• Announcements

• dj-zombi

Nove knjige   07/18/2016

U sekciji foruma "Krajina u knjigama" postavljeno dosta novih knjiga, obavezno pogledati:    6. Licka divizija - ratni put
       Kordun i Lika u NOB
       Kotar Slunj i kotar Veljun u NOR i socijalističkoj izgradnji
       SJENIČAK KRONIKA KORDUNAŠKOG SELA   Ove knjige kao i jos stotine drugih mozete takodje naci i u sekciji sajta "Dokumenti" http://www.krajinaforce.com/dokumenti/index.html          
Sign in to follow this  
Followers 0
milicaj

IMA LI PREZIVELIH IZ LICKOG PETROVOG SELA 1941 ??

7 posts in this topic

Pozdravljam sve na forumu narocito Vukmirice, posebno one koji su poreklom iz Lickog Petrovog sela.

Molim one koji nesto znaju o porodici Vukmirica koja je zivela u selu 1941 da mi daju neku informaciju da li ima zivih potomaka.

Naime Jovo Vukmirica od majke Mare i oca Stevo ili Jovo nisam sigurna je preziveo i kao beba odveden u dom za sirocad u Zagrebu gde je usvojen i promenjeno mu je prezime.Do danas nije nikoga od svojih pronasao. Njegovi unuci bi zeleli da znaju da li imaju prezivelih rodjaka ili njihovih potomaka. Bicu zahvalna svima koji pomognu nekom informacijom.

Po nekim saznanjima najveci broj stanovnika ili njihovih potomaka zivi u severnom delu Sidneya. Hvala unapred svima koji imaju dobru volju i malo vremena da pomognu. Moja email adresa je mjakovljevic61@gmail.com.Puno pozdrava, Milica

prilikom unistenja sela 1941 70% stanovnistva je ubijeno. Molim one koji supreziveli ili njihove potomke koji su slusali price da se jave. Trazim nekoga iz porodice Vukmirica. Jovo je preziveo i nikada nikoga nije pronasao. Isto tako molim da mi javite ako znate da nema prezivelih iz njegove porodice kako ne bih dalje trazila i nadala se. Hvala. Pozdrav Milica

Milice, nema potrebe da otvaraš tri potpuno iste teme na različitim forumima, spojila sam ove dve jer su skoro identične.

Ako neko ima bilo kakvu informaciju, nadam se da će je podjeliti sa tobom i želim ti da pronađeš to što tražiš.

Veliki pozdrav.

Pregledom svih poruka videla sam da ima najvise posetilaca na porukama koje imaju "zvucan" interesantan naslov. Tako razmisljajuci napisala sam poruku sa konkretnijim naslovom. Valjda me ponela zelja da sto pre nadjem korene. Izvinjavam se ako sam napravila neki problem na forumu, U svakom slucaju hvala na zeljama. Pozdrav

Potrazi ovu knjigu i provjeri spisak poginulih na kraju iste:

Miloš Puzić: Ratna hronika ranije općine Ličko Petrovo Selo, Da se ne ponovi, OO SUBNOR, Titova Korenica, 1985