Sign in to follow this  
Rada

Tifozi Juvea podržavaju ustaše

Recommended Posts

Tifozi Juvea podržavaju ustaše

Na utakmici Juventusa i Udinezea navijači "stare dame" razvili su transparente, na kojima je pisalo "solidarnost ustašama iz Zagreba".

Na prvenstvenoj utakmici između Juventusa i Udinezea, domaći navijači, tačnije njihovi transparenti, sigurno su u centru pažnje u državama bivše SFRJ.

Natpis na hrvatskom jeziku ostao je nepoznat većini prisutnih na stadionu, ali ne i ljudima iz Hrvatske, Srbije, BiH...

0212n.jpg

Na stadionu su navijači italijanskog velikana napisali "Ekipo iz Zagreba nemojte odustati" i "Solidarnost ustašama iz Zagreba".

RTS 01. dec 2009,

Mislim da se ovde radi o hrvatima koji žive u Italiji,a navijaju za Juventus.

Čisto sumnjam da Talijani vole hrvate,i da im daju podršku,nikad ih nisu voljeli.

Ne, to nema veze sa talijanskim ultra desničarima, koji vode glavnu riječ u većini navijačkih organizacija. ::(

Da, hrvatsko ustaštvo i talijanski fašizam nikada se nisu voljeli. :D

Каква ли ће бити реакција из УЕФА и из Калча :[| ...рекли су да ће бити строго кажњено, фашистичко и расистичко навијање...па да видимо...

Слажем се са мишљењем, да нису у питању сви навијачи, већ једна обична групица, али то неумањује одговорност Јувентуса, јер су они одговорни, за све на свом стадиону, они су им допустили да то унесу и "окаче", и за то би их требало казнити...мислим да се то неће десити, ипак ту нису у питању Срби са натписом "Косово је Србија", па да се могу казнити, без много размишљања.

Bepo

Da Talijani vas hrvate nikad nisu voljeli,a ni vi njih.

Što se tiče saradnje Talijana i ustaša u 2.svj. ratu,pa vidjelo se kolko vas vole Talijani kad su naoružali Četnike dinarske divizije.To su sigurno napravili iz ljubavi prema vama :D

A poznato je i kolko je Pavelić i njegove ustaše voljeli Talijane,prema tome ne znam šta se buniš ?

Ako pogledaš bolje natpis na stadijonu vidjećeš da je slovo "š" napisano,a ja čisto sumnjam da Talijani u svom jeziku imaju to slovo.

Zato mislim da su ti sa transparentom hrvati koji žive i rade u Italiji,a navijaju za Juventus.

Zato mislim da su ti sa transparentom hrvati koji žive i rade u Italiji,a navijaju za Juventus.

I ja mislim da su to Hrvati ali zna se i koji Hrvati i iz kojeg djela Hrvatske :D:D

Inace jako tesko, gotovo nemoguce je naci Istrijance u nekim drugim Evropskim zemljama osim Italije.

Ne, to nema veze sa talijanskim ultra desničarima, koji vode glavnu riječ u većini navijačkih organizacija. ::D

Da, hrvatsko ustaštvo i talijanski fašizam nikada se nisu voljeli. :D

Radi se o grupi "Viking Juve" koja nema nekog uticaja na tifo desavanja u Italiji. Vise su onako neki sa margine koji se pokatkad oglase.

Samo bez obzira na to, sramota je navijaca Juvea, da dopustaju da im se kaci svasta na tribinu.

Od uvijek sam imao simpatije za inostrane klubove u kojima igraju Srbi. ali ubuduće nikada neću simpatisati "Juventus" iako tamo bude igrao neki Srbin, upravo zbog ovog skandala.

Od uvijek sam imao simpatije za inostrane klubove u kojima igraju Srbi. ali ubuduće nikada neću simpatisati "Juventus" iako tamo bude igrao neki Srbin, upravo zbog ovog skandala.

Такођер !

Da Talijani vas hrvate nikad nisu voljeli,a ni vi njih.

Ako ćemo generalizirati, Hrvati ne vole nikoga. Nije posebno rezervirano za Talijane.

Što se tiče saradnje Talijana i ustaša u 2.svj. ratu,pa vidjelo se kolko vas vole Talijani kad su naoružali Četnike dinarske divizije.To su sigurno napravili iz ljubavi prema vama

A tko je naoružao, opremio, organizirao, doveo ustaše?

To što su naoružali i četnike ne govori ništa o njihovom stvarnom animozitetu prema ustašama.

A poznato je i kolko je Pavelić i njegove ustaše voljeli Talijane,prema tome ne znam šta se buniš ?

Toliko da su njihova djeca, koja su im prodala Dalmaciju. I Knin.

Čitanku u ruke.

Ako pogledaš bolje natpis na stadijonu vidjećeš da je slovo "š" napisano,a ja čisto sumnjam da Talijani u svom jeziku imaju to slovo.

Naravno da su transparent napisali Hrvati koji imaju jako dobre odnose sa ovakvim ultra skupinama.

Samo, naivno je vjerovati da je među navijače Juventusa moguće postaviti, podvaliti transparent i to još na stranom jeziku, a bez odobrenja juventusovih navijačkih organizacija.

I ja mislim da su to Hrvati ali zna se i koji Hrvati i iz kojeg djela Hrvatske

Inace jako tesko, gotovo nemoguce je naci Istrijance u nekim drugim Evropskim zemljama osim Italije.

Da, Istrijani su poznate ustaše, koje se solidariziraju sa Zagrebom i Dinamom.

Vidiš, danas u Julijskoj krajini ima više Srba iz Srbije, Hrvatske, Bosne....nego svih Hrvata zajedno.

Mogao bih lupiti da je ovo njihova provokacija, da sam pametan kao ti. Ali nisam. ;)

Neka i đavolu bude pravo, kako bi rekli naši stari, ali Istrijani nikada ranije nisu bili poznati kao ustaše. U novije vreme su se pojedinci vjerovatno pod raznim uticajima poveli za tom ideologijom. Ali ponavljam samo pojedinci. A to da Hrvati nekoga mogu voliti čisto sumnjam. Kod njih postoje najlošiji(Srbi), manje loši i najmanje loši (Njemci i Ameri), a dobri su samo oni .

Mogao bih lupiti da je ovo njihova provokacija, da sam pametan kao ti. Ali nisam.

Lupaj ti koliko hoces, jer ovdje ti je dozvoljeno Bepicu i ako smo mi bradati divljaci :D

A inace, ti si pametniji da ti na sve strane izvire pamet, posebno od kada se jedan balavac nasao na listi za

odstrijel jer je "toboze" branio interese nas Srba u NDH. :D:D

Kako ono bise; ustaše pobili ti puno u obitelji a ostatak familije četnici :;) ::D

samo nastavi dalje Bepicu da lazez i muljas, samo ko se vatrom igra mogao bi se opeci >:( >:( >:( >:( >:(

Neka i đavolu bude pravo, kako bi rekli naši stari, ali Istrijani nikada ranije nisu bili poznati kao ustaše. U novije vreme su se pojedinci vjerovatno pod raznim uticajima poveli za tom ideologijom. Ali ponavljam samo pojedinci.

Mnogi nisu u stanju razlikovati Hrvata od ustaše.

Tu teško može biti pomoći.

Što se Istrijana tiče, dugo sam čitao razne konstrukcije, definicije, koje su išle za time da se postavi formula Istrijan=Hrvat=Ustaša.

E pa, neće proći.

Molim prije i sada, neka mi se navede ono što se lako može naću u svakoj hrvatskoj županiji - imenom i prezimenom, jedna jedina javna ličnost iz Istre, ili grupa ljudi, koja je od 1990 naovamo javno iskazivala srbomržnju i ustaštvo.

A inace, ti si pametniji da ti na sve strane izvire pamet,

Nešto pameti imam. Nisam ju posijao na biljarskom stolu, fliperima i provaljenim Puljankama po Kaštanjeru. :)

I ja mislim da su to Hrvati ali zna se i koji Hrvati i iz kojeg djela Hrvatske

Istrijana ćeš nažalost tri puta više nego u Istri, jako lako naći ne samo po Italiji, nego od Melbournea do Toronta u istarskim klubovima, a jako rijetko u hrvatskima, a kamoli u ustaškim brlozima, po kojima se ispisuju ovakvi transparenti.

Bepo svi Hrvati jesu ustase, pitanje je samo ko je koliki.Nikad za vreme rata nisam video neki vas antiratni skup ili nesta tome slicno da se zastite prava Srba u Hrvatskoj , nego ste svi bili jedan korpus, a sad mi prodajes tu parole.Kakva crna Istra ne pricaj bajke, nego ste vi trenutno zadovoljni onim sto ste dobili pa ste se primirili , da je isla voda na nasu vodenicu onda bi te ja pita.Ne secam se ni 95god da ste imali skupove i mitinge da se ne vrsi genocid nad Srbima, a danas je lako piskarati i vikati parole, di si bija Bepo kad je grmilo?Pricaj ti nama malo kako su prolazili Srbi u Puli za vreme rata, i sam znas, mom prijatelju bomba u kafic, otkazi na radnim mestima, sikaniranje policije, razni grafiti po kolima itd, i sta? sad ste se kao smirili, jel vas sram?

Ne bih to baš tako formulisao, iako je suština ista. Ne, nisu svi Hrvati ustaše. Naprotiv, takvih vrlo malo ima, jer su prave ustaše samo oni koji su bili članovi ove zloglasne vojske u WW2, ali se stavovi većine Hrvata o Srbima vrlo malo razlikuju o stavovima koje imaju ustaše. Hrvati se ideološki dijele na mnogo više frakcija, ali su sve te frakcije antisrpskih stavova. Hrvatski antifašista, hrvatski fašista, hrvatski liberal, hrvatski demokrata, hrvatski ustaša, hrvatski desničar, hrvatski ljevičar, svima njima je isti stav "glede" srpskog naroda-"Gonite se u Srbiju, ovdje ste samo gosti."

Razlika tih hrvatskih političkih frakcija je samo u načinu državnog uređenja i nekim ekonomskim pitanjima, a što se tiče nacionalne stvari, tu su ujedinjeni i svi imaju isti stav.

E sad, da ne griješim dušu, ima u Hrvatskoj nemali broj poštenih ljudi, a njihov položaj je još i gori nego položaj Srba. Lično sam imao prilike da razmijenim mišljenje sa hrvatskim pacifistima i pravim antifašistima i često puta sam gledao kako im prijete smrću, zatvorom, kako ih nazivaju srbočetničkim slugama i špijunima, kako im prijete da će im pokucati na vrata, te kako ih pozivaju da se gone na traktorima u Srbiju kod svoje "smrdijske" braće.

Prolistajte malo hrvatske velike forume, dakle ne one uske nacionalističke, već one velike od po 100 hiljada i više članova, one na kojima postoje sve teme i na kojima se kupe ljudi iz svih branši društva. Od 100 komentara na temama o Srbima, možda je 3 ili 4 komentara koji osuđuju takav šovinizam i rasizam.

Kap u moru ne znači ništa, a lično sam iskusio kako to izgleda kad si u NDH pa se usudiš reći da si Srbin. Cijeli svoj život od djetinjstva sam proveo pod nekakvom "prismotrom" i pretnjom da budem ugrožen više ili manje zavisno od inteziteta njihovog "domoljublja" kojemu je mjerilo bilo to koliko mrziš Srbe. Isto ono što je bila ustaška krilatica: "U ime krista ubij antikrista (Srbina)". To većina Srba izvan Hrvatske nikada nije mogla dokučiti pa čak ni vjerovati. Ni dan danas oni ne shvataju što znači biti Srbin u Hrvatskoj i biti izložen svakodnevnom preziru...

Zbog toga: Daleko im lijepa kuća! A ko misli da grešim neka se sam uvjeri. Biti Srbin u Hrvatskoj gore je nego biti Jevrejin među mudžahedinima ili kako reče moj jedan prijatelj: "Gore nego biti prase u Teheranu". To je stara i nikad prevaziđena mržnja protkana s najprimitivnijim nagonom za ubijanjem i kompleksima koji se ne mogu opisati.

Одговор за Бепа

Сви Хрвати нијесу усташе, али све усташе јесу Хрвати.

Bepo svi Hrvati jesu ustase, pitanje je samo ko je koliki.Nikad za vreme rata nisam video neki vas antiratni skup ili nesta tome slicno da se zastite prava Srba u Hrvatskoj , nego ste svi bili jedan korpus, a sad mi prodajes tu parole.Kakva crna Istra ne pricaj bajke, nego ste vi trenutno zadovoljni onim sto ste dobili pa ste se primirili , da je isla voda na nasu vodenicu onda bi te ja pita.Ne secam se ni 95god da ste imali skupove i mitinge da se ne vrsi genocid nad Srbima, a danas je lako piskarati i vikati parole, di si bija Bepo kad je grmilo?Pricaj ti nama malo kako su prolazili Srbi u Puli za vreme rata, i sam znas, mom prijatelju bomba u kafic, otkazi na radnim mestima, sikaniranje policije, razni grafiti po kolima itd, i sta? sad ste se kao smirili, jel vas sram?

U zemlji koja je tada dužinom i širinom bukvalno gorjela u ratu, u kojoj su se obje strane borile za goli opstanak, teško je očekivati antiratne skupove i mitinge. Takvih se skupova sjećam po Beogradu, ali u Kninu se nije energija usmjeravala baš u tom pravcu. Sva je također bila u jednom korpusu. Da su Hrvati iz Zemuna zaprijetili Beogradu, sumnjam da bi se na Terazijama okupljale Žene u crnom, Kandićke.... :;)

Одговор за Бепа

Сви Хрвати нијесу усташе, али све усташе јесу Хрвати.

Nažalost, mnogi su ne-Hrvati kako bi bili Veliki Hrvati - ustaše.

E sad, da ne griješim dušu, ima u Hrvatskoj nemali broj poštenih ljudi, a njihov položaj je još i gori nego položaj Srba. Lično sam imao prilike da razmijenim mišljenje sa hrvatskim pacifistima i pravim antifašistima i često puta sam gledao kako im prijete smrću, zatvorom, kako ih nazivaju srbočetničkim slugama i špijunima, kako im prijete da će im pokucati na vrata, te kako ih pozivaju da se gone na traktorima u Srbiju kod svoje "smrdijske" braće.

Prolistajte malo hrvatske velike forume, dakle ne one uske nacionalističke, već one velike od po 100 hiljada i više članova, one na kojima postoje sve teme i na kojima se kupe ljudi iz svih branši društva. Od 100 komentara na temama o Srbima, možda je 3 ili 4 komentara koji osuđuju takav šovinizam i rasizam.

Ovde bih se složila s tobom. Iako forume ne možemo uzimati kao egzaktno mjerilo, ipak jesu neko mjerilo. Vrlo je malo Hrvata koji će osuditi antisrpsku politiku, a ono što prigovaraju kreatorima hrvatske politike zadnjih 20 godina nije politika prema Srbima, nego politika pljačke vlastitog naroda i osiromašivanje koje sad opipljivo osjećaju. Treba uzeti u obzir i žestoku medijsku antisprsku propagandu koja u potpunosti upravlja mišljenjem prosječnog Hrvata kojom je na neki način ucijenjen. U svom stadu smrdi, ali je toplo. Ima nekoliko vrlo jednostavnih lakmus papira koji govore o položaju Srba u Hrvatskoj bolje od broja zastupnika u Saboru ili hrpe zakona koji su većinom mrtvo slovo na papiru. Jedan od njih je da se 99 posto potomaka hrvatskih partizana danas stidi priznati za koga i s kim su se borili njihovi očevi i djedovi, jer su ovde partizani poistovjećeni s borbom za srpsku stvar ma šta to značilo. Drugi još značajniji i tužniji lakmus papir je činjenica da u Hrvatskoj zadnjih 20 godina nije rođeno dijete kojem su se roditelji usudili dati ime Jovan ili Stevan. Ne zato jer ne bi htjeli, nego jer znaju da će tim tradicionalnim i lijepim srpskim imenima 'obilježiti' dijete i priuštiti mu brojne neugodnosti. Mislim da je ovo čak i veća sramota za Hrvatsku nego svi zločini koje je uradila. Neki ovde kažu da će se stanje popraviti demontažom HDZ-a u šta ja iskreno sumnjam. Vidjet ćemo, što bi rekao slijepac.

Nažalost, mnogi su ne-Hrvati kako bi bili Veliki Hrvati - ustaše.

To je izljev istine iz vlastitog iskustva i koze :):):)

netko će drugi morati Hrvatima rasvijetliti šta se ustvari događalo i zašto se vodio rat. Najbolje bi bilo kad biste vi to sami to uradili, iskreno i bez strasti, u vašem i našem interesu

Ljepo receno ali Eleazar, to mozemo samo da sanjamo jer do toga nikada nece doci. Hrvatski narod je tako duboko

utonuo u pakao da ne vidim da ima izlaza, i ono malo postenih i pametnih Hrvata sikanirano je u toj sredini da im

ne preostaje drugo nego da se priklone vecini. Mrznja prema Srbima je usadena u njihovim genima a sve to uz

potporu i naklonost Hrvatske katolicke crkve. I koliko se god mi trudili i cinjenice iznosili sve to pada u vodu jer

to njima ne dopire do usiju sto mozda i mogu shvatiti od pravih Hrvata ali ona cinjenica koja mene mori i ubija

u pojam su oni "izrodi" nasi koji misle da se mogu podvoriti pod njihove skute i postati Hrvati. Oni nikada ne mogu

ukljuciti mozdane vijuge jer kad bi mogli ne bi bili tu gdje jesu ali odosmo mi u drugom smjeru od nase teme ;):]]

U jednom momentu sam se bio ponadao da ima izvjestan broj objektivnih Hrvata koji će imati snage pogledati istini u oči, ali avaj! Na ovom forumu i inače u životu nisam ih sreo. Meni su nedokučivi oni poput Igora Mandića koji je ipak usamljen.

Pogledajmo šta ovaj Bepo piše: " U zemlji koja je tada dužinom i širinom bukvalno gorjela u ratu, u kojoj su se obje strane borile za goli opstanak, teško je očekivati antiratne skupove i mitinge. Takvih se skupova sjećam po Beogradu, ali u Kninu se nije energija usmjeravala baš u tom pravcu. Sva je također bila u jednom korpusu. Da su Hrvati iz Zemuna zaprijetili Beogradu, sumnjam da bi se na Terazijama okupljale Žene u crnom, Kandićke.... "

On dakle zanemaruje istoriju koja je prepuna mržnje prema Srbima, genocid izvršen nad istim narodom pod okriljem Hitlera, pa i to da su i 1990. ustaško nastrojeni Hrvati u saboru izbacili Srbe iz ustava kao državotvorni narod., Da su odmah po dolasku njihovih "demokratskih snaga" na vlast Srbi masovno otpuštani s posla., Da Srbi su šikanirani svuda., (U trgovinama, na ulici, u koći...) Da su im djeca bila izložena progonu u školama., Da su privođeni u policijske stanice gdje su nerijetko šikanirani i premlaćivani čak do smrti. Srbi su svojom krvlju izborili da Hrvatska nakon II sv. rata ne bude protektorat osuđen za učestvovanje na strani poraženih sila i na visoke ratne odštete za izvršeni genocid nad Srbima, Romima i Jevrejima...

On namjerno "previđa" činjenicu da su se krajiški Srbi podigli na oružje u samoodbrani kako im se nebi desilo kao ono 1941-1945. godine. Onih nekoliko hiljada Srba Krajišnika nikako nisu mogli "ugroziti opstanak Hrvata" kako to ovaj lukavi čovjek "dobre volje" sugeriše i kao svaki "dobar" Hrvat nastoji krivicu svaliti na leđa žrtava ili je bar podijeliti na ravne časti.

Istina je da i srpska strana snosi dio krivice, ali ne ona Krajiška. Krivicu snose oni koji nisu htjeli angažovati ni 10% potensijala u odbranu srpstva. U suprotnom NDH bi već 1991. godine bila bačena na koljena. Oni što su pod pritiskom sankcija i drugih pretnji udarili tvrdu granicu na Drini ostavivši Krajišnike bez municije i bez osnovnih sredstava za vođenje rata protiv ustaša glavni su krivci za našu nesreću.

Dakle, bacanje prašine u oči od strane tobože "objektivnih" učesnika s druge strane žice i zamagljivanje istine mi Srbi, a naročito Krajišnici ne smijemo nikako dozvoliti i valja svuda i na svakom mjestu pisati samo gole činjenice ne upuštajući se u njihove floskule tipa "Knin ugrozio Hrvatsku" i sl. "Hrvati iz Zemuna..."!? Šta mislite koliko ih je? Nije ih odavna bilo više od 10% Osim toga ni njih niti one u Vojvodini koji se tzjašnjavaju kao Hrvati nije niko proganjao. NIKO!