Sign in to follow this  
raspucin

Mesić pomilovao zlikovca Sinišu Rimca

Recommended Posts

RR

Jedno je Djapic, a drugo je Mesic, predsjednik Republike. Djapica i HSP je izbralo kao zastupnika nesto vise od 5 % biraca, a ovome je mandat dalo vise od 50 %. Mesic se ovakvo neodgovrno ne smije ponasati jer ne predstavlja svoju stranku, vec drzavu.

Zamisli kad bi Sirkozy uradio ovakvo nesto u Francuskoj ili Brown u Engleskoj. Idem pomilavati ubicu djeteta od 12 godina. I onda to pravdati tehnickim detaljima.

No, ima tu jos nesto sto me ovako sokiralo, a to je navodno priznanje krvinje od strane Rimca. Bojim se, da se on tim cinom zapravo "hvalio". A ne da je izrazio pokajanje.

I da je Đapić predsjednik jednako bi nam bilo s njima. Mislim da bi čak bilo bolje, jer on se deklarisao kao ustaša i tu nema dvojbe oko toga da li je nešto u redu ili nije. Tada bismo bili na čisto što nam je za činiti, a nebi nam niko iz vana mogao prigovoriti. Ovako smatraju ih za demokrate, a oni onako na kvarno rade isto ono što bi radile i deklariane ustaše.

ma sve je to brate ista bagra...njima je pucati u Srbina ko odlazak u lov i napucavanje vepra...izgleda da je Rimac dobio kaznu za lov izvan sezone ili izvan lovnog područja...kako drukčije objasniti 8 godina zatvora za takvo nešto...

prije par mjeseci sam ssjedio u nekoj birtiji na moru i slušao razgovor za stolom dalje...mislim da imaju bolje mišljenje prema štakorima nego prema Srbima...ali nema veze...neka im sad NDH...ništa njih neće promjeniti...jednom ustaša uvijek ustaša...pa treba samo pogledati thompsonov koncert pa ti sve bude jasno...a mi se tu čudimo što je mesić pomilovao rimca...da je ikako mogao oslobodio bi ga odmah nakon suđenja...

Nema sumnje, ovaj Mesicev potez je blago receno za najvecu osudu, jer pomilovati zlocinca i ubojicu djece je zaista jedan cin koji nas sve jednako obeshrabruje i dovodi do zaprepastenja.

Medjutim, Mesic je Mesic i ustase su ustase... u redu, to apsolutno stoji.Ali citam pazljivo vase postove, ne samo na ovom topicu , vec po cjelom forumu, i vidim da cesto generalizirate stvari kad su u pitanju Hrvati,stavljajuci ih sve u isti tor.A generaliziranje nije zdravo, bilo da se radi o hrvatima ili srbima ili bilo kojoj drugoj naciji.Jer niti su svi hrvati isti, a niti su svi srbi isti ...

Nema sumnje, ovaj Mesicev potez je blago receno za najvecu osudu, jer pomilovati zlocinca i ubojicu djece je zaista jedan cin koji nas sve jednako obeshrabruje i dovodi do zaprepastenja.

Medjutim, Mesic je Mesic i ustase su ustase... u redu, to apsolutno stoji.Ali citam pazljivo vase postove, ne samo na ovom topicu , vec po cjelom forumu, i vidim da cesto generalizirate stvari kad su u pitanju Hrvati,stavljajuci ih sve u isti tor.A generaliziranje nije zdravo, bilo da se radi o hrvatima ili srbima ili bilo kojoj drugoj naciji.Jer niti su svi hrvati isti, a niti su svi srbi isti ...

Kad 5, slovima pet Hrvata izadje na Trg bana Jelačića demonstrirati protiv ove Mesićeve odluke složit ću se s tobom. Boris Tadić kakav god da je, nikad nije niti će napraviti ovo šta je napravio Mesić koji istovremeno dok potpisuje pomilovanje ubojici srpskog djeteta perfidno docira Srbima ruku pod ruku s Albancima sa srpskog Kosmeta. Licemjerno djubre ! Gadi mi se.

pc22!

Generalizirati svakako ne treba jer ni dva brata blizanca nisu sasvim jednaka, ali tamo zaista prevladava ekstremno antisrpsko raspoloženje u što sam se bezbroj puta uvjerio. Ako si pažljivo čitao ove naše postove tada si mogao primjetiti da svaku od moju tvrdnju mogu potkrepiti argumentima. Treba se prisjetiti predizborne kampanje 1990. godine, "maspoka"1971.g pa se uvjeriti u stvarno stanje stvari .,..Trebalo je biti prisutan na određenim mjestima pedesetih i šesdesetih godina... Da, da još tada sam slušao antisrpske izlijeve mržnje koji su se mogli čuti onako tiho, ali strašno zajedljivo.

Na ovom forumu je detaljno opisano kada je nastala ta antisrpska histerija i što je predhodilo genocidu nad Srbima u II sv.ratu, što je takođe potkrepljeno istorijskim činjenicama. Bilo je tu svjedočanstava o ličnim doživljajima za vreme tog pogroma i posljeratnim događajima...

Konačno slažem se da nisu svi jednaki ni ovi, a ni oni...No sjeti se koliki procenat je 1990. godine glasao za Tuđmana, Veselicu, Paragu i njima srodne pa ćeš shvatiti kakvo je raspoloženje vladalo tada nakon one parade šovinizma, ustaške ikonografije, histeričnog antisrpstva i ustaške terminologije u svakodnevnom govoru. Tada sam sa strepnjom ispraćao djecu u školu, koja su bila izložena svakodnevnom maltretiranju i uvredama podivljale ustaške mladeži. Tada kad su nas izbacili iz ustava taj narod je zdušno pozdravio odluku njihovog sabora u što sam se lično uvjerio...

Nisu svi isti ali kako reče Eleazar: " Vjerovat ću kada ih petorica izađu na "Jelačićev plac" da protestvuju protiv ove Mesićeve odluke. I pogledaj malo Thomsonove koncerte ili posjeti kakvu sportsku priredbu... Ili naprosto prošetaj pojedinim gradovima u NDH i pročitaj grafite, koji se mogu naći čak i na fasadama pravoslavnih hramova. Činjenice su zaista zaprepašćujuće na strani naših postova...

A da su neka druga vremena i da su neki drugi oblici vladavine u Evropi stvarnost bi bila strašna isto onoliko koliko 1941. godine ako ne i strašnija. U to sam siguran. Neka mi oproste oni koji ne spadaju u onaj veći postotak, ali ostali su neprimjećeni i njihovo djelovanje je potpuno ozostalo. Vlastita koža je ipak važnija i samo velikani mogu ustati u obranu ugroženih. Takvih tamo jednostavno nema pa nema. I šta se tu može?

Trebali bi jednom zauvek da shvatimo da je hrvatska kada je nastala dolaskom f. tuđmana početkom devedesetih prošlog veka napravljena da bude država hrvatskog a ne srpskog naroda. Mi se tu nikako nismo uklapali setite se šeksovog ustava gde su srbi izbačeni iz ustava i gde smo iz statusa konstitutivnog naroda prevedeni u nacionalnu manjinu bez ikakvih prava

osim prava na progone, ubistva i obespravljivanja najgore vrste koje traje i dan danas.

Zato ko god od ovih likova dođe na vlast mislim na njihove sadašnje političare mi sa tim nećemo dobiti ništa.

Jedni vode kao neku pro evropsku politiku zalažući se za prava "manjina" koja su u praksi veoma teško ostvariva dok oni drugi to rade otvoreno sledeći politiku tuđmana, starčevića, pavelića...

pc22!

Generalizirati svakako ne treba jer ni dva brata blizanca nisu sasvim jednaka, ali tamo zaista prevladava ekstremno antisrpsko raspoloženje u što sam se bezbroj puta uvjerio. Ako si pažljivo čitao ove naše postove tada si mogao primjetiti da svaku od moju tvrdnju mogu potkrepiti argumentima.

S ogromnom vecinom ovog sta si napisao se slazem i jasno je vidljivo da svoje tvrdnje I argumentiras.

Treba se prisjetiti predizborne kampanje 1990. godine, "maspoka"1971.g pa se uvjeriti u stvarno stanje stvari .,..

U oba slucaja bilo je velikog budjenja hrvatske ekstremne desnice sta i nije neprirodno (ne kazem da je to normalno, ali nije neprirodno) ako uzmemo u obzir sve dotadasnje i tadasnje okolnosti.Ti se sigurno bolje sjecas 1971 od mene, ali prisjecajuci se 1991 mogu reci da nije kod svih hrvata prevladavalo anti srpsko raspolozenje , sta hoce reci da nisu svi hrvati isti...

Konačno slažem se da nisu svi jednaki ni ovi, a ni oni...No sjeti se koliki procenat je 1990. godine glasao za Tuđmana, Veselicu, Paragu i njima srodne

Najprije njih 3 nisu srodna.Paraga jest ekstremna desnica,Veselica ako se sjecam umjerena desnica a Tudjman je bio HDZ(centar) i jos bivsi jugo komunist...

Tada kad su nas izbacili iz ustava taj narod je zdušno pozdravio odluku njihovog sabora u što sam se lično uvjerio...

Nije se radilo o "izbacivanju" iz ustava, vec o promjenama u ustavu, gdje su do tada srbi imali status konstituivnog naroda, a nakon toga status manjine.

I pogledaj malo Thomsonove koncerte ili posjeti kakvu sportsku priredbu...

Apsolutno se slazem s tobom,ali... Opet se vracamo na ono da ne posjecuju SVI Thompsonove koncerte.

Ili naprosto prošetaj pojedinim gradovima u NDH

Teoretski neizvedivo.Jer je na srecu ndh krepala jos davne 1945...

Pa ljudi što vas ima čuditi ovo sa hrvatima...oni su to što su i ja ću napisati u duhi pravoslavlja "oprosti im bože"...koliko sam ja upoznat sa tim slučajem ovaj koljač Rimac nije ni osuđen za ubistvo porodice Zec već za neke gluposti,znači čisto ono da ne bude oslobođen jer je došlo do neke "proceduralne greške" odnosno kao ispitan u vezi tih ubistava bez prisustva advokata,pa su se valjda državni organi "ljepe njihove" zajeb.li i morali su ga osloboditi za ta dela odnosno nedela iako je ovaj Rimac priznao ubistva morao je biti oslobođen,e ljudi osloboditi čovjeka koji je ubio djete pa đe to ima,pa da je neki Srbin to uradio bilo kom djetetu trebalo bi ga streljati nasred Terazija a kamoli da mu smanjuju kaznu...kakav bolestan sistem i država i narod...ma gade mi se,al morao sam napisati,tim gore što je u Pakračkoj poljani ubijen jedan od mojih komšija koji je ostao živjeti u Zagrebu...odveli su njih trojicu dok su prekrivali krov od kuće crepom kod jednog od njih u jednom od zagrebačkih naselja...vjerovatno su time ugrožavali "ljepu njihovu"...Nadam se samo da će im se to jednoga dana obiti o glavu a već je polako krenulo da im se obija,na dobrom su putu da ponovo postanu bečki konjušari ali njima to neće smetati navikli su da budu sluge...Dobro kaže RR današnja hrvatska je potpuna nasljednica NDH samo podmuklija ali isto tako zatrovana i...ma gade mi se i kao narod i kao država...

Čuj pc22!

Nemam volju na ovaj prizeman način polemisati niti "advokatski" cjepidlačiti u stilu "nije NDH jer ona je krepala 1945." Ili "razlika između Tuđmana i Parage..." Znam ja vrlo dobro šta sam napisao i nastojao sam stvari suštinski krstiti onakvim kakve jesu, a forma mi je u drugom planu. Naš narod kaže: " Nije govno, nego se pas posrao".

Rekoh nemam namjeru advokatski se natezati oko forme, jer ja sam po struci inženjer i kod mene je 2x2=4 uvijek i na svakom mjestu.

Najprije njih 3 nisu srodna.Paraga jest ekstremna desnica,Veselica ako se sjecam umjerena desnica a Tudjman je bio HDZ(centar) i jos bivsi jugo komunist...

A ko to tada nije bio bivski komunista u toj vladi ? Komunista izvana ali iznutra ustasa a danas Evropejac izvana ali

iznutra uvjek ostao ustasa :D

Nije se radilo o "izbacivanju" iz ustava, vec o promjenama u ustavu, gdje su do tada srbi imali status konstituivnog naroda, a nakon toga status manjine.

Ovo je vec mala pod.....nje u stilu, nisu Srbi protjerani nego su sami otisli >:( >:( >:(

Apsolutno se slazem s tobom,ali... Opet se vracamo na ono da ne posjecuju SVI Thompsonove koncerte.

istina ali to bi isto rekla i Katolicka crkva, mnogi u vladi.......ali duboko u podsvjesti ne daj Boze da vam neko dira

vasu "ikonu". Zasto se onda ne ogradite od takvog stava ili je to u onom Bandicevom stilu-mrzi SDP ali je zamrznuo

svoj status u njemu :D ::D

Teoretski neizvedivo.Jer je na srecu ndh krepala jos davne 1945...

tacno ;) , teoreski neizvodivo ali u praksi izvodivo :D jer bolesni duh NDH nije umro nego je mutirao, malo se

izoblicio i promjenio vanjsku formu ali srz je ostala ista. Temelji na kojim je nastala su poznati i ne mogu se

promjeniti koliko god to pokusavali zamotati u lijepi zelofan.

Čuj pc22!

Nemam volju na ovaj prizeman način polemisati niti "advokatski" cjepidlačiti u stilu "nije NDH jer ona je krepala 1945." Ili "razlika između Tuđmana i Parage..." Znam ja vrlo dobro šta sam napisao i nastojao sam stvari suštinski krstiti onakvim kakve jesu, a forma mi je u drugom planu. Naš narod kaže: " Nije govno, nego se pas posrao".

Rekoh nemam namjeru advokatski se natezati oko forme, jer ja sam po struci inženjer i kod mene je 2x2=4 uvijek i na svakom mjestu.

Nema niceg prizemnog gospodine RR u tome ako se netko sa vama ne slaze 100 %. Rekoh vec da se slazem s vama 90% sta ste napisali, dakle , nema potrebe da budete nervozni.

Apsolutno se slazem da je 2x2 =4, I vjerujen da niste advokat vec inzenjer,ali to uopce i ne bijase tema, tako da ne trebate sve uzimati licno i ka srcu.

Osim sta sam se vecinom slozio s vama, samo sam vas ispravio u nekim vasim misljenjima s kojima se ne slazem i mislim da to nije uvredljivo.Takodjer smatram da je i kod mene i kod vas sve na svom mjestu sta smo naveli...ali ne moramo se uvjek bas u svemu sloziti.

Ja stvarno ne znam sto je sa ovim Mesicem u zadnjih mjesec, dva. Imao je prije dosta odmjerenih izjava, dobrih intervjua, najostrije je osudio rezim NDH-a u medijima, valorizirao je anti-fasizam u Hrvatskoj, ostro je osudio ratne zlocine tokom 90-ih, pozivao je na toleranciju i slogu i za otvaranje granica.

Isticao je mnogo puta da se Srbi moraju vratiti u Hrvatsku jer je njihova domovina, i sad ovo ?

Zasto Stipe ?

Znam da mu je zena srpkinja, mislim da mu je cak i maceha bila srpkinja i onda ide pomilovati ratne zlocince. Strasno.

Mesićeva žena se zove Milka i rođena je u selu Slabinja na cesti Kostajnica Dubica , i srpkinja je...

Mesicu zena Srpkinja?

Jeste li bas sigurni? Da nije mozda Ukrajinka iz poznate ukrajinske zajednice koja jos od davnina obitava na prostoru "Banovine", bas kako je poznati antifasist koji pjeva "Juru i Bobana" izjavljivao ranije? ;|;|

Valjda zna Mesic sta mu je zena po nacionalnosti osim ako ga nije gadno slagala. :D:D:D

08.01.2010. NACIONAL

Autor: Renato Baretić

Postament za Pakračku koljanu: Zašto ste, predsjedniče, bacili antifašizam u prašinu?

Samo četiri dana prije izbora njegovog nasljednika, moj je predsjednik (oba sam puta, naime, i u oba kruga, glasao za njega) pomilovao Sinišu Rimca, osuđenog na osam godina zatvora zbog sudjelovanja u ratnim zločinima počinjenim u Pakračkoj poljani početkom devedesetih

.

Da sam ja Ivo Josipović, odmah bih 19. veljače pokrenuo proceduru za ukidanje prava predsjednika RH na pomilovanje ijednog osuđenog kriminalca. Ne samo zato što je riječ o krajnje dvojbenoj ovlasti, primjena koje svaki put polarizira javnost; ne samo zato što predsjednik, zapravo, tek potpisuje odluku komisije za pomilovanja (a sve munje i gromovi poslije se strmoglavljuju jedino na potpisnika!), nego i stoga što će svako sljedeće predsjedničko pomilovanje u pamćenje dozivati i ružnu, bespotrebnu crnu mrlju kojom je svoj drugi mandat zaključio predsjednik Stjepan Mesić: samo četiri dana prije izbora njegovog nasljednika, moj je predsjednik (oba sam puta, naime, i u oba kruga, glasao za njega) pomilovao Sinišu Rimca, osuđenog na osam godina zatvora zbog sudjelovanja u ratnim zločinima počinjenim u Pakračkoj poljani početkom devedesetih. Nije ga, doduše, otpustio s robije, samo mu je skratio kaznu za jednu godinu.

Zašto, predsjedniče?

Ne bi li baš ta jedna godina "viška" bila poruka čovjeku koji je na početku rata, ujesen 1991., na Sljemenu vezao oči 12-godišnjoj Aleksandri Zec, za čije ubojstvo nikad nije bio suđen, iako je detaljno priznao sudjelovanje u njemu? Nije li se barem tom jednom simboličnom godinom, odnosno odbijanjem zahtjeva za pomilovanje, moglo poručiti hrvatskoj javnosti da nitko nikad i nigdje ne smije ubijati nedužnu djecu u naše ime?

Suđenje za ubojstvo obitelji Zec, niste valjda zaboravili, nikad nije održano samo zbog toga što je tadašnji državni odvjetnik Vladimir Šeks odbacio optužnicu jer okrivljenici svoje iskaze policiji nisu dali u prisutnosti odvjetnika, nego nasamo, oči u oči s istražiteljima. I, da, bit će u pravu svatko tko kaže kako nije fer da samo Rimac guli robiju a Šeks se za to vrijeme na slobodi mirno dalje bavi pravničkim, statutarnim i saborsko-poslovničkim marifetlucima, o Rimčevu ratnom zapovjedniku Merčepu da i ne govorimo. Ali, ako je već Šeks 1992. oslobodio Rimca i bandu, ako ga je već Tuđman 1995. odlikovao za "junački čin u ratu", ako je u međuvremenu ipak osuđen za Pakračku poljanu, zašto bi mu baš Mesić 2010. trebao ublažavati kaznu za samo jedno od počinjenih nedjela?

Zašto, predsjedniče?

Pretpostavimo da je Siniša Rimac od prvog dana robije najuzorniji zatvorenik, da ne traži nikakav povoljniji tretman, da svira saksofon u zatvorskom bendu, da organizira recitale i tečajeve stolarstva ili kačkanja, da je preko svojih kulturnjačkih poznanstava udvostručio fond kaznioničke biblioteke, da je sa svojih deset prstiju sam popravio kotlovnicu i zakrpao krov koji već godinama prokišnjava, da je napravio 74 Eiffelova tornja od šibica, 114 zagrebačkih katedrala i 97 splitskih, da je najbolji tješitelj kolega u trenucima malodušja, da je triput spriječio robijašku pobunu i dvaput osobno uhvatio zatvorenika u pokušaju bijega, da zatvorski ružičnjak i travnjak nikad prije njega nisu bili tako uredno održavani, da se uvijek prvi javlja za pranje suđa, da nikad nije ni na minutu kažnjen samicom, da svima govori "vi", da je obnovio zapuštenu brodomodelarsku sekciju, naučio francuski, španjolski i hebrejski, iz ćelije diplomirao arheologiju i strojarstvo, da je...

Pretpostavimo, velim, sve to i zapitajmo se - je li Siniša Rimac u zatvoru postao boljim čovjekom no što je bio? Jest, naravno. Ali, je li time okajao sva ona bezumna, svirepa, živinska smaknuća u kojima je sudjelovao, i ona za koja je osuđen i ona za koja nikad neće biti procesuiran? Je li? Treba li ga nagrađivati skraćivanjem kazne samo zato što se ipak sjetio, premda nekoliko godina prekasno, da druge ljude uopće ne treba ubijati i da ničije dijete ničim na ovom svijetu nije zaslužilo metak u čelo, ponad zavezanih očiju? Zašto pomilovati takvog ubojicu? Zato što se kasnije nevjerojatno popravio i sad na esperantu piše vrhunski haiku? Zašto ga ne ostaviti još godinu dana iza rešetaka, točno koliko mu je i sud odredio? Pa da postane još bolji čovjek, kad mu već tako dobro ide?

Zašto, predsjedniče?

Skraćivanjem zatvorske kazne Siniši Rimcu (kojemu, podsjećam, sad kad iziđe, više nitko nikad i nigdje više neće moći suditi ni za koji od bezdušno počinjenih zločina, ponajmanje za Aleksandru Zec, jer pri priznavanju nije bilo odvjetnika) bacili ste u prašinu baš ono čemu ste naglašeno posvećivali cijelu desetu godinu svojeg predsjedavanja Hrvatskom: antifašizam!

Metaforički, poručili ste nam na kraju priče da onaj Jasenovac možda i nije bio baš tako strašan kako neki govore.

Hvala, niste trebali...

Mesićeva žena se zove Milka i rođena je u selu Slabinja na cesti Kostajnica Dubica , i srpkinja je...

Ја сам из тог краја,из Двора,па знам то већ дуже време.Само,ја сам чуо да му је жена из Рујевца,великог села на путу Двор - Глина.У Рујевцу постоји погон керамике КИА који је радио и пре рата,дакле само је обновљен.Он је био на отварању погона,као баш је хтео да се ту у српском селу обнови нешто,па су неки начули да је то зато што му је жена одатле.

Могуће да је и то тачно,да је из Слабиње.Верујем Вам ако сте сигурни у то.

Nije Mesic samo Rimcu smanjio kaznu, nego istovremeno i nekom Srbinu.

A taj Srbin je možda ukrao 2 kokoši pa dobio 20 godina!? Smanjio mu je 1 godinu što je zaista "velikodušno". Poznate su nam velikodušnosti papinskih podanika.

A taj Srbin je možda ukrao 2 kokoši pa dobio 20 godina!? Smanjio mu je 1 godinu što je zaista "velikodušno". Poznate su nam velikodušnosti papinskih podanika.

I Rimcu je "samo" smanjio 1 godinu.

Ajde Boro ne pravi se mutav. Siniša Rimac je simbol zločina, vrlo dobro poznat svima. Sudjelovao je u klasičnoj egzekuciji, zločinu u kojem je ubijeno DIJETE koje je odvedeno zajedno sa svojim roditeljima iz vlastite kuće bukvalno sa spavanja. Mesić je to vrlo dobro znao i vrlo je dobro znao šta radi kad je potpisivao tu godinu manje. Znao je da će to što napravi isto tako postati simbol. Poručio je između redaka da što se njega, odnosno Hrvatske tiče Rimca i slične ne bi nikad ni osudio.

Pravi skandal je da Rimac i ostali koji su sudjelovali u ubistvu familije Zec nikad nisu za to osudjeni. Rimac je radi jednog drugog slucaja u zatvoru.

Portal javno

Mesić: Tadić se nije bunio kada sam pomilovao Srbe

Objavljeno: 15.01.2010 16:49h

Hrvatski predsjednik Stjepan Mesić izjavio je u petak u Zagrebu da bi srbijanski predsjednik Boris Tadić, koji ne želi doći na inauguraciju novoizabranog hrvatskog predsjednika Ive Josipovića ukoliko bude pozvan i kosovski predsjednik Fatmir Sejdiu, trebao doći kao i svi drugi čelnici iz regije.

- Mislim da bi trebao doći jer je to poziv novoizabranog predsjednika Hrvatske Ive Josipovića i mislim da je njegovo mjesto tu zajedno s liderima drugih zemalja, a posebno s liderima našeg okruženja" - rekao je Mesić novinarima na novogodišnjem primanju za diplomatski zbor.

- Ne znam zašto je odustao. Ako je Kosovo u pitanju, mi smo priznali Kosovo jer je bilo konstitutivni element jugoslavenske federacije koje više nema - kazao je dodajući da je nakon neuspjeha pregovora između Srbije i Kosova nastala nova realnost koju je RH priznala.

Plavšić u dočekana kao Ivana Orleanska

- Od nas bi bilo licemjerno da priznamo Kosovo, a da ne pozovemo kosovskog predsjednika na inauguraciju - ustvrdio je.

Tadić, nastavlja Mesić, ima osim Kosova i druge prigovore među kojima je ono o smanjenju kazne, a "ne pomilovanju do kraja" hrvatskom osuđeniku za ratni zločin. Mesić je pomilovao Sinišu Rimca, bivšeg pripadnika pričuvnog sastava MUP-a kojem je za jednu godinu umanjio osmogodišnju kaznu na koju je osuđen zbog ubojstva u slučaju "Pakračka poljana".

- Međutim, nije Boris Tadić stavio nijedan prigovor kada sam pomilovao sedmero Srba također osuđenih za ratni zločin. Nije prigovorio svom prijatelju Miloradu Dodiku kada je uz sve počasti dočekao u Beogradu ratnu zločinku Biljanu Plavšić koja je odgovorna za tisuće smrti. Ona je u Beogradu dočekana kao Ivana Orleanska - rekao je Mesić.

Pravi skandal je da Rimac i ostali koji su sudjelovali u ubistvu familije Zec nikad nisu za to osudjeni. Rimac je radi jednog drugog slucaja u zatvoru.

Jeste. Istina. Ali i dalje stoji ono šta sam rekla. Licemjerje upakirano u pravne začkoljice i tzv. legalnost ostavimo po strani. Ne bi ni pravu, ni pravdi ni Bogu bilo mrsko da je ostao još tu jednu godinu u zatvoru. Osim Mesiću i fck komisiji za pomilovanja.

Portal javno

Mesić: Tadić se nije bunio kada sam pomilovao Srbe

Objavljeno: 15.01.2010 16:49h

Hrvatski predsjednik Stjepan Mesić izjavio je u petak u Zagrebu da bi srbijanski predsjednik Boris Tadić, koji ne želi doći na inauguraciju novoizabranog hrvatskog predsjednika Ive Josipovića ukoliko bude pozvan i kosovski predsjednik Fatmir Sejdiu, trebao doći kao i svi drugi čelnici iz regije.

- Mislim da bi trebao doći jer je to poziv novoizabranog predsjednika Hrvatske Ive Josipovića i mislim da je njegovo mjesto tu zajedno s liderima drugih zemalja, a posebno s liderima našeg okruženja" - rekao je Mesić novinarima na novogodišnjem primanju za diplomatski zbor.

- Ne znam zašto je odustao. Ako je Kosovo u pitanju, mi smo priznali Kosovo jer je bilo konstitutivni element jugoslavenske federacije koje više nema - kazao je dodajući da je nakon neuspjeha pregovora između Srbije i Kosova nastala nova realnost koju je RH priznala.

Plavšić u dočekana kao Ivana Orleanska

- Od nas bi bilo licemjerno da priznamo Kosovo, a da ne pozovemo kosovskog predsjednika na inauguraciju - ustvrdio je.

Tadić, nastavlja Mesić, ima osim Kosova i druge prigovore među kojima je ono o smanjenju kazne, a "ne pomilovanju do kraja" hrvatskom osuđeniku za ratni zločin. Mesić je pomilovao Sinišu Rimca, bivšeg pripadnika pričuvnog sastava MUP-a kojem je za jednu godinu umanjio osmogodišnju kaznu na koju je osuđen zbog ubojstva u slučaju "Pakračka poljana".

- Međutim, nije Boris Tadić stavio nijedan prigovor kada sam pomilovao sedmero Srba također osuđenih za ratni zločin. Nije prigovorio svom prijatelju Miloradu Dodiku kada je uz sve počasti dočekao u Beogradu ratnu zločinku Biljanu Plavšić koja je odgovorna za tisuće smrti. Ona je u Beogradu dočekana kao Ivana Orleanska - rekao je Mesić.

Lideri ! ??? Jaki mi lideri. :)

Mesić je prevejani stari lisac i obrće pilu žešće naopako po običaju. Jel' su i ti Srbi ubijali djecu na spavanju, pa ih hrvatska komisija i predsjednik države pomilovali ? Naravno da nisu. U Hrvatskoj su četvorica Srba svojevremeno osuđena za genocid (?!) jer su četvorici ljudi naredili da napuste svoje selo. Što se tiče Biljane Plavšić ona nema ama baš nikakve veze s ovim i to Mesić zna vrlo dobro. Ona bi se eventualno mogla usporediti s Franjom Tuđmanom i kompanijom, ove generale u Hagu neću spominjati. E, sad bi Mesić rekao da Franjo nije osuđen, a Biljana jeste, a to bi nas daleko odvelo.