Sign in to follow this  
banijac_syd

Vlahovic (Glina)

Recommended Posts

Ajmo sad malo da se podsjetimo dobrih vremena i zbora kod crkve Sv. Ilije u Vlahovicu. Posto ovdje ima dosta likova iz Grabovca i Bacuge vjerujem da im slika nece biti nepoznata.

Vlahovic1.jpg

A tamo preko gdje puca pogled je pruga dje je sinobus znao protutnjati, tzv Blok dje se znalo napiti kad Gavrilovic dodje u kooperaciju....Puca pogled preko banijske ravnice na brdoviti Drenovac...

Valja pogledati i ovaj sajt ima dosta podataka o Baniji i to ne samo crkvenih.

http://www.eparhija-gornjokarlovacka.hr

Pozdrav

oni su zera blizi Vlavcu,al vidjam da se ne javljaju pa cu koju dosolti.

Vidja se da je slika novijeg datuma,jerbo se ja ne sjecam onog drveca sto ga vidjam na slici.Nodje dje je onaj jelic iznika i nolki narasta obicno je o zboru na Sv.Iliju staja ringispil, a zera dalje je Rade Susnjarski sjeka pecenu jagnjetinu.

Zna sam i sam nekadak zasjesti s drustvom noj pod sator i zera zamezetiti i zaliti sa kojom karlovackom pivom,a u zadnje vrijeme i sa jelen pivom iz Apatina.

Aj Grabovljani i ostali sa Banije,sad vi recite koju.

Kad mislite jope u vlavc na zbor?

E moj Djede vala si ljepo rekao svaka ti je zlata vrijedna. Tu gdje su sad drva nekad je bio ringspil na kom sam se rado vozio.

Dobre vijesti koje nam stizu iz Vlahovica su da je ove godine zbor bio najveci od proklete 95 te da se dosta naroda iskupilo. Po zavrsetku zbora organizovano je narodno veselje u seoskom domu u Vlahovicu koga nije bilo dobrih 10-11 godina.

Znaci stizu dobre vijesti sa Banije!

Kako god tuzno je da se crkva oronjava i da je malo interesa da se obnovi kako tamo tako i u intostranstvu. Crkve kao Sv. Ilija u Vlahovicu su sada oslonac Srpstva u Krajini i o njima bi se trebalo vise racuna voditi!

E moj Djede vala si ljepo rekao svaka ti je zlata vrijedna. Tu gdje su sad drva nekad je bio ringspil na kom sam se rado vozio.

Dobre vijesti koje nam stizu iz Vlahovica su da je ove godine zbor bio najveci od proklete 95 te da se dosta naroda iskupilo. Po zavrsetku zbora organizovano je narodno veselje u seoskom domu u Vlahovicu koga nije bilo dobrih 10-11 godina.

Znaci stizu dobre vijesti sa Banije!

Kako god tuzno je da se crkva oronjava i da je malo interesa da se obnovi kako tamo tako i u intostranstvu. Crkve kao Sv. Ilija u Vlahovicu su sada oslonac Srpstva u Krajini i o njima bi se trebalo vise racuna voditi!

:serb: evo i da se ja javim posto sam proveo svoje najljepse dane u b.grabovcu, naravno i da sam dolazio na zbor u vlahovic na svetog Iliju.to mi je inace porodicna slava,a i sin mi se zove Ilija.to su bili zborovi.zezancija i druzenje,a onda cure zabave u vlahovicu ili u d. bacugi.bio je to zivot dok ga ova stoka od politicara nije upropastila. rijetke su slave i crkve svetog ilije.ovdje kod mene ce do iduce godine biti gotova crkva svetog

ilije,a to je jedina crkva svetog Ilije na svetoj Fruskoj gori.eto i to je mozda da cemo u skoro vecina biti na zboru u Vlahovicu. pozdrav od mene :serb:

Nasi stari kad su se naseljavali po Krajini a bjezeci od turaka,davase imena naseljima,imenima naselja iz kojih su dolazili.Bojim se da sada nakon ovog zadnjeg egzodusa opet ne pocnu sada njivi nasljednici ne nadjijevati ista imena u nekim nedodjijama na ovoj nasoj kugli,da joj kuglu.

Lijepo je cuti da se oko nasije crkava u krajini okuplja jos svijeta.

Vidje i da se u gradu Kninu na crkvenu slavu grada,Litija nosila.

Morebit da su to neki bolji znaci.

sijecanja ostaju tesko se brisu lijepi dani mladosti.......

Zor u "lavcu" nije s e mogao propustati nikako mi iz Poljana Majksih preko Trtnika i Roviske dolazili smo obavezno........

Zvuci muzike su dopirali jos dok smo prilazili prema lavcu samo nam je krv jos vise vrela. Nama muskima da je nedje ladne pive iz bunara naci a zenskima da je kolo poigrati.........

e bila su to vremena nekad bilo sad se spominjalo, i dovijeka u nasim srcima zivjelo...........

e braco moja rasuta po ovome svijetu zivi meni bili , da'l ste znani il neznani iste vode nekad pili iste staze nekad gazili...

DOK JE NAS I KRAJINE CE BITI.....

sijecanja ostaju tesko se brisu lijepi dani mladosti.......

Zor u "lavcu" nije s e mogao propustati nikako mi iz Poljana Majksih preko Trtnika i Roviske dolazili smo obavezno........

Koga Trtnika; Majskog ili Glinskog?

:zloca:

Hvala tebi,zemo Banijac

na ovoj slici.Vratila mi je secanje na zbor u Vlahovicu

kada sam kao dete isla sa mojom pokojnom bakom.

Bila su to lepa vremena,i nejlepsi dani provedeni sa njom.

Na zalost toga vise nema.

Hvala! :) :)

;D;D;D

Sjecas li se Suzana kada sam ti onako maloj ,

kupio sladoled/ ;D;D

Da li se sjecas ko je :}\/ :}\/ :}\/ i pjevao??? ;D;D

Davno je to bilo Suki,tko bi se setijo

sada svega. :D:D

Nesto se nesecam tog sladoleda. nene.gif\" title="ne ne" /> nene.gif\" title="ne ne" />

Ali se secam da me je pokojna baka

trazila svuda po zboru,a ja se iskrala

od nje i sela na ringspil,ona kada me je ugledala

zamalo sto nije umrla,joj kada se toga stim.......... :D:D:D:(

Sada kada me podsetiste moram vam ja ispricati kako sam ja stigla do zbora u Vlahovicu mislim da je to bila godina negde 89-90.

Krenuli ja i brat na zbor u Buzetu biciklima popreko tamo nekim putem posto je taj dan i u Buzetoj zbor trebao biti

stigli mi tamo nema zbora i otale cemo mi na Glinu pa za Vlahovic i ja tu sretnem baku na ulici kako sam uvek djete ko i sada ne mogu da prodem a da

ne pozdravim i pitam kako je i tu baka razvezla pricu i moj pametni brat me nije hteo cekati i ode bez mene.

Panika mene uvatila kako cu sada sama ali uspijem ja doci do Gline e sada opet panika nisam nikada vozila kroz grad biciklo

izadem ja na put za Maju i otale sam samo znala gde treba skrenuti za Vlahovic mislila ja to blizo

majko moja kada sam krenula onim brdima gore dole oduzilo se to ali dodjeh ja nekako koliko sam dugo putovala nije mi se vise

ni mililo toliko biti na zboru treba jos kuci putovati..

Kada sam nasla brata tamo htela sam ga ubiti kako me je mogo ostaviti samu..

Tako se ja secam moje prve posete na zbor u Vlahovic a mislim da sam racunala da sam taj dan presla oko 50 kilometara sigurno da bi do tamo i nazad stigla to necu valjda nikada zaboraviti zato kada neko spomene Vlahovic i zbor ja se setim odma toga... :D

Ha ha pa morala sam to mi je baka od od moje baka sestra i kako da tako lako zenu ostavim a ona pocela pitati

kako mama ,kako tata a ja volim sa strijima uvek pricati i volim ih onda danas shvatam buraza zasto me ostavio jer je popizdio mi vikati ajde

a ja cekaj samo malo zar ne vidis da pricam sa bakom joj tog dozivljaja cu se uvek secati i nikada necu zaboraviti moj put do Vlahovica na zbor.

Zamisli kada djete sa sela ude u grad sa biciklom kruzni tok auti..ajme... :D imala sam srece sto sam uvek bila snalazljiva i niceg se nisam plasila

inace bi sigutrno sjela kraj puta i pocela plakati i cekati da neko stane i pomogne mi... :D

Zamisli kada djete sa sela ude u grad sa biciklom kruzni tok auti..ajme... :D imala sam srece sto sam uvek bila snalazljiva i niceg se nisam plasila inace bi sigutrno sjela kraj puta i pocela plakati i cekati da neko stane i pomogne mi... :D

pogubise se ko magarci u magli..

Pa zar je bilo i toga..