odmoru . Sve je dignuto dan prije pa tako i topnistvo .  Ali mora se malo gledati i drugacije ,tamo gdje se borbe vode neko mze navoditi avion jer vidi stanje na terenu . Ali da jedan avion poleti i nadje razvuceno topnistvo desetak kilometara u  pozadini i ustuka ga to je malo vec cudno ,pogotovo za kalibar tih aviona . Raspitaj se malo u tom pravcu .

Nije sramota slazem se ,i ovo drugo se slazem, sramota je  .  Par postova se o tome pisalo ,sto je legitiman objekt ,a sto nebi trebao biti . Dobro,od pojedinaca sa srpske strane vidimo cesto spominjanje civilne zrtve ,vojsku se bas ne spominje .  Ima broj od 44. poginula policajca i vojnika ,sa Hr strane je 49.  ,jasno to je sluzbeno ali po srpskoj strani samo od aviona taj broj se udvostrucuje . Ima poginulih civila i njih se najvise spominje jer ne mogu "ustase i balije" ratovati drugacije . Sad mene zanima ,na koji nacin je poginulo preko 5000 civila u cetri mjeseca rata u HR. 1991 ? Jedan od odgovora koji je moguc "u krivo vrijeme na krivom mjestu" jel ?

eto vidiš kako opet lupetaš i pričaš svašta al aj.....prvo i prvo moraš znati dosta toga da bi mogao pričati o tome šta se zbilo.....ta dva aviona su dva aviona koja su prva dignuta da tuku vaš mostobran i mjesto koje ste bili zauzeli....i da tukli su vas ali na našem teritoriju tamo gdje ste se bili učaurili.....jedan od ta dva aviona je oboren i pao nedaleko od tog mjesta.....ta dva aviona apsolutno nemaju nikakve veze sa vašom artijerijom i snagama u dubinu vaše teritorije.....nego tek iduća grupa aviona koja je poletila je ukla vaše snage u dubini vaše teritorije....i to nisu bili samo jastrebovi nego i drugi malo jači avioni sa puno više tereta....zato ne pričaj budalaštine i fino sam napisao još neki dan koji su avioni poletili i kada.....dakle čitaj i ne lupaj......

imaš tačan podatak o broju poginulih na našoj strani, omjer je negdje 50 % civili 50% vojska i policija......naravno da je bilo ubistava civila sa naše strane ali i toga sam se davno dotakao ovde....regularne snage SVK i VRS nisu to radile....radile su razne paravojne formacija početkom rata dok nisu stavljene pod kontrolu vojske....srebrenicu ako misliš uzimati u primjer nju slobodno zaobiđi....tamo što je pobijeno pobijeno je vojska u proboju i bježaniji i ne više od 2-300 a ovo što oni sad izmišljaju i sahranjuju je sve što je izginulo tokom cjelog rata iz cjelog Podrinja već polako al sigurno pada u vodu.....dakle nađi mi neki primjer gdje smo mi VRS ili SVK izvršili pokolje nad civilima dal u BiH ili HR kao što ste vi uradili i tokom oluje i tokom Une, tokom Maestrala, Južnog poteza , Skoka itd itd.....dakle sve regularne vojne formacije HV i BiH...

43 minutes ago, BANIJA 79 said:

Da malo pojasnimo. Nisu dva aviona sa srpske strane mogli da zaustave operaciju Una. Avioni su imali vise psiholoski efekat,jer ih hrvati nisu ocekivali.S druge strane podcijenili su srpsku odbranu i to ih je kostalo dosta zivota. Drugi dan su braniocima stigla pojacanja iz brigada koje su bile angazirane u Posavini,i to je definitivno presudilo hrvatskom porazu. Dakle odlucnost da se bori do kraja,i hrvatsko podcijenjivanje srpske odbrane su bili kljucni.

banija dva aviona su bila samo u prvom naletu......kasniju je dignuto mnogo više kada nam je ovaj jedan oboren......

23 hours ago, NoviGradVRS said:

to se kaže BOLJE SPRIJEČITI NEGO LJEČITI.....za razliku od vas mi smo tukli isključivo vojne ciljeve....

Ma nemoj mi reć.

7 hours ago, NoviGradVRS said:

to su vam radili partizani iz JNA ...sigurno nije ni SVK ni VRS......daću ti primjer samo tokom oluje....naši avioni su mogli komotno da bombarduju hemijska postrojenja oko Siska ali nisu....da smo htjeli to da radimo mogli smo komotno....mogli smo da istovarimo bombe i na sam grad nismo......

Avioni SVK koji su brisali sa Udbine tokom Oluje napali su Gospić i  gađali centar grada. Pogodili su samo

civilne ciljeve i ubili curu od 17 godina. Mogli su napast našu vojsku u napredovanju, ali ne udri po stambenim zgradama.

1994., nakon što par mjeseci nije pala ni jedna granata na grad, ispalili su granatu na autobusni kolodvor u Karlovcu i ubili 12-godišnju djevojčicu. Busni kolodvor usred bjela dana eeeej..

7 minutes ago, Kuk said:

Avioni SVK koji su brisali sa Udbine tokom Oluje napali su Gospić i  gađali centar grada. Pogodili su samo

civilne ciljeve i ubili curu od 17 godina. Mogli su napast našu vojsku u napredovanju, ali ne udri po stambenim zgradama.

xaxxaxaxaxxa ODLIČNO TU TE ČEKAM, sutra ti pišem TKO JE ORGANIZATOR SVEGA A TKO NALOGODAVAC......e ŠTO VOLIM KAD MI DOĐE OVAKO KO BUDALI ŠAMAR :):):)

5 minutes ago, Dirty Harry said:

A raketiranje centra Zagreba prepunog civila je isto legitiman vojni cilj...

to je bilo ne sporim....očajnički potez....i sam bi to uradio.....ali bilo je bez nekih većih žrtava po vas...

3 minutes ago, Dirty Harry said:

1994., nakon što par mjeseci nije pala ni jedna granata na grad, ispalili su granatu na autobusni kolodvor u Karlovcu i ubili 12-godišnju djevojčicu. Busni kolodvor usred bjela dana eeeej..

nisam upoznat.....al ovo za GOSPIĆ sutra pišem.....možda i ti znaš šta je u pitanju ;)

3 minutes ago, NoviGradVRS said:

xaxxaxaxaxxa ODLIČNO TU TE ČEKAM, sutra ti pišem TKO JE ORGANIZATOR SVEGA A TKO NALOGODAVAC......e ŠTO VOLIM KAD MI DOĐE OVAKO KO BUDALI ŠAMAR :):):)

Aj piši, baš me zanima.

1 minute ago, Kuk said:

Aj piši, baš me zanima.

došao si mi na VOLEJ ;) prije nego što sutra napišem sve....do tada ti dajem prostora i vremena da napišeš pojedinosti u vezi spomenutog napada ;) 

4 minutes ago, NoviGradVRS said:

došao si mi na VOLEJ ;) prije nego što sutra napišem sve....do tada ti dajem prostora i vremena da napišeš pojedinosti u vezi spomenutog napada ;) 

Samo ti piši svoju priču.

4 minutes ago, Kuk said:

Samo ti piši svoju priču.

ko ti je kriv sam pao sam se ubio.....suutra ćeš viditi koliko si naivan ( neću reći glup ) ispao.....otvori novi topic na ovu temu , nećemo ovde trpati nema veze sa ovom temom...

15 minutes ago, NoviGradVRS said:

to je bilo ne sporim....očajnički potez....i sam bi to uradio.....ali bilo je bez nekih većih žrtava po vas...

Ma jok, samo 7 mrtvih i skoro 200 ranjenih. Da su pogodili ulicu dalje di je nekoliko kafića bilo punih ljudi na terasama bio bi masakar...

7 minutes ago, Dirty Harry said:

Ma jok, samo 7 mrtvih i skoro 200 ranjenih. Da su pogodili ulicu dalje di je nekoliko kafića bilo punih ljudi na terasama bio bi masakar...

ajde Mig ne brljezgaj....a vi kao niste nikad čuli za ZRAČNU OPASNOST.....bilo bi više žrtava da je narod bio po ulici....

4 minutes ago, NoviGradVRS said:

ajde Mig ne brljezgaj....a vi kao niste nikad čuli za ZRAČNU OPASNOST.....bilo bi više žrtava da je narod bio po ulici....

Zagreb u tom momentu nije bio pod uzbunom. I ponavljam, nisam Mig

6 minutes ago, Dirty Harry said:

Zagreb u tom momentu nije bio pod uzbunom. I ponavljam, nisam Mig

ne bitno jesili MIG ili ne ( mada opet si se odao u nečemu no nebitno ) ....pa čisto sumnjam da nije bila izdata vazdušna opasnost.....